Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   369 / 1159
(#) GyurikaBx válasza Hakai hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Üdv! Ha emlékeim nem csalnak akkor ez egy orister se1015, de itt a Bővebben:Rajz !
Üdv.
Gyuri
(#) mraulajos válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Küldök még egy képet, a kezelő felületről. Mint látod, van egy 80x100 mm-es folyadékkristályos kijelző rajta. Mindent csinál a műszer amit kell, bármilyen parancsot kap, de a kijelző fehér marad, tehát semmit nem mutat. Bízom benne hogy "csak" a szóban forgó probléma van vele.

100_2154.JPG
    
(#) Doncso válasza GyurikaBx hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
És tényleg. Tudtam, hogy ismerős valahonnan pedig.
(#) Hp41C válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia!

Itt az IC adatlapja. Ezek szerint ide egy PNP tranzisztor kell. Már csak a kivezetések sorrenját kell egyeztetni.
Emitter - AIC1652 8. láb
Bázis - AIC1652 7. láb
Collector - Egy jó nagy dióda katódjára és egy induktivitás közös pontjára kell kapcsolódjon.

Talán kiváltható egy BCW67C -vel. Figyelj a kivezetések elhelyezkedésére.
Egyébként ez egy negatív feszültséget előállító DC/DC konverter, ami az LCD kontrasztját állítja be.
(#) Doncso válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Ha máshogy nem is, elő lehetne állítani egy öcsi panelon elhelyezett 7660-assal, 3 alkatrész kell hozzá, márha -5v kell neki.
(#) Hakai válasza GyurikaBx hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Ez lesz az !! Nagyon köszönöm a gyors segítséget !
(#) mraulajos válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Az utolsó mondatra reagálva annyit, hogy a kezelő előlapon a jobb alsó sarokban található potméterrel, és egy gomb hozzányomásával kontrasztot is lehet állítani. Erre mintha egy kicsit reagált volna, még így hibásan is.
Nagyon köszönök mindent, majd referálok hová jutottam vele.
(#) mraulajos válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
A jó nagy diódának is meg van a típusa, ahová a collektor megy, GW5819 az általad javasolt tranzisztornak a lábkiosztása is megegyezik. Még egyszer köszönöm!
(#) Hp41C válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia!

A BCW67C csak 30V -os, jobb lenne egy 80 .. 100V -os, SOT23 tokos, gyors PNP transzisztor 0.5 .. 1A terhelhetőséggel, de fejből nem tudok ilyet, ami beszerezhető is... A GW5819 egy 1N5819 smd tokban...
(#) Nicolas válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Hello! Köszönöm a segitséget, de ez nem tranzisztor mivel 80 lába van: 24x2; 16x2. Elnézést kérek a pontatlan információért, ugyanis az első hozzászólásomban csak alkatrésznek neveztem és elfelejtettem közölni a lényeget: hogy ez egy számomra ismeretlen IC.
(#) Nicolas válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Hello! Köszönöm a segitségedet de ez biztos hogy nem tranzisztor mert 2x24; 2x16 lába van (80 öszesen). Az okot meg írtam az előző hozzászólásomban, elnézést kérek.
(#) Auth Zsigmond válasza Nicolas hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Hát így már nehezebb találgatni. Kösz a tájékoztatást, azonban könnyebb segíteni, ha tudja az ember, miről is van szó.

Semmi gond. Majd legközelebb...
(#) granpa hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Szevasztok! Most szedtem szét egy monitort (romjait). Találtam benne egy "J 6815" nevű, nagy műa.(TO-220F?) tokos tranzisztort (láb-jelölés szerint), de sehol nem találok adatot. Logo: F(kissé ferde). Tudna róla valaki, valamit? Köszönöm.
(#) fater0827 hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Üdv Mindenki
Régi cuccaim közül előkerült egy memóriakártya .Ez vajon 512 bit vagy 512 kb . A közeli kép nemigazán sikerült , ferritgyűrűk ~1 mm átmérő és benne 1 oszlop 1 sor és 1 olvasóvezeték van átlósan (gyűrűnként) .A 4 blokkban 128 128 gyűrű lehet ,sejtésem MO8X gép vagy korosztálya .Valamelyik topikban volt róla szó ,talán Ő tudja .Kösz .
Üdv
(#) zmol válasza fater0827 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Egy gyűrű egy bit. (Szerintem.) Tehát, ha 4-szer 128, azaz 512 gyűrű van, akkor az 512 bit.

Egyébként az ő idejében fél mega RAM az baromira menő lett volna. (Gondoljunk a jóval későbbi generációjú Commodore "csúcsgépek" 16kB illetve 64kB totál RAM-jára...) Meg mondjuk én 512k-hoz való 512x1024, azaz 524288 darab ferritgyűrűt a világ pénzéért sem tekertem volna meg...

Mindazonáltal, ez egy gyönyörű darab, ki ne dobd! Üdv.:Zoli
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Fairchild gyártmányú 2SJ6815 tranzisztor.
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Köszönöm, de mivel nem találtam meg a helyet, ahonnan az adatait megtudhattam volna, ezért kérdeztem meg itt. Fairchild product, Alldatasheet, Datasheet Archiveben sem. :lama:
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Köszönöm! Ezeket a titkos betűket honnan lehet megtudni, mert a gyártó lapján sem találtam ilyen jelű eszközt, pedig saccra beírtam hasonló U/I-t?
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia!
Pillants a helyettesítőre: Bővebben: Link
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia! Háát, ez legutoljára sem jutott volna eszembe! (Nem járok/rendelek elektronikai boltba(ból). Szerencsére, ha valamit építenék, van hozzá alkatrészem (bontás+50év kacat). Köszönöm, ezentúl ezeket is fogom nézni, ha valamit nem találok a kuglizóban!
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szerencsére elég sok keresztreferencia-kereső van.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Sokkal egyszerűbb: Beírtam a Gooooogle -nak a "J6815 transistor" -t és a második találat elárulta a helyettesítőket...
(#) abel55 hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Helló!!

Valaki megtudja mondani hogy miez???
Otthon találtam
(#) Omega1 hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Hello!
Tudna valaki pontos infót a képen látható alkatrészről?
Az összes szöveg az ami látható rajta.

P2124522.JPG
    
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia!Én hiába írtam be, nekem ilyen találat nem jelent meg; akkor. Érdekes éjjel simán megjelent! Lehet, hogy x@r az internetem (a szolgáltatóm, UPC Zugló), hetek óta állítják, hogy minden jó a hálózatukon, nálam olyan lassú lett vagy két hónapja, mint az ólommadár (haveromhoz átvittem a gépem, olyan gyors lett, alig tudtam követni; MÁSIK szolgáltató!).
(#) SkodALF válasza Omega1 hozzászólására (») Feb 12, 2012 / 1
 
Rákerestem google-n a cégre, kis keresgélés után én erre tippelek:
http://www.emc-rflabs.com/Passive-Components/Resistors/Flange.aspx
(#) Omega1 válasza SkodALF hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) mraulajos válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Hali!
Még annyi kérdésem lenne ezzel az áramkörrel kapcsolatban, hogy szerinted mi okozhatta ezt a meghibásodást? Ha sikerül kicserélnem a tranzisztort és újból így jár, akkor???
(#) pooler hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Esetleg tudna valaki segíteni abban hogy mi a neve a képen lévő 10 pines csatlakozónak? Vagy egyáltalán hogyan keressek erre? Nem feltétlenül ilyenre lenne szükségem, de ilyesmi pici csatlakozó kellene, kiváltani a csúnya tüskesoros ISP csatlakozásokat, amik nem igazán illenek egy smd áramkörbe...
Micro USB meg azért nem jó, mert csak a panel szélére lehetne rakni, ezt meg akárhova ahol van hely.
Következő: »»   369 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem