Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   140 / 254
(#) H2opok hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Üdv
Van 11db nixi meghajtó ic-m. 6db K155ID1, és 5db 74141. Ha esetleg kellene valakinek.
(#) patexati hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok! Elkészültem az RGB alávilágítású órával. A programot még Hp41C fejleszti de kisebb bugokkal megy az első verzió..
(#) patexati hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Tovább..
(#) patexati hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Tovább..
(#) patexati hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
És működés közben a színek melyeket a képek nem adnak vissza rengeteg árnyalatot lehetséges beállítani.
(#) patexati hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Még pár..
(#) patexati hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
4096 a színvariációk száma..
(#) H2opok válasza patexati hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Nagyon pöpec lett!
Remélem az enyém is hamarosan készen lesz.
És a színt hogyan állítod be? Távról? És melyik gombokkal? Gondolom a controllerbe kell a módosított program?

Amúgy ebből csak 1 dolgot hiányolok, -ne érts félre, ez is nagyon zsír- azt, hogy a színek nagyon lassan, folyamatosan váltsák egymást. Vagy ha nem is ez, de pl. percenként vagy 5 percenként, vagy tök mind 1, bizonyos időközönként váltana a szín. ??
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A szín távirányítóval állítható 15 fokozat és egy mikor nem világít minden szín esetén. A többi a bent lévő programos múlik. Én direkt ilyet akartam ami manuálísan kezelhető.
(#) H2opok válasza patexati hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Értem. Amúgy a programban lehetne ilyen módosítás, hogy folyamatos színkeverés legyen?
(#) storm hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Úgyszeretném megépíteni az órámat, hogy egy stabil 5V-os dugasztáp természetesen stabil és szűrt, amiről kapja az egész óra a tápot, a csöveknek pedig a 170V körüli feszültséget egy DC-DC konverterrel oldanám meg. Ez esetben elhagyható a csövek anódellenállása?
(#) kisgeri válasza storm hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Semmilyen esetben nem hagyható el az anódellenállás. (kivéve esetleges áramgenerátoros meghajtás esetén, de én még ilyennel nem találkoztam) Pont áramkorlátozó szerepe van az ellánállásnak. Gáztöltésű csövek (és lámpák) esetében áramkorlát nélkül a gáz egyre inkább vezetővé válik, szinte rövidzár alakul ki, és a cső, vagy lámpa azonnal tönkre is megy.
(#) storm válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Értem, köszi
(#) havranarpi hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Egycsöves órámon felbuzdulva szeretnék építeni egy nagyobb 4 csöves változatot.
Nézegettem már itt rajzokat de mindegyik tele volt
extrákkal mint pl ébresztés meg ilyenek.
Tudnátok valami rajzot ami csak kijelzi az idős és semmi más?
(#) kaqkk válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Igaz ez 6 csöves de egyszerű és pontos http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/6_csoves_nixie_ora.html
(#) storm válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Én most ezen ügyködöm, igaz ez 6 csöves, de nem bonyolult Bővebben: Link
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Semmilyen elektromos berendezés közelsége nem tesz jót a DCF vételnek, de ezt nyilván tudod. Hogy a trafó szórja-e meg, nem tudom, annyira nem valószínű, de nem is kizárt. Nekem a vevő mindössze 1m-re van az órától, igazából csoda, hogy működik így. Persze nem ez a végleges helye: 5m árnyékolt vezeték végén van, majdnem akárhová tehetem. Több helyen is próbáltad már a vételt? Nekem lakáson belül is vannak azért fehér foltok, viszont van, hogy egészen lehetetlen helyeken meg van vétel (lehet, hogy visszavert rádióhullám). Kísérletezni kell... Ezt a hamis szinkron dolgot annyira nem értem: szinkronizál valamire, de nem jó a dátum, vagy az idő? Nagyon ritkán nekem is van ilyen, de általában pár percen belül magától helyre áll. Pár hete volt olyanom, hogy 22:xx:xx helyett 26:xx:xx volt, de azelőtt utoljára nem tudom mikor volt hasonló.
(#) kaqkk válasza storm hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A lényeg az hogy minél jobb kvarcot használj hozzá (minél nagyobb legyen a ppm értéke ) Az enyém (a teszt óra) 2 hónap alatt egy másodpercet sem csúszott !
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Psssszt! Benne van a színek váltása is csak még nem jöttetek rá.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ezért csodálkozok én is.Kb.2m árnyékolt vezetéken van a modul, hiába teszem távol,akkor is hamis jelet ad.
Megpróbáltam hogy ugyanott hagytam a modult, az LCD órát pedig a LED-es helyére.Kb.5 percen belül beállt.
A LED-es képes 10 percenként szinkronizálni, de valami soha nem jó.Vagy az idő, vagy a dátum nem ok.
Most már nem tudom, mit tehetek még vele?
Üdv:
Csupasz
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia! Még nem teszteltem az az igazság .) Látom bővült a menürendszer..
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Pedig akkor ha LCD-vel megy, a másikkal meg nem, akkor szerintem 2 lehetőség van: vagy a LED-esből szed össze valami zavart, amit meg kéne vizsgálni és ha van, megszüntetni. A másik, hogy esetleg túlságosan beterheli a LEDes a modul kimenetét. Ha van visszajelző LED a modulon, esetleg tegyél a LED elé nagyobb ellenállást, lehet így az is kevésbé fogja beterhelni. Amúgy szép egyenletesen villog? Ha van szkópod, érdemes lenne a kimenetet nézni, hogy kellő szint jut-e el az óra paneljára. (szkóppal zavart is tudsz keresni) Kezdek fogyni az ötletekből...
(#) vanzerr válasza patexati hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Nagyon tetszik az óra, én is építettem már kettőt, igaz nem a mule változatot... Most kedvet csináltatok ehhez a verzióhoz is.
Az lenne a kérdésem, hogy van e még eladó NYÁK lapotok az órához, jó lenne ha a RGB ledes verzióhoz is lenne...
(#) havranarpi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszönöm ,ez tetszik valószínüleg neki is fogok.
A piros festéket ,hogyan tudom leszedni?
Nitrohigítóval lejön?
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Jah és még annyi ,hogy 74141N-t nem találtam csak 74152N-t az is megfelel?
(#) H2opok hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Biztos láttátok már a HIRDETÉSEM ,keresek z573 csövet. Az utolsó ajánlat a lényeg.
Az a szám benne, az Ft. Én meg még azt hittem valami nixi csőnek a tipusa, kerestem is de nem találtam róla semmit. De aztán az eladó felvilágosított, hogy az az ára.
Vagy én lennék eltévedve az árakkal kapcsolatban?
(#) havranarpi válasza H2opok hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nekem is kellene egy cső megvesszük felesbe
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
9780.- még 12db-ért is sok lenne. Úgy gondolom, hogy a szép állapotú, bontott csőért 450-600.- körül illik kérni. A vadi új, számlás cső egy kicsit talán magasabb áron is elkelhet.
(#) kaqkk válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nem csak a 74141 jó (az kifejezetten nixi meghajtó)Egyébként ha jól láttam itt az apróban is hirdetnek 74141 et 350ft ért ...
(#) havranarpi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
TOM025 órája menyire megbízható?
mert azt néztem és elég egyszerűnek tűnt.
Következő: »»   140 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem