Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   93 / 577
(#) toro válasza Bimballo hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
A gáznyomás 2-10 mbar között kell, hogy legyen!
Amiért Neked nem ég a sor, az a szennyezett égő miatt van. Tisztítsd ki.
(#) toro válasza briki hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
A turbós (kéményes) kazánok általában 40% alsó értéken üzemelnek, különben kicsapódik a kondenzvíz a hőcserélőn.
(#) briki válasza toro hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Köszi, igazad van.
(#) babuzoli hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok
Segítségeteket, illetve véleményeteket kérném az alábbiakkal kapcsolatban:

van egy 2 éves(SD) semia c/f 23 e tip. kanánom.Ami eddig tökéletesen működött. De most olyan furcsaságokat csinál, hogy fűtés van, de melegvíz nincs. semia c/f 23 vannak pillanatok amikor helyre áll, de idegesítő amikor épp kellene pl. tusizni!

köszönöm!!
(#) briki válasza babuzoli hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Víz áramlás kapcsoló nem mindig kapcsol, esetleg háromjáratú szelep motorja, rudazata szorul érintkezési problémák panelon, csatlakozókon szerintem. Víz szűrőd nincs eldugulva- jó a HMV víznyomás, vízhozam?
(#) toro válasza briki hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
(#) paprikasfej hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
kb. egy hete írtam a problémámról, hogy a kazán elejti a nyomást és ha bekapcsol akkor meg túl sok a nyomás. ezt briki válaszolta meg és azt írta , hogy a kiegyenlítő tartályban nincs vagy kevés a levegő, nos igaza volt, és egy fűtésszerelő be is állította a nyomást most már minden rendben a nyomással,de eddig úgy működött a kazán ,hogy a termosztátot beállítottam a kívánt hőfokra és addig fűtött míg le nem állt, most úgy fűt , hogy a termosztát bármilyen állásban van 20, 25 30 fok, bekapcsol 5 percet megy utána kikapcsol és újra 5 perc múlva bekapcsol, és ez így megy folyamatosan nem nagyon tudja kellemesen felfűteni a házat és ráadásul a két legtávolabbi radiátor csak félig meleg az alsó rész mindig hideg , miért?? a kazán Ariston turbo kombi AS cf24kw, a szerelő azt mondta így a normális hiszen nem mehet folyamatosan a kazán, de eddig a 3 év alatt amióta megvan miért nem így fűtött??
(#) briki válasza paprikasfej hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia!
Ezt egy szuszra elmondtad- illetve leírtad, néha pontot is tegyél.
A tág tartály javításának semmi köze a mostani jelenséghez, ha mást nem csinált a szerelő- de ezt kétlem.
Hány fokra van a kazán fűtése állítva?
Nézd meg, nincs-e kazán elzáró csap félig elzárva, esetleg szűrő dugulás. Szivattyú fordulatszáma a maximumon van- egyáltalán ha több fokozatú? Bekapcsol a kazán, hirtelen, gyorsan felmelegszik a kazánban a víz? Hány fokra megy fel, mennyi idő után? Mi kapcsolja ki a kazánt ilyen gyakran? Kazán érzékelője, vagy a szobai termosztát? Amennyiben a kazán érzékelője, akkor nincs megfelelő vízáramlás, azért kapcsolgat ki- be gyakran, mert felmelegítette a vizet. Nem lehet levegős a rendszered? Zubogó, bugyogó hang a kazánból nem hallható? Ki van nyitva a kazán automata légtelenítője? Nézd meg, nem esett le valahonnan a kazán NTC érzékelője, stb- minden a helyén van?
Elvileg a kazánnak le kéne modulálni , és így fűteni ha már elérte majdnem a kikapcsolási értéket
Ez a működés nem normális- mond meg a szerelőnek.
(#) paprikasfej hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
szia briki. a termosztát 25 fokon van . minden nyitva. a víz hőfoka 1-2 perc és 70-80 fok. a légtelenítő nyitva , zubogás nincs , szinte csendes. nem a termosztát kapcsol ki, mert mikor lejjebb veszem akkor is kikapcsol . a fordulatszámot nem tudom , a többi ok. és a vízáramlás szerintem jó a visszatérő langyos, bár nem tudom hogy ez jó-e
(#) briki válasza paprikasfej hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
70-80 fokra nem szabad neki indulás után egyből felmelegíteni- ahhoz nagyon nagy kazán kéne. Nincs az előremenő- visszatérő közé ( kazánon kívül ) egy átkötés betéve ami nyitva, esetleg 3járatú szelep? A szivattyú fordulatszámát- ha lehet szabályozni- a szivattyú fedelén lévő kapcsolóval tudod szabályozni. Kicsi vonás, közepes, nagy vonás. Ez utóbbi a maximális fordulatszám. Esetleg a forgató gombon 1-2-3 jelölés ( 4 mm szám). 3 maximum. Biztosan áramlási probléma szerintem. Lemodulál a felső hőmérséklet közelében?
Hideg rendszernél nem szabad a visszatérőnek ilyen hamar felmelegedni- persze kérdés, mekkora a lakás, radiátor száma, stb.
(#) toro válasza paprikasfej hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Azért 3 éve nem volt a hőmérséklet mínusz 15 környékén.
(#) Zord Khán hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Ariston TX23 MI fali kombicirkó !
Az lenne a kérdésem , hogy mi a teendő , mert a készülék kéthetente vízkövesedik le ! 3 éves a cucc két évig kifogástalanul működött . Már szinte mindent kipróbáltunk.ilyen szűrő , olyan szűrő , a fűtés OK , de a melegvíz max 2-3 hét és újra hívhatom a szerelőt , hogy savazza ki ! Már túl azon , hogy a ráköltött pénzből vehettem volna egy másik cirkót , kissé idegesítő a dolog , mert bármilyen kemény is a víz 2-hét alatt nem lenne szabad , hogy ennyire levízkövesedjen .
Mi lehet a hiba oka , ill. mi a megoldás ?!
(#) borovac hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, ha már valamikor született válasz a kérdésemre.
Radiant rb 24 kombi kazánom van. Ahogy néztem egy bitermikus hőcserélő van benne. Ezeknél a konstrukcióknál normális az, hogy ha meleg vizet vételezel, akkor a megnyitáskor meleg víz jön, majd 2-3 másodperc után langyos-hideg akár fél, egy percig is.
Amióta meg van mindig is így működött, de most már kezdem unni, hogy mosogatáskor vagy fürdéskor annyit kell várni a megfelelő meleg vízre. Nézegettem a kazánokat, esetleg egy külön lemezes hőcserélős nem lenne jobb?
(#) toro válasza borovac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Normális, mivel a fűtéscsőben lévő víz közvetetten melegíti a HMV falán keresztül.
Sajnos a bitermikus hőcserélők ilyenek.
Kell egy tárolót venned s megszünnek a gondjaid.
(#) toro válasza Zord Khán hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Ha leszabályozod a melegvíz hőmérsékletét 42-45 fokra ritkábban fog kövesedni.
(#) borovac válasza toro hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Köszi.
És akkor az olyan aminek van lemezes HMV höcserélős jobb lehet?
(#) toro válasza borovac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Jobb, mert a kazánban lévő 3 járatú szelep lezárja a fűtéskört és az összes kazánban felmelegített vizet a HMV hőcserélőre engedi!
Stabilabb és a lemezes hőcserélőt könnyebb tisztítani.
(#) briki válasza Zord Khán hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Vízlágyító beszerelése- igaz nem egy olcsó dolog. Vezetékes víznél nem le szabad nagyon kemény víznek lennie, mert vannak előírások az ivóvíz minőségére.
(#) borovac válasza toro hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Kössz. Esetleg milyen tipust ajánlassz ~24-esbe?
(#) toro válasza borovac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Attól függ miben gondolkodsz!
Jelenleg legtakarékosabb a kondenzációs kazán, bár az ára 2,5-szerese a hagyományosnál.
A hagyományos turbós kazán 200-250 eFt körül mozog, természetesen lemezes hőcserélővel.
Nézz körül a vaillant.hu-n és a wolf-klima.hu-n.
(#) Veres Bertalan hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Van egy Saunier Duval Isotwin nF25-H-MOD tárolós kazánom, ami a következőket csinálja.
A melegvízkészítésénél van problémám, mégpedig az, hogy amikor kinyitom a melegvízcsapot, akkor normálisan fűt, minden renndben van, de amikor csak a hőfok leesik és utána akar a kazán fűteni 5-6 alkalommal is felfőzi a vizet ( kikapcsol a láng- bekapcsol) és csak utána fűti fel a tartályban lévő vizet a beállított hőfokra.
A kazán 2 éves múlt, nemrégen szerelőt hívtam hozzá ő kitakarította, savazta a hőcserélőt, de a hiba másnap ismét jelentkezett.
Felhívtam a szerelőt, hogy mi a gond, erre ő mondogatta a panelhibát, vzérlőszelepet, szivattyú cseréjét ( szinte új minden )
A jótállás már nem él. Próbálkozni, pedig nem szeretnék, mert minden alkatrészre min. 40 000 Ft körül beszélt.
Kérem aki tudna ebben a kérdésben segíteni tegye azt meg.
Előre is Köszönöm.
(#) toro válasza Veres Bertalan hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A lemezes hőcserélő kazánköri ága tele van!
Szedd ki torx csavarral van rögzítve, takarítsd ki és jó lesz!
Egy kicsit szenvedni fogsz vele, de olyan franciásan bonyolultúl van meggyártva!
(#) Veres Bertalan válasza toro hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A hőcserélőt, mint írtam savazta és tisztította a szerelő
(#) toro válasza Veres Bertalan hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Pedig a gond ott leledzik.
Nem a HMV, hanem a kazánkör. A 2-3 éves kazánok rendesen lerakódnak vasoxiddal.
(Erről régebben sok írást-hozzászólást találsz.)
(#) Veres Bertalan válasza toro hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A fűtési része kb 30 órát üzemelt eddig, mert vegyessel fűtünk.
A tisztítás után 1 nappal ismét jelentkezett a probléma.
Aki tisztította a kazánt ő a szivattyúra gondol leginkább, hogy nem bírja kinyitni a visszacsapó szelepet.
(#) toro válasza Veres Bertalan hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A szivattyú Grundfoss, nem sűrűen hibásodik meg.
Ámbár lehet az is, hogy a fűtőkör levegős s azért forralja fel a vizet. Elég pocsék a légtelenítési lehetősége.
(#) alek válasza toro hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Köszi!!! Gyakran csinálom a figyi atinak szólt.
(#) alek válasza paprikasfej hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A visszatérö szüröje el van koszosodva, ha a bemenet ellöt van ilyen ki kell tisztítani. Van belsö szüröje is amit a nyomásmérö óra kazántestbe csatlakozó csonkja mögöt találsz meg, miután leengeded a vizet és kiszeded a fémlapkás biztosítékokat. Keveröszivattyú leragadás is okozhat hasonlót. A bypass szelep is okozhatja, ami a biztonsági szelep mögé van elrejtve.
(#) brhlik hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémám van:
van egy Nimbusz Eurotherm 24 BE típusú fali gázkazánom beépített tárolóval
A kazánt bekapcsolom majd az 50 es hibajel villog mellette folyamatosan kattog a vezérlőpanel, a 3járatú szelep motorja folyamatosan vált fűtés és HMV között
a szivattyú elindul, de folyamatosan megáll a kattogás után, majd újra elindul

esetleg ha vkinek lenne elfekvőben egy használati utasítása amíből kitudnám deríteni mi a hibája azt megköszönném
illetve segítséget adna hogy mi lehet a gondja

előre is köszönöm
(#) JZoli válasza brhlik hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Egyik ismerősömnek ugyanilyen kazánja van. Most kérdeztem tőle, hogy van-e valamilyen leírása róla, megkeresi a használati utasítását. Este elmegyek érte és megnézem Neked ezt a hibakódot!
Következő: »»   93 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem