Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: tehát a tinával. Talán a Multisim-mel is, de arra már nem emlékszem, rég volt. „Valahol fent van itt a fórumon a működő Tiná-s fájl”
Hali!
Tényleg nagyratörő dolgokat tervezel,de én nem vagy annyira fejlesztő tipus,viszont itt a fórumunkon vannak páran akik már láttak ezt azt quad téren,biztos mondanak valamit a terveidre! Üdv:Gabesz
Javaslom hallgasd meg a B5-öt, a HT A30-at, esetleg a VF2-t, Ottala-t, stb. Nem mondom, hogy jobb vagy rosszabb, de sokaknak tetszenek ezek is.
Loreena McKennitt - Caravanserai (HQ) Szerintem majd ezt is próbáld ki rajta Fent van jutubon. Rendszeres zenei résztvevője audiofil találkozóknak
Másik témához kapcsolva, a Quadot hangosítási célokra használni? (gitárok és énekek erősítésére) ...hát..ez egy hifi. Aki ilyesmire akarja használni az inkább PA-t építsen, ugyanis egy hifihez teljesen más paraméterű hangszórók, hangdobozok meg egyáltalán erősítők kellenek, mint hangszerek erősítéséhez. Lásd: Nekem a 2x100W os quadom nem tudja túlszólni maximális hangerőn sem a 100W os Fender erősítőmet(pedig a fendert még nem tekertem kis agyig. Általában 3-as hangerő álláson túlszól otthon MINDENT! ..) De ez csak az én meglátásom...
Szevasztok!
Valami diszkónika nevű könyvben azt olvastam, hogy annó az Omega, magas szekció hajtására használta a quadot. Azt is olvastam valahol, hogy az elégtelen védelme miatt, nem ajánlott PA-ra használni,megfelelő hűtés hiányában túlmelegszik.
Nem csak a te meglátásod, mert ez így van szerintem is. Egy 20-30 wattos csöves gitárerősítő "leviszi a hajam" egy lakószobában. Az 50 watt felettiek meg szinte elviselhetetlenek. Gondolom azért, mert abban a sávban szólnak nagyot, ahol a hallásunk a legérzékenyebb.
Ok,meghallgatom!
Ez igaz.
... és amúgy igazad van!
Üdv, pár napja kaptam 2 db quad 405-ös erősítőt 2n3055-el szerelve. Nem tudok rájönni a bekötésére, valaki segítene? Meg abban is hogy milyen táp kel neki.
Szia, ne haragudj, de az a panel amit be kereteztél a képen az nem úgy néz ki mint egy Quad 405-ös fég fok, honnan veszed hogy az a panel quad?. Még a tekercsek sem láthatók rajta.
Akitől kaptam ő ezt állította.
Szia!
Ez pontosan az a végfok amibe építve van. BEAG Üdv: Gábor
Szia !
Ez a BEAG AET 453-as 50 W-os végfok panelja egy az egyben, eredetiben. Rákereshetsz a vaterán, koraeste találkoztam vele véletlen, van kép is róla. Úgyhogy ez tutira nem Quad. Ahogy a többiek is írták: nincsenek tekercsei, meg több a elko, és műveleti erősítő sincs, stb...
Viszont valahol láttam már műveleti erősítő nélküli quadot, valaki erről nem tud?
Ez BEAG,pedig legalább 25 éve láttam utoljára.Az a kis panel ,-balra fent -a RIAA.
Mért is?
Egyébként arra emlékszem a rajzból hogy differenciál erősítővel kezd. Szóval csak egy tranzisztorokból kirakott műveleti erősítőröl van szó.
Egyébként annyit akarok még közölni azoknak akik a quad 405öt nem engednék pa-ra, ott a quad 510 monoblokk és az 520 sztereo változat, pa-ra lett fejlesztve és nagyon hasonló a rajza a quad 606,707,909 re. Bizony bizony, pedig csak 130 wattot tud. Bár szerintem stabilabb is a quad 520 pa-ra mint a quad 405.
Egyszerű de nagyszerű, hogyan tudom kiszámolni a Quad 405 pontos teljesítményét?
Kiszámolni csak mérésből tudod. Fogsz egy 4 vagy 8 ohm-os műterhelést ami pár száz wattos (attól függ melyik verziót építetted meg), ráakasztod a végfok kimenetére és szkóppal nézed a szinuszjelet. Addig jó, amíg nem torzít. Utána pedig az értékekből számolsz.
Köszi szépen, azt hittem van rá megoldás.
Nagyon keresek egy kapcsolást, felépítése nagyon hajaz a Quad 405-re de nem az mert nem műveleti erősítő van benne hanem differenciál erősítővel indít. Valaki tud-e segíteni?
Van még egy egyszerű számítása,tápfeszültségből:
Ut^2/2Rt Illetve a kimeneten oszcilloszkóppal mért csúcsfeszültségből: Up-p^2/8Rt
Tehát azt mondod, hogy a tápfeszültség négyzetét osszam el a terhelő ellenállás kétszeresével. Az én esetemben ez 48V (mert ennyire esik vissza a feszültség) a terhelő ellenállás, amivel néztem az egy 4,7 ohm 240W-os ellenállás volt. Így 245W-ra jön ki a számolás. Oszcilloszkóposl méréssel a 4,7 ohm-os terheléssel 176 vagy 178W-ra jött ki a számítás. 4 ohm-on pont megvan az "ígért" 200W (elméleti számítás szerint).
Szerintem ezt a módosítást keresed.
Akkor nekem kb 140-150 lehet ahogy számolom
600 wattos ruszki aksitöltő toroid bírja is ám rendesen
Nem ez az sajnos:Sehhez hasonló volt a bemeneten műveleti erősítő helyett
Ez egy ELVI felépítés diff. erősítő által meghajtott komplementer végfokozatú erősítőhöz. ( sőt majdnem így néz ki leegyszerűsítve egy műveleti erősítő is.)
Egyébként miért akarsz a diff-es indítással bajlódni? A műveletiben ugyan ez van. Ráadásul monolitikusan. Ami jobb, mintha te pakolod össze két teljesen eltérő tranzisztorból. De ha mégis nagyon ezzel akarsz kezdeni: Balanced preamp |
Bejelentkezés
Hirdetés |