Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   184 / 399
(#) Ge Lee válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
[OFF]Legalább lesz egy jó kis gerjedő (esetleg füst) géped.
(#) compaqamplifier válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Mert? Párhuzamosítom a tranyókat mérnem fog működni?
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 6, 2012 / 1
 
Idézet:
„Legalább lesz egy jó kis gerjedő (esetleg füst) géped.”
[/OFF]
-Vagy még az sem ezekkel a kitételekkel.. :no:
Szia
Te nem is veszed észre, hogy az a quad az adott alkatrészekkel és az azokra méretezett munkaponti beállításokkal szól úgy ahogy szól? Ha Pa végfokot akarsz építeni akkor mért nem azt építesz? -Ha már a nagy teljesítmény a cél... A végtranzisztorokat meghajtó tranzisztort hiába növeled meg, ha maga a feszültségerősítő rész nem vezérli ki.. . Meg ha kivezérelné is értelmetlen lenne 3x-os áram bírásra növelni őket , -mert a végtranzisztor ezt nem igényli.. A végtranzisztoros elgondolásod meg aztán abszolút irreális..
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Jún 6, 2012 1 /
 
És ha átméretezem az műveleti erősítő erősítését? D osztályra meg nem tudok mit mondani de inkább kihagynám...
(#) emersys hozzászólása Jún 6, 2012 / 1
 
Ez nem ennyire egyszerű azért..
Az eredeti rajzon, a T5-ös meghajtót a T3 T4 emitterkövető hajtja ami a nagy bemeneti impedanciát biztosít , és gyors valamint stabil fokozatot adnak a T1-T2 nagy erősítéséhez. Ez a kör szolgáltatja a műveleti erősítő jelének stabil feszültségerősítését a továbbiakban, ezt is át kellene hát méretezni, hogy valóban lineárisan működjön magasabb tápfesznél is.
Akkor ott van a védelme, ha a kivehető telj nagyobb, akkor átméretezésre szorul az áramkorlát is. Értesz ugye? Annyi mindent kéne rajt változtatni, hogy már nem quad lenne.. :no:
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Hanem compaqamplifier Viccet félretéve, sok helyen hallom hogy így a class d ugy a classd, egy normálisat én is meghallgatnék szívesen, hiba benne az hogy költeni nem akarok ilyenekre. Quad 405 bevált nekem, én emelet a b osztályos végű erősítő után sorba tettem el a csöves erősítőim, adogattam el őket, van amit be se fejeztem mert nem tetszett a hangja, ez hibrid volt de jfetes véggel. Szóval egy "Class B" vs Class D-t meghallgatnék én szívesen. Akár jöhet önrezgő is és "háromszögkomparátoros" is. Lényeg hogy 0.05% alatt legyen a torzítása.
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szerintem elhamarkodottan ítéled meg a kategóriákat..
A csöves meghajtást el lehet nagyon jól készíteni ugyanakkor nagyon rosszul is, -mint minden mást..
Csöves meghajtáshoz szükségeltetik jól szűrt és megfelelő nagyságú anódfeszültség, jó kapcsolástechnika, és végül a megfelelő csövek helyén való alkalmazása. Míg ezek nem teljesülnek ne várjon az ember semmit. Így van ez minden más kategóriában is..
Majd idővel ráfogsz jönni, hogy nem a torzításra kell "hajazni".. mert , hogy témánál maradjunk a quadnak ha egy tizedes vesszővel előrébb ugrana a torzítása akkor is ugyanígy szólna.. Mert te nem a 0.05% fogod hallani..A csöves hibrideknél is el lehet ugyanilyen jó paramétereket érni.., csak kompromisszumot kell kötni.. , hogy éppen mi minek a rovására megy majd a nagy "hajazások közepette"..
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Jún 6, 2012 1 /
 
Ugyanúgy vagy sem, én a sterilitásra utazom, legyen lineáris és egyben legyen tiszta is. 0.05-öt azért írtam mert stúdiótechnikában az az a szint ahol nem érzékeli az ember hogy torzít. Amúgy ha egyel előrébb ugrana a q405 torzítása akor is csak 0.01et tolna Hidd el 1 év kőkemény technikum után eléggé elkezdtem arra rájönni ha nem kóser a mért adat akkor ott gebasz van. Persze én azt mondom HE-n vagyunk és nem a laborban
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Idézet:
„Hidd el 1 év kőkemény technikum után eléggé elkezdtem arra rájönni ha nem kóser a mért adat akkor ott gebasz van. Persze én azt mondom HE-n vagyunk és nem a laborban”

Ez kb csak "irodalmi" csőcsavarás, és semmi más..
Technikumi tudással "ha lenne" ennél átfogóban kéne átlátnod a quad működését is meg mást is..
Én próbáltam segíteni hogy megértsd a működését, de úgy érzem nem tudtam hozzájárulni.
-Részemről befejeztem.
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Annyira szeretem, *
(#) Ge Lee válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 7, 2012 / 1
 
Egy kapcsolás (a Quad meg különösen) nem úgy működik hogy "megkettőzöm a végtranyókat oszt jóvan". Meg lehet építeni nagyobb teljesítményűre, de ahhoz a B osztályú fokozatot teljesen át kell alakítani, mert a minimum követelmény, hogy a nagyobb kimenő feszültséget és áramot is bírja, de úgy, hogy az A osztályú fokozatot egyáltalán ne terhelje. Ezen egy mezei darlington nem segít mert instabillá, használhatatlanná teszi. Próbálkoztam egy egyszerűbb megoldással nagyon régen a szimulátorban, de már ott sem nagyon lehetett kihozni a "gerjedőgép" üzemmódból.
Szóval talán meg lehet csinálni gondos tervező munkával (és persze hozzá értéssel), de egyrészt nem érdemes, másrészt nem egy-két perc alatt.

Ha hiszed ha nem, egy végfok nem attól szól szépen (vagy nem szépen) hogy mekkora torzítása van, ennek egyébként is csak szobahangerőn van jelentősége. Ahol több száz W dübörög ott már jóval kisebb (persze ott is van), mert nem fogod meghallani. Mindent a helyén kell kezelni, a Quad-ot is. 100W-ig tényleg nagyon jó, attól többnek pedig csak D osztályban van értelme. Ha megépítetted volna a Laci cikkében (vagy az enyémben) szereplő D osztályút, eszedbe sem jutna a Quad-al 2-300W-on szórakozni.
(#) compaqamplifier válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 7, 2012 1 /
 
Heló! Valamikor csak neki állok leszimulálni, többet nem tudok mondani. D osztályt én egyszer megnézném mit tud mondom.
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 7, 2012 1 /
 
HiFizni bőven elég, sőt majdnem sok is 100W, tehát szerintem a quadhoz pont nem kell hozzányúlni.
Ha ettől nagyobb teljesítmény kell, másfajta erősítővel próbálkozz szerintem.
D osztályúból meg T-amp, kínai csodaketyere(12eFt), ami audiofil csöves hibriddel is versenyben van.
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 7, 2012 1 /
 
Nem itt irják 100an? Tampot meglesném, bár én mért adatra utazom és nem másra. 100 watt felett meg 1% is jó... De mondom hogy majd leszimulálom és áterezem ha lesz időm.
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 7, 2012 1 /
 
A mért adatok mind nagyon szépek és jók, de amíg egy übergagyi megjelenítőt dugsz a végére semmit nem ér.
Szép a HD kép is fekete fehér, orosz, csöves TV-n
Nem csak a mért adatokkal kéne foglalkozni.
Egy erősítőt ha összeraksz, leméred a munkaponti adatait, nincs-e valami gebasz benne.
Rádugsz egy hangszórót és meghallgatod.
Ha gerjed, zajos, vagy más egyéb füllel jól érezhető baja van, akkor mérsz tovább.
Ha nincs, szinte felesleges, hacsak nem akarod teljesen dokumentálni az esetet.
A harmonikus torzítás mérése már ki sem térek, mert legutóbb is törölték a hozzászólásom ilyen témában.
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 7, 2012 1 /
 
Nyugodtan várom a THD-s dolgot. Hallgatózás de akkor studióban mért pont a mért adat a lényeg?
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 7, 2012 / 1
 
Mert a stúdiókban olyan dolgokat rögzítenek, amit utána több ezer, tízezer, százezer, meg X millió ember, nő és férfi, meg gyerek hallgat.
Van amelyik csak dzsunka kínai lejátszón, van amelyik quadon, van amelyik meg profi A osztályú audiofil hangrendszeren.
És ezeknek a felvételeknek ezeknek az elvárásoknak kell egyszerre megfelelnie.

Mivel te nem akarsz felvételeket készíteni a nagyérdeműnek, ezért olyat kell keresned A FÜLEDDEL(meghallgatás útján) ami nálad, a te nappalidban/szobádban szerinted jól szól.
Nem pedig olyat, ami mérve szép, hallgatva meg (nálad, otthon) sz.r.
Érted?

Egyébként nem nagy titok, hogy a lehallgató rendszerek a stúdiókban olyan hangfrekvenciás és azon kívüli tartományokat is átvisznek, szándékosan, amiket egyébként fölösleges, mert te otthon soha nem fogod hallani, meg keresni, de ott fontos a megfelelő jelkeverés miatt.

Csak egy példa, a beillesztett képen láthatsz 3 fektetett hangszórót. Na ővelük van hallgatva a megkevert hangfrekis jel, ami aztán kimegy az élő adásba.
De ezeken a hangszórókon NEM LEHEÍT zenét hallgatni, mert egyszerűen pocsék a hangja ERRE A CÉLRA.
De kell, mert az nagyon nagy frekitartományt visz át. A túdiótechnika nem véletlenül stúdiótechnika.

úszóeb.jpg
    
(#) compaqamplifier hozzászólása Jún 7, 2012 1 /
 
Gránátalma: Első képen egyik kedven zenészem stúdiója látható, németeknél nagyon szeretik a zenéjét második meg önmagáért beszél. Egyik egy mackie studio monitor a másikhoz meg oda van írva. Mind a kettőben valamilyen lm sorozatú ic feszít. Egy Quad 405- valamilyen papírmembrános kombináció mért rosszabb mint ez? Egyébként köszi szépen voltam már stúdióban, és nem a sajátomban Egyébként én is foglalkozom stúdiómunkával, az más dolog hogy egyenlőre alfa állapotban van.
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Mert a quadot a 60as években a telefonközpont vonali erositőjeként alkalmazták.Ez nem véletlen.
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Vagy nem. Ezt amúgy honnan veszed? Peter J Walker csakis valósághű hangzással foglakozott de mindegy. Elkéne olvasni a hivatalaltos írást. De mit sem változtat a tényen hogy egy lmet leszól egy Quad 405...
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Hasonlítsd már össze az LM-et is meg a quadot is egy APT100-al, vagy egy texas-al Lehet, hogy meg fogsz lepődni. Utóbbinál mondjuk lehet a FETek miatt, mert hát kinek mi tetszik, de értsd.

Idézet:
„Peter J Walker csakis valósághű hangzással foglakozott de mindegy.”


Ez hol zárja ki, hogy használják vonali jel erősítésére az erősítőjét?
Ne a mostani kiviteleket nézd, hanem az eredeti quadot, az eredeti félvezető készletével és az eredeti kapcsolástechnikájával...
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Példát tudsz rá mutatni vagy 30 perces googlezásos kamikazem beigazolódik?
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Apt 100 kajakra egy módosított quad405 de mindegy texast nem ismerem.
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Látom a telefonközpontos sztori szimplán csak fail.
(#) danodano hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Közel 1 éve megvan a Quad405 erősítőm, ami eddig tökéletesen működött. A panelokat nem én építettem, használtan vettem. Olyan probléma lépett fel, hogy az egyik hangszóró időnként pattan egyet. Van hogy egész picit, de van amikor elég nagyot. A hangerő poti nincs hatással rá, tehát ha letekerem, akkor is csinálja. Zene közben is és bemenő jel nélkül is előfordul. A védelem reléje nem kapcsol ki, úgyhogy nem hiszem, hogy DC kerülne a kimenetre.
Forrasztásokat újramelegítettem.
Tanácstalan vagyok. Hol kezdjem a hibakeresést?
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Jún 9, 2012 / 1
 
Szia! Kezd az elektrolit kondenzátorok cseréjével.
(#) CIROKL válasza danodano hozzászólására (») Jún 9, 2012 / 1
 
Elkó csere és máris jó lesz , azokat a szép kékeket cseréld ki .
(#) compaqamplifier válasza danodano hozzászólására (») Jún 9, 2012 / 1
 
Impulzusra nem is fog a védelem kikapcsolni, "dc" lehet a hátérben, ahogy előttem irták a kondik hibásak lehetnek.
(#) compaqamplifier hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Üdv néktek, most kezdeném el a második quad405-öm, mekkora kondikat tegyek be oldalanként 24-25 voltra? Meg mekkora tápegységet igényel?
Következő: »»   184 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem