Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   136 / 582
(#) lukovicsek válasza zimpet hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Üdv.
A program állitót szed szét a tekerő mögött kell lenni egy kis panelnek amin a kontaktusok vannak és egy forgó kontaktnak azokat ellenőrizd nics e oxidálódás vagy nem érintkezés, aztán ha vannak a kis panelen kis smd ellenálások azokat is mérd be lehet a 95 fokos proginál elszált, aztán van a csati ami rámegy és össze köti a föpanellel azt is ellenőrizd érintkezés hiba, szakadás.

Üdv: Laci!
(#) proba válasza Balint133 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Ha először (púpos kondival) működött ,kondi csere után nem ,akkor alaposan átnézném,hol csináltam zárlatot ,szakadást ,nem raktam valamelyik kondit fordítva,esetleg elnézhetted a nagyságrendjét.Ezutám a következő probléma a csatlakozók visszadugása nem volt igazán sikeres.Ha a 470 µF ot kevesled (szerintem a zavaros működéshez mindenképpen elég,nem gondolnám oknak) cseréld 1000µF-ra inkább.
(#) Bobika79 hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Helló

lenne egy olyan problémám,hogy van egy whirlpool 5103-1000 mosógépen és nem fűt,a hőfokszabályzó jó de egyszerűen nem megy áram a fűtőszálra
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném
(#) lukovicsek válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Üdv.
Milyen hő szabályzó van benne a régi csöves fajta vagy vezetékes? hogy nézted meg hogy jó e?

Laci!
(#) Bobika79 hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
szétszedtem,vezetékes
(#) lukovicsek válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Lehet rossz az ntc de az ritka, a program kapcsolóban van a kontaktus ami a fűtést kapcsolja rá, amugy végig megy a programm vagy leálí, milyen panel van benne? fénykép kellene.

Laci!
(#) Bobika79 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
szia
úgy kezdődött,hogy mikor elindítottam a gépet midig leverte az áramot ,aztán pár próbálkozás után már nem ,és azóta mos csak nem ad áramot a fűtőszálra.úgy tűnt fel hogyha 50 fokra van állítva akkor sokáig mos ,de ha minimumra akkor kb másfél óra
mindjárt teszek fel képet
(#) Bobika79 hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
itt lennének a képek
(#) lukovicsek válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Ezek általában leálnak ha nem megy a fütés, vagy van mégegy eset amikor azt érzi, hogy fel van fütve és egyszerüen tovább lép, viszont azt nem értem, hogy mért van külömbség a mosás időtartalom között ha egyszer nem is melegiti a vizet, mert ha jól értettem akkor ezt irtad, Biztos hogy nem melegiti a vizet? vagy , hogy figyelted meg?
(#) mosoka hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Jó estét!
Még mindig nem jó a mosógépem, volt szerelő bevitte a panelt szervizbe a teszt szerint jó,de a mosógépem még mindig nem jó./ áram alá helyezűk és lezár az ajtó/ nem szeretnék új panelt venni súlyos összegé mi néztük és semmi sincs meg égve rajta.
Tudna valaki segíteni?
(#) zolika60 válasza mosoka hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Mi a hibajelenség? Miért gondolod, hogy rossz a vezérlő, ha a teszt szerint jó?
(#) lukovicsek válasza mosoka hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Ha ez még az indesit amiről írtál akkor ez a hibakód , kommunikáció hiba a főpanel és a kezelőpanel között. Ha a főpanel biztosan jó akkor meg kell nézni a két panelt összekötő szallagkábelt nincs e szakadva és a csatikat megpucolni, összébb szoritani belül hogy biztos legyen érintkezés, ha mind ezek ellenére sem müködik akkor a kezelőpanel a hibás.

Laci!
(#) mosoka válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Indesit witl 125 mosógépem van meg állt az óra jel meg a polo pirosan villogott a kis lakat meg nagyon gyorsan villogót.
Leengedtem a tisztitó nyíláson a vízet mert melegnek éreztem, forró volt benne a víz égete a kezem. azóta hiába helyezem áram alá semmi nem világít
előre is köszönöm a segítséget.
Elfelejtetem folyt a víz belőle gondoltam vége levetük az oldalát és egy cső levolt csúszva.
a szerelő mondta hogy rossz a panel mindenhol van áram/felmegy a panelig de az nem veszi az áramot /de a gép nem dolgozok.
(#) mosoka válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
szia!
A panel megtakarítva lábak össze nyomva de így sem jó.
(#) lukovicsek válasza mosoka hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Próbáld törölni a programot?
(#) dani vince válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
úgy kezdődött,hogy mikor elindítottam a gépet midig leverte az áramot

A fűtőszálat valaki ellenőrizte?
(#) mosoka válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Azt hogy kell? nekem nem világít egy lámpa sem!
(#) lukovicsek válasza mosoka hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Ugyanügy mint amikor elinditod a programot csak hosszan kel tartani a gombot kb 6mp-ig amig ki nem villan az összes led.

Laci!
(#) mosoka válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Hiába nyomtam jó hosszan semmi nem történt, mindent jó nyomtuk és láss csodát vissza jött a hiba.
A lakat meg onnan számolva 3.-4 led villog.Azon kivül semmi nem történik
(#) zolika60 válasza mosoka hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Ajtózárat ellenőriztétek már?
(#) mosoka válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Még nem ,de az biztos hogy most zárva van! azt hogy kell?
Most értük el hogy egyáltalán villog valami a kijelzőn.
A szerelő azt se tudta.
hiba kodót erre tud valaki/Órajel, koszos poló,kis lakat/
(#) zolika60 válasza mosoka hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Ki kell szerelni és meg kell mérni. Az lehet, hogy zárva van, de azt hisz nincs. Ezért nem indul.
(#) mosoka válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Megpróbálom remélem sikerül, a párom csak délutántól van itthon.
Ha áramtalanítom a gépet akkor kinyit kb.1 perc múlva.
(#) mosoka válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Még egy-két dolog:
1.ha nyitva a teteje nem kattan a zár de lecsukom zárva marad az ajtó.
2.amíg áram alattvan nem is nyit ki az ajtó
3.nem kell semmit nyomnom 2-3 perc múlva villognak a ledek/óra ,koszos poló ,kislakat/.
(#) zolika60 válasza mosoka hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Talán a zármechanikában szorul valami. Sajnos hibakódot nem találtam hozzá. A használati utasításában is csak annyi van, ha a lakat meg legalább egy jelzés villog forduljon szervizhez. Minden esetre a zár környékén keresném a hibát. Bár én csak amatőr vagyok. Talán a profik tudnak más ötletet is adni.
(#) lukovicsek válasza mosoka hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Ilyenkor ez van ez normális felesleges bármi mást nézni rajta, ez tipikus Indesit probléma : A két panel között nincs kapcsolat és ezért nem tudja se elinditani a programot viszont a legutóbbi program még befejezetlen és ezért kattan az ajtózár rögtön, mert ő még mosna.

Laci!
(#) osi válasza mosoka hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Amennyiben a villogó Led-ek balról az 1. & 2.
az kommunikációs hiba az elektronika és a kezelő panel között. (vizcsepp került a kezelőpanelra, ha boyler alatt van nagy a valószinüsége )
Ha a 3. & 4. akkor az NTC-re panaszkodik az elektronika.
A ledek alatti ábra nem jelent semmit, minden Indesitnél más. A ledek sorszáma számít.
1. led = 8
2. led = 4
3. led = 2
4. led = 1
Ezekhez még jöhet a cenrit jelző led a maga 16-os értékével.
A villogásban részt vevő ledek értékeit összeadva már meg is van a hibakód.(a lakat nem játszik az csak a figyelem felkeltésére villog veszettül)

(lemaradtam )
(#) Bobika79 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia megmértem műszerrel és nem megy neki fesz
(#) lukovicsek válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia.
Az a baj, hogy ez nem ilyen egyszerü mert nem egész mosás alatt megy rá fesz hanem csak a program bizonyos részeinél, ha minden normális akkor egy olyan 15-perc mulva már füteni kell neki na akkor kell mérni.

Laci!
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
De egyszerübb bemérni a fütőszálat és ha jó akkor természetesen nem kap áramot akkor viszont a pr.kapcsolóba kell keresni a bibit de azt szétszedni és összerakni hát az egy müvészet
Következő: »»   136 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem