Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   110 / 1679
(#) Topi válasza dezsi001 hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Az nem zavar téged, hogy ezeket nem Te építetted hanem a bátyád? (locseimisi)
Ráadásul az nem párezer forintos hangszóró ahogy nekem elmondta...

Nem ezt hívják más tollával való ékeskedésnek?
(#) szamóca válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Szia. az anyag neve GEOTEXTIL 1cm vastag és nehezen szabható.(ezzel fedik a gátak oldalát árvízkor)
(#) Peti_85 válasza watt hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Akartam egyet véleményezni/kérdezni, de így hogy megláttam az utolsó mondatot, már szinte tárgytalan, de azért beírom, hogy pl. egy 100 W-os ST151, azért nem fog nagyobb teljesítményt nyújtani, ha akár egy 1kVA-es trafót is teszünk rá?!
Szóval azért a végfoknak és a atápnak egy húron kell pendülniük minden esetben, semelyik oldalról sem korlátozás/kompromisszum.
:yes:
(#) watt válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Pontosan, viszont a tápot túl szokták méretezni. Nem feszültségre, áramra ill. teljesítményre, hogy ne essen össze, így a lehető legnagyobb teljesítményt nyerhessük ki a végfok feszültségtűréséből. A végfok alkatrészek legnagyobb korlátozó tényezője a végtranyó maximális feszültsége. Ezért én van mikor stabilizált tápot építek a végnek(autóba is!). Sokkal nyersebb és dinamikusabb lesz az eredmény, és érezhetően nagyobb a terhelhetőség, ami a hirtelen állandósult mélyek esetében jön előtérbe, mikor is nem kezd hörögni az egész a megnövekedett áram miatti tápfesz összeszakadás miatt.
(#) lamalas válasza watt hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Idézet:
„A végfok alkatrészek legnagyobb korlátozó tényezője a végtranyó maximális feszültsége.”


Pont itt szokott elverezni eleg sok konstrukcio, mert csak a vegtranyok max. Uce feszultségét es max. Ic aramat veszik figyelembe es kesz passz. Ezeket nyilvan figyelembe kell venni, de nem ennyibol all a moka! Ami fontosabb az a vegtranyok SOA karakterisztikaja. Foleg akkor fontos ez ha nem tisztan ohmos terheles kerul az erosito kimenetere ... es valljuk be oszinten, hogy a jelenlegi hangszorok/hangszoro-rendszerek egyetlen pontban mutatnak tisztan ohmos jelleget megpedig a rezonanciafrekin. Szoval tervezeskor erdemes lenne jobban odafigyelni a vegtranyokon nem azonos fazisban folyo aram es eso feszultseg keltette varhato disszipaciora es ennek illetve a tranyok SOA karakterisztikajanak figyelembe vetelevel tervezni. Az csak sajnalatos teny, hogy a szakirodalmakban is megjelentek olyan vegerositok amelyek nem biztonsagosak ebbol a szempontbol. Az atlag felhasznalo otthoni korulmenyek kozt nem vesz ebbol semmit eszre, de ha netan egy buli alkalmaval elszall az erositoje akkor csodalkozik a tag hogy mi a fene tortent???
(#) Moderátor hozzászólása Aug 22, 2007
 
Csak szemléltetésként:

A topik neve még mindig: Ki, mit épített?

Nem az információkkal van a gondom, mert azok nagyon is jók, hasznosak és értékesek, nade rossz helyen vannak sajnos!
(#) zsoltee0001 válasza szamóca hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
hali
off
Hmmm... ilyenről még nem hallottam
én a dobozt 1cm vastag szivaccsal burkolom(kárpítoskellékbe veszem 1000ft körül van 2,5 négyzetméter) amit ráragasztok azután fekete padlószőnyeggel borítom le(autókba használják) ettől szól igazán jól a mély, most is csinálok egy házimozi rendszert otthonra, pontosabban csak sztereo 2+1-es a mélysugárzó már kész van, ha összeáll dobok róla 1 fotót
bocsi az offért
on
(#) Stadi hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Na, úgy látom, itt az ideje már egy-két on-topic hozzászólásnak is...

Az ICD2-m. Köszönet potyónak és MPi-c-nek a tervekért és a NYÁK-ért.
(#) Stadi hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Még 2 kép...

(A kábelről muszáj volt. )
(#) Stadi hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
És a múltkor felrakott watt-féle égetőm bedobozolva. Erre nem vagyok nagyon büszke, lehetett volna jobb megoldásokat is alkalmazni, de ez most ilyen. A célnak megfelel, és kívülről se néz ki túl rosszul.
(#) gtk válasza Stadi hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Tetszik, nagyon szep, igenyes munka
(#) MPi-c válasza Stadi hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Szép lett! Gratulálok! Így most már láttam ebből is egy kész darabot Rendben működik? A C14 alatti elkötést úgylátom javítottad.
(#) Stadi válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Idézet:
„A C14 alatti elkötést úgylátom javítottad.”


Igen, jó észrevétel. A hiba kiderülése előtti napon adtam le gyártásba. Ilyen az én formám...

Eddig csak programoztam vele, az remekül ment. 16F628A-t akartam debugolni, de úgy nézem, abból csak az ICD-s változatot lehetne.
(#) watt hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Stadi!
Én is csak gratulálni tudok, szép munkák!
Jó programozást!
(#) Frankye válasza Stadi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Remek munkák, gratula! Ezek a fakockák nagyon ötletesek!
(#) valve válasza Stadi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Ing-gattya foszlik,. eszemmegall, te tenyleg odaadtal neki.. Nagyon jo lett az IDC2 -d.. Minden elismeresem!
(#) zoz11 hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Én most ezeken dolgoztam két napot, autó generátor, igaz hogy nem igazán ide illik de azért felteszem még is csak valami féle alkotás.
(#) Chokapick hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Sziasztok.Velemenyeteket szeretnem kikerni a gepemrol es szeretnek kapcsolatot teremteni olyan emberkekkel kik szeretik az optikai tuningot.elore is koszonom

P3280189.JPG
    
(#) Kicsa válasza Chokapick hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Hali!
Überkirály gép...jól látom hogy vizes táphűtésed van? Ha igen,az ilyen hűtésről minden infó jöhetne,engem is érdekel..Amúgy jók a neonok bár hogy hogy fog elférni maga a gép,arra is kíváncsi lennék
Kicsa
(#) titi válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Hali!
Szerintem nézz át az "Erősítő mindig és mindig" topikba.
(#) Medve válasza Chokapick hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Eszem megáll, hogy mik vannak!!!! S a gép jól működik?
(#) kerteszsasa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Szerintem abban a csőben csak a tápkábelek futnak, de bocs ha tévedek. Én személy szerint ha ha már pénzt áldozok egy gépre akkor inkább összerakok egy izmosabbat egy alap házban; egyébként szép lett. Mik azok a portok a kép bal alő sarkában?
(#) titi hozzászólása Aug 24, 2007 /
 
Félreértések elkerülése végett, amit Chokapick készített,az egy erősítő!

Nézzetek át az "Erősítő mindig és mindig" topikba.
(#) Stadi válasza titi hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Hát igen, kinek mit jelent az a szó, hogy "gép", ugye? Ezt benéztük nagyon.
(#) Topi válasza Stadi hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
A PC táp vezetett minket kegyetlenül félre
(#) hadnagyakos hozzászólása Aug 24, 2007 /
 
Szerintem, hogyha ennyi megosztani való dolgotok és ötletek van össze lehetne dobni egy hozzáadok elveszek oldalt!!
(#) Stadi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Mire is gondolsz pontosan?
(#) Balázs válasza Topi hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Engem nem, mert gyanút fogtam, mikor nem találtam az alaplapot!
(#) hadnagyakos válasza Stadi hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Egy olyan oldalra amilyet felrekunk egy inygenes tárhelyre és bárki oszthatna meg kapcsolásokat és ötleteket.
Esetleg ha hibás tudnák szerkeszteni is.
(#) Stadi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Ez a fórum erre való. Bár a szerkesztés nehézkes, a moderátorok segítenek. Ha ez nem tetszik, csinálj saját honlapot. Az itteni tagok közül is többeknek van.
Következő: »»   110 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem