Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   137 / 582
(#) papa62 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
De az sem volt buta.aki a próbalámpát kitalálta.Rá szoktam akasztani a faston csatira és közben csinálom a dolgom,néha rápislantok de úgyis meglátom ha már világít.
(#) lukovicsek válasza papa62 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Az bizony nagy találmány csak nekem sosincs bene égő valahogy.
(#) mosoka válasza osi hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Ha úgy nézük hogy szembe állok vele villog a kislakat meg onnan számolva a 3.-dik 4.-dik led.
Akkor mégis csak panelt kell cserélnem???
nem boyler alatt van külön álló ,de víz folyt belőle ,azt nem tudom hogy honnan?
Mi az az NTC??
(#) Bobika79 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
szia

Az a helyzet hogy én ezt a mosógépet már javítottam cseréltem benne üsd,dob fűtőszálat,és mikor indul a program kb. 1 perc elteltével elkezdett fűteni
(#) osi válasza mosoka hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Felejd el a kis lakatot.
Balról nézve kell a helyzete !!!
(a kocsiban ha onnan bántanak nekem volt igazam,
hacsak nem volt piros három v. hatszögem-azon van az óra, azzal fogjuk a villát, onnan olvasunk - ha olvasunk stb. )
NTC a fütőszálben lévő hőérzékelő.
(#) mosoka válasza osi hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Balról nézve (szembe állok vele)akkor az 1- és 2. led.
Nézd el értetlenségem de picit ideges vagyok 2 hete nincs mosógépem /forgótárcsással mosók és tök furi/.
Akkor ki kel venni a fűtőszálat?/ valahol van szerelési rajz mert az oldal levétel panel ki be az megy mert már láttam párszor de a többi nem/azt lehet valahogy mérni??
Az biztos hogy mikor meg állt nagyon forró volt benne a víz égette a kezem és a ruhák is mint ha megfőztem volna
(#) osi válasza mosoka hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Az 1. 2. led az kommunikációs hiba a két elektronika között.
Nem kell az NTC-vel foglalkozni
A kezelő panelt kéne szemügyre venni.
Alulról fogja 2-3 csavar + a tekerentyűk kis fülei.
(a tekerőket lehúzva kis csavarhúzóval benyomni a füleket
miközben a másik kézzel a panelt lefelé húzzuk)
Ha nincs rajta víz nyom zöldes fehéres trutyi az gáz mert cserét jelent. Ha van, letisztítva talán életre kel.
Ebben a hibában benne van az is, hogy a főelektronika a rossz vagy mindkettő.
A kezelőpanel 10 pénz környékén van.
A másik 26 pénzért szerezhető be.
(megfontolandó egy uj gép beszerzése )
(#) Megara hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Üdv.

Van nekünk egy Whirlpool AWM 8125 típúsú mosógépünk.
Sajna nem működik, nincs hibakód, csak elindul mondjuk az egyórás program és beszívja a vizet meg a mosószert és egy órán keresztül megy, de csak a hideg vizben forgatja a ruhát, nem melegít és nem is lépteti tovább a programot!
A szerelő azt mondta ,hogy program kapcsoló hiba, és az legalább 40.-eFt, jobb ha veszek ujjat, egy másik azt mondta fel lehet újjitani a kapcsolót kb 15.-eFt ért.

Csak kíváncsi lennék tényleg ilyen drága ez a kapcsoló, és melyik a legjobb megoldás a három közül?
Naperesze nekem a legolcsóbb lenne a legjobb .

Előre is köszönöm a válaszokat!!
(#) otto54 válasza Megara hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Hello!
A fűtőbetét jó?
Az NTC jó?

Üdv. Ottó
(#) mosoka válasza osi hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Tegnap este már néztük és teljesen tiszta volt! tehát akkor panel csere?
(#) mosoka válasza osi hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
ha úgy állt meg hogy fel forralta a vízet akkor is felesleges meg nézni az ntc-t
(#) osi válasza mosoka hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Meg lehet nézni
De a hiba, a két panel közti beszélgetés hiánya.
Nem befolyásolja, hogy az NTC jó vagy rossz.
Meg lehet próbálni az elektronika programját újra írni,
feltéve ha eepromos még az elektronika (van benne agy kis fekete 8-lábú sz..r 24c64-es felirattal - smd tokos - azt ki kell szedni. Mellette van a dip tokos eeprom helye, abba egy foglalat majd bele a felprogramozott eepron.
Amennyiben az elekronikában nincs eeprom, úgy azt csak egy szervizes ember tudja ujraprogramozni.
Ha irsz egy kódszámot priviben megnézem mennyibe fáj a kezelőpanel. Az elektronika bizti 26 ezüst
(11 számól álló számsor és az sn-nek legalább az első három száma)
(#) Megara válasza otto54 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Azt külön nem nézte a szerelő ,hogy jó-e a főtőbetét, igy nem tudom, de lehet már azt sem akarja, mert ha csak simán a centrifuga programot inditom el ,akkor is csak a vizet pumpálja és nem kezdi el a centrifugálást.

Sajna nem én vagyok a szerelő, igy nem tudom mi az az NTC
(#) otto54 válasza Megara hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Az NTC a víz hőmérsékletét méri.
A TESZT program lefuttatása milyen hibát jelzett?
(#) zimpet válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Köszi!

Kontakthiba volt! Csatlakozók megtisztítva és megy!

Üdv.:
Péter
(#) lukovicsek válasza zimpet hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Örülök, hogy mükszik!

Lacci!
(#) acdc hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok!
A minap Whirlpool AWE 7727 típusú mosógépünk megadta magát, még egy kicsit égett szaga is volt... Egy kis keresgélés után nem találtam semmi service manualt hozzá, ezért szétszedtem, kivettem a vezérlő panelt. Egyből szembetűnt a féltenyérnyi fekete koromfolt a panelen, megpucoltam és láttam, (hogy egy akkor általam smd fetnek hitt) alkatrésznek hiányzik a közepe. Jobban szemügyre véve, 3 szál piros vezetékre megy egy csatin, a vezetékek oda mennek ahová az ajtó csukódik(valami zárféle...) Kérdésem az lenne, hogyan tudnám leellenőrizni, hogy jó e a zár? Van még a panelen három másik ilyen "fet" ACS 108 adatlapja szerint ac line switch. A panelen ezen kívül még mit és hogyan kéne leellenőrizni?
Segítséget előre is köszönöm!
Üdv.: Peti
(#) lukovicsek válasza acdc hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Üdv.
Ki kell venni a gépből az ajtózárat ami ugy megy hogy leveszed a gép ha szembe álsz vele akkor jobb oldali oldalát és onnan alá tudsz nyulni kivanni a zárat egy kicsit magadfelé meg kell húzni csak még előtte egy csavar tartja felülről ami a gumi alatt rejtőzik, aztán szét szeded mert valószinü, hogy zárlatos vagy lehet viz folyt bele ha szét van égve akkor csere egy ujra a panelen meg gondolom érthetően kicseréled ami elszált ha nem vitt még valami másat is magával akkor val.szinüleg müködni fog.


Laci!
(#) kra3 255b hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Üdvözlet mindenkinek. Segítséget szeretnék kérni egy Whirlpool AWE 2217 mosógéphez. Centrifugálás előtt letiltot. Fűtőbetét földfelé kisé átadott, ki is cseréltem. Ment is utána a mosás egy párszor de ugyan ott megint letiltott. Utána gondol egyet megint le megy egy program. Mindent mértem már de semmi eredmény. Mi lehet a baj ????
Bármilyen segítséget, ötletet várok. Előre is köszönöm.
(#) lukovicsek válasza kra3 255b hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Üdv,
Mindig egy helyen áll le és pontosan melyik centrinél ? öblités előtt is vagy csak a legvégén? kicsitt pontosabban kéne leirni a tünetet.

Laci!
(#) kra3 255b válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia. Köszönöm gyors reagálásodat. Én úgyvettem ésszre az utolsó centrinél áll le mert az öblitőtt ki visszi.
Letiltás után új programot akarok indítani akkor rögtön az elején letilt.
Probáltam már csak centrifugát indítani de volt hogy 5 ször egymás után lement gondnélkül.
Tehát változó
(#) lukovicsek válasza kra3 255b hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Amikor leáll akkor milyen lámpák égnek vagy pislognak?
(#) kra3 255b válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
A szervíz lámpa és a felső ötlámpa közűl mindegyik kivétel a bal kettes ami a főmosást jelzi
(#) kra3 255b válasza kra3 255b hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Kerestem neten hibakódot erre a roncsra elvileg ez f 23 hibakód ami vízszintszabályzót jelent. mi köze hozzá azt nem tudom
(#) lukovicsek válasza kra3 255b hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Meg kell nézni a légcsapdát alul hátha tömődik már elfele vagy esetleg nincs e tömődés a vizkivezetésnél vagy a lefolyőba ilysmi, ha minder rendben akkor ez leginkább megint egy fütőszáltestzárlatra utal mert akkor is pont ezek a tünetek, vagy esetleg nézd meg, hogy nem e szivárog viz valahonnan a fütőszáll kivezetéseire elég egy kis nedvesség is rá.

Laci!
(#) szepi003 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok. Ez tipikus fűtőszál probléma. valószínű,hogy neked is sikerült beszerezni gyenge minőségű fűtőbetétet.Én is szívtam ezzel 2-3 mosás és ugyan az a probléma,azóta az AWE-tip gépekhez szigetelés vizsgálóval válogatom a fűtőbetétet.Hihetetlen mennyi a selejt.szepi003
(#) kra3 255b válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia. Én műszerrel kimértem az új betétet 20 Mohmig nem adott át. Ezek szerint ez a fajta vizsgálat már nem álja meg a helyét? Csak szigetelés vizsgálóval lehet jól le ellenőrizni?
(#) szepi003 válasza kra3 255b hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia.Sima műszerrel csak a nagyon rosszakat mutatja ki.A szigetelés vizsgáló 500 vagy 1000voltal vizsgálja,amit a gyártónak is ellenőrizni kellene,de ez a spórolás miatt elmarad.Üdv szepi003
(#) qari hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Indesit wite127. A képen látható zavarszűrő kondenzátor fáziskivezetése megolvadt. Ez csere, eddig ok. Nem volt nehéz rájönni, mert jellegzetes szaggal járt.
Emiatt - gondolom én - a vezérlőpanel pirossal jelölt részei kicsit kormosak lettek, túl hevülhettek, de a mosógép működik rendesen. Foglalkozzak a vezérlő panel kérdéssel?

Esetleg nincs valakinek ilyen zavarszűrője? (0,47uF, 5 kivezetéses, hálózati kábellel.)
(#) lukovicsek válasza qari hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Kicsit leporolhatod de nem kell vele foglalkozni, mindegyiknek fekete azon a részen a trafó végett.

Üdv. Laci!
Következő: »»   137 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem