Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   968 / 2504
(#) bereczk.jans válasza Mayan hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia! Látom a bemeneti osztó alsó 10K-s és első tranzisztor emitter komplexumát is kigyomláltad. Mivel egyen csatolt az erősítő nem csak az első fokozat stabilitását kockáztatod, hanem a kimenet előtti 1/2Ut feszültség is jelentősen elmászhat. Még szerencse a kimeneti 2200µF megvédi a hangsugárzót, de a szimmetria megszűnése (Talán 0,5 volt hiba még megengedhető) jelentős torzítás forrása lehet. 1 órán át a helyedben méricskélném az erősítőt, melegíteném az első tranzisztort az ujjammal, kínoznám kis és erősebb hanggal. A fórumtársak kedvéért elárulnád milyen tranzisztorokkal építetted meg?
(#) bereczk.jans válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Most látom válaszom szerkesztése közben Relop válasza is megérkezett.
(#) Mayan válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Helló, a feszültségeket ellenőriztem és utánaállítottam. Az eredeti tranyók vannak benne, a rajz szerint. (teleton 300 kis 70-es évekbeli erősítő panelje) Huzamosabban hallgattam, tényleg teljesen jó most így, komolyzenével is, a hegedű és a zongora testessége és felharmonikusai is szépek, valóságosak.
(#) csabacsaba hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Udv.Ezt a kapcsolast lehet ugymond "tuningolni"?
Megepitettem ezt a kapcsolast es nagyon szep a hangja.
(#) at22 válasza bihari laci hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Hali! Kapcsolási rajzot tudnál nekem küldeni. Köszi előre is.
(#) Mayan válasza csabacsaba hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
(#) Mayan válasza Mayan hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Á mégsem jó a féltáp, lement 8V-ra... na majd visszateszek pár alkatrészt...
(#) szamóca válasza csikben hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Azért azt tudni kellene hogy egy szekuner tekercses, avagy kettő a szuper trafó, és milyen teljesítményű?
Nem mindegy hogy 1x60VAC, vagy 2x60VAC, de ha pl. 150VA-es akkor is gond van. ( vagy lehet DC-ben értetted?)
(#) csikben válasza szamóca hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Igen, bocsi lemaradt néhány infó. A trafó eredetileg egy 2x 100W-os erősítőben volt benne. Súlyra is elég nehéz, kb. 3kg. Középleágazásos és az egész körbe van véve egy fém burokkal, gondolom árnyékolás céljából. Egyenirányítás és pufferelés nélkül mindkét oldalon 42.0V jön ki.
(#) szamóca válasza csikben hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Akkor ez valószínűleg egy Beag APT 100-as 300W-osa lehetett valamikor. Ebből durván 58V DC-t fogsz kapni üresjáratban. Ilyen feszültségről elég sok végfok elmegy, (VF2 és klónjai pl.) bár a trafó teljesítménye miatt nem tudod kivenni a bennük rejlő maximumot. Ha viszont monoban gondolkodsz, pl sub. akkor igen. Vagy szerzel még egyet mint én, és dualmonoban nyomatod.
(#) csikben válasza szamóca hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
A VF* sorozat annyira nem szimpatikus nekem. Valami mást konkrétan tudsz mutatni? Sztereó erősítő kellene, valamilyen komolyabb minőségű. A teljesítmény nem lényeges. A mélynyomóm 150Wos bemeneti és 300Wos zenei teljesítményű. Jelenleg 50Wos TDA erősítővel hajtom, de így se tekertem még fél hangerőnél nagyobbra.
(#) szamóca válasza csikben hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Sokféle végfok megy ilyen feszültségről. Én hiába ajánlgatok, egy meglévő trafo alapján választani neked tetsző topológiát, csak te tudsz.
(#) melorin hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Mi a legjobb és egyszerű módja egy végfok bemenetét megduplázni, tehát két készülék rákapcsolását megvalósítani úgy, hogy a 2 meghajtó eszköz ha lehet ne nyírja ki egymást, ne romoljon a hangminőség.
Nem feltétel a 2 eszköz egyidejű hallgathatósága.
Kapcsolót nem szeretnék használni csak ha muszáj.
Köszi!
(#) szamóca válasza melorin hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
A legegyszerűbb a két áramkörös váltókapcsoló alkalmazása, amit ugye valamiért nem szeretnél. Vagy váltókontaktusú relé ami drágább is és bonyolultabb is, vagy két sztereó poti közösítő ellenálláson passzívban, ill. ME-vel aktívban, és ekkor keverhetőek is a csatornák.
(#) csikben hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
A TDA alapú erősítők milyen minőségi színvonalat képviselnek? Továbbá milyen osztályba tartoznak?
(#) Bassmester válasza csikben hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Van köztük nagyon jó (7294, 7293) és akad jó pár nagyon gyenge is. Általánosítva nem jellemezhetőek a "TDA-k".
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Dec 26, 2011 / 1
 
Szia! Keverőre van szükséged. Íme a legegyszerűbb.
(#) ZSS2 hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Sziasztok! ezt szeretném megépíteni,csak a végfokot,nagyon egyszerűnek tűnik,a schematicban a rajz,van-e valakinek tapasztalata ezzel a kapcsolással?Bővebben: Link
(#) at22 hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Hali! Mindenkink! Volna 2db stk 413-400-as meg 412- 400 végfokom egy házimozi erősítőből lett kiszedve, ebből lehetne valami erősítőt készíteni? Ha Valaki tudna segíteni az jó lenne. kapcsolási rajz kellene. Köszi előre is a segítséget.
(#) Doncso válasza at22 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Nem értem mi a probléma ezzel? Van adatlapja, abban meg benne van a kapcsolási rajza. Elég egyszerű, nem kell sok alkatrész hozzá. Adsz neki tápot, és már szárnyal is.
(#) csikben válasza szamóca hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Nos, kicsit körülnéztem itthon, a régebbi labortápomból ki tudok szedni egy vasmagos trafót, ami 2x26V-ot ad le. Ha jól számolom ez olyan 36V pufferelve, egyenirányítva. Ami már sokkal barátságosabb mint a 58V.
A teljesítménye sem lehet probléma, kb. 200VA lehet, vagy több.

Kinéztem két erősítőt ami itt az oldalon van: a "B5" és a "Dracula". De a kettő közül inkább a "B5" tetszik jobban.
Kettő közül te/ti melyiket ajánlanád/ajánlanátok?
(#) marone hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Helló !
A BF247 tranzisztorhoz nem tud valaki valamilyen kapcsolási rajzot ? Előerősítőnek kellene, de nem találtam semmilyen bekötést hozzá. 9V-ról menne.
Kösz !
(#) bihari laci válasza at22 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia a datascheet-ben meg kapod a ,stk 412.413 seriákat,és ott van rajz is.
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Miért pont ebből szeretnél előerősítőt? nem igazán alkalmas ilyen célra, inkább valamilyen meghajtó, vagy kapcsoló áramkörbe alkalmas.

BF247(12).pdf
    
(#) szamóca válasza csikben hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Igazándiból sokaknak bejön a B5 hangzásvilága, én most vettem ki a két végfokpanelt a dobozából, mert nekem nem jött be a hangja, a beültetett VF2 sem az én világom, ezért most azt is kicserélem úgy néz ki egy 3886-ra próbaként. A drakulát meg nem építettem meg arról nem tudok nyilatkozni.
(#) at22 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Hali! Én nem találtam semmit róla. Hány wattot lehet ki hozni belőle? Köszi előre is a segítségedet.
(#) Jackass hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Üdv!

Erősítő kapcsolási rajzot keresek. 500VA es trafóm van +-45 szekunder fesszel. Sztereó végfokot szeretnék építeni. Ki mit ajánl? Mekkorát? Köszönöm!
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia! Pontosítsd kérlek: a szekundered 2x33VAC?
(#) csikben válasza szamóca hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Megkérhetnélek hogy próbáld meg leírni a hangzásképét?
Viszont előrelépésnek szerintem nem lenne rossz a mostani helyett. Amúgy jobban megnéztem, nem TDA, hanem AN17830A van benne.
Még egy kérdés. Milyen hangszóróid vannak?
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Üdv!

Nem 2x45V váltó. 63-4 V körüli egyen!
Következő: »»   968 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem