Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   310 / 1127
(#) vladcepes hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Most ha felhúzom a hangszóró ikonját 100-ra akkor úgy szol mint régebb kb 50-nél. Ha megtalálom ezt a végfokot(persze ha adtok tippeket hogy hol keresgéljem) így láthatatlanban mi lehet rajta kimenve?,úgy hogy attól még működik úgy ahogy leírtam.
(#) _vl_ válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Idézet:
„így láthatatlanban mi lehet rajta kimenve?”

Maga az erősítő. Jó eséllyel egy IC lesz az, soklábú TO220, SOT23, SOIC, DIP, vagy valami eféle tokban.

Idézet:
„ezt a laptop alaplapján kell majd keresgélni vagy valahol a hangszórók között?”

Ez nyilván a panelen lesz. A hangszórók vezetékétől indulnék el befelé...
(#) vladcepes hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Okés szétkapom aztán majd rakok fel képeket mindenről hátha úgy majd tudtok tippet adni hogy melyik lehet.
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ezeket a tök tudja. Az IC maga TO220 tuti nem lesz, SOxx valami lesz, esetleg QFP. Rendszerint sokkal több lába van, mint ami indokolt lenne . De nem feltétlenül az IC a hibás, lehet az egy ellenállás is, vagy maga a jack aljzat (vannak bonyolítások ezzel kapcsolatban).
(#) vladcepes hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Hát igen.
Szétkaptam,a hangszóró látszik jobboldalt és hogy honnan indul a 4 drót.Egyenlőre ennyi.
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ez így kevés. Keresd meg a kodeket, realtek ALC akármi lesz, esetleg Sigma, ritkán CMI. A környékén lesz valószínűleg.
(#) vladcepes válasza didyman hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Óú nagy fába vágtam a fejszét. kodeket? az meg mi? A csatlakozó túlsó felén vagyis a panel tuslófelén van 5 kis kondi ha jól látom meg valami 4 másik nyavalya az gondolom nem érdekes.
(#) Hury válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A hangkártya chipnek gondolnám. egy IC aminek a felirata "realtek ALC akármi lesz, esetleg Sigma, ritkán CMI" annak a környékén keress.

Ez melyik notebook?

Ha olyan a szervíz manual akkor elvi rajz is lehet mindenről.
(#) vladcepes válasza Hury hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Köszönöm a segítségeket. Ez egy Advent 7209 nevezetű notebook.,kerestem szerviz könyvet de nem találtam.
(#) vladcepes válasza Hury hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Már harmadjára néztem át az alaplapot de nem találok ilyesmi feliratú IC-t
(#) _vl_ válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Akkor fényképezd le az összes 3-nál több lábú tokot, úgy, hogy el is lehessen olvasni a feliratokat. Elsőként azon a környéken nézelődjél, ahova a hangszóró vezetéke csatlakozik. Meg ahova a fejhallgató jack aljzata.
(#) Hury válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Conexant, Cmedia, HSP , Rockwell ?
(#) _vl_ válasza Hury hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Conexant lesz az, be is linkelte a driver oldal képét...
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Conexant a hangkeltő rajta. Szervizkönyvet az alaplap típusa alapján kell keresni, a laptophoz címzett nagyon ritka.
(#) _vl_ válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
CX20549 az audio chipset, elvileg két chipből áll:
CX20549 (LQFP-48)
CX20548 (QFN-16) ez a modem vonali meghajtó része
(#) vladcepes hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Ezen az oldalon ahova csatlakozik a hangszóró drótja csináltam a környékéről képeket.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
És még 4db kép.
(#) Hury válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ön nyert, átnyújtok egy hangszórót!

(Első adag kép, 3. közepén).
(#) _vl_ válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A Maxim 9755E feliratú az erősítő.
Bővebben: Link
(#) vladcepes hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Igen. Ez lenne a bűnös? ,hát ezt nem tudom kicserélni ez nehéz dió számomra
(#) _ampervadasz_ válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Valóban az, mert ahogy a képen látni az sajnos LGA tokozás bár nem megoldhatatlan csak biztos kéz, és egy forrasztóállomás kérdése.

Próbaképp próbáld meg az IC -t körbe vevő kondenzátorokat kicserélni, hátha azok visznek be valamit a rendszerbe.
(#) _vl_ válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Egyfelől nem biztos, hogy az a hibás (bár elég valószínű), lehet elvileg a hangszóró és az erősítő környékén levő valamelyik ellenállás vagy kondi is. Másrészt ilyet szerezni amúgy sem lenne egyszerű feladat, tekintve, hogy a Maxim már nem gyártja...
--
Megnéztem a data sheetet, ez egy nagyon frappáns erősítő, mert mindennemű külső alkatrész közbeiktatása nélkül köthető rá a hangszóró... Szóval meg lehet nézni a panelon, hogy tényleg így van-e bekötve, de ha igen, akkor sajnos 99%, hogy az erősítőben lesz a gond.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Csináltam még egy képet hogy gyönyörködjek benne ,hát igen. Szerintem összepakolom és marad így.(egyáltalán lehet kapni itt ilyen IC-t)? Köszönöm mindenkinek aki segített.
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Van pár alaplap, amiről tudok bontani.
(#) didyman válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nem LGA az! QFN. Azt sem jobb forrasztani (majdnem annyira utálom, mint a golyókat), de kis rutinnal lehet jól, egyszerűen.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A csatlakozó túloldalán,vagyis az alaplap túloldalán ez van.Vagyis azok a C759- L50 ezekkel nem lehet baj esetleg? vagy akkor inkább az IC.
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nya. Elvileg az IC tud fülest is meghajtani, de egyáltalán nem biztos, hogy az is hajtja meg. Viszont, van ennek a toknak két lába, a 23 és 24. Ezeken állítható be a tok erősítése. Azokon kellene mérni, helyesebben a hozzá csatlakozó alkatrészeken. De óvatosan.
(#) vladcepes válasza didyman hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
És akkor megoldható lenne a beforrasztás is?
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Olyan alkatrésszel, ami sztereóban van, nem valószínű, hogy lesz gond, mivel mindkét oldal és egyszerre lett halkabb.
(#) _ampervadasz_ válasza didyman hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Akármi is legyen didyman, undorító egy spórolós kidolgozás annyi szent.
Következő: »»   310 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem