Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1016 / 2508
(#) szaboattila97 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat!Esetleg kapcsolási rajzokat valaki tudna nekem mutatni??
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Nézd meg a másik 100µF (gondolom az van a negatívon) polaritás helyesen van-e beültetve.
Hangját hallgattad? A BD139 Uce mennyi? (A mérőcsúccsal óvatosan)
(#) reloop válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Valamilyen trafód vagy tápegységed van már?
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Áhh egyszerre csak egyet
szóval. A potit merre fordítsam el? mert akárhogy nézem nemértem...most a poti középsőjén van a 470 ohm egyik fele ami megy a poti másik lábára

A másik kondi nem lett bántva de megnézem


A kondi jó. A poti meg lehet hogy csak én nem látom de jól áll.
(#) szaboattila97 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Van tápom 1 potméterrel szabályozható 0-12 v ig és 1 választható 1,5/3/4,5/6/9/12 V
de ha kell hozzá valami jobb akk tudok szerezni
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Azt a "középsőt" kell a 470ohm másik lábához forgatni. A rajz segít megérteni.
(#) golem hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Szerintetek hány Wattos lehet Grundig R 4200 MK II tipusu erölködőm mert nincs ráirva.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Na mégegyszer megnéztem ha minden igaz jobbra kell eltekerni. el is forgattam. Primer izzó bent a vékony dtrót bizti helyett bent lássuk...

A rajz alapján rájöttem.
(#) reloop válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ez a témája. Ezt a kapcsolást ajánlom. A tápfeszültség a kezdeti 12V-ról a későbbiekben növelhető.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Elfogattam a potit és nem csinál semmit. Ha a hansgzórót rékötöm halkan susok egyet és utána semmi adtam rá jelet de semmi...
(#) szaboattila97 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Köszönöm a választ majd ha következőnek rendelek akkor rendelek 1 párat és akkor megcsinálom.Még egyszer köszönöm
(#) mindenes válasza golem hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Körübelül olyan 2*30, 2*40W tudhat.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ha előtét izzóval, hangszóróval megeszi az egyik tápot akkor van még rossz feted.
BD139 Uce?
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Közben mikor jelet adtam volna neki nem reagált rá. Elkezdtem tapizni a csatit semmi majd pukkant egyet a hangszóró felizott az égő. Lehet hogy féltápfeszt kapott.... Viszont most susog a hangszóró és ütemre pattog...

Mindjárt megmérem a bd139-et.
A C-és E között folyton változik a feszültség. 0-tól 0,35V-ig.
(#) Haliapu hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Mathyas kolléga kérésére felteszem a PA-300 új nyák tervét
(#) compaqamplifier válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Gainclone-ra keress rá.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Az a kollektor-emitter feszültség nagyon kevés. Mérés közben volt +/- táp? Találtál rossz fetet a negatív tápoldalban? Annak a 0,22ohm-ján esik feszültség ilyenkor a többién nem.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A mérés közben megvolt a tápfesz. Az összes fetet kivettem tegnap és átmértem 2 volt zárlatos. A többi nem zárlatos így visszatettem...

Komolyan mondom annak örülnék a legjobban ha az egész felrobbanna aztán le lenne a gonnd róla. Amióta ez a panel megvan ismerősömnek csak a baj van vele... Persze a használat miatt. Az összevissza hangszórók párhuzamos rákapcsolása erősen megterheli a kapcsolást...
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ezzel a BD tranzisztoros gate előfeszültség állítással ki lehetne húzni a méregfogát. A BD139-et jól kötötted be?
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Igen megnéztem az adatlapját és az általad jelölt helyekre kötöttem az adott lábakat.

De holnap megnézem mégegyszer hogy minden oké-e.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Kicsit becsapós melyik szélén van a bázis, a diódavizsgáló megmutatja.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Igen tudom a számozás is 321. az adatlapban. Holnap le ellenőrzöm a egészet. Addig is köszönöm a segítséget.
(#) doni82 hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Szevasztok,nem tudom,hogy jo hejen járok e,de fontos volna ha segitenétek.Van egy ANALOGIC márkáju végfokom,amiben,elko-kat kéne cserélnem.Eredetileg,4db.10000uf 63v-os van benne,én kaptam 22000uf 63v-os at.bele rakhatom annélkül,hogy bármi problémát okozna?Előre is köszönöm a választ.
(#) Davidd hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Udv mindekinek!Ma elkeszitettem egy tda2005 el stereo erositot.A tap 2A 4400µF szuressel.Mar gnd es + vegig van onozva,de most is ha adok nagyobb jelet csunyan recseg bele de miert?Ittvan rola ket kep.Mi lehet vele?
(#) compaqamplifier válasza doni82 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Igen sőt ajánlott is.
(#) compaqamplifier válasza Davidd hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Rövidzár ellenőrzővel nézd végig.
(#) Davidd válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Pontosabban mit? az egesz panelt?Vegig neztem mar sehol nincs oszeerve,nameg miutan lemartam es gyanus volt kessel megkapargaltam hogy meg veleltelnul se erjen oszze.Halkan szepen megy semmi bugas nincs,de mikor adok ra jelet nem sokal nagyobbat,elkezd baszus helyett recsegni..ez miert lehet? pedig a hangszorokat,jel gnd jet egybekotve tettem a kondi gnd reszere...vagy ez a baj?
(#) Mathyas válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
Igaz, hogy már pár hete nekiálltam egy négy modulból álló Pa 300-nak, de a te verziód sokkal helytakarékosabb.
(#) Haliapu válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia, igen mert nekem a doboz adott ezért kellett át terveznem az egészet. De a tied is nagyon szép munka gratulálok hozzá.
(#) Davidd hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Udv mindekinek!Epitettem egy tda2005-os icel erositot,mukodni mukodik,de ha nagyobb jelet adok,elkezd nagyon torzitani/recsegni,a tap pedig birja,mert a tapfeszultseg nem esik vissza.Valaki tudna mondani valamit,amit kikene javitsak?A gyari alapkapcsolast csinaltam meg.
Következő: »»   1016 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem