Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1620 / 3960
(#) feppa20 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy cégnél dolgozom és felkértek arra,hogy egy 22 évet technológiát ültessek át korszerű SMD áramkörbe.Viszont olyan problémába ütköztem,hogy találtam az áramkörben egy KY198-as tesla gyártmányú diódát.Arra lennék kíváncsi,hogy nem-e tudja valaki,hogy ezt milyen alkatrésszel helyettesítik manapság?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) erdgab válasza feppa20 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Ez egy 400V/1,2A/500ns dióda ,szerintem az 1N4004 (bár ez csak 1A) megteszi helyette.
Itt találod sok mással együtt

Itt még több van
(#) feppa20 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!!!
(#) feppa20 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Az 1N4004-ban nem lennék biztos már csak,ha a datasheet által megadott értékeket nézem,emellett a KY189-esnek a tokozása is árulkodó...olyan érelemben,hogy ezen sokkal nagyobb áramok folynak,ugyanis ezek a panelek troli vezérlésre szolgálnak.De a doksik sokat segítenek!!!
(#) vilmosd válasza blackdog hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Jaa. Ezt nem mondtad. En az eredeti konfigra gondoltam.
(#) erdgab válasza feppa20 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Most akkor melyik a KY198 vagy a KY189,mert az első 1,2A/400V a második 4A/850V,nem mindegy.A tokozás nem mérvadó a mai technika mellett,csak a katalógus adatok.
(#) zoleeman hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Lenne egy nagyon alap kerdesem... a Tranzisztoroknal igyvan, ahogy rajzoltam?marmint a rajz szerint es ahogy bekell rakni... http://kepfeltoltes.hu/view/120312/823238958111_www.kepfeltoltes.hu_.gif
(#) brato hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Üdv!

Tudja valaki, hogy mi a típusjele a RE CO GPM-4 relé foglalatának?
Esetleg adatlap róla.
(#) vilmosd válasza zoleeman hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Vannak variaciok ugymint CBE, EBC, ECB, CEB... Mindig az adott tranzisztor adatlapja a mervado.
(#) proli007 válasza brato hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hello!
A GPM-4 relé, tulajdonképpen az OMRON MY sorozatával azonos. Annak foglalatát, pedig pld. itt megtalálod..
üdv! proli007
(#) asd4 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok! Eltört a kábel egy Sony MDR-XD100 fejhallgatóban. Megnéztem a leírásában és ott ezt a vezetéket írják (Vezeték: OFC, kétoldali). Az lenne a kérdésem, hogy hol tudok ilyen fajta kábelt venni?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv!
(#) HeZ válasza (») Márc 12, 2012 /
 
"A Lenz-törvény értelmében ha egy villanymotorral hajtott generátort 100 W-al terhelek, akkor a hajtómotor 100 W-al többet vesz fel, ha 600 W-al terhelem, akkor 600 W-al vesz fel többet."
Nem. Neked: nem, nem, nem, no, nein. Többen is leírták, de Te mantrázod továbbra is.
"Ha ezt nem értitek, ne foglalkozzatok ezzel a témával, teljesen felesleges."
Ez főleg Rád vonatkozik, jól írtad le
Sokat tudsz, még többet nem, mint mindannyiunk, csak mi nem tépjük a szánkat (ujjunkat a billentyűzeten). Olvass utána a nemlinearitásnak, differenciál egyenleteknek, villamos motor elméletnek ÉS gyakorlatnak (most telepítünk egy 1,25 MW-os, 6760 kg-os motort).
Miután felmutatunk VALAMIT (pl Nobel díjat , azután tévedhetünk, mint Lord Kelvin, hogy levegőnél nehezebb dolog nem repülhet (nem látott madarat repülni...), hogy a röntgensugárzás szélhámosság vagy Einstein, hogy az atombomba nem építhető meg (forrás). Addig viszont Te is egy meg-nem-értett, sértődött, mimóza lelkű zsenijelölt vagy hiányos ismeretanyaggal, aki alaptényeken vitatkozik-értetlenkedik és nem látja a fától az erdőt.
Ennek ellenére is szívesen megnézem működő modelledet.
(#) slave557 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Üdv!
Van egy arduino-m és hozzá egy léptető motor vezérlőm, ez így néz ki. Ennek ugye 5 csatlakozója van, de mi van akkor, ha én olyan motort akarok vezérelni, aminek 6 csatlakozója van, mit hova kössek, vagy ezzel nem lehet megcsinálni? Az 5 és 6 csatlakozós motorok csatlakozóját képként csatoltam.
Válaszokat előre is köszönöm
(#) wtc hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Próbáltam összerakni egy kapcsolást, ami a következőképp működne: 1T idő alatt négyszer villogna egy lámpa, aztán 1T idő alatt 8 szor, aztán 1T alatt 16 szor, aztán 1T alatt 32 szer, és utána visszafelé.
A kapcsolást, tranzisztoros astabil kapcsolásból, és 4017 álltal vezérelt léptetőből próbáltam, a lényege, hogy a kondenzátorokat "cserélgetné" mindig a felére, így tehát dupla annyit villogna, a cserélgetést pedig tranzisztorok végeznék, valaki lenne szives átnézni a paintel rajzolt rajzom, hogy működőképes lenne-e?
Köszönöm előre is!

kapcs.jpg
    
(#) wtc válasza wtc hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A negatív pöttyöt nemjó helyre tettem, természetesen az NPN tranyók aljára akartam
(#) karaszbandi válasza blackdog hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Vagy meg se születtél, vagy egyidős vagy az ősemberrel.

Bicikli.
(#) Fileplaci hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Mosógépszerelőt keresek Szegeden, hosszú távú együtműködésre.
Válaszokat privátban,a mosogepguru@mosogepguru.hu-ra várok!
Köszönöm.
(#) Rainbow15 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok
Van egy Videoton apollo rádiós erősítőm. Az a probléma, hogy a jobb oldali hangfal jóval hangosabban szól, mint a bal. Az erősítőn lehet állítani a balance-t, de így is majdnem maximumon van. Ha viszont maximumra rakom, akkor nagyjából egyenlő lesz, de akkor elfogynak a mélyhangok. Mit lehet csinálni vele?
Köszi
(#) zoleeman hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Ebbe az egy ledes villogoba tenyleg egy Kondi meg egy bc 108 tranzisztor van? http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=kH6M8SFZkLI
(#) bodnar00 válasza zoleeman hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Úgy néz ki, meg egy ellenállás is. Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza Rainbow15 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A két hangfalat megcserélve nem megy át a hiba a másik oldalra?
(#) kadarist válasza zoleeman hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia!
A lavinahatáson alapuló villogók tényleg nagyon egyszerűek: Egyszerű LED villogó
(#) proli007 válasza wtc hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Hello!
Több hiányosság is van.
- A tranyós monostabilban a kondikat tölteni és kisütni is kell. Ilyenkor az áram iránya megfordul. A tranyó meg amivel kapcsolni szeretnéd a kondit bipoláris, ami igazából csak egy kollektoráram iránnyal működik. Vagy is az nem egy "bilaterális kapcsoló", mint pld. a CD4016-ban van.
- Hova lettek a tranyós monostabil kollektor ellenállásai és a lámpa? Mert így nem érthető, csak sejthető a kapcsolás.
- A kondit kapcsoló tranyónak PNP-t használnál. A diódák, pedig 4017 ütemeiből a plusz feszültséget kapcsolnák a bázisra. Vagy is a PNP tranyó vagy le van zárva, vagy még jobban le van zárva.
- Azt sem biztosítaná semmi, hogy egy-egy T ütem alatt 4-8-16-32 villanás legyen. Hiszen az idő arányokat a tranyós monostabil billenési ideje, és az 555 ütemidejének hányadosa adná. Ha tényleg számítana, hogy pont ennyit villanjon, akkor egy közös ütemadót kellene használni, majd ebből egy bináris számlálóval kiszámolni a T idejét. Annak kimeneteinek ütemaránya mindig 1:2. Vagy is ha mondjuk a Q10 kimenet a T idő, és az egy másodpercenként vált, akkor a Q9 kimenet félmásodpercenként. Azaz Q9 kettőt villan, a Q10 periódus ideje alatt. Q8 négyet, Q7 nyolcat, és így tovább..
Tehát a Q10 kimenetével kell léptetni a 4017 ütemszámlálót, és annak kimenetével kapuzni a Q megfelelőt villanó kimenetét. (Hogy mikor melyik Qn kimenet kerüljön a lámpára.)
üdv! proli007
(#) strobi válasza palpatrik.ka hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Helló! Kicsit hülye vagyok a témához ,de a kereső használatára már sikerült rászánnom magam! Nem olyan bonyolult egyébként ,neked is tudom ajánlani! Illetve nem ártana tudnunk miben is kéne segítenünk.

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Zsolt36 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
De mi a kérdése? Bocsánat de szerintem nem más mint egy * éves gyerek aki a haverjai unszolására csinál ilyen hülyeségeket.
(#) palpatrik.ka hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Fel vagyok háborodva hogy egy rohadt témát nyitok és 4 percre már a hülye moderátor már le is zárja és még azt nem értem hogy az oldal üzemeltetőjének kellene elfogadnia a témát és ilyen lekezelően beszélő moderátoroknak itt nincsen helye.nem a moderátorok az oldal üzemeltetője!!!ha megtudja adni az oldal üzemeletetőjének az e-mail címét szívesen beszélek vele,és rohadjon szét a szája köbolinak,strobinak.mert ő roluk van szó, de a többinek is mondom.úgy hogy kapják be a f****omat.
(#) MrBrown hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok,
A kérdésem az volna hogy ha egy feladatra a 4N25 jelű optocsatoló alkalmas akkor ugye a 4N33 is megfelel helyette tehát csereszavatosak? Az alkalmazási szituáció a következő: egy mikrokontroller egy soros 220ohm-on keresztül egy LED-te vezérel, nekem ezt kell kiváltanom egy optocsatolóval ami egy NE555-ös IC-vel felépített kapcsolóüzemű tápot kapcsolgat ki-be.
köszönöm.
(#) levaitamas válasza brato hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
GPF-14
(#) granpa válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia! Gondolom megnézted az adatlapjaikat Te is. A 33-as kisebb fesztűrésű, lassúbb. Ha annyi is elég, miért ne? Különben nem csereszabatosak.
(#) putr4 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy n csatornás fet-et ami hasonló adatokkal bír mint a bs170 csak Rds monjduk 1ohm alatt legyen?
Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   1620 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem