Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 322
(#) gerenk válasza yello hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Legtöbb cella tartalmaz ilyen áramkört, na a tiedhez nincs bontsd ki egy másikból.
(#) llaci56 válasza gerenk hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
A cellák semmilyen áramkört nem tartalmaznak!
(#) vzoole válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Pedig a legtöbb akkuban van védő áramkör.
Pl.: opening a Li-ion battery (2:36)
(#) llaci56 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Az akkupakkban, de nem a cellában!
(#) vzoole válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Akkor ez itt: Bővebben: Link
Meg telefon akkuk is egy cellásak, és van bennük védő áramkör.
(#) llaci56 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Miből gondolod, hogy abban van valamilyen áramkör???
A cellában van védelem, de az nem áramkör. (Szelep és egyéb.)
(#) vzoole válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Abból gondolom, hogy oda van írva a kis képen.
De kerestem neked olyat ahol ki van szedve és megmutatják, remélem így már hihető.
Bővebben: Link
(#) llaci56 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Így hihető, de még nem láttam ilyet.
Idézem neked az eredeti hozzászólást:
"Legtöbb cella tartalmaz ilyen áramkört..."
Van legalább 50 db Li-ion cellám. Azokban egyben sincs.
(#) gerenk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Nekem meg nagyon sok, szinte minden NOKIA akku
tartalmazza a védő áramkört, meggátolja a túlzottan nagy töltőáramot és túltöltést, és lekapcsolja a kisütést ha a beállított
szint alá esik a cella feszültsége.
Egy spec. ic és mosfet köré épül az áramkör.
Akkupackban is van csak ott már összetettebb, cellánként
figyel és a hőmérsékletet is értékeli.
(#) yello válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Hali.
Párosával akarok cellákat kötni, amiket egymás mellé szeretnék helyezni, és ha még rákerül a védelem akkor se legyen bumfordi, komparátorra nem is gondoltam, így hát köszi!
B.I
Ez is egy alternatíva számomra én is néztem de előtte körülnézek hátha van valami cél ic a feladatra.
gerenk
A celláim laptop aksiból származnak, így csak egy összefoglaló védelem van hozzá amit nem tudok elég részre osztani.
De köszi a válaszokat.
Üdv.
(#) nagy hoho válasza vzoole hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Köszönöm, holnap megpróbálom.
(#) gabor64 hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Sziasztok, olvasom, hogy a li-ion cellát 4,2 volton és 1c vel kell tölteni és hogy a feszültség betartása a legfontosabb. A kérdés az, hogy az a 4,2 volt üresjárati feszültség vagy terhelés alatti mert megmértem a régi Nokia töltőt, amire rá van írva, hogy output 3,6V 3oo mA de üresjáratban majdnem 8 V . Ha rákötöm az akkura rögtön leesik 3,7 re. Szóval bonyolult de talán valaki tudja a választ.
(#) gabor64 válasza gabor64 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Vagy tegyem rá a multimétert és amikor a töltőfeszültség eléri a 4,2 V kapcsoljam le a töltést?
(#) vzoole válasza gabor64 hozzászólására (») Márc 21, 2012 / 1
 
Ez nem így működik...
Kell egy töltő áramkör hozzá. Ha csak a tápot kötöd az akkura, akkor hamar el fog halálozni.
(#) llaci56 válasza gabor64 hozzászólására (») Márc 21, 2012 / 1
 
Csinálj feszültséggenerátort 4,2 (+0,0 -0,1) voltra és azzal töltsd. Mérd a töltőáramot, és ha a megengedett főlé menne, (tapasztalatom szerint nem szokott, de nem ismerem a Te akkudat,) akkor tegyél be áramgenerátort is, sorba az előzővel.
De, ha van labortápod, akkor azzal tudod tölteni az előbb leírtak szerint.
(#) gabor64 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Ez eddig oké, vajon hol találok fesz. generátor rajzot, valami egyszerű kellene nem szeretem túlbonyolítani a dolgokat. Talán egy IC? Ha tudtok valamit szóljatok.
(#) llaci56 válasza gabor64 hozzászólására (») Márc 21, 2012 / 1
 
LM317 -tel mind a két generátort meg tudod építeni. Ha csak a képeket kérnéd le ebből a témából, akkor is találnál néhányat. Az illető IC -k adatlapjain is megvannak a mintakapcsolások.
(#) gabor64 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Megfogadom a tanácsodat, köszönöm!
(#) gabor64 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Rátaláltam az MCP 73831 2 nevű ic-re amely éppen li-ion akku töltésére van kifejlesztve. Ez megold minden kérdést. Köszi a válaszokat!
(#) Signal hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Egy japán oldalon ( http://www.kansai-event.com/kinomayoi/chg/Li_CHG_Wp2.html ) találkoztam ezzel az IC-vel: http://www.oyajin.jp/~toko/datasheet/LTC4054-4.2.pdf Hazai beszerezhetőségét nem ismerem.

Itt pedig kínai töltőket lehet rendelni olcsón, postaköltség nélkül: http://www.gadgetfactory.eu/hu/Akkumul%C3%A1torok-%C3%A9s-t%C3%B6lt...Page-3 Csak állítólag előfordul, hogy több hetet is kell várni a megrendelt áru érkezésére. A weboldal gépi fordítású, ezért lehet látni rajta furcsa vagy értelmetlen szavakat is, mint "szerkentyű" stb.
(#) hibbantpasi válasza Signal hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Én rendeltem már tőlük, még várom, hogy megérkezzen (Február 27-ei a rendelés).Majd szólok,ha megjön...

üdv: hp
(#) nagy hoho válasza gabor64 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Ezzel az ic-vel építettem töltőt 4 példányban. Ma próbáltam ki jól működik.Akku nélkül 4,17 Volt van a kimeneten. Ha akkura kapcsolom egy picit gondolkodik majd tölteni kezd. A feszültség beáll 4,03 voltra és 1,2 amperrel tölt! És nem tudom befolyásolni. Labortápról kapott 5 voltot ha a labortáp áramgenerátorával befolyásoltam a felvett áramot akkor leállította a töltést. Az a parányi ic 1,2 amperrel tölt, számomra hihetetlen.Persze melege is volt. Rászorítottam a tokra egy bc303-at és ez elég volt hűtésnek, beállt kb 40-50°C fokra. A négy ic egy nyákon van egy vonalban így egy hűtő lemezzel megtudom oldani a hőelvezetést, mert nem fogom hagyni, hogy izzadjon szegény.
Most látom, hogy én MCP73861-el építettem. A 831-es 500 mA-el tölt.
(#) mtomihun válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Helló

Lehet állítani a töltőáramot!!
Ha a prog (7-es) lábat egy potival kötöd a testre, akkor máris lehet szabályozni a töltőáramot!

Rakhatnál fel képet a kész töltőkről!
(#) nagy hoho válasza mtomihun hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
AZ információd nagyon hasznos volt számomra, nem tudtam erről a szabályzási lehetőségről. A töltő még csak nyák szinten van kész, nincs dobozolva, de holnap lefényképezem.
(#) nagy hoho hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Ma végeztem méréseket, mtomihun javaslatára az ic program lábát 10 k Ohm-os potméterrel kötöttem testre.
Valóban szabályozható a töltőáram, úgy, hogy az ic csökkenti a töltőfeszültséget.
A 47-es képen a legalsó határon van a töltőáram.
A 48-as képen három akkut tölt egy elektronika. Az akkuk párhuzamosan kötve.
Az 50-es képen 55 mA-nél leáll a töltés.
A baloldali műszer méri a feszültséget.
(#) nagy hoho hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Mi köze a vörösbegynek az akku töltőhöz? Amikor mentem a műhelyembe a töltőt fotózni tölem néhány méterre énekelt a fán.Nem letett kihagyni.
(#) nagy hoho hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
A töltő lemaradt. Nem szép de az enyém.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Nem emlékszem pontosan, 400 körül.
(#) mtomihun válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Helló

Jól néz ki, grat!
Mikor lesz rajta borda?
Mekkora teljesítményűek az akkuk?
Ha 3-at párhuzamban akarsz tölteni, akkor a töltő időkorlátja miatt nem biztos, hogy fel tudja őket tölteni.
Próbáld ki, hogy ha lemeríted mind a 3-at és felteszed tölteni, akkor feltölti-e, vagy félbeszakad a töltés.
(#) nagy hoho válasza mtomihun hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Köszönöm ! A töltő dobozában négy hely van, mint a képen látszik. Mindegyikhez tartozik egy elektronika, a mérésnél csak egy ic dolgozott mert a 6-7-es lábak közötti nyákot meg kell szakítanom, hogy a 7-es lábat leválasszam a testről. Tehát a végleges formájában nem fogok 3 akkut párhuzamosan tölteni. Az összekötés az ic alatt van tehát nem egyszerű eset. Az ic-t nem akarom kiforrasztani még egyszer. A módszer az, hogy 0,35 mm-es fúrót eltörtem,bedugom a két láb közé és pörgetem 13000-el így próbáltam kimarni a felesleges fóliát.Egy ic-nél sikerült ezt kötöttem be mérésre.
az akkuk 18650-es kb 2,5 Amper.
Következő: »»   39 / 322
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem