Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizálása kb 70-100 V-ról
Lapozás: OK   2 / 2
(#) mex válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
A csillagkapcsolású sántit..... Majdhogynem elvi rajz de még az is el van cseszve.
(#) q765 válasza mex hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
mert?
(#) zsoltee0001 válasza mex hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
szerintem abszolút jó!
az a gond, hogy nincs kivezetve a csillagpont?
nem szokták. legalábbis az esetek többségében nem
(#) q765 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
:yes: talán a japán kapcsolásokban....ott még a tekercs menetszámot is lerajzolják
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
de egyébként tényleg nem értem mi vele baj....kiváncsi lennék rá..lehet eddig roszul számoltam... :yes:
(#) mex válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Hát csak annyi,hogy a Th3,Th2 tirisztoroknak nincs vezérlése,miután a gate egy-egy ellenállással testre van kötve,de más nem csatlakozik rá. Igy nincs is értelme...
(#) q765 válasza mex hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
ezt nem értem ..tuláramnál kinyit a zéner....megkpja a bázisáramot a tirisztor, és letesteli a generátort..abban igazad van , ha az 1es tirisztor rossz, akkor az egyész fesszabájozó rossz...de ha jol működik minden, akkor semmi gond nincs vele...ezt jol elmondtam
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
vagy ha arra az ellenállásragondolsz az meg a zénert védi...nem?
(#) mex válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Ez a kapcsolás bonyolult módon kapcsolgat,aminek nem sok értelme van. Ezek szerint amikor a zener kinyit,mert a feszültzégosztón kialakult fesz ezt lehetővé teszi akkor bekapcsol a Th1-ez kapcsolja a Th2-őt,majd ez a Th3-at,ami végül is testre teszi a kérdéses fázist. Nem tudom,hogy az R1,2 ellenállásoknak mennyi az értéke,de ha nagy akkor nem korlátoznak eléggé. Amilyenekkel eddig én találkoztam azok tirisztorai soros ellenállás nélkül közvetlenül a voltak testre kötve. Ezekben is zeneres feszültségosztó volt,némi hőmérsékletkompenzáció,az egész tranyóval megfejelve,és mindegyik tirisztor egy-egy ellenálláson keresztül vezérelve. A három ellenállás diódákkal összekapuzva.
(#) gege_01 válasza Krisz03 hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Amit linkeltél rajz, azon az A G K pontok mik lennének?

A bemenetre egyen, vagy váltóáram megy ezen a rajzon?
(#) gege_01 válasza mex hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Ha nem pontos a rajz, illetve nem tökéletes amit G765 linkelt, akkor mit kellene rajta változtatni?

Esetleg nincs véletlenül konkrét rajzod?
(#) Krisz03 válasza gege_01 hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Oda van fölé írva a tirisztor típusa, és annak a lábait jelöli. Azért nem magát az alkatrészt raktam oda, hanem csak forrpontokat, mert nem a panelre ültettem az alkatrészt.
Ez a tirisztor asszem csak 5 vagy 7A-t bír.

Mindegy, hogy AC vagy DC megy be, mert a tirisztor egyenirányítást is végez.

Ami neked van generátor, ahhoz még mindig nem értek, így a Simson tekercséből kiindulva, ha az testelt, akkor mehet az AC a bemenetre, ha testfüggetlen, akkor graetz-cel egyenirányítva hatásosabb a DC.

De mint mondottam, ez csak írásban gondolkozás volt részemről. Tehát nem biztos, hogy abban a rendszerben is használható.
(#) villanyos hozzászólása Szept 18, 2007 /
 
Srácok! Most néztem: az eredeti szabályozó 65 angol fontba kerül.
Szóval 25 eFT. Tényleg +éri törpölni 1 picit.

Az biztos, hogy állandó mágnesű az áramfejlesztője?

A japánokat ismerve a következőt feltételezem:
sok kicsi alkatrész, alacsony veszteségűek, olcsó, tömegesen gyártható.

A tirisztort kizárnám.
Az egyenirányított feszültségből pedig már FET-tel is lehet egyszerűen szabályozni. Sőt láttam már diódának bekötött FET-et is, mert a Shottky-dióda is elég lassú, és mert nagy a soros vesztesége. Gondoljátok újra!
(#) villanyos hozzászólása Szept 18, 2007 /
 
Ilyenre gondoltam.
(#) gege_01 válasza villanyos hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Csövi!

Köszi a rajzot tényleg elgondolkodtató

Így kb mekkora áramerősség mehet át a feten(kezelhető hőmérséklet mellett )?

A rajzon a 2 ohm-os ellenállat az akkut jelezné?

Ja és kapható ilyen fet magyarországon? mert nem nagyon találtam internetes árlistákon, vagy milyen általánosabb fettel lehetne helyettesíteni?
Tenksz!
(#) gege_01 hozzászólása Szept 20, 2007 /
 
Ha van valakinek véleménye villanyos rajzáról azt is szivesen veszem :yes:
(#) Pafi válasza gege_01 hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Teljesen felejtős, kizárólag fűtőtestnek felel meg.

Ha mindenképp stabilizátort akarsz építeni, kizárólag kapcsoló üzemben gondolkodj!
(#) gege_01 válasza villanyos hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Lehetne a te rajzodon a fetet irfz44-es fettel helyettesíteni?
(#) Pafi válasza gege_01 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Nem lehet, de az oda írt FET (http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/irfr3910.pdf) sem alkalmas valójában. Egy másodperc alatt kijönne belőle az azt működtető füst. Csak azért tűnik működőképesnek, mert a szimulátor program nem foglalkozik a disszipációval. Több párhuzamos MOSFET, pl. 6-8 db IRFP250, meg egy 2-3 kilós hűtőborda már valószínűleg elég lenne, ha a menetszél is hűtené. De még akkor is kellene a kapcsolásba egy áramkorlátozó.
(#) Pafi válasza Pafi hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Ha a generátor el van szigetelve a testtől, akkor ez lehet egy kiindulási alap:

Skori áramgenerátora

De kell még rajta pár módosítás! Az 555-ös tápját egy tranyóval le kell stabilizálni, kell még egy tranyó visszacsatolásnak ami a feszültséget stabilizálja, és nagyobb kapcsoló FET kell bele, pl. IRF540.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem