Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   420 / 728
(#) strobi válasza ptesza hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Nem is mentem ,csak egy próba erejére minimális hangerő mellett. A tesztelés ~5000Hz-es hangváltóval történt és itt is ugyanazt csinálta, mint már írtam is .
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Hello!
Ehez a Videoton hangfalhoz* kérnek egy doboztervet, (első sor 5. kép) a méretekre szükségem lenne.
Köszönöm előre is.

*lásd a fenti leírást.
(#) strobi válasza ptesza hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Minden esetre kiragadtad a lényeget, köszönöm a választ!
(#) ptesza válasza strobi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Ha nagyon alacsony frekis hangokat eresztesz rá, megnövekszik a membránkitérés. Ami kezdetben torzítás,nagyobb hangerő esetén a dóm , alakváltozása miatt recseghet. Vagy arra lehet gondolni ilyenkor, hogy valószínüleg be lett "nyomva" a dóm és egy keletkezett törésvonal mentén hajlik.
(#) strobi válasza ptesza hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Ezzel tisztában vagyok és írtam is ,hogy 4-5000 Hz felett volt használva. A vágási frekvenciát csak egy próba erejére nagyon halk hangerő mellett vittem lejjebb. A doboz amibe szerelve van hónapok óta ugyanott áll mint előtte a szobámban. Esetleg a szub rázkódása okozhatta ezt. Elsőre vicces ,de tényleg nem tudok másra gondolni. (Egymásra voltak helyezve a dobozok ). Ezt ha én szétszedem van rá esély hogy megpreparáljam?
(#) ptesza válasza strobi hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Szerintem ne szedd szét. Annál drágábbak. Inkább egy szakembernek kellene látnia.
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Bocsánat, figyelmetlen voltam ehhez a hangsugárzóhoz (1 sor 5. kép) kérek méretbeli adatokat, a doboz méretei a lényegesek számomra.
Köszi.
(#) (Felhasználó 53314) válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A méretek: 650 x 329 x 238 mm

Amúgy, ez egy zárt doboz, de én szeretnek rá egy reflexcsövet, ti hova helyeznétek el?
(#) ptesza válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Az attól függ ,hogy a hangszóró zártban, vagy reflexesben működne jól. Csak úgy "reflexesítették" ezeknek a dobozoknak a 90% -át, és nem értek el vele semmit , illetve csak rontottak rajta.

Milyen mélyközép hangszóról lenne szó?
(#) (Felhasználó 53314) válasza ptesza hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Szia!
Egy 23 cm átmerőjű 150W mélynyomó, plusz 10 cm-es közép, és egy kis magas hangszóróról lenne szó, egy 100W mono erősítőről meghajtva.
(#) Directors válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Márc 17, 2012 / 1
 
A hangszórók pontos típusa kellene én úgy gondolom.
A többiek csak úgy tudnak segíteni.
(#) (Felhasználó 53314) válasza Directors hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Értem, de még csak a méretek a biztosak.
(#) (Felhasználó 53314) válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ez a hangszóró lenne a mély.

Ez a közép.

Magasat még nem tudom, csak 8 ohm-ak vannak ebben az üzletben.
Szerintem egy 5 cm átmerőjű reflex cső hátulra nem ártana?
(#) szamóca válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Sajna ez nem ilyen egyszerű. Nem lehet úgymond színre meg lyuknagyságra meg sac/kb-ra egy adott dobozhoz hangszórókat választani, me biztos jobban fog szólni, me én hiszek benne.. Értsd: Nem egyszerű adott fajtájú, űrtartalmú dobozhoz hangszórókat választani, és az ezzel járó hangváltó építés se egyszerű konyhaasztali művelet.
Minél jobban beleolvasol a témába, annál inkább belátod majd.
Esetedben a legjobb ha az eredeti hangszórókészletet felújjítatod. Gondolom a habperem már elenyészett.
A 100W-ot meg felejtsd el ennél a hangsugárzónál.
(#) (Felhasználó 53314) válasza szamóca hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Szia. Kezdem érteni mit mondasz...
Amúgy szerinted kevés vagy sok a 100 W-os erősítő, úgysem ad az le annyit kereken.
Amúgy csak egy hangfal van, ezért kellene a sztereóból, monóba való átalakítást is megoldani, megtaláltam az ellenállásos kapcsolást az oldalon, gondolom annál jobb nincs, esetleg szoftveresen is átkonvertálni?
Köszi.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Neked nincs hangfalad! Zárd dobozos hangsugárzód van. Olvasd el mi van felülre írva. A 100W egy relatív dolog. Jól hangzik, szép kerek szám, nem tudni milyen módon mérték, milyen egyéb értékek mellett.
Ennél a hangsugárzónál ha jól emlékszem 70 W volt a terhelhetőség, de nálam hamarabb is elszállt a magas hangszóró anno a 80' években.
A két ellenállásos módszert nyugodtan használhatod, nem kell ezt túlbonyolítani.
(#) (Felhasználó 53314) válasza szamóca hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Ok, köszi, amúgy, így szoktam meg, hiába van odaírva, ha mióta élek, így mondom, persze meglehet szokni.
Esetleg lehetne olvadóbiztosítékot használni a hangszórókhoz, hogy védjük őket?
(#) szamóca válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Légy különb a többiektől, és használd helyesen az elnevezéseket. Az olvadóbiztosíték kiolvadását a hangszórók tekercse általában már a túlvilágról figyeli. Néhány erősítőben is használták anno ezt a védelmi módszert, de ez csak a tervezőket nyugtatta meg.
(#) (Felhasználó 53314) válasza szamóca hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Akkor ez kilőve, vagy nagyobb terhelhetőségű hangszórókat veszek, vagy kisebb erősítőt.
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Sziasztok! Nemrég kaptam egy hangfalpárt, és 2x2 hangszóró van benne. Az egyik egy bekötött működő hangszóró (20cm-es) és alatta egy ugyan olyan (20cm-es) hangszóró,de az nem volt bekötve és még mágnese se volt rajta,csak a membrán(szakadt). Ez egy vak hangszóró lenne? Lehet hozzá venni olyant? Vagy vegyek egy hangszórót bele és ne kössem rá?
És ha rákötnék egyet akkor zavarnák egymást? Olyan videotonos 20cm-es hangszóról van szó.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Passzív membránnak nevezik. Egyfajta dobozkonstrukció. A bassbox-al lehet olyant is méretzni
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Szia.
Ha a passzív hangszóró helyett egy aktívot szerelnék be? Az zavarnák egymást?
(#) szamóca válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Hangfalba? Minek?
(#) subwoofer220 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
4 sorral feljebb van, olvasd el kérlek.
(#) lamalas válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szamoca arra utalt, hogy rossz topikban tetted fel a kerdesed.

Egyebkent a passziv membran hasonlokepp mukodik mint a reflexlyuk a bass-reflex hangsugarzoknal. Megfeleloen meretezni kell a rezonatort a passziv membrannal. Tul.kepp normal hangszorot is lehet passziv membrannak hasznalni, de csak ugy adhoc valasztani egy hangszorot nem erdemes mert az eredmeny is olyan esetleges lesz mint a hangszorovalasztas.
Tobb lehetoseged is lenne, hogyan folytasd tovabb de mindegyikhez szukseges lenne kulonbozo mereseket elvegezni majd ertekelni kell az eredmenyeket, azokkal tovabb szamolni/szimulalni. Nem egyszeru hobbi a hangsugarzotervezes/epites foleg ha jo hangsugarzot szeretne kesziteni az ember.

Ha nem szeretnel ebbe a dologba melyen belemenni akkor azt tanacsolom, hogy a szakadt passziv membrant javittasd meg es hasznald tovabb ugy a hangsugarzot ahogy eredetileg volt.
(#) dani550 hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Helló mindenkinek!
Lenne egy pár kérdésem.
Olyan gondba vagyok, hogy nem rég vásároltam autót.
Eddig egy golf 2-es autóm volt a csapott seggű nem sedan.Ebbe vettem én egy mnc sub-box mélynyomót.
Egy hónapja van másik autóm és az meg egy bmw sedan.
Keveslem a mélyet a kocsiba ezzel a mélynyomóval, mert a gofba a csomagtartó az utastérbe van.
Szóval mit javasoltok?
Építsek vagy vegyek új mélyádát?
Ezt néztem ki:
http://www.paradoxautohifi.hu/melynyomo/mac-audio-mpx-box-112.html
Jobb hangzást biztosít mint az mnc sub.box?
Ha viszont építésbe fogok az majdnem annyiba kerül mint ha vaci újat vennék és az legalább be van hangolva.
Mindent szívesen meghallgatok, ötletet tervet kinek mi jött be stb.
(#) dani550 hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Helló mindenkinek!
Lenne egy pár kérdésem.
Olyan gondba vagyok, hogy nem rég vásároltam autót.
Eddig egy golf 2-es autóm volt a csapott seggű nem sedan.Ebbe vettem én egy mnc sub-box mélynyomót.
Egy hónapja van másik autóm és az meg egy bmw sedan.
Keveslem a mélyet a kocsiba ezzel a mélynyomóval, mert a gofba a csomagtartó az utastérbe van.
Szóval mit javasoltok?
Építsek vagy vegyek új mélyádát?
Ezt néztem ki:
http://www.autohifipont.hu/index.php?P=1&FK=7&ID=4160&TN=macAudio%2...%20112
Jobb hangzást biztosít mint az mnc sub.box?
Ha viszont építésbe fogok az majdnem annyiba kerül mint ha vaci újat vennék és az legalább be van hangolva.
Mindent szívesen meghallgatok, ötletet tervet kinek mi jött be stb.
(#) dani550 válasza (») Márc 20, 2012 /
 
igen tudom!
sorry
(#) subwoofer220 válasza lamalas hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia.
Köszönöm a segítséged!
Sajnos azt a membránt nem lehet megmenteni.. Max a kosarat megtakaritani, és új pillét és membránt ráragasztani. Nem lehet venni olyant, ami 20cm-es és már készre van raggasztva a membrán,pille,és a gumi? Az se baj ha rajta van a tekercs...
(#) subwoofer220 válasza lamalas hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Videoton DC4002A

A képen látható kosárról van szó,membrán nélkül.

P8160338.JPG
    
Következő: »»   420 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem