Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   347 / 607
(#) reloop válasza neocska hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Köss az "egy huzal" és a GND közé egy 10-22k körüli ellenállást. Amikor nem csatlakozik ez az áramkör a Vcc-re akkor az kisüti a kondenzátort.
(#) reloop hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Egy kis magyarázattal bővítettem a rajzot, remélem hasznos lesz
(#) neocska válasza reloop hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Most müködik a STBy, csak az a problémám hogy bekapcsolásná akkorát pattan egyik hangfal. Ezt mivel tudnám kiküszöbölni? ( Nem akarok külön hangfal védelmet csinálni, késleltetett bekapcsolással)
Mit kellene modositsak a STBy Mute részen hogy onnat legyen meg a késleltetés a bekapcsolásnál s ne pattanjon?
(#) reloop válasza neocska hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Annak érdekében , hogy konkrét alkatrészértékkel tehessek javaslatot a megoldásra, kérlek add meg a tápfeszültséged.
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ezek szerint akkor elég ha a kondenzátorokat nagyobbra cserelem?
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
A jelölt kondenzátorokon kívül más alkatrész nem befolyásolja a mély hangok átvitelét. Természetesen a velük soros ellenállást is lehetne növelni, de az egyéb kellemetlenséggel jár.
(#) neocska válasza reloop hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
2 külön 18V os traforol hajtom ezek különkülön egyenyirányitva s kialakitva a -/gnd/+ tápegység, a táp szürésén 22,3V-ot mérek oldalanként
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
a két darab 22µF elkót meddig érdemes növelni
(#) reloop válasza neocska hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Készíts 12k/4,7k feszültségosztót. Ettől a mute lábon később fut fel a feszültség. Elvileg kettő kondinak kéne lenni a nyákon.
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Mindkettő helyett 47µF-et ajánlok.
(#) neocska válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Beraktam a feszültség osztot, egy olyan jelenség lépett fel hogy ha felhuzom a hangeröt akkor kapcsol ki be, eddig ezt nem csinálta. A feszültség csak 21voltig esik le mikor kikapcsol.
A trafo tudom hogy kicsi de ez csak addig lessz benne mig kap egy kapcsitápot.
(#) sanca2 válasza neocska hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia

Nekem +-18 Voltról ment (most 28volt ) és jó volt a mute és a koppanás gátlás is, és semmit nem kellett semmin variálni

Amit beraktam fotót, elég annyi a jó működéshez

Mute.JPG
    
(#) nasgoon hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Üdv!
A témában vitatott "cucc" jó szológitár erősítőhöz?
Köszi a választ előre is!
(#) CosmicAntagonist válasza nasgoon hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Multihoz használva stereoban nekem nagyon bejött, de énekre is jó. Márkás gitárhangszórós dobozt kell mögé tenni és tökéletes. 2x hídban használom.
(#) nasgoon válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm!
Épp ezen dolgozom, de a "lelkét" még nem döntöttem, el.
- Vf3
- TDA7294
- TDA2050
Ezeken gondolkozok...
(#) sanca2 válasza nasgoon hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia

Inkább a TDA 7293, ha már a Marshall is ezt használja

http://www.marshallforum.com/workbench/14293-vs2000-avt-150h-replac...s.html
(#) sanca2 válasza nasgoon hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
(#) reloop válasza neocska hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
A feszültség osztó 13V pozitív tápnál kezdi el a kikapcsolást. Mérj feszültséget az osztási ponton.
(#) nasgoon válasza sanca2 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Köszi!
De ez mivel tud többet, mint a 7294?
(#) CosmicAntagonist válasza nasgoon hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Sok Marshall/Carlscbro erősítőben van 1 db 7294, kb 75-100W-ig 1 gitárhangszóróhoz ami elég érzékeny hozzá hogy elég hangos legyen. Gondold meg kell-e több, mert 1 db Celestion az kb csak 30-50W. Eminence-ből vannak 150-300W-os hangszórók, ahhoz érdemes ezt hídba kapcsolni, de gitárhoz talán sok a híd, énekhez pont király. A másik hogy a gitárhangszórók általában 8/16 ohmosak. Emiatt vagy hídba kapcsolod, vagy hagyod simán és egy igen érzékeny márkás hangszórót választasz. Én egy gyári Carlsbro-ba az eredeti 4 ohm kínai helyett tettem egy 8 ohmos 103 dB-es Eminence-t, és sokkal hangosabb lett 1 db 7294 van benne gyárilag. Nekem dual/stereo multihoz mindenképpen tetszik a stereo kimenet. Egész más mint az 1 hangszórós megoldások.
(#) neocska válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
16,22 és 17,5 között pattog, kis hangerön szépen megy 5%, mikor picit ráadok 10-15% már kezd szaggatni. (1260 tipusu mérömüszerrel)
12,2-12,9 között mozog mikor az olcsobbik mérömüszerremmel mérek (Uni-T M830B), na most meik mond igazat?
(#) peter1995 hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Helló. 1db 7294 hídnak 40V táppal ami 500W-os mennyire nagy falat 250W-os 8 ohm-os hangfal?
(#) reloop válasza neocska hozzászólására (») Ápr 22, 2012 / 1
 
Valószínűleg máshogy viszonyulnak a műszereid a hullámos egyenfeszültséghez. A 4,7k értékét növeld meg, míg a lekapcsolgatás el nem múlik.
(#) neocska válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Oda akkor berakok egz egz 10k potit s majd hol nem kapcsolgat otthagyom. Köszönöm a segitséget
(#) Hutinyo hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
(#) bencikusz válasza Hutinyo hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia!

Nekem tetszik!
Szép a kivitelezés. Ha jól látom ez csak egy mono végfok. Ugye?
Egy kérdést azért feltennék. A kivezérlés jelző be van/be lesz állítva ? Gyakran lehet látni a házi készítésű erősítőkön kivezérlés jelzőket, de szerintem sokan csak azért teszik rá, hogy jól nézzen ki. Pedig annak fontos szerepe van. Ahogy a nevében is benne van, mutatja mennyire van kivezérelve az erősítő, ne legyen túlvezérelve, stb...

Minden jót.
Üdv. b
(#) Beringer 600 hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Sziasztok!Az a kérdésem lenne,hogy a TDA7294 helyett be lehet-e rakni a TDA7293,átalakitás nélkűl?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia! Igen.
(#) Hutinyo válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
mono lesz egy mélyládát fog hajtani csak az nincsm sot itt kéznél kész a szűrő is hozzá működött be persze ahogy mondod mind2 cél miatt egyébként
(#) Lacko12 hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészült a két híd panel de addig nem szeretném éleszteni amíg ti rá nem néztek hogy rendben van-e minden meg a forrasztási oldalon pár forrpont összeér hogy az nem-e probléma.
A képeket csatoltam válaszotokat előre is köszönöm!
Következő: »»   347 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem