Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   95 / 163
(#) Davidd válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Udv!A baj ottvan,hogy nem rendelkezem semilyen olyan ezkozzel amivel tudnek pl egy 19" racket csinalani ezert beszereztem ezt az erosito dobozt es bordat,trafot apum tekeri meg,puffereles 2x20000µF keves?[ez lenne az elso nagyon komoly erositom]Eddig a legnagyobb tda7294 el keszult a sima,na meg igen ,mivel kezzel kell rajzoljam a panelt kicsit nagyobb az esely hogy elszurom.
Bordat nemtudok csak ugy ni szerezni,ennek is nagyon orulok hogy van,direkt,egyfolytaba hutenem ventivel.
(#) meszi válasza mrex hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Mi az a sarokfúrógép?....
(#) mrex válasza meszi hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Ez
(#) (Felhasználó 46585) válasza mrex hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Külön is lehet kapni ilyen tokmányt. Nagy előnye, hogy kanyarban is lehet vele fúrni...
(#) Ge Lee válasza mrex hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Azt ecseteltem az előbb, hogy mindenképpen célszerű kivágni az 5x2-es lamellákból legalább a középsőt (vagy még egyet). Ott akkor lesz egy jó nagy sík felület (a 2 nyáknak) amit már bármilyen fúróval ki lehet fúrni. Oszlopossal szoktam pontozás után, akkor pontos is lesz a furat meg merőleges is. Akkor van ciki, ha valamelyik FET helye pont a kivágott részre esik. Össze lehet azért ezt hozni, csak akarni kell. Ha meglévő "készletből" dolgozik az ember, akkor ezek mindennapos (de nem megoldhatatlan) problémák.

Sokba is kerülne ha az ember ilyen apróságok miatt mindig a boltba rohanna pl. egy másik bordáért...
(#) mrex válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Tudom nem kekeckedni akartam!
Alu L profil aztán kész!
(#) Davidd hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Udv mindenkinek!Megakarom rendelni az eloerosito ict de most nem tudom hogy melyket az ne5534 vagy tl071,sokan azt mondjak hogy az ne5534 gerjed,en elszeretnem kerulni ezt a problemat ezert a tl071 vennem meg szerintetek melyk a jobb?
(#) elektrorudi válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szia!
A leveled alapján, a TL071-et javasolnám, annak ellenére, hogy egy paramétertől eltekintve, mindenben az NE5534 a (sokkal) jobb.
(#) mrex válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
A nyuszi elvitte az eszedet
Szerintem 5534 gyűlölők hadának haragját vonod magadra .
Szerintem e kijelentésér lakolni fogsz.....
(#) storm válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Én is hasonlókat halottam, hogy az NE a jobb. Aztán gondoltam egyet, vettem TL072-t NE5532-t és LM358-at. Eggyértelműen a TL072 vitte a pálmát hangzás szempontjából.
(#) Davidd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Udv!Akkor nyugodtan vehetem a tl071 et.[kicsi a kolcsegvetesem,ezert veszek csak az egyik fajtat,tudom nem nagy penz de akkor is.]
(#) Edek hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Üdv mindenkinek, sikeresen kivégeztem a VF2 monsterem egyik oldalát, elég rendesen, úgy hogy még a védelemben lévő bd241 is szó szerint felrobbant, na ez mitől lehet, csatolom a felhasznált áramkör rajzát, most szedhetem ki a bedobozolt végeket , az én hibám de sebaj én is cserélem így az NE5534-ket TL071-re, ha valakinek van ötlete miért szált el a BD a védelemben azt szivesen fogadom.
(#) Ge Lee válasza Edek hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Azt csak te tudod kideríteni hogy mi mitől mehetett tönkre, valamint azt is csak te tudhatod, hogy miért használsz egy ilyen elvetemült, agyonbonyolított rajzot hangszóróvédőnek. Arra már nem is térnék ki, hogy végfokot nagy merészség áramkorlát nélkül összerakni...
(#) pinyó39 válasza Edek hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Nem raktad be véletlenül a D2( ha jól látom) diódát fordítva? Hűtöd a tranzisztort?
(#) Davidd hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Sziasztok!Keszuloben van ket db vf2 270w os panel.[mellekelek kepet.]Kerdesem az lenne hogy ha az egyik referencia diodanal 12.7k helyett 15k ot teszek mitkel csereljek masik ellenalast,meg a nyugalmi aramot beallito tranzisztornak a 12.7k ellenalas helyett 15k teni?Mit kell valtoztatni?2,2k trimmer helyett nemlehetni 10 k sat tenii es valahogy aval bealitani?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Szia! Ha 12,7k->15k akkor 18k->22k.
A 2,2k trimmer helyére berakhatod a 10k-t, de nagyon kényelmetlen lesz vele a nyugalmi áram beállítása.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Koszonom sokat segitettel.Cserelem is kifele 22kra.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Elnezest,elfelejtettem megkerdeni,mekkora legyen korulbelul a nyugalmi aram,holnap akarom eleszteni?
Elesszem +/-32 v-rol vagy +/-72 rol?[persze sorosan izzoval]
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
A nyugalmi áram minél kisebb legyen, addig növeld míg a hangja számodra elfogadható nem lesz. A 100mA-t semmi esetre sem célszerű túllépni.
Az alacsony feszültségről való élesztés egyetlen kockázata, hogy a TL431 (3,3k) előtét ellenállásán nem fog elegendő áram folyni a műveleti erősítő táplálásához. Ez abban nyilvánul meg, hogy nem lehet a nyugalmi áramot megfelelően szabályozni - rendszeresen visszatérő probléma az után-építők körében.
KD Mester 10ohm ellenállásokat ajánl a tápágakba. Két előnyét is látom: remek lehetőség a rajta eső feszültségből a nyugalmi áramot kiszámolni, valamint 1/4W-ost ellenállást használva - egyben betölti a biztosíték szerepét is.
A +/-32V-ról élesztésnek a bevezetőben leírtakon kívül nincs hátránya, előnye - fatális hiba esetén kisebb kár keletkezik. Reméljük ilyen nem lesz
(#) Davidd hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Talaltam 10 ohmos ellenalast,1/4w osat,ha ezeket berakom,akkor is kell izzo a primerbe ugye?A nyugalmi aramot meg az ellenalason eso feszultsegbol szamoljam ki?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Pár tanács a szerzőtől.
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Sziasztok

Tanacsot szeretnek kerni, hogy az eredeti vf2.2H verziot lehet e hidalni az IRF540 es a 9540 tranyokal szerelve es ha lehet mekkor feszel es akkor jol jonnel egy fazis fordito rajz is 4 kesz panel van be uzemelve es azokat szeretnem hidalni, hogy stereoban legyen.Amator vagyok ezert keres segitseget, hogy meglehet e oldani.

Segitseget elore is koszonom.
(#) mrex válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Meg!
Nekem hidalt van.
De most nem vagyok odahaza hogy tudjak értekezni, vagy érdemben segíteni.
Elöljáróban a hidalásnál a hidalásra szánt panelt 4 ohmos terehelésre kell méretezni és beállítani!
Kizárólag duplafetest hidalj mert a teljesítmény 4x-eződik, és nem fogja kibírni 1 pár fet.
Semmi esetre sem alkalmas hidalva 4 ohmon!!!!!
Hidalva kizárólag 8 ohmos hangsugárzóval lehet ezt az erősítőt terhelni.ezt a cikket forditsd le
Az én fázisfordító adapterem az első ábra szerinti

A fordítás nem lesz 100%-os de aki tudja mit akar annnak teljesen érthető lesz .
Listázd kia fórum képeit megtalálod az enyémet
Vagy keress rá a dolla szóra a fórumban én annank kereszteltem az enyémet.
+-28V ról megy IRFP540/9540 duplafetekkel egy panel 60W körülire van belőve és 240W ot nyugadtan szól hidalva
(#) Edek hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Üdv mindenkinek újra élesztettem a VF2 monsterem egyik oldalát valamint mindkettőnél újra állítottam a nyugalmit a leírás szerint, amire figyelmes lettem hogy a két 220µF-os kondi melegszik ez normális az enyémben 63V-os tűrésűek vannak, mivel a kapcsolási rajzon nem volt feltüntetve a fesz értékük így ezt az értéket én választottam, a kérdésem tehát cseréljem nagyobb fesz tűrésűre mondjuk 100V vagy maradhatnak benne?
(#) reloop válasza Edek hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Üdv! Ez a tipikus jele a fordított polaritású beültetésnek
(#) brugo hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Szervusztok,
milyen jó minőségü hangfalakon? érdemes futtatni 1 ilyen KD mester 13o w-ost ? ha a pénz nem számit ( inkább tapasztalat érdekelne)
(#) brugo válasza brugo hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
miért pirosodott ki az előbbi üzenetem ?
(a végén még ez is kipirósodik )
(#) jandark válasza brugo hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia.
Egyszerűen a helyesírási hibák miatt,csak a modiknak köszönhető hogy olvashatóvá tették...
Ill a mostani mondatodat is kis betűvel kezdted..
Ezek az apróságok is ugyanolyan fontosak, mint az amiket kérdezünk..
(#) brugo hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Jó ha megelőzitek, nehogy államfő legyek !
(#) Moderátor hozzászólása brugo hozzászólására (») Máj 1, 2012
 
"Kipirósodik" bizony, mert a mondatokat nagy betűvel kezdjük, nem használunk lusta, spórolós, chat szlenges, SMS-es rövidítéseket, nem utolsó sorban pedig egy szakmai oldalon tudni illik, hogy mi a hangfal meghatározása.
Következő: »»   95 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem