Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1366 / 2208
(#) zoli_cso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 9, 2012
Kobzoli neked mi a velemenyed az elobb leirtakrol?
''legkozelebb figyelek"
(#) FordPrefect válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 9, 2012
Azért a 14 W-os anóddisszipációjú EV változatból ki lehet facsarni 5-6 W-ot, különben az AN sem specifikálná a fenti két párhuzamos végcsővel rendelkező OTO/P1-SE-t 12 W kimeneti teljesítménnyel. No és a kimenő sem a futottak még kategória egy tévéből bontva, tehát valszeg a hatásfoka is jó-legalábbis a képről ítélve.
(#) Imi65 válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 10, 2012
Facsarni lehet, de nem biztos, hogy én azt a 6W-ot szívesen hallgatnám. A többség - szerintem - EL-ként kezeli, tudomást sem véve a +2W-ról. Nem tudunk semmiféle specifikációt (tápfeszültség, anódáram, illesztés - honnan tudjuk, hogy a trafó a szükséges impedanciára illeszt, egy szó sem esett erről).
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Máj 10, 2012
Sziasztok! Végre elkészült az erősítőm "bal" oldala is! Immáron megvan a stereo. Nagyon meg vagyok elégedve a hangjával! Joepapa fórumtársnak ismét szeretném megköszönni a csodás hangú kimenő trafókat!
Már csak az asztalosra várok és akkor költözhet a két monoblokk az őket megillető házba.
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 10, 2012
Végre együtt vannak az ikrek!
(#) djhans válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 10, 2012
Szép lett! Látom két rádióból lett összehozva. Én nem biztos hogy otthagynám a régi pufferelkókat. Ki tudja mikor üt át.
(#) (Felhasználó 20218) válasza djhans hozzászólására (») Máj 10, 2012
Szerintem tovább túlélnének simán egy most újonnan vásároltat. Mindkettőt műszerrel mértem és bőven hozzák a tűrésen belül a kapacitást, pedig az egyik 1967-es a másik 1970-es gyártású. Valamiért nem bízok az újakban, ha megnézed a csöves panelon van 3nagyobb elko, mind 47µF/400V, míg a gyári kettős 2x50µF/385V, mégis hatalmas köztük a méretbeli különbség. Azért tudom én is, hogy az ördög nem alszik, tehát van benne olvadóbiztosíték. Amúgy jól látod, két menthetetlen Videoton R4900 volt a donor.
(#) (Felhasználó 1947) válasza MrBrown hozzászólására (») Máj 10, 2012
Amennyire lehet helyezd a legtávolabb a kimenőket a hálózati trafótól.
A fülest hagyd rajt a kimenőn és forgasd el a kimenőt 90'-kal a hálózati trafóhoz képest.(A csévetestek, tekercsek ne legyenek párhuzamosan egymással.)
Ha ilyen módon megvan a "brumm-minimum, akkor jó lesz a végeredmény is.
Sajnos nem mindig lehet az esztétika, és a célszerű elhelyezés közt megfelelő kompromisszumot találni.
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 10, 2012
Az MM-kondikkal kapcsolatban ki kell hogy ábrándítsalak,
hiába méred a névleges kapacitásukat jónak, ESR értékre biztosra veszem hogy nem megfelelők.
Per pillanat hozzák a formájukat, de hosszú távon csak a gond lesz velük.
A tapasztalataim szerint még állásukban is tönkremennek.
Ajánlom a JJ vagy az EPCOS elkókat, olcsók és jó minőségűek.
(#) Orbán József hozzászólása Máj 10, 2012
Üdv Fórumtársak! Segítség kéne... Szeretnék egyetlen, csöves sztereo SE erősítőt kikönnyezni még, választásom egy pár alkatrészből álló, GU50-es véggel rendelkező minimál kapcsolás lenne. Ugyan vannak ötletek, ajánlások, de elvi szinten, és azzal nem megyek messzire.
Konkrétan a kimenő trafó tárgyában kérdeznék, csak a nagyságrendet. Ajánlották a minimum SM85B-t. Lehetőségem van a C változat, vagy a 102C változat tulajdonlására egyaránt.
Melyiket válasszam? Nem szándékozom PP erősítőt építeni - szavamat adom - tehát a mellékelt ábra szerintibe kellene szolgálnia. A csövek egy része az asztalon, másik részük behajózás alatt, nem szándékoznék módosítani, ha nem muszáj. Köszönöm, ha segítesz!
(#) (Felhasználó 1947) válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2012
Bőven elég az SM-85, esetleg a 85B.
Nem kell átesni a ló másik oldalára.
A mellékelt rajz származási helyén a kimenő tekercselési
módját, adatait is megtalálod.
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 10, 2012
Nagyon köszönöm. Csupán azért jelöltem a nagyobbat is, mert ugyanannyiba lesz, bármelyiket választom.
Akkor a 85B-t fogom megjelölni, ha értelmetlen a nagyobb. A sima 85 kb. 3x akkora gerjesztést kíván, mint a B. Holnap már lesz táblázatom, abból többet is megtudok. Megvan a gombolyítási séma, amit ajánlasz, csak bevárom az adatokat és aztán kezdem eszkábálni a szerkezetet.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2012
A trafóval kapcsolatban: az ajánlott gombolyítási terv 8 Ohm-os illesztésre készült.
Nekem egy JBL 6 Ohm-os van rendszerbe állítva. Elég, ha a menetszámokat arányosan csökkentem - keresztmetszet növelve, perszehogy - vagy valami furfang szükséges az átméretezésnél. Eszem szerint sima arányosság, de ma már semmi sem biztos.
(#) Imi65 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2012
Idézet:
„Eszem szerint sima arányosság”

Reméljük, hogy nem 3/4-e menetszámra gondoltál...........
(#) FordPrefect válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2012
5-7W SE megoldható SM 85B-vel. HI-FI. Gitárerősítőnél ugyanez a trafó 10-20 W. Még mindig SE-ről beszélünk. Higendnél meg 10W minimum SM102A, szintén SE erősítőnél.
(#) Orbán József válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 10, 2012
Reméltem, hogy visszarángat valaki a gödör széléről. Nem szóltam semmit az imént.
Tehát nekem 6 Ohm-os a dobozom, másik is annyi.
Hány éves a ka... szóval akkor mennyi lesz a szekunder menetszám?
(gondoltam, hogy nem lesz sima ügy )
(#) szilva válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 10, 2012
Az arányosság nem sima, mert a trafó a terhelő impedanciát a menetszámok arányának a négyzetével alakítja át. Azaz feleakkora menetszám 8 ohm-ról nem 4, hanem 2 ohmra fogja az illesztést módosítani. 8-ról 6-ra ilyenformán gyök(6/8)=0.866-szoros szekunder menetszámmal tudod az illesztést átméretezni. Ha van rá mód, esetleg érdemes a szekundert több leágazással megcsinálni, hogy különböző terhelő impedanciákkal is pontos legyen az illesztés, mondjuk 4, 6, és 8 ohm-ra kiszámolt menetszámokkal.
(#) Orbán József válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 10, 2012
.. és az jó nekem, ha "A" változat? Van kisebb gerjesztésű (elméletileg jobb) vas is - B.
A postás így, úgy is bebírkózza az udvarra, akármelyik.
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 10, 2012
Ezt az elforgatós megoldást ismerem és sikerrel alkalmazom is ez előző erősítőimben,de itt sajnos mindhárom toroid és mimndnek feküdnie kell. Tehát marad a távolság tartás
Köszönöm a válaszod!
(#) Orbán József válasza szilva hozzászólására (») Máj 10, 2012
Ez mindenképp hasznos lenne, mert hangdoboz cunami miatt mindegyik impedancia képviselteti magát itthon.
4-6-8...A huzalkeresztmetszetek maradhatnak egy vastagságban? Az is igaz, max. 10W-ról szól a terv.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 10, 2012
Helyes! Reméljük, más is nézi....
(#) marone hozzászólása Máj 11, 2012
Helló !
Próbált már valaki litze huzallal kimenőt tekerni ?
Vagy 10-15 KHz-nél még smafu a skin-hatás és nem érdemes vacakolni ilyesmivel ?
(#) (Felhasználó 1947) válasza marone hozzászólására (») Máj 12, 2012
Bőven megfelel kimenőhöz a zománcozott rézhuzal.
Litzét RF tekercsekhez használnak, ide teljesen felesleges.
Persze ha igazi spíler vagy, megtekerheted ezüsthuzallal is.
(#) marone válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 12, 2012
Spílernek spíler vagyok, de ezüsthuzalom az nincsen.
Litze meg pont akad egy kicsi.
(#) ngyzoli hozzászólása Máj 12, 2012
Sziasztok! Régen jártam itt utoljára... Üdvözlet minden régi,és új fórumtársnak.Ismét be kell kapcsolódnom a témába. :smoke:
(#) ngyzoli hozzászólása Máj 12, 2012
Újra "építkezésbe" fogok én is,éspedig konkrétan az EAR-859 lesz a témája.Évek óta porosodik deszkamodell formájában,s végre szalonképes külsőbe kellene öltöztetni.Ezzel kapcsolatosan lenne egy kérdésem.Az az ötletem támadt,mi lenne,ha megdupláznám a végcsövet? Abban én sem vagyok biztos,ennél kapcsolásnál ez mennyire kivitelezhető.Viszont minden anyag adott hozzá,és hát az a 25W teljesítmény tiszta SE-üzemmódban impozáns lenne,ha megtartható az audiofil minőség is emellett.Van valakinek még tapasztalata ezzel a végfokkal esetleg?
erről lenne szó.
(#) ngyzoli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 12, 2012
Köszönöm,és viszont üdv! Igen,majd' 3 éve is lehet már.Azért látom,te sem tétlenkedsz.Komolynak tűnik a projekt...
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Máj 12, 2012
Sziasztok ismét! Ma akadt egy kis "parajelenség" az erősítővel. A hangerő potméter a képen látható rajz szerint van bekötve. Eddig nem volt gondom vele, a potmétert mindig max-ra csavartam és a hangerőt a számítógépen állítottam. A hang bármilyen hangerőn szép és tiszta volt. Most, hogy beépítettem a varázsszemeket ez a módja a hangerőszabályzásnak már nem praktikus, ezért a potmétert tekerem, na itt kezdődik a probléma, mert ha a potit kb középállás köré állítom akkor borzalmasan torz lesz a hang. Lentebb és fentebb tekerve folyamatosan javul a minőség, majd végül szép lesz. Gondoltam a varázsszemmeghajtás lehet a hibás, de azokat lekötve a hiba marad, és furcsa, hogy egyformán rossz mindkét oldal. Valakinek van valami ötlete??
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 12, 2012
Tudom hogy furcsának tűnik a kérdés, de volt már rá példa hogy a hangerőpoti rosszul volt bekötve.
Tehát a csúszka a soros kondival megy a cső rácsára a rajz szerint, ugye?
Ha ez rendben, akkor mérd meg a csatolókondikat.
(kicsit kevesellem a 47nf-ot,de ettől még lehet jó)
Egy fotó a bemeneti részről sokat segítene.
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 12, 2012
Természetesen úgy van kötve a potméter. A csatolóknak nem tudom mennyinek kellene lenniük, hát raktam amit a rajz írt, gondoltam nálam okosabb ember rajzolta, így lett 47nF. Most gyors megmértem őket, mindkettő kapacitása benne van a tűrésben. Esetleg a poti gagyi?
Következő: »»   1366 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem