Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD probléma
 
Témaindító: Szergely, idő: Júl 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 16
(#) sary válasza dinokal hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Csak most olvastam a válaszod,de megtaláltam a hibát,emigy igazad volt a progiban volt a hiba!méghozzá config beállitás, rossz osszcilátor tipus volt beirva,mivel a 877-nek nincs belső oszcilátora igy nem is tudta nagyon életre lehelni az LCD-t vagyis csak félig meddig,hát igen két apró betü mennyit számít,de hát hibájából tanul az ember, legközelebb tuti a config-et ellenörzöm le először Kösz a választ!
(#) dinokal válasza sary hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Örülök hogy sikerült.
(#) adu84 hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok lenne 1 kerdesem van egy 1x16 karakteres LCD-m a lenyeg az lenne , hogy amikor LCD Smartie- val lpt portrol vezerlem csak az elso 8 karakter mukodik. A masodik 8 csak akkor mukodik amikor az lcd Smartien beallitom a 2. sort

nemlehetne ugy megcsinalni hogy amit 1 sorba beirok azt ugyanugy az lcd kiirja?

THX
(#) cmdnetwizard hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Sziasztok! Sikerült harcképtelenné tennem egy lcd kijelzőt, de nem tudom, hogy mi lehet az oka... Kézi vezérléssel még az elején működött, amikor rákötöttem a picre, és írtam rá programokat, akkor már nem, és utána már a kézi vezérlés sem jött be... Elképzelhető, hogy a PICkit2 bénitotta le? Mert amikor égettem a programot, akkor a kijelző még rajta volt a PICen...
Köszönöm!
(#) Mengyán válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Sajnos nekem is ilyen problémám van. Senki nem tudja, mi lehet a probléma? Jó lenne tudni, hogy javítható-e.
(#) nikc hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
2x10 karakteres pontmátrix LCD kijelzőt ( intelligens )cseréltem, mert a régi törött és nem minden látszik, de amúgy jó. Az újakon ( 3db használt) szemből, sötéten látszik, állandóan, kontraszt beállítástól függetlenül, az összes pont, de ha megbillentem és felülről nézem (10-20fok), akkor ott van a tartalom tökéletesen ( a pontok "mögött" ), szabályozható a kontrasztja is, a karakterek is stimmelnek. Mi lehet a gond van tipp? Köszi, előre is.
(#) titi válasza nikc hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Vannak olyan kijelzők, ahol a kontrasztnak negatív feszültég kell, biztos nem stimmel a régihez képest az új LCD kontrasztvezérlése... nézdd meg az adatlapokat.
(#) nikc válasza titi hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Hali! Írtam "szabályozható a kontrasztja is", de a kis mátrix pontok sötéten ott vannak, az egyébként szabályozható kontrasztú, tökéletes szöveg "elött". A sötét mátrix kontrasztja szinte semmit nem változik, a bekapcsolástól kezdve, sötéten ott van....
(#) nikc hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Ezek egyazon kijelző állásnál készültek, külömböző szemszögből!
http://kep.psharing.com/655661.jpg
http://kep.psharing.com/655662.jpg
(#) titi válasza nikc hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Jól értem, mind a 3 ugyanezt csinálja?
Tudsz pontos típust mondani a régi, illetve az új LCD-t illetően?
Azt értem, hogy szabályozható a kontraszt, de többnyire 0 és 5 V között igénylik a kontrasztfeszt a kijelzők, viszont van olyan is, amelyik negatív feszt. kíván.
Azért kellene az adatlapját megnézni az LCD-nek, lehet ilyened van.
(#) Matt hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy HD44780 chipes kijelzőm, de nem tudom életre lehelni. Kontrasztot lehúztam gndre ellenálláson keresztül és direktben is, de nem működik. A progi jó valószínű, mert az oshon féle pic simulátorban frankón megy az lcd vezérlés. 4 bites módan használnám. A nem használt adatbitek és az r/w line gndre vannak húzva.

Nincs valakinek valami ötlete?

Üdv,
Matt
(#) brato válasza Matt hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
A kontrasztot egy trimerpotira tedd, a poti két széle meg gnd és 5V ra.
(#) Matt válasza brato hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Próbáltam ellenállással is, nem csak direktbe gnd-re.
(#) kissi válasza Matt hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia!

Ha a tápot ráadod és kontrasztpotival tekergeted a kontraszt, akkor látnod kell a téglalapokat! Ha nem jelenik meg, akkor kuka ( a bekötés ellenőrzése után! ).
Csak a téglalapok láthatósága után kell a programoddal foglalkozni, addig nem is tedd rá, nehogy az kapcsolja ki!

Steve
(#) Matt válasza kissi hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Ha rányomom gndre megvannak a téglalapok, és ott is maradnak, azután is miután rányomtam a PIC-re.
(#) kissi válasza Matt hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
A szimulátorhoz képest még gondot jelenthet a késleltetés.
Ha Te írtad a programot, akkor a bekapcsolás után várjál 1-2 másodpercet, mielőtt "birizgálni" kezded, illetve az adatok kiadásánál is nézd meg a katalógusadatok betartását!

Steve
(#) Matt válasza kissi hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Ismerősömtől kaptam egy kódot, ami neki megy, hogy próbáljam ki azzal... és azzal sem mente... Lehet hogy kuka?
(#) pipi válasza Matt hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Hali!
a MODUL adatlapot elő kell venni (nem a 44780 chip) , vannak olyanok ahol negativ a kontraszt fesz, vagy tökmás a bekötése, pl láttam olyat ami a "szokásoshoz" képest visszafelé van, plusz a táp meg fordítva
(#) Matt válasza pipi hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
A modul adatlapja alapján kötöttem be!
(#) pipi válasza Matt hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
és a tápfeszről, kontrasztfeszről mit ír?
(#) Matt válasza pipi hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Üdv

Ez alapján kötöttem be: Bővebben: Link
(#) fecooo8778 hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy Firstaustria autós rádiónak a fejegységének a háttérvilágítása elromlott. Valamilyen lapka van benn két tápkivezetéssel. A rádión lévő érintkezőn nem jelzett ki feszültséget a multiméter. Mi lehet a baja?
Köszi előre is
(#) titi válasza fecooo8778 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Kicsit több infó, vagy kép?
(#) bbalazs_ válasza fecooo8778 hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Szerintem EL-folia. Magas fesz (100V korul) hajtja. Keress trafot a vezetek eredesenek a kornyeken.
(#) fecooo8778 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Megtaláltam a trafót. A szekunderén a multi 170V körüli értéket mutat viszont ha csatlakoztatom az előlapot akkor leesik a feszültség pár V-ra. Méregettem a trafót:a szekunder oldalának egyik vezetéke testre van kötve. A bemeneten az ellenállása 0.8 ohm, a kimeneten 2.8 kohm, és a bemenet és test között 5-6 ohm körüli értéket mértem de úgy hogy nem forrasztottam ki a trafót. A tranzisztokon nem mértem rövidzárat. Ezek szerint a fólia lehet rossz?
(#) fecooo8778 válasza fecooo8778 hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Azt ki tudom cserélni?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) bbalazs_ válasza fecooo8778 hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
A leiras alapjan a trafo nem rossz. Kijon a fesz, de a cucc megsem vilagit.
Szerintem helyes a kovetkeztetesed.
Elvileg ki tudod cserelni, mert az EL-foliak (bizonyos keretek kozott) szabadon vaghatok meretre.
Elotte azonban probald meg, hatha csak kontakthiba valahol (nagyfeszre vigyazni). Mert az EL-foliak nem pillanatszeruen mennek tonkre altalaban, hacsaknem belso szakadas van.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) fecooo8778 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Kontakthiba nincsen az biztos. Ezt találtam de nekem egy 80x20-as kellene. Szóval akkor méretre vághatom?
(#) ared2 hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Ezt az LCD panelt lehetne helyettesíteni és, hogy tudnám a bekötését kimérni?Fénykép: Link
(#) cszotyi válasza ared2 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Helló!
Szerintem egy próbát megér : 1. láb GND, 2. +5V, 3. kontraszt, 4. RS, 5. R/W, 6 Enable, 7. - 14-ig D0-D7, 15-18 háttérvilágítás.
Következő: »»   11 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem