Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC vagy AVR
 
Témaindító: (Felhasználó 466), idő: Okt 5, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 14
(#) speeedfire válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Köszi. Akkor lehet maradok a pic mellett, max mellette lehet egyszer elkezdek avr-rel is foglalkozni.
(#) Petjaa válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Én is most kezdtem el a PIC-ek lelkivilágával foglakozni. Eddig AVR-t használtam. Épp most jött meg pár perce a pickit 3-am .
(#) speeedfire válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Gondolom az AVR jobban bejön.
(#) Petjaa válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ebbe még nem tudok nyilatkozni. Kell még legalább egy hónap és majd kérdezz akkor.
(#) speeedfire válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Annál szerintem hamarabb fogok nekiesni valamelyiknek. Csak még nem tudom melyiknek, lehet PIC lesz a vége az ára miatt...
(#) potyo válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Azt válaszd, amit be tudsz könnyen szerezni.
(#) trudnai válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Anno mikor nehany ev PIC-ezes utan AVR-ezesbe vagtam a fejszem eloszor ugy gondoltam hu milyen fantasztikus. Aztan jottek a kulonbozo apro bosszantasok, kizarasosdi, a furcsak regiszter hasznalatosdi stb. Ra kellett jojjek minket cuccnak megvannak a sajatossagai (hogy finoman fogalmazzak), amikkel egyutt kell elni. Ha ezeket ismeri az ember akkor jol lehet fejleszteni, ha nem ismeri akkor csak a szivas van.

Es valljuk be: Mindkettovel meg lehet csinalni mindent, nem is ertem mi a fenenek szapujak egyiket-masikat? Ez kb mitha azon vitatkoznank a BMW ketszer olyan jo mint a Mercedesz -- marmint miben, hol es hogyan? Mindkettovel lehet autokazni, sot versenyezni is, negy kerek stb... Reszemrol abba ulok amelyiket elobb nyerem meg a kaparos sorsjegyen
(#) speeedfire válasza trudnai hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Huuu, most még jobban elbizonytalanítottál.
(#) trudnai válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Pedig nagyon egyszeru a keplet: Barmelyiket is valasztod lesznek elonyei es hatranyai is a kivalasztott eszkoznek. Magyaran mindegy melyiket valasztod...

Ezekutan ugy valasztanek, hogy:

1. Melyiket tudom beszerezni (egyaltalan beszerezni, ill ha a beszerzes nem problema akkor melyik az olcsobb)

2. Haverok, ismerosok mit hasznalnak -- ok valoszinuleg tudnak segiteni ha elakadtal

3. Milyen segedanyagokhoz tudok hozza ferni interneten, konyvek tekinteteben stb
(#) zenetom válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szia!
Bár én csak PIC-ekkel foglalkozom, de kicsit informálódtam az AVR-ek világában is.
Igazából ami talán az AVR mellett szólhatna az a sebesség, de ma már utolérték ebben a témában a PIC-ek az AVR-eket.
Ha sebesség kell, akkor ARM.
De én hogy utánanéztem a dolgoknak, semmi se indokolja, hogy áttérjek AVR-re.
(#) speeedfire hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Nekem a sebesség nem fontos. Az ára a lényeg, de ahogy olvasom eszerint a PIC a jobb.
(#) trudnai hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Hmm, tema cimet ki valtoztatta meg es milyen okbol? Latin hasznalata tilos? (versus)
(#) Norberto válasza trudnai hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Emlékeim szerint ez már vagy a 4-5. címmódosítás a létrehozás óta. Melyik modi jár épp erre, aszerint ki-ki a saját szájíze szerint megmódosítja.
(#) mrobi hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Sziasztok! Kérdezném azoktól akik pic-et és avr-t is programoznak C nyelven! Avr-el még nem foglalkoztam! Pic-kel már foglalkoztam, de csak assembly nyelven. Át szeretnék térni a C nyelvre. Indítanak a suliban avr-es "szakkört". Teljesen nulláról kezdik (na jó, elektronikai ismerettel rendelkezők lesznek). Érdekelne hogy érdemes volna-e beülnöm azokra az órákra ahol a C nyelvet veszik? Mivel avr-ekkel foglalkoznak majd ezért gondolom hogy nem fognak pc-t programozni, ezért a C nyelvet is csak olyan szinten veszik ami elegendő egy avr programozásához? Mekkora a különbség egy pic és egy avr programozásában?
(#) kaqkk válasza mrobi hozzászólására (») Okt 17, 2012 / 1
 
Kezdj bele a szakkörbe , amit megtanulsz senki nem veheti el tőled . Később ráérsz eldönteni melyik chip lesz a kedvenc és milyen nyelven beszélgetsz vele ..
(#) trudnai válasza mrobi hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Mindenkepp ulj be! Hasznos dolog. A ket chip architekturajaban elter egymastol, de minel tobb mindent ismersz annal szelesebb szemszogbol latod a teruletet. C nyelv alapjai ugyanazok lesznek, de a chip-ek masok emiatt mas regisztereket kell majd piszkalgatni. Ez kb olyan, mintha autot vezetni mar tudnal, es most beulnel egy motorbicikli tanfolyamra (vagy forditva). Fogod tudni, hogy valtanod kell, kuplungolnod es fekezned is, de, hogy hogyan teszed ezeket meg az kulonbozni fog. Utana azonban tudsz mindket jamuvel utazni es akkor eldontheted, hogy eppen esik az eso ezert auto, vagy nagy a dugo ezert motorbicikli...
(#) Karoly1970 hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Eddig AVR-rel már dolgozgattam arduinoban, de most kaptam ajándékba egy rakás PIC16C84-et, és nem akarnám, hogy kárba vesszenek, ezért megpróbálnám a következő projektjeimhez ezeket felhasználni.
Úgy tudom, ez egy régi típusú PIC, tudna esetleg valaki ajánlani hozzá USB-s programozót és C-szerű valamilyen programot?
(#) mate_x válasza Karoly1970 hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Szia!
Szerintem szerezz egy pic16f84-et és azzal próbálgathatod a programjaidat. Úgy tudom a 16C64 csak egyszer írható.
(#) Hp41C válasza mate_x hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Szia!
Ne keverjük:
PIC16C64 tényleg egyszer írható - bár volt belőle quarty ablakos, UV fénnyel törölhető verzió (16C64 JW) is (olyan a tokozása , mint az EPROM -é). Egy ötlettel négy program verzió is kipróbálható az egyszer írható a kontrollerrel is...
PIC16C83, PIC16C84: Többször újraírható típus.
Inkább egy már meglevő berendezést lenne érdemes utánépíteni. Sok érdekes, letölthető kapcsolás van a PIC16C84 -re. A C -s fejlesztéshez túl kevés a memóriája.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) bbatka válasza mate_x hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem a PIC16C84 is többször égethető. Az USB hozzá ágyúval verébre. Én az IC-prog szoftvert a Propic2 hardverrel ajánlom hozzá. Szerintem nincs is olyan USB-s égető ami támogatná ezt az ősi PIC-et.

icprog.jpg
    
(#) Hp41C válasza bbatka hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Egy kis ügyeskedés a PICKit2 Pk2DeviceFile Editorral, és a PICKit2 (ugyan nem tudja felismerni, mivel nincs bennük azonosító - DeviceId), de törli, írja, olvassa. Csak egyre kell fokozottan ügyelni, a 16C84 azonnal tönkremegy, ha a Vpp -t megkapja, de a Vdd -t nem, vagy a Vpp -t előbb kapja, mint a Vdd -t.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) icserny válasza mrobi hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Idézet:
„Mekkora a különbség egy pic és egy avr programozásában?”
Éppen most készülök egy AVR-re írt programot adaptálni (MSP430-ra és később esetleg PIC-re is). Az eddigi futólagos átnézés alapján 95 %-ban változatlanul lehet hagyni a kódot. Igaz, ez Ethernet kezelés, amiben csak az SPI kapcsolat kezelése (kapcsolat az ENC28J60-hoz) hardverfüggő.

Más esetben (pl. PWM kezelése) természetesen lehet gyökeresen más a hardverfüggő részek aránya. De az elv ugyanaz: az elektronika működtetéséhez bizonyos időnként bizonyos regiszterekbe bizonyos adatokat be kell pakolni.
(#) Karoly1970 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Köszi mindenkinek a véleményeket. Most megnéztem az árát a PICKIT2-nek.... ez kissé elrettent a PIC-es kalandozástól. A Propic-et még megnézem, köszi az ötleteket.
(#) kaqkk válasza Karoly1970 hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
A pickit2 "klón" 2-3 ezer ft ból megépíthető , ne ijedj meg az eredeti árától!
sőt avaterán is láttam 6E körül ! Nézz körül gondold át mit ér neked ..Ne add fel ilyen könnyen !
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) Kisvé hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Most bukkantam rá erre a témára. Én világ életemben PIC-et használtam és nagyon felcsigázott, hogy mi a helyzet az "ellen táborban". Mostanában 32 bites mikrokontrollerekkel foglalkoztam, így ezeket hasonlítottam össze.
PIC32-ből a szerintem az egyik legjobb, ami most kapható a PIC32MX695F512L. Bővebben: Link
80MHz , 128kB RAM, 512 kB Flash és rengeteg periféria

Bár ahogy mondtam, az AVR-ekhez nem nagyon értek, de szintén az egyik legjobbnak tűnő a AT32UC3B0512AU. Bővebben: Link
60MHz, 96kB RAM, 512 kB Flsah és ugyanúgy rengeteg periféria, de pl. DMA nem.

Engem jelen esetben nem a beszerezhetőség vagy az ár érdekelt, hanem hogy nem egyszerűen melyik cég csinált jobb paraméterű kontrollert. Ebből a villámgyors összehasonlításból számomra PIC került ki győztesen. Van valakinek valami észrevétele ez ügyben? Hangsúlyozom, hogy nincs tapasztalatom az AVR-ekkel, csak a számokat néztem
(#) pici válasza Kisvé hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Szia
Nézd meg ezt az adatlapot: AT32AP7000
2009-es fejlesztés.

Az ATMEL inkább elment a 32 bites vonalon az ARM-ok felé. Megvette a licencet.
Van a palettán ARM7, ARM9, Cortex M3/M4/A5
(#) Kisvé válasza pici hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Hűű a mindenit. Ez tényleg mindent tud, ami csak szem szájnak ingere. És a Farnellnél kb. 4000 Ft. Egy baja van csupán, hogy e mellé mindenképpen kell valami memória, de mivel van hozzá interfész nem nagy tragédia. Le vagyok nyűgözve.
Vagy itt valami "trükk", amit nem vettem észre? Ez tényleg minden tekintetben egy kategória a PIC32-vel? Vagy ez valami más dolog? Szinte hihetetlen, hogy ekkora különbség van, kb egy nagyságrend.
(#) kellarlaci hozzászólása Nov 28, 2013 /
 
Üdv.
Szeretnék némi segítséget kérni. Egy perifériát szeretnék összeeszkábálni 3D tervezéshez.
Jópár gomb meg tengely kellene esetleg egy hanyattegér, és USB-vel kötném a gépre
A kérdés AVR vagy PIC
Mit lehet könnyebben beállítani a gépen hogy egy plusz eszköznek lássa.
Remélem jó helyre írtam

Esetleg egy ilyet érzékelhet a gép mint 3D-vezérlőeszköz?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
(#) pici válasza kellarlaci hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Nem az a fontos, hogy AVR vagy PIC. Mert mindegyikkel meg lehet csinálni.
Hanem melyikre találsz jól felhasználható segítséget (pl forrást)
HID device lenne az amit keresel, de több dolog is van ami kérdést vet fel a témában.
3Ds eszközöd 3 koordinátát akar továbbítani?
Mert ugye az egér (akár hanyatt) csak 2-t küld be szabvány szerint.
Az is fontos, hogy abszolút vagy relativ koordináták vannak.
Ha van már ilyen alkalmazás, akkor érdemes az ő protokolljukat használni és akkor nem kell szoftvert írnod, de ha nincs, vagy jobbat akarsz, akkor az egészet ki kell fejlesztened saját protokollal és szoftverrel.
A pc minden működö USB-s eszközt plusszként lát, ezzel nem lesz gond.
Használhatsz olcsó hardvert pl. USB EXPLORER-t ami szoftveres USB device, vagy kicsit drágább USBs ckontrollereket. Minden gyártónak van.
De használhatsz USB - soros átalakítót FTDI / CP és UARTon kommunikálsz...

Itt találsz pár érdekes projectet.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) kellarlaci válasza pici hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
A relatív 2D kordinát megfelelő lenne csak kell belőle pár.
Ezért is gondoltam egérre.. első lépésben talán azt kellene megoldanom hogy egy egeret ne egérként kezeljen a gép hanem valami egyéb vezérlőként hogy ne mozdítsa el a kurzort... A program ha látja ezt a másik egeret akkor ott meg tudom adni hogy mit és hogyan csináljon a jelre. De hogy tudom én az optikai egér jelét másként felhasználni a gépen. Végül az se lenne probléma ha több egeret át állítok 3d vezérlőnek meg külön USB-re kerülnek a gombok is... csak hogy egyszerűbb legyen....
Következő: »»   13 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem