Fórum témák
» Több friss téma |
Szia! A híd kapcsoláshoz készítettem aszimmetrikus tápos verziót. A hangszóró úgysem látja a teljesítményföldet, kár bíbelődni vele, csak a földhuroknak ágyaz meg. A két szép kondiból (ha feszültségben bírja) dual monót lehetne kialakítani.
Nem írom, hogy nagyon jó, mert az szerénytelenség volna. Azzal érvelek mellette, hogy a szimmetrikus táp egyik biztosítékának kiolvadása többnyire elpusztítja az IC-ket. A lay-on van clip-jelző ezért. Igény esetén lekapom róla. Gyakorlati példa. Nálam a virtuális GND-t BCE lábkiosztású tranyók stabilizálják, igény szint azt is átfordítom. Olvasom van gondolkodási időd Ha érdekel szívesen küldök testre szabott lay-t ide vagy PÜ-be. Jelenleg ilyen.
Köszi szépen küld el, ide is küldheted, mérlegelem a lehetőségeket.
Köszi szépen a layoutot.
Az a két kondi egy nagyon jó minőségű /Sparague powerlytic 15000 µF 50 Voltos/. De vannak 4700 µF 63 V FRAKÓ kondiaim is. Tehát választék van.
Sziasztok!
Bocs, hogy kicsit off, de itt merült fel a kérdés. A FRAKO kondi, milyen minőségű? Mert nekem is van itthon pár darab, eddig bele vágtam őket tápokba, de ha azt mondjátok hogy Jó minőségű, akkor lehet hogy új szerepet kapnak. Előre is köszönöm B.
A lehető legjobb minőség.
Legalább is én úgy tudom, de lehet más is a vélemény.
Az enyém így néz ki. Az érdekessége hogy mind két oldalon van "átmenő" kivezetés. Ennek is meg van az oka.
A TDA7294-el megépített erősítő viszonylag jól szól, de engem idegesített a nulla hangerőnél megmaradó háttérzúgás. Több hasonló integrált megoldásnál is ezt tapasztaltam. Viszont a TDA7250-el és 4 tranyóval (2x BDV65 és BDV64 pár) megépített stereo végfok nagyon bejött. Ezt a kapcsolást ha jól tudom hídba is be lehet kötni. Ezekkel a tranyókkal 2x100W a kiemeneti max teljesítménye, de nagyobbakra cserélve ez tovább növelhető.
Ha valakit érdekelne maradt egy összerakatlan KIT-em lásd. a mellékelt ábrán.
A "háttérzúgás" nem a 7294 jellemzője, mivel ez az IC kis zajú, ami gyakorlatilag annyit jelent, hogy észrevehetetlen normál körülmények között (nem tapasztod a füledet a hangfalra). A zúgásod valami konstrukciós hibából adódik valószínűleg. Erről te is egyszerűen meggyőződhetsz, ha rövidrezárod a bemenetét a végfoknak.
Az elképzelhető. Több kapcsolást már összeraktam ugyan azzal a tudással, mégis valahogy az integrált áramkörösöknél nagyobb háttérzúgás volt tapasztalható.
A siker a részletekben rejlik, nem azon múlik hogy ícés, vagy diszkrét félvezetős az adott kapcsolás.
Igen, aki ügyes, az bármiből tud jó dolgokat csinálni. De azért a gyakorlati tapasztalataimból kiindulva mégis csak egy diszkrét tranzisztoros DENON mellett döntöttem
Sziasztok!Az egyik ismerosomnek vagy egy trafoja ami +/-45 v ad le egyeniranyitva es szurve.Ez uresjarati fesz.Erre szabad tenni egy db tda7294 hidat?
A linkben más feszültségértékeket olvasok - legjobb tudásom szerint azokkal értek egyet.
Szia
Én a Denont és más egyebet cseréltem le mikor kész lett 3 éve a TDA 7293-asom Sokkal dinamikusabb és részletezőbb a hangja jó táp kell hozzá és ok. Semilyen háttér zaj nincs, sőtt néha azt hiszem mikor lehalkult ( szünet van ) a zene, hogy baja lett Nagyon jó ez az IC, van készen egy LM 3875 ic-vel kisebb teljesíményű, de szebb a hangja mint a TDA- nak és annak sincs semmi zaja Vagy csak azért szapúlod hogy el tudd a kittedet adni?? Nem szép dolog Üdv
Te szerintem egy Danont cseréltél le, nem egy Denont.
Az LM3875-t is ismerem, azzal is építettem erősítőt. Tényleg szépen szól, de egy alsó középkategóriás erőlködőhöz azért nem hasonlítanám. Majd ha egy TDA7250-el megépített erősítőt is hallottál, átgondolod azt amit írtál.... persze azért hasra esni ez előtt se kell, ezzel is csak jóárasított kapcsolás hozható össze....
Szerintem felesleges itt különféle márkájú erősítőkkel,TDA-kkal, meg LM-ekkel példálózni... mindenki építsen (vagy vegyen) olyat ami neki tetszik.
A kategóriákba sorolást pedig hagyjuk meg inkább a marketingeseknek Egyébként (nem vita indítás képpen), egy integrált felépítésű hifi erősítőre (mondjuk a 300.000 Ft-os kategória alatt) nem nehéz rápirítani egy jól megépített cuccal. Az integrált hifi cuccokban elvész a zene a sok gagyi alkatrész és a nem éppen zenebarát, túlbonyolított előfokok miatt.
Szia
"Az integrált hifi cuccokban elvész a zene a sok gagyi alkatrész és a nem éppen zenebarát, túlbonyolított előfokok miatt." Teljesen egyet értek
Engem ez csak megerősített:
.... talán legkülönlegesebb ? tulajdonsága a teljesen diszkrét elemekből építkező erősítő elektronika. Ebben az árkategóriában nem jellemző (talán egyedülálló is), hogy az integrált áramköröknél drágább tranzisztorokra bízzák a jelerősítés feladatát. Az eredmény természetesen jobb, természetes hangzás mind az 5, teljesen egyforma csatornán. Forrás:Link
Ez a TDA össze van rakva hidd el, csináltam párat, komplementer , kvázikomlementer stb. de ez egy bizonyos árig felülműl mindent ( nem kicsi az ár sáv )
Hozd el a Danonod és hasonlítsuk össze a cuccosokat üdv
Ez valami brutális erőmű
Lehet tudni hogy hány csatornás? Jól telerakták 7293-asokkal ...
[OFF]Valóban elég durva.. :whatever: [OFF]
Helló!
Nekem van több kis hangfalam különböző teljesítmémyűek, de megegyező impedenciájuak (8 ohm) pl crown CD-E520, JVC Sp E45TN Van 1 tda hidam arról hajtottam őket, 1 bizonyos hangerőnél (persze nem mertem maxra húzni) a crown hangfalak zörögtek hogy nem birják a rájuk jutó teljesítményt. S arra gondoltam mi van ha leválasztó trafót rakok a kimenetre mint a 100v os rendszereknél? Ha jól értelemezem a tda 7294 IC ből 100V os erősítő építhető (Az adatlap címéből veszem)
Hali!
Ha jól értelmezem a nagyobb épületek hangosítására használt 100V-os rendszerekről beszélsz. Ezzel az áramkörrel nem építhető olyan. Az adatlap címében lévő 100V a maximális tápfeszültséget jelenti (+/-50V).
Oké igazad van, csak én azokhoz a 100V os rendszerekhez nemnagyon értek, s hallottam azt hogy akármilyen teljesítményű hangszórót rá lehet kötni a 100V os erősítőkre megfelelő leválasztótrafóval.
Szia, azok azért 100V-os rendszerek, mert arra gondoltak a mérnökök tervezésükkor, hogy milyen jó lenne ha a veszteséget úgy oldanák meg mint pl a távközlésű magas feszültségű vezetékek esetén. És milyen igazuk lett.
A 100V rendszerek pont ezért működnek ilyen magas feszültséggel, hogy a veszteség minimális legyen az esetleg több km hosszú vezetéken. A végén majd a hangfalban lévő trafó ellátja a feladatát.
Szia! A TDA7297-hez a nyákterved és rajzaid megvannak még?
Szia! A kolléga hónapok óta nem járt itt. Ez segít?
Reloop!
Megépítettem az általad közzétett minimál kapcsolást. Azt szeretném kérdezni hogy ennek nagyobb jel kell mint egy TDA2050-nek? Mert sokkal kisebbet szól. Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |