Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotika kezdőknek
 
Témaindító: mspike, idő: Júl 18, 2005
Lapozás: OK   50 / 82
(#) Saggitarius válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
En azert nem ajanlottam US beszallitot, mert az EU-n kivuli, azaz valoszinu vamkoteles lesz.

Azonban atolvastam az oldalt, es en nem 50US$ hanem 100US$ feletti ingyenes nemzetkozi szallitasrol talaltam informaciot (HK Post), 15-25 nap szallitasi hataridovel. Szerintem helyi viszonylatban ingyenes 50US$ felett.
(#) Fizikus válasza Saggitarius hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Szia!
Pedig 50$ feletti rendelsenel is ingyenes (tapasztalatbol tudom...).
Nezd meg a link legaljan.
Bővebben: Link
(#) rduke válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
köszi, lehet h jó lesz ez is. még nem tudom. Te sem rendeltél még a robotshop.com-ról?

Igazából egy RC távirányítós játékautót akartunk volna átépíteni, de nem találtam megfelelőt rá, vagy ha igen az kb 50ezertől kezdődik kb. ez a platform meg megérné nagyon
(#) borvendeg válasza rduke hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Nézz szét vaterán!
Szoktak árulni bugy-t (ÚJAT) elektronika nélkül! kb. 15-20körül.
Vagy vannak jó állapotú használtak is!
(#) Fizikus válasza rduke hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Szia!

En rendeltem mar a robotshop.com-rol tobbfele dolgot, ide AU-ba is es Magyarorszagra is kuldettem mar veluk csomagot. A legolcsobb postazasi format valasztottam, es ugy emlekszem hogy a szallitas eleg lassu volt Magyarorszagra (kb. 4-5 het).
(#) rduke válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
értem. hát még meglátom. egyébként az ilyen rendelésekkor, mivan ha akkor kézbesítik ha nem vagyok otthon? akkor simán beadják a postára, és ott átvehetem? vagy mi lesz akkor?

bocsi, de még nincs tapasztalatom a külföldi rendelések terén.
(#) Fizikus válasza rduke hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Nem tudom, kerdezd meg a postasodat hogy mi van ilyenkor. Esetleg itt a HE-n megkerdezheted Matyast (borvendeg), hogy O hogyan kapta meg a csomagot...
(#) borvendeg válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Hello!
Elég hosszú volt az út! 4-5 het!
Ha nem vagy otthon a postára kell menned érte!
Viszont a posa elég érdekesen működik. Ugyanis ha nem vagy otthon és tömbházba laksz(a postaládához nem fér hozzá a csomagkézbesítő) akkor nem hagy értesítést. Ez miatt küldtek már vissza csomagomat. Szóval érdemes vidékre rendelni, ott ez normálisabban megy.
(#) rduke válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
4-5hét még talán belefér, elsőnek úgyis a PCB-t kell összeraknom. ja vidékre rendelem majd akkor a postán át tudom venni. és olyan van h elvesz a csomag, vagy vlami? :/ mert hallottam már más külföldi rendeléskor h történt ilyen.
(#) rduke hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
és esetleg valaki innen rendelt már? http://www.dfrobot.com/ <-- itt mennyi a szállítási idő? mert sehol sem látom, csak h 40 dollár az ára. köszönöm
(#) rduke hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
közben megtaláltam, kelet európába 3-5 munkanap, nem tudom h ez reális-e
(#) Saggitarius válasza rduke hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Tudtad, hogy van EU-s disztributorai is? Bővebben: Link
(#) rduke válasza Saggitarius hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
köszi. megnéztem őket. Hát UK-ből nincs olyan ami kellene, a többitől meg nem is tudnék rendelni, mert nem angol/német
(#) Fizikus válasza rduke hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
En rendeltem toluk. Nem postan, hanem futarrceggel (DHL-lel) kuldtek a csomagot. A rendeles visszaigazolas utan kapsz emailen egy szamot, amivel a DHL weboldalan folyamatosan nyomon kovetheto a csomag utja. Nekem a vam + munkaszuneti nap miatt 1 het alatt ert ide a csaomag AU-ba.
(#) rduke válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
értem. én is a DHL-lel szemezgetek. a 40 dolláron felül van valami más amit fizetni kell? vám vagy ilyesmire gondolok. ha nem tudom átvenni ők is a postára adják le, ugye?
(#) Fizikus válasza rduke hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
En sem tudtam atvenni a csomagot. Bedobtak egy ertesitot, hogy a helyi postan atvehetem a csomagot. A postan meg ala kellett irnom az elektronikus csomagkoveto keszuleket. Nekem vamot sem kellett fizetni. De ez Ausztralia. Nem tudom hogy mi vonatkozik Magyarorszagra (vam ertekhatar, van-e minden postan ilyen keszulek stb...).
(#) rduke válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
köszi szépen az eddigi infókat szerintem megpróbálom ,aztán majd kiderül mi sül ki belőle
(#) rduke hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
franc enné meg. mire belőttem a paypal-t addigra out of order
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Ma 0:00 tól él a webcast sugárzása !
A verseny honlapja

A közvetítés elérhető:

Ezen az oldalon
(#) rduke hozzászólása Máj 14, 2012 /
 
innen is ingyenes a rendelés 50$ felett: http://www.seeedstudio.com/depot/

bár 15-25 napot írnak mire megjön :S mennyire megbízható ez az ingyenes szállítás dolog? Nem tudom h merjem-e kipróbálni vagy inkább futárral.
(#) borvendeg hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Hello!
Elég rég szóltam hozzá ebben a topicban. Most viszont volt egy kis szabadidőm, így össze dobtam egy egyszerű kis robotkát.
A célja, az volt, hogy mivel az idei marsversenyen sajnos nem tudtunk rajthoz állni. Ennek sok oka volt, amit most nem részleteznék, de a képelemzőnket tovább szeretnénk fejleszteni és ehhez kellett, egy robot. A képeken látszik mi született, tegnap este/ma reggel.
A panel úgy van rágányolva ez nem végleges, ez az előző robotból öröklődött...
(#) Fizikus válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Szia Matyas!
A kepelemzo engem nagyon erdekel. Tudnal errol egy kicsit tobb infot irni? (Pl milyen programot/programokat hasznaltok a fejlesztesehez?)
(#) borvendeg válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Hello!
Mivel azt nem én írom ezért csak egy morzsányi infót tudok róla.
Ami biztos:
Visual C++-ban fejleszti a srác.
Valmi netről leszedett függvény segítségével. Az első körben azzal szívott, hogy pixelenként olvasta a képet ami lssú volt. Ezután neten talált valamit ami már sorokat olvasott be ez már megfelelő volt.
A komolyabb feladat a pixelek szín szerinti osztályzása volt.
Kb. ennyit tudok, de majd megkérem, hogy írja le pontosabban.
De volt aki, matlabbal csinálta a képelemzést. az szerintem egyszerűbb.
üdv.Matyko
(#) brougham hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Még nem postoltam ide hozzátok, ezért először is üdvözlök mindenkit!

Amiatt írok, hogy jelenleg most van az egyik legnagyobb robotkiállítás Münchenben.
Pénteken megyek is ki, akit érdekel, még van 3 hely a kocsiban, hogy gazdaságosabban meg tudjuk nézni.
Csüt este indulnánk, ott egy szállás, majd péntek egész nap http://www.automatica-munich.com. Utána vissza haza BP-re.

Ha valaki betársulna kérem keressen privátban, ne kelljen már egyedül mennem.
Üdv,
Anti
(#) sargarigo válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Ez a pontosabban megkérés várható a közeljövőben?
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 23, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Hátha érdekel valakit a téma miatt: Az e-bay-en megjelentek 3,2 $ áron 5V-os léptetőmotorok, de a lényeg - ingyenes szállítással. Én már rendeltem i - remélem nemsokára itt lesz ...
(#) borvendeg válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Eléggé el vagyunk havazva. Ő is meg én is. Nekem vizsgaidőszak... 2-3hétig biztosan nem...
(#) sargarigo válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Hát akkor egy kalappal!
De utána aztán...
(#) djadji hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Hello!

Tanácsot szeretnék kérni. Egy robotporszívót szeretnék csinálni, sima 3Vos játékautó motorokkal.
Azt szeretném elérni egyenlőre, hogy ha nekimegy a falnak akkor fordul egyet és folytatja az útját. Arra gondoltam, hogy az orrára rakok egy kapcsolót, amit ha megnyom, az bekapcsol egy időzítőt, ami mondjuk 3 másodpercig bekapcsolva tartja a "fordulás" motort. Aztán megy minden tovább, amíg megint nem ütközik.
A következő az lenne, hogy ne mindig 3 sec-ig forduljon, hanem változzan a fordulás időtartama (és ezzel a szöge is).

De jelenleg azon gondolkodom, hogyan is valósítsam meg ezt az időzítőt, ami a fordulást végzi. Van valakinek ötelete? Annál is inkább, hogy lehet hoyg több időzítő is kellene... pl ja csak a sarkával megy neki a falnak, akkor elég csak kisebbet fordulnia...

PICre is gondoltam, de azt nem ismerem, nem tudom hogyan kell csinálni. A PC programozás ismerős.. gondolom ezt is meg lehetne tanulni.

Vagy lehet arra kellene fókuszálni, hogy ha megáll a robot (vagyis nekimegy valaminek) akkor kezdjen fordulni? Ez most jutott eszmbe.. lehet hogy jobb is lenne.. De azt hogyan tudom megvalósítani?
(#) mzozo95 válasza djadji hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Ha ezeket végigolvasod, menni fog... célszerűbb lenne infra led, és infra érzékelő kapcsoló helyett, az "elegánsabb" módszer...Bővebben: Link
Következő: »»   50 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem