Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   124 / 211
(#) shield válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!
Csak azért kérdeztem, mert olvastam itt, hogy a másik égetőknél gondok voltak a FET-ekkel. Ezek szerint ennél a verziónál nem okoz gondot.
Köszönöm.
(#) Hp41C válasza shield hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Azért szerepel a terven az R38, R39, R41.
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Próbáld meg a LED-es villogtatós szuperlassú felismertetés módot(oldalamon írok erről). Ha jó a PIC, fel kéne ismerje. Figyeld az ACK visszajelzéseit is, annak is stimmelnie kell! És persze nézz át mindent újra és a kábelek hosszára is ügyelj!
(#) shield válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Köszi, akkor FET-tel rakom össze. Élesztésnél bi ztos foglak zavarni még.
(#) Szammer válasza babose hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szia!
Akkor jól értem, hogy a párhuzamos portos, csak az USB-s élesztéséhez kell? ("ott csücsül az asztalomon")
Üdv:
Zsolt
(#) babose válasza Szammer hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szia!

Igen. Ezért is bátorkodtam ebben a topic-ban is felvetni a problémámat. Nagyon kezdő elektronikás vagyok és most
itt van előttem 2 db égető, és keresem a hibát. De ami késik arra várni kell!
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szia!

Igen ezeken túl vagyok, ezért is kérdeztem, hogy valami további ötlet volna-e. Amiket az oldaladon találtam, azt mindent végigolvastam, és kipróbáltam...
A ledes teszt-nél szépen válaszol a pic (ezt szuperlassúban csináltam), sőt ma mértem az ack-t is és az is szépen változik. Ma kipróbáltam az 5. gépen is, de ez azon sem mükk.

Ezért kérdeztem, hogy ezek tükrében lehet-e rossz a pic, vagy a 7407-es, mert nem vagyok benne biztos, hogy előzőleg nem tettem-e tönkre őket.
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szia!

Még 1 kérdés a 74ls07-es helyett 7407pc-t kaptam.
Esetlegesen ez lehet a bibi?

Válaszod előre is köszi:
babose
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Nekem is sima 7407 van benne, az is jó.
Viszont ha válaszolt volna a PIC szuperlassú módban, ahogy írod, akkor fel kellett volna ismernie. Ez megtörtént? A 10k ugye rajta van az MCLR-en? Gondolom áramkör nélkül kötötted rá a PIC-et, akkor a test felé kell kötni! 100n is van a táplábakon? Minden táplábat bekötöttél?
(#) pcroland válasza babose hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Megnéztem neked alldatasheet.com-on és elvileg ugyanaz. A belső kapcsolásuk is megegyezik
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
A bemeneten alacsony szintnél folyó áramban van különbség: 7407 esetén 1.6 mA, 74LS07 eletén 0.4 mA.
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Szia!

Nem ismeri fel.
Viszont ma kipróbáltam 2 db 877A-st, és felírtam mit "mond":
....
8. 001000
9. 0000101000111000
(A 8. sornal az oldalad szerint viszont 010000-nek kellene lennie)

A 10k a Vdd-re volt kötve (eddig).
A 877A-nak mit kellene válaszolnia? (Hol találom a datasheet-ben?)

Köszi:
babose
(#) babose válasza pcroland hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Köszi köszi!
(#) Stynson hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Szilva féle PicKit2 klón MPLAB-ban való feszültségellenőrzéshez hol tudom elindítani a varázslót v8.80 alatt?

Illetve ha ezt a klónt csatlakoztatom a géphez, milyen illesztőprogramra van szükség?
Mert bár HID típusú hardverként felismeri a gép, néha pattóg az illesztőprogram automatikus frissítése miatt, pedig ha ellenörzöm azt írja naprakész az illesztőprogi
(#) Stynson válasza Stynson hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Átnézve a NYÁK-ot találtam egy rövidzárt, ezt javítottam, most úgy állok hogyha bedugom a gépbe nem tudja telepíteni az illesztőprogramot a gép, mit lehet tenni, honnanszedjek le Szilva féle PicKit2-hőz illesztőprogit? vagy miben lehet a hiba?
(#) pcroland válasza Stynson hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Valami hiba van biztos Elvileg semmilyen illesztőprogram nem kell hozzá.
(#) Stynson válasza pcroland hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Tehát elméletiekben ha hozzádugom a géphez annak HID típusként fel kell ismernie és minden más szofteres segítség nélkül fel kéne ismernie az égetőproginak?
(#) pcroland válasza Stynson hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Igen, kivéve ha töröltél a géped OP-rendszeréből valami alap illesztőt, ami ehhez kell.
(#) Shul válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
hát sajnos nem ilyen egyszerű lesz a hiba, mivel másik gépen is próbáltam már...

Az lehet probléma hogy C6-os kondenzátort (10uF, a kapcs rajz baloldalán a PIc 20-as 19-es és 8-as lábához csatlakozik többek között), amit eddig minden utánépítési képen ELCO-nak láttam, de én TANTAL kondit használtam?
(#) Hp41C válasza Shul hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Ez nem jelenthet problémát, ha polaritáshelyesen van bekötve.
(#) pepe091 hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Üdv!

(Hú.. mióta van legelöl a legújabb hozzászólás??:O)

Az lenne a kérdésem, hogy Szilva kapcsolását szeretném megépíteni, és szeretnék hozzá egy ilyen programozó felületet is csinálni, hogy ne kelljen mindig próbapanellel szórakozni. Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy nincs e valakinek egy ilyesmi nyákterve amiből ez építhető: PICFlash Experimental Board

Remélem tud valaki segíteni!

Előre is köszönöm! Üdv!!
(#) Shul válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Mivel a TANTAL kondiknál nem annyira egyértelmű a polaritás, (és mivel más ötletem nem volt a hibára) ezért fogtam a TANTAL kondit és egy bontott ELCORA cseréltem és érdekes módon probléma nélkül működött, a gép felismerte!!!
Na erről arra következtettem, hogy mégiscsak rosszul kötöttem be a TANTAL-t, talán nem a pozitiv lába a hosszabb, uccu neki megfordítottam és a gépre dugtam, hát erre ő szépen felrobbant, szóval mégiscsak jól volt bekötve, tehát vagy a TANTAL kondi nem megfelelő, vagy a sors fintorával olyan 'szerencsém volt' hogy pont annál a kondinál volt forrasztási hiba, ami mintegy 'magától' javult a ki-beforrasztásommal....

A lényeg hogy most jó (és marad az ELCO)
(#) vicsys válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Bővebben: Link Milyen jó, hogy van kereső...!
(#) Shul hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Segítség kéne a Szilva féle pickit2-őm élesztéséhez!

Aki olvasta előző hozzászólásomat tudja hogy kicseréltem egy elméletileg jó kondit és felismerte a gép, nem írt ki az eszközkezelő hibát (a hiba kódja 10-es volt) elindítottam a microchip pickit2 programmer programjában a troubleshot funkciót, első lépésben jó értéket mértem az első tesztnél, a VDD-n, a programon változtattam a feszültség értékét (elméletileg enné la klónnál ugyan azt az 5Voltot kellene mérnem, ezt akartam ellenőrizni)

DE a piros ledem ekkor elkezdett gyorsan villogni (gyorsabban mint mikor a "bootloaderelni" akarom) kihúztam, próbáltam újra csatlakoztatni, de mostmár megint az elején vagyok hibakód 10-el indokolva nem akarja a gép szeretni...
(#) pepe091 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Köszönöm, nem tudtam miként keressek rá. Köszönöm szépen!! És bocsánat!
(#) Shul válasza Shul hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Sikerült az élesztés, párszor újra kellett indítanom a számítógépet de végül befogadta az eszközt, tehát utóbbi kérdésemet úgy módosítanám, hogy mit jelent ha ilyen gyorsan villog a piros led?
(#) vicsys válasza Shul hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Bővebben: Link (piros led->kereső)
(#) Shul válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Elmesélném neked, hogy írtam hogy gyorsabban villog, mint amikor úgy csatlakoztatom hogy nyomva tartom a gombot ,és nem is ekkor jött létre a villogás hanem troubleshot közben
(#) vicsys válasza Shul hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
... és mire jutottál a mérések után?
(#) Hp41C válasza Shul hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
3 napja volt legutóbb
Következő: »»   124 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem