Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   256 / 489
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Jan 19, 2012 / 1
 
szia

Viszi a PicKit2 simán csak tápot kell adni közben a rotornak .

ezt kell betöltened Bővebben: Link

ja és 7.3728 MHz es kvarc kell a rotorra arra figyelj oda mert a régebbi HEX-ekhez 20 MHz es kellett.
az eeprommal ne foglalkozz még azt soros vonalon lehet tölteni. Ne piszkálj bele a HEX be csak simán töltsd be. Volt aki égetéskor akarta beírni a futószövegeket eepromba mint a 628-as óráknál kellett, itt ezt nem szabad!!!!
Az ibl.hex bootloader ,nem kell neked!

sok sikert
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Helo Kly. de az enyémben is 20 Mhz -es van, mint a az alkatrész listában. .Akkor melyik Hex-ét kellene beleégetni?
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia

Changelogot kell olvasni , az előbb leírtam mit hogyan kell, azt kövesd.

Még annyi ,hogy milyen PIC et raktál bele? 20 vagy 30 MIPS est? Ssak a 30-asra jó a 30as HEX ......ha 20-asod van akkor ne cseréj kvarcot és rakj bele egyel régebbi HEX et.
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
OK . Köszi segítséged!
(#) tomics76 válasza tomics76 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
még nézegettem az oldalad, ott az 1. képen 17,3728MHz-es van. -nem írtad el az előbb? Nem idegesítésből írom (nekem 30 mips-es van))
De lehet rosszul látni és az is 7,3728-as
(#) tomics76 válasza tomics76 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
ja rosszul láttam az L betű. Köszi mára segítséged még 1x.
(#) nurseboy hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Sziasztok! Főleg Kly

Mostmár nem tudom mi baja lehet az órámnak. Mindent leellenőriztem, szűrőkondit is tettem a propra, stabil 5v-ot kap, a felprogramozás is sikeres volt elméletileg. De ahogy megkapja az infrától a jelet meghülyül és semmit sem csinál. Pontosabban ezt:

http://youtu.be/iKxih5k5QTI

vagy a fájlmelléklet

Egyedül a motorvezérlőnél arra a 3 cm-re nem használtam árnyékolt kábelt. Illetve eléggé maximális vényerővel ég az infra LEDem.

Már nem tudom mit csináljak még vele.

Az áram is jó szerintem.: A 4db 2W égő gyönyörüen égett. Már Pc tápra is rákötöttem abban van elég szufla de infra ingerlésre ugyanezt csinálja.

A felvétel telefonos, mással nem tudtam.

Sziasztok

Videó002.mp4
    
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia! Sötétben is próbáltad?? Az erős fény megzavarja az egész optikai offsetet tapasztalataim szerin!Egy erős fényű izzóval is próbáld meg úgy,hogy az infra ne legyen bekapcsolva. Hall szenzoros sokkal jobb mint az optikai szerintem..Én úgy nézem indulna de állandóan resetel. Mekkora kvarcot használsz? A 20-as verzió nem olyan sabil.. (offset érzékeny )
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Nekem kicsit távolinak tűnik az infra led és a rotor közti távolság.. Közelebbre tedd az infa ledet ideiglenesen.. Esetleg a is fordulatszámot csökkentsd le..
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A legújabb verziós V10-est használom, a 7,372-es kvarccal
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Egyébként, hogy lehetne átszerelni HALL szenzorosra? Az bonyolult lenne?
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
megpróbáltam. Az infra ledet 2mm tettem a fototranyótól és ugyanaz amint elmegy felette csak villog az alsó pár led.

Ja igen a fordulatszám mindegy kézzel pörgetve is ugyanaz és lassu fordulaton is
(#) nurseboy válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Egyébként tényleg indulna , elindul az első 6 ledig, utána kezd el villogni.
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Lehet leesik a táp mikor beindulnak a ledek.. Nekem voltak ilyen problémáim de én saját verzióban készítettem el sima hagyományos átvitellel mi gyengébb..Hall szenzornak kell egy táp,GND és a kimenet mehet a procira.. Egyszerű de nálad más lesz a bibi. Mekkora 20 vagy 30-as verzió??
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
30-as
(#) nurseboy válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Egyébként nem a kvarccal van a baj. Nem tul jó az angolom, de ebben a PIC-ben nem beépített oscillátor van?

Up to 30 MIPS operation:
- DC to 40 MHz external clock input
- 4 MHz-10 MHz oscillator input with
PLL active (4x, 8x, 16x)
- 7.37 MHz internal RC with PLL active
(4x, 8x, 16x)

? 44 interrupt sources:
- 5 external interrupt sources
- 8 user selectable priority levels for each
interrupt source
- 4 processor trap sources
? 16 x 16-bit working register array

Lehet, hogy most hülyeséget irtam. De már nem tudok mire gondolni. Más utánépítésem megy szépen ezzel meg már .... Nem eshet le a táp, mert PC táppal is próbáltam abban azért van kakaó!
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Nekem rengeteg problémám volt a táplálással. A dsPIC30F6015 csak 4.5V és 5.5V között megy 30MHz -cel (Electrical Characteristics Table 24-1 és 24-2). Ha a táp csak 0.5V -ot esik a rotor áramára (maga a pic 250mA), akkor már kimegy a specifikációból. 6 db 22µF kerámia és 6db 100µF tantállal, a táp 5.1V -ra elemélével és a hozzávezetés átépítésével sikerült megoldani. Az IrDa adó-vevő csak terhel, el lehet hagyni.

A videon látott villogás az indexjel hiányát jelzi. Pörgesd fel, lehet, hogy elindul. Amíg nincs rendes indexjel, csak a külső led -ek villognak.

Az infra fototranzisztor tesztelhető a forgatás leállításával. Mozgasd a rotort az infra led fölött. Ha a fototranzisztor áthalad a led felett egy határozott 1 - 0 - 1 átmenetet kell látnod az index jelen. Külső fényektől le kell árnyékonli.

A HALL -os megoldásnak egy hátránya van, a leállításkor a széteső kép látható marad. Úgy kell beállítani, hogy áthaladáskor egy impulzus keletkezzen. Nem mindegy, hogyan áll az állandó mágnes.
(#) nurseboy válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia!

Leirnád pontosan hogyan oldottad meg a táppal a dolgot? Megprópálnám én is. IRda nincs rajta.

6 db 22?F kerámia és 6db 100?F tantállal, a táp 5.1V -ra elemélével és a hozzávezetés átépítésével sikerült megoldani. Ezt részleteznéd, hogy mit hová kell kötni? és hogy emelted 5,1V -ra aTápot.


Privátban is leirtam.
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A ledmeghajtók tápjaira kellett rakni a kondikat de a mi nyákunk nem ilyen sőt a meghajtó sem ezért nem lehet összehasonlítani,, kly majd segít..
(#) titi11 hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok tudna valaki nekem küldeni az e-mail címemre egy működő órának a tervrajzát mindennel együtt ha nem nagy kérés kellene a nyákrajz beültetési rajz alkatrész lista ha lehet olyan ami ki is van már próbálva eddig kettőt építettem meg egyik sem működik ezért szeretném már kétségbe esésemben ezt kérni
(#) patexati hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Szia! EZ biztos működik!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Ezt építette meg az imént, de valahogy nem akar elindulni, A távirányító cim eltérését már javítottuk...
(#) kly válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia

Első körben az STP-k 26 lábán lévő 1K cseréd 10K-sokra. Ha így elindul akkor a táppal van gond.
Néz meg még hogy ameddig előjön induláskor az melyik led és mérj körülötte zárlatot, lehet mikor kigyulladna lehúzza a tápot valami zárlat, Volt akinél ilyen gond volt és még az STP is elszállt ettől.
Nekem ezen a nyákon semmit sem kellett módosítani a tápon ,vezetékezésen ill. konde nem kellett bele plusz.
Ill. kellett egy darab 2200µF 6V körüli a táp részere a rotor alá, ez bent van?
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Bocs 23 lábon , nincs is 26 lába
(#) nurseboy válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Lehet kisütöttem a led drivereket. Hogyan tudom letesztelni, hogy kigyújtsa a ledeket? Mert egyébként most a vezérlő jó. Valószínű tényleg a táppal volt a baj. Elinditom felpörög és szépen jár a másodperc kör, és a külső kör is világít.
(#) kly válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
betetted a 10K? lehet túlnagy és azért nem égnek a ledek mivel túlkicsi az áram,próbáld 5K val is.
Nem hiszemhogy kinyírtad az STP ket, ha egyik se megy az inkább az SPI busz lehet
mit csináltálmikor ez történt?
(#) nurseboy válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Mi az az SP1 busz? És hogy lehet megjavítani!! Ez lesz a gond

1,5V tesztelve édnek a ledek, illetve rövidzár keresővel ellenőriztem a ledmeghajtókat, minden a saját helyén jelzett.

Egyébként -5V-ot kapcsoltam rá.
(#) kly válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
bakker
az SPI bus a PIC-ben van belül csak cserével javítható de így azért sanszos az STP kinyírása is. 5,5V-os védő zéner bent volt? Bár gondolom elégett ha ott volt. Áramkorlát volt? Vagy adtad neki PC tápról?
(#) nurseboy válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Ja igen rájöttem. Cserélhetem megint a PIC-et. Van még egy. A zéner ahogy mondod kiégett. Áramkorlát nem volt, ha az azt jelenti , hogy igen PC Tápról ment. De a STP-et hogy lehet leellenőrizni?????
(#) kly válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Speciális vezérlést igényel az STP nem egyszerű tesztelni. Leginkább a pic tudja vezérelni ,másötletem nincs. Lehet hogy csak egy szállt el az STP-k közül,ne vedd ki még a pic-et hanem vedd ki egyesével az STP ket,lehet hogy valamelyik lehúzza az SPI bus kimenetét a pic nek. Ja és tedd be a 10K kat amiket írtam. A belső STP vel kezd a kivételt.
Ez azért is jó mert sz STP-ket könnyebb cserélni mint a pic et.

Azért azt tudod ,hogy ez a legrosszabb dolog amit tehettél az órával. Fordított táp a best killer . Nagyon kell figyelni ez egy drága óra pillanatok alatt lehet bukni sok ezer forintot.
Mégúgy is lehet bukni hogy odafigyel az ember...sajnos
Következő: »»   256 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem