Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   422 / 728
(#) reloop válasza Janaboy hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia!
Ezt a témát találtam.
A tönkrement IC TDA7294, pótolható. Az egyéb hibás alkatrészeket fel kell deríteni. Ebben segítene, ha megismernénk a meghibásodás körülményeit.
(#) Janaboy válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Köszi!
Látod a típusra rá se kerestem :/
(#) vologya hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Uraim..
Nemrég hozzám került 2 darab szovjet gyártmányu 20 centis hangszóró,futólag a videotonra emlékeztet annyi különbséggel,hogy ezeknek alu öntvénykosara van.Nincs valakinek egy ötlete arra,hogy milyen ládában éreznék jól magukat? Speciell zártra gondoltam,nem feltétlenül kell reflexbe bonyolódni.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) Bassmester válasza vologya hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Van ráírva valami? Képet is mutathatnál róla.
(#) vologya válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia!
Sajna semmi nincs ráírva,kép pedig csak holnap,mert lemerült az akku....
(#) thedespot0 válasza golem hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Ennek a hsz.nek nem egy bandpass láda volt gyárilag kitalálva? Ha igen, akkor valami hasonlot alkoss neki. Szerintem egy olyanba valami mély hangja lenne neki, ami érdemleges. Saját vélemény.
(#) golem válasza thedespot0 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia!

Mondj egy láda méretet.
(#) subwoofer220 hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék 1 pár Videoton ládából (üres) valami mély ládát építeni! Annyi lenne a kérdésem ,hogy mekkora és milyen hosszú legyen a subcső? Nem értek a hangoláshoz, remélem tudtok segíteni!

Sal SPA 2030-ra gondoltam! Hogy miért?? Mert kevés pénzből élek, és nem szeretnék sokat rááldozni!

Előre is köszönöm! Üdv.
(#) cool13 hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Ebből szeretnék a számítógépemhez 2.1-es szatelit hangsugárzót építeni. Mivel semmi adatot nem tudok róla, tervezővel neki sem kezdek tervezni. Első gondolatom szerint, egy kb.
m/sz/mé 24x17x13 cm dobozka lenne jó nekem.
Segítenétek doboz méretben nekem? Nyitott vagy zárt legyen? Mivel széles sávúnak tűnik, magasat nem tervezek mellé. Minden ötletet szívesen fogadok. Köszönöm!
(#) 1984white válasza cool13 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Üdv!

Én zárt dobozba tenném paraméterek hiányában, mert az kevésbé kényes a méretezésre. Kb azzal a mérettel amit írtál.
(#) bihari laci hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok ,van egy 100w-8ohm mélyhangszorom ,azt szeretném kérdezni ,hogy milyen telyesitményű végfokozattal,tudnám jol kihasználni köszi.
(#) atirock hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Üdv!
Van két hangládám, amit PA hangosításhoz használunk. A Mindkét ládában 2 db Eminence Delta Pro 12A és 1 db APT80-as magassugárzó van. A ládák eredetileg Böhm-Regent hangládák voltak, jóval kisebb teljesítményű hangszórókkal. Ezekkel az Eminence hangszórókkal viszont bődületes erő van ezekben a ládákban így, de a maximum hangerő közelében rezonálnak, és nem igazán tiszta a hangjuk. Mit lehet csinálni? Zenekari hangosításhoz használjuk a ládákat, még úgy is nagyon hangosak, ha közel sem a maximumom hajtjuk meg őket. Egyébként egy 40W-os Böhm-Regent csöves erősítővel használjuk, amit közel sem tudunk a maximumra tekerni, mert szétesne a ház is, nemhogy a ládák. Hogyan lehet megszüntetni a rezonálást? Valami tömítő anyagot kell a ládákba tenni? Nagyobb lyukakat fúrni, ahol mozogni tud a levegő? Help!
(#) csabacsaba válasza atirock hozzászólására (») Ápr 9, 2012 / 1
 
Udv.
Enis voltam ilyen problemaval s azt csinaltam hogy,tettem bele atlosan merevitoket meg tomito anyagot.
Semmi ertelme nagyon reflex nyilast vagni.
Udv.
(#) szamóca válasza atirock hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Ha maga a láda anyaga rezonál, akkor a megfelelő belső merevítés, és-vagy a bitumenes csillapítás segíthet rajta.
(#) golem válasza thedespot0 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 / 1
 
Ennek a hangszoronak sima láda volt csinálva mert kivül volt a hangszoro mert a ládán belül elválasztva volt az elektronika.
(#) erikabanhidi válasza bihari laci hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Szia! 120Wrms végfok kell neki!
(#) subwoofer220 hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
Sziasztok! Egy kb 25-30 literes sub ládába ,kell tennem hangcsillapító vattát? Ha kell, akkor mennyit?
(20cm-es textil peremes hsz)
(#) Robi85 hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
Sziasztok.

Van egy Phase Liear Thriller 2500 mélynyomóm. Szeretnék belőle egy mélyládát csinálni a szobába, házimozira. Ennyi adatot tudok róla: FS: 36Hz, Qts: 0,36, Vas: 32L, 96dB.
Mekkora dobozt kellene csináljak neki?

Előre is köszi.
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Nem.
(#) vologya válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Megkésve bár,de itt vannak a képek..
Ha ráismer ezekre valaki,vagy esetleg van gyári doboza,akkor ne tartsa magában és osszon meg velem némi tudásmorzsát..
(#) bihari laci válasza erikabanhidi hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia ,köszi.
(#) benocs24 hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Sziasztok! Alent látható hangsugárzórol szeretnék megtudni pár dolgot. Elég sok hozzá értő ember megfordul itt és gondolom valaki tud valami megközelítő megoldást nekem. Azt szeretném megtudni hogy milyen doboz lenne ideális ennek a hangszórónak. Szeretnék neki csinálni egyet. De még azt sem tudom hogy nyitott vagy zárt rendszerű kell e neki. Segítsetek nekem legyetek szivesek, hogy valami jó süljön ki belőle. Előre is köszi a segítségeteket.

Impedance (Z) 8 Ohm
Free air resonance (fs) 23Hz
Max. frequency range f3?2,000Hz
Music power 250WMAX
Power rating (P) 125WRMS
SPL (1W/1m) 94dB
Suspension compl. (Cms) 0.77mm/N
Moving mass (Mms) 62g
Mechanical Q factor (Qms) 2.25
Electrical Q factor (Qes) 0.30
Total Q factor (Qts) 0.27
Compl. equival. vol. (Vas) 305 l
DC resistance (Re) 6.3 Ohm
Force factor (BxL) 14Tm
Voice coil induct. (Le) 1.4mH
Voice coil diameter 50mm
Voice coil former Kapton
Linear excursion (X) ?5mm
Eff. cone area (Sd) 530cm?
Magnet weight 50oz.
Weight 4.5kg

spp-300ad.gif
    
(#) Directors válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia!

Én nem tudok neked segíteni de a többiek jobban tudnak neked ha megmondod,hogy hol szeretnéd használni és mire.
(#) benocs24 válasza Directors hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Otthon szeretném használni többek közt. De néha néha így nyáron szabadtérbe is lenne használva. Horgásztón szoktak lenni kisebb programok és ott lenne (Ő) is. Még van egy Orion LA-1221 30cm-es hangsugárzóm is de most ő még rá ér.
(#) ptesza válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
50 liter 40 Hz-re hangolva. 110-es csőböl 70 mm kell , de ennek a térfogatával is számolni kell, hogy meglegyen az 50 liter. 120 W ig tisztán fog szólni , de a 30 Hz alatti hangokat nem szereti. Kevés csillapítóanyag mehet bele. F3=38 Hz
(#) benocs24 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ! Ha még lehetne egy kérdésem,hogy a csövet hol helyezzem el? Vagy tetszőlegesen vagy az elején vagy a hátulján?!
(#) szamóca válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Ha a hátuljára teszed, érzékenyebb az elhelyezésre, (reflexiók miatt) ha az elejére, akkor kevésbé.
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
A reflexiok szempontjabol mindegy, hogy elol vagy hatul van a reflexport mert az ott kilepo melyhangok nem iranyitottak, gyakorlatilag gömb alakban terjednek a hangdoboz korul. Tehat pl. elol levo reflexportos hangdoboz eseteben ugyanugy visszaverodnek a hatso falrol a melyhangok mitha hatul lenne a reflexport.
A kulonbseg inkabb abban van, hogy a hatso reflexportosat nem lehet teljesen a falra tolni (ill. nagyon kozel sem erdemes), mig az elso reflexportosnal ilyen megszoritas nincs. Illetve az elso reflexport eseten a csoben keletkezo rezonanciak is beleszolhatnak az eredo atvitelbe, a hatso reflexportosnal ez mar nem igaz.
(#) benocs24 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Húúú ha!!! Még mielőtt ennyire belemerülünk! Én még az 50 l-nél tartok (mi az ideális szélesség,magasság?) meg egy mint nem annyira hozzá értő "50 liter 40Hz-re hangolva" ezt nem értem! Ennek van valami magyarázata? Vagy a cső mérete adja ezt a 40Hz-es hangolást? Kérlek benneteket valahogy ezt eltudnátok nekem magyarázni! Bocsánat ha értetlenkedek, de nem érthetek mindenhez Pedig ezekhez a dolgokhoz szeretnék!
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Minden falfelület 3dB-t emel, tehát a sarok 9dB-t ezért nem érdemes sarokra tolni. Egy hátsó reflexnyílásost sokkal érzékenyebb az elhelyezésre, de ezt Te is tudod.
Következő: »»   422 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem