Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   163 / 399
(#) Erick válasza Gelman hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia!

A hálózati védőföld vezetéken kívül szerény tudomásom szerint semmit nem szoktunk a készülék fém dobozára kötni antibrumm okokból. A ki és bemeneti csatlakozókat(RCA, jack) is szigetelten szerelem mindig, úgy hogy a csatlakozók testpontja ne érjen hozzá a fém dobozhoz. A kondik GND pontját nem kell a fém dobozhoz kötni, mert úgy brummos lesz. Ott létrehozol egy "csillagpontot", és ebbe a pontba kötöd be minden áramköri résznek, panelnak a GND vezetékét. Tehát nem egyik panelról a másikra viszed a testet, hanem ebbe az egy pontba kötsz össze minden GND-t, külön külön vezetékkel.
A potik testét is ide kötöd, és nem a házra.
Remélem segítettem, és nem írtam hülyeségeket, de majd egy tőlem okosabb kijavít ha igen.

Üdv!
(#) Gelman válasza Erick hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors és kimerítő választ!Így már vágom merre hány méter!További szép napot!
(#) Gelman hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Üdv ismét!Még egy kérdés merült fel a quad-al kapcsolatban, mégpedig az hogy kikapcsolás után hogy fog kisülni a két 10000u-os kondi?Azt tudom hogy idővel maguktól is kisülnek csak lehet hogy jobb lenne valamivel kisütni pld. led-el csak 50V-ra nem tudom hogy!?Csak mert ugye ha kikapcsolom a készüléket akkor a hangfalvédelem lekapcsolja a terhelést pontosabban a hangfalakat és nem tudom hogy az erősítőpanelon(Giantsound-os GPA-100 MF(Quad405)) van e valami a ilyenkor ami kisüti!Ha valaki tud valami okosat ezzel kapcsolatban kérem írjon!Előre is köszönöm!
(#) david91 válasza Gelman hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Üdv!

Emiatt nem kell aggódnod, a Quad nyugalmi árama hamar kisüti őket.
(#) Gelman válasza david91 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Köszönöm szépen a választ!Egyébként milyenek ezek a Giantsound-os modulok?Valaki van valami tapasztalata ezekkel kapcsolatban?Én azért választottam mert nem mertem belevágni saját panel készítésébe,bár elektroműszerészetet tanultam de az nem most volt meg nem is nagyon vagyok a szakmába.
(#) Doncso válasza Gelman hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Lényegébe azt várhatod tőle mint egy quadtól
(#) Gelman válasza david91 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Még annyi hogy ennél a panelra van építve a koppanásgátló ,az nem nem befolyásol semmit ugye,mármint akkor is van akkora nyugalmi áram hogy kisüti a pufferkondikat?Igaz hogy a koppanásgátlónak külön 15VAC-t kell adni,gondolom ez független áramkőr?!Mellékeltem a fotókat a panelről,nem tudom mennyire kivehetők a dolgok,hirtelen nem tudtam jobb képet csinálni!Elnézést ha fárasztó kérdéseim vannak,csak kicsit bizonytalan vagyok!(Az ajtót is legalább kétszer nézem meg hogy biztos be zártam e miután bezártam!
(#) Gelman válasza Doncso hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Köszi a választ!
(#) Doncso válasza Gelman hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Nincs miért aggódnod, úgy néz ki az egész , hogy ugye van a trafó majd a graetz, ez feltölti a kondit, innen kapja a feszültséget maga az erősítő, az erősítő kimenetét figyeli a védelem, itt hangsúlyozom, hogy a hangszóró kimenetét figyeli és rákapcsolja illetve leválasztja a hangszórót az erősítőről, ez ugye attól függ mikor milyen helyzet van, bekapcsoláskor késleltetve kapcsolja rá a hangszórót, ha kikapcsolod, akkor többnyire azonnal leválasztja, mindezt azért, hogy a ki és bekapcsolási tranziensektől megkimélje a hangszórót és a fülünket (koppanás) illetve még az a szerepe, hogy ha leég vagy meghibásodik az erősítő, akkor a kimeneti egyen fesztől megvédje a hangszórót, mert ugye azt nem tolerálja egyik hangszóró sem. Láthatod, hogy a védelem csak a kimenetet választja le az erősítőről, tehát az erősítőt a tápról nem választja el, azaz mindig fixen rá van kötve, ha kikapcsolod, akkor megszünik a transzformátorból érkező energia, ergó az erősítő a kondenzátorból táplálkozik, ami ugye hamar kisül, mivel nincs utánpótlás a trafó felől.
Így okéba vagy?
(#) Gelman válasza Doncso hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Köszönöm szépen!Oké-s,csak még egy apró kérdés aztán megnyugszom!Az úgy jó ha a koppanásgátló részéhez egy külön kis 15V AC -s trafót használok,mert ugye az egyenirányítás az panelen van gyakorlatilag,és a végfok toroidja meg ez a kis trafó ,egy ki be kapcsolón van vagyis ha lekapcsolom akkor mindkettő áramtalanítva van.de ettől még a védelem megfelelően működik ugye?Tudom nagyon amatőr kérdéseim vannak de ez az utcsó!Köszönöm előre is a választ!
(#) djhans válasza Gelman hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Jó lesz úgy ahogy leírtad.
(#) Doncso válasza Gelman hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Nem kell hogy az utolsó kérdésed legyen, ez egy fórum, bármennyit kérdezhetsz, ettől működik az egész.
Ahogy Jani is írja, jó lesz, de ha van kedved, rátkerheted azt a 15 Vac-t a toroidra is, úgy kevesebb helyet foglal.
(#) Directors hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok!

A quadba lévő tekercset hogyan kell megcsinálni?
Megtekerni megtudom csak,hogy ne ugorjon szét.
A másik kérdésem pedig az lenne,hogy a 100W-os quad +-44V-on 4/8 ohm-on hány wattot ad le,illetve a 200W-os quad 4/8 ohm-on +-44V-on és +-53V-on?
(#) Gelman válasza Doncso hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget!A hely nem gond, mechanikailag minden a helyén van már csak kábelezni kell!Mint azt már régebben írtam egy Castone CPA 200-as dobozába lesz beépítve a quad!Ha elkészül majd rakok fel képet!Remélem működni fog,ha netán nem akkor úgy is ide írok majd!Még egyszer kössz mindenkinek!
(#) Doncso válasza Directors hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia, én vastag zsugorcsövet húztam rá amig rajta volt a 10-es anyagon feltekerve, és csak utánna húztam le így egybe maradt, de celluxal is betekerheted.
(#) Doncso válasza Gelman hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szivesen. Várjuk a képeket.
(#) Directors válasza Doncso hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Köszönöm a tanácsot és megfogadom. Kipróbálom.
Esetleg a teljesítménnyel kapcsolatban tudsz nyilatkozni,vagy valaki más?
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia! A teljesítmény erősen függ a tápegységed belső ellenállásától. Akkor lehet számolgatni ha ismert mekkorára esik vissza a tápfesz 4 ill. 8ohm-on.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A +-44V-os táp erős 700VA körüli a +-53V-os pedig 350VA körüli.
(#) lesliewednesday válasza Directors hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Anno a középiskolás tanáraim egyszerűen, vékonyan bekenték a kész, nikecell táblába szúrt tekercset kétkomponensű ragasztóval, ami kötés után stabilan formában tartotta azokat.
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A szorosan egymásmellé tekercselt meneteket a tekercs elkészültekor zsugorcsővel összehúzatod.
(#) Gelman hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Üdvözlet!Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek,úgy néz ki sikerült majdnem teljesen bekábelezni a gépezetetl!Üresen mértem a tápfeszt és +-48,9V-ot mértem amúgy 450W-os a toroid,szerintetek ennyivel már leadja a 100W-ot 8ohm-on oldalanként?Egyenlőre még csak az egyik oldal van beüzemelve az önmagában elég frankón szól,nem tudom mennyit "romlik" ha bekötöm a másikat is?!
(#) Doncso válasza Gelman hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
300w-os trafóval is leadja a 100-at oldalanként.
(#) Directors válasza lesliewednesday hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Köszi a tanácsot és neked is szamóca.

Esetleg a teljesítményes kérdésemben tudtok segíteni?
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Alkotó mérései.
A többi csak találgatás volna. A 4ohm-ot az áramkorlát fogja meg mindkét kapcsolás esetén. A 100W-os (8A) 128W/4ohm is lehetne, a 200-as (10A) 200W/4ohm. Ez utóbbihoz is elég a +/-44V, tápoldalanként 4-4V maradék feszültséggel.
8ohm-nál a tápfesz határol, alig van jelentősége a végtranzisztorok számának (kisebb szaturáció esetleg). A +/-44V táp közel 100W, a +/-53 pedig 150 körül.
Itt csak azt számolgattam, hogy a szinusz teteje mikor kezd horpadni, ezekhez az értékekhez nem tudom milyen mértékű torzítás párosul, illetve azt sem, mennyit tartasz elfogadhatónak.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Köszönöm az információt. Akkor 4 ohm-nál mind a két kapcsolás teljesíti a leírtak +-44V-nál. 100W-osnál a 100W megvan bőven a 200W-osnál pedig akkor a 200W.
Bár Alkotó mérésénél +-58V-nál 4 ohm-ra adott 189,1W-ot akkor nálam 200W-ot adhat le +-44V-on ? Hisz itt 14V különbség van.Vagy itt ez a pár volt nem számít annyit?
(#) Sanyiandy hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Üdvözletem! Segitséget szeretnék kérni.Van egy pár quad végfokom eddig müködött rendesen de kölcsön adtam és már ugy kaptam vissza, hogy a biztositékai mind kiégve,nem szól. Pótoltam mind a 4 biztit, bekapcs, ujra elszált mind. Mi lehet a gond mit nézzek meg először,égésnyomok nincsenek tápfesz rendben van.
(#) djhans válasza Sanyiandy hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Nagy valószínűséggel elszálltak a végtranyók és még egy pár félvezető a végfokokban.
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A 10A-es áramkorlát függ a 0,063ohm ellenállás pontosságától, és a figyelő tranzisztor hőmérsékletétől (esetleg típusától). Ha sikerül csúcstól csúcsig 80V szinusz jelalakot előállítani, az 4ohm -on 200W-nak fele meg. A táp természetesen lehet több is, viszont ohm-os terhelésen az áramkorlátozóhoz kell igazítani a számításokat.
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Reloop tökéletesen mondja. Nálam -gondolom- az áramkorlát szólt bele, és nem a feszültség "fogyott el". Ha fölfelé akarod piszkálni az áramkorlát belépési pontját, akkor legegyszerűbb csökkenteni 0,063R értékét.
De ennek azért van egy másik oldala is, hiszen ez egy biztonsági elem, tehát ha nagyobb áramokat is "megengedünk", akkor azt biztonságosan ki kell bírnia a végtranyóknak is (áramban és hőben egyaránt). Ebből következik, hogy van egy ésszerű határa a manipulációknak.
Következő: »»   163 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem