Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítő táplálása 230V-ról
 
Témaindító: szum, idő: Márc 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 26
(#) Inhouse válasza kamaro hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Ez a trimode bekötés.

Van egy PC táp átalakítása topic, az egész arról az ellenállásról szól 90%-ban. Igazából nem kell növelni, elég stabillá tenni, bár 13-14V simán lehet.

Üdv
Inhouse
(#) ronika2007 hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!!!

A témához szeretnék hozzászólni!!!!Én nem variáltam 12-v al mert nagyon bonyodalmas, én úgy oldottam meg hogy közvetlen az előálitott +- 35v os elkók nál tápláltam meg natur trfóval + 2*10000mf-os pufferal nekem bevált minden tökéletesen müxik!!
(#) Inhouse válasza ronika2007 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Igen, ez is egy megoldás.

Üdv
Inhouse
(#) FlashJack válasza szum hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Hello Bello

Nem olvastam végig az egész beszélgetést, előre is bocsi ha olyat fogok írni ami már szerepelt.

Én a 4x200 + 250 (4Ohm) {persze én soshe hittem el hogy ennyit tudnának tényleg az autós erősitők}
Erősitőmet számitógép tápegységéről hajtom egy 400W os tápot használok.

A 300W os mélyládát és a rahednyi hangfalat tökéletesen viszi semmi problémám sosem volt ezzel a megoldással.
(#) pinyó39 válasza FlashJack hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Pedig tényleg van olyan ami tud több kilowattot, csak annak a megtáplálásához már nem elég az egy generátor egy aksi felállás.
(#) sean hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Én is számítógéptápról hajtom a 2 erölködőmet (2x50W saját készítésű + 2x50W 1x160W autóserősítő)
A mai tápokhoz képest kis teljesítményű 155W-os számítógéptápról van szó. 12V 4,2A -ről megy a cucc. Nagyon szépen szólnak a hangfalak, semmi nem melegszik.
Ráadásul a tápban van rövidzár és túlmelegedés elleni védelem is. Mivel ezek kapcsolóüzemű tápok és el vannak látva szűrőkkel, ezért az erősítők nem búgnak, nem szednek össze semmilyen zavaró jelet.
A táp átalakítását meg lehet találni itt az oldalon.
Üdv!
(#) sean hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Ja és a félreértések elkerülése érdekében senki ne higgye hogy 155W-os táp elég. Nagyobb erősítőkhöz már kevés lenne. Az én erölködőimet szépen viszi, magas hangerőn is (max hangerő felé kezd el torzítani, de az már kur.. akarom mondani nagyon hangos.) Nekem a szobába ez bőven elég, sőt még sok is
Üdv!
(#) Inhouse válasza sean hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
2*50W+2*50W+160W=360W-nyi erősítőt, amiknek a hatásfoka nem 100% hajt meg egy 155W-os PC táp, aminek a 12V-os része csak 50W-ot tud kb....szép.

Üdv
Inhouse
(#) sean hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Hát tudom hogy nem valami sok a táp teljesítménye, de nekem semmi gondom nincs vele. Nagyon szépen szól az összes hangfal.
Üdv!
(#) hammer14 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Szép napot!

Ha valaki olvassa és tud is gyorsba segíteni az nagyon jó lenne,mert hiába olvasom a témát nem találom a választ.

Hozzám került egy autós erősítő és ki akarom próbálni egyáltalán van-e benne élet. Hátul rajta van a test pont a pozitív meg egy harmadik a Remote jelzésű. Okés fejegységnél ez mind szép és jó,de nekem most szobába egy dvd-ről kapja a hangot,de meg sem nyikkan. A remote-t mivel kössem össze,hogy bekapcsoljon? Most csak simán pozitív negatívat kap kondik miden nélkül,de nem is akarom én ezt így használni csak addig amég megszólal aztán már hagyom.

Segítséget előre is köszönöm sürgős lenne,hogy eltudjak pakolni.
(#) benocs24 válasza hammer14 hozzászólására (») Feb 16, 2012 / 1
 
Helló!
+ az 12V
GND az test
remote az is 12V
(#) hammer14 válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Tehát akkor csak a pozitívot ott a remotra rákötöm és kész is?
(#) benocs24 válasza hammer14 hozzászólására (») Feb 16, 2012 / 1
 
A 12 voltot rá kell rakni a pozitív érintkezőre is és a remote érintkezőre is és rajta is kell hagyni. Mert végül is a remote érintkezővel kapcsol az erősítő.
(#) hammer14 válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Hát ez továbbra is se kép se hang...... Pedig adott neki minden,hogy menjen,de se bugás se semmi tök csöndbe van az egész és sötétségbe bizti az jó úgyhogy mehet a méh telepre....
(#) benocs24 válasza hammer14 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Miről akarod beüzemelni? Egy képet ha raksz fel akkor berajzolom neked a bekötést. Ne dobd ki mert akkor más módon is használhatod a végfok részét ha az jó. De szerintem jónak kell lenni mert akkor ha valami baki lenne akkor legfeljebb a piros led világítana neked.
(#) hammer14 válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Hát igazából van rajta kapcsolási rajz is. ch1 ch2 lenne a sub +- része van neki nah egyik oldalra próbáltam rákötni ahol acsavrok megmozdultak.... aztán oda kötöttem a hangszórót a tápot meg pc tápról adtam neki 12v-megvolt a gnd és a + része közt illetve a remote közt is.A remote és a +ág össze lett kötve ahogyan irtad,de semmi műszerrel is megnéztem kontakt van. Hozzáértésemről annyit,hogy idáig legnagyobb munkám egy 3 utas 24/okt os hangváltó meg pc alaplapon kondi csere iylesmi úgyhogy kezdő szinten ha vmit ki kel cserélni annyit kitudok,csak nem biztos hogy megéri az egésszel foglalkozni....

Habár ha a végfok része jelenne akkor van egy félkész 400w-os toroidom ha meglehetne buherálni hozzá hogy ne 12v ról menjen hanem alapból a 60v-ot kapja vagy pontosan nem tudom,magát az invertált feszültséget az jó lenne... Még 16db 4700uf es 85v-os buffer kondim is lenne neki.
(#) hammer14 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
NA mégse megy a kukába sem méh be meglett a hiba... A biztosíték saruja nem érintkezett val színű illetve a táp résznél a gnd nél a forrasztás meg volt repedne és azt is átforrasztottam,de most már szól köszönöm a segítséged Benocs 24 !

Szép estét!
(#) juicecooler hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
sziasztok! csak érdekesség képpen, én szétszedtem az erősítőm, és a saját kapcsolóüzemű tápját megmértem működés közben, és erre az értékre vettem egy toroid trafót, ami 2x 32voltos, ebből kb 2x40 volt lett egyenirányitás után. tettem két 33000mikrós kondit a tápjára, és kb 100x szebben szól, mint a gyári tápjával! ami fontos, hogy kipróbáltam 45v-al, és jelentős teljesítmény növekedése lett... Hátránya, hogy ehhez a megoldáshoz is kell egy plusz doboz, mint a számgép táposhoz... de klasszisokkal jobb a cucc, mint előtte volt! egy jó tápból indulhat egy jó erősítő!! így simám meghajtom akár a házimozit is, normális teljesítménnyel, nem buta 100millió vattos Házimozi erősítőkkel, amik féltik a hangfalakat, és nemm merik megmozgatni....
(#) Inhouse válasza juicecooler hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Vannak még csodák!
druszád

Üdv
Inhouse
(#) nickelmetal hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok!! Én egy magnat xcite720 típusu erősitőt üzemeltetek a szobámban, 4Ohm,720W 4 csatornás, 12V stb. én egy hagyományos számcsó tápról üzemeltetem ami lead 16 A az 5V ága a tápnak levan terhelve ,2db 30A bizti van benne és a tápcsak a fele teljesitményt tudja leadni mint amennyi kellene az erősitőnek ,2db 50W 8Ohm videoton hangfallal nagyon hangosan szól és egy 30W 3Ohm mélynyomoval üzemeltetem. Csak amit tud a táp 5Von 20A azt kéne tudnia 12Von apró változtattásokat szeretnék rajta csinálni csak nem tudom ,hogy fogjak bele. Milyen ötleteitek vannak? Hogyan alakitsam át a tápom?
(#) nickelmetal válasza szum hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Szia fogsz egy számcsó* tápot ,12V-ra rákötöd az erősitőt és az 5V részt leterheled pl. egy ellenállással ,és müködik én egy 720W erősitőt üzemeltetek már kb. fél éve és semmi baja ,és olyan hangosan szól hogy bántja már a fülemet ,persze komoly mély nyomót nemfog elbírni mert ahoz kevés de két nagyobb hangfal és egy kisebb mély nyomot gond nélkül elvisz

*Nekem meg a szememet bántja az ilyen.
(#) juicecooler válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Szerintem is 1000szer egyszerűbb, mint tákolni, és a tákolmányt feljavítani, aztán stabilizálni, és ha minden jól ment, akkor szólni is fog.... én ezeket kikerültem..
(#) Inhouse válasza juicecooler hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Jól tetted, csak azt jeleztem, hogy más is követett már el ilyet itt.

Üdv
Inhouse
(#) kuka88 hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Sziasztok,

Olvasgattam a topikor, viszont nem igazán értettem a dolgokat, ezért inkább megkérdezem.

Számítógéptápról egy kb 100w-os erősítőt szeretnék meghajtani,ami pedig egy mélynyomót pattogtatna.
Na most a kérdésem, hogy lehetséges-e és ha igen megéri-e? Azért érdekel ez a megoldás, mert egy 120w toroid 8 ezer Ft körül van és azt kicsit sokallom.

Köszönöm
(#) Kovidivi válasza kuka88 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Röviden, lehetséges. Bővebben: Meg kell mérni, hogy a táp 100-150W terhelésnél hogy viselkedik. Ha nem esik a feszültség, akkor nyertél. Ha esik, akkor meg kell vizsgálni, hogy miért. Be kell-e terhelni az 5V-os részt? Ha igen, mennyire? Ha ezeket leméred, megoldod, akkor megspóroltál sok pénzt.
(#) Svenee hozzászólása Máj 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Hogyna tudnám a Jensen XA 3022Lx 300W-os erősítőt 230V-ról működtetni van hozzá egy 450W-os M-tech tápom +12V-nál le ad 18A-t. Ha én ezt rákötöm akkor hogyan? A fejegység helyére mit kell bekötni? Itt azt értem hogy ugye van a 3 betáp pont +12V, a középső RMT ahova a fejegység menne és a föld, na szóval az RMT-hez mit kéne hogy kössek?

mellékeltem egy képet is, hogy érthetőbb legyen, előre is köszönöm a segítséget!

Svenee

IMAG0163.jpg
    
(#) levy_k válasza Svenee hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
+12V a Remote (RMT) kapocsra...
(#) Svenee válasza levy_k hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
szóval akkor oda is a +12V-ot kell bekötnöm ?
(#) levy_k válasza Svenee hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
(#) Svenee válasza levy_k hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
köszönöm! még egy kérdés hány A-t kéne neki adni hogy szóljon is valamennyire?
Következő: »»   20 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem