Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   43 / 105
(#) sunesz válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
ok!
köszi!
ezt nem tudtam...
(#) becoka hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!Nem tudna v.ki tippet adni hogy miért nem hűt a klimám! gáz van benne mert a szelepet(tűszelep a töltőfejben) ha picit megnyomom akkor jön belőle elég tiszteségesen.Ez egy genex g4wmzr-25gw tipus.3 éve szerelték fel most pedig hűtő üzemmodban nem hűt ill. a beltéri ventillátor indokolatlanúl néha lejjebb- néha feljebb emelkedik a fordulata???probáljam meg leszivatni és újra tölteni?hátha?egyébként van vákumszivattyum meg minden ami kell hozzá.Valaki tudna segiteni?Előre is köszönöm......üdv:becoka
(#) manumanu válasza becoka hozzászólására (») Júl 2, 2012 / 1
 
Helló!

Nos ha van mindened hozzá, akkor egyszerű a kérdés!

Tedd rá a csaptelepet és nézzél kondenzációs és elpárolgási nyomást!

A split klíma esetében általában egy töltő csap van!

Az elpár nyomása: (ha a töltet elegendő)

R22 2-5-3-5 Bar
r407C 3,5-4,5 Bar
R410A 7-11 bar
(függ a külső belső hőmérséklettől is de paraméterek alapján ez lehet irányadó!)
Nyilván ha kevesebb, akkor nincs elég gáz, viszont a legtöbb klíma elektronikája egy pár perc után letilt ha nincs meg a szükséges előre beprogramozott hőmérséklet, ilyenkor a motor kompresszor kikapcsol, azonban látszólag minden más működik!
(#) becoka válasza manumanu hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
szia! rátettem a nyomásmérőre és felszaladt 8,5 bar ra r407 c van benne igen egy töltőcsapos köszi
(#) becoka válasza becoka hozzászólására (») Júl 2, 2012 / 1
 
elnézést tévedtem 15 bár nyomás van a rendszerben csak a másik óra mért nyolc bar-ig .de most áttettem a másikra amin 30-bar-ig van a beosztás és ez a jó érték.
(#) sunesz hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
sziasztok!
valaki , megtudná mondani nekem, h a beltérin, az egész hűtőfelületnek hidegnek kell, lennie, vagy csak a tetejének? nekem leginkább a teteje, marhamód hideg a közepéig, ha lefele, haladok a kezemmel, aztán az alsó rész anyira nem hideg! ez normális? a kilépő hőfok is 13-14 fok körűli, ez jónak számít?
(#) Daneboy válasza 925 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Tud valaki valakit ajánlani, aki ténylegesen 10.000.Ft-ért mondjuk beüzemelne egy split-et ha felszerelek mindent a helyére. Tehát neki nem kell szenvednie?
Előre is köszi!
(#) Daneboy válasza Gettobike hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szia!

Írtad, hogy leírnád pontosan a beszerelés menetét.
Megkérhetlek rá? Ha itt hosszú lenne, a daniel.polgar@gmail.com-ra is jöhet. Ha esetleg vállalnád egy korrekt összegért a 18-ban földszintes házban az még jobb lenne...
Előre is köszi!
(#) MErvin0309 hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan gondom van, hogy a split klíma kondenzvize nem folyik ki, nem értem hova tűnik?
Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm!
(#) sunesz hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
üdv!

mégegyszer feltenném a kérdést, hátha válaszol rá valaki!?
valaki , megtudná mondani nekem, h a beltérin, az egész hűtőfelületnek hidegnek kell, lennie, vagy csak a tetejének? nekem leginkább a teteje, marhamód hideg a közepéig, ha lefele, haladok a kezemmel, aztán az alsó rész anyira nem hideg! ez normális? a kilépő hőfok is 13-14 fok körűli, ez jónak számít? és még az is érdekelne, h hidegnek kell lennie mindkét csőnek a kültéri felén is? nekem izzad abban a pár centiben ami kilátszik a kültéti csatlakozásnál! rendesen csöpög róla a víz, mint a kondenzvíz elvezetésnél.
(#) morisz hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Olvastam régebbi hozzászólásokban, hogy a kültérinek alacsonyabban kell lennie, mint a beltérinek. Van valamilyen érték megadva vagy elég annyi, hogy nem tudjon átfolyni az olaj a kompresszorból? Nálam a két egység között kb. 1,5 méter távolság lesz és azért kérdezem, hogy ekkora (szerintem) kis távolságnál van-e szabványérték??

Köszi a segítséget!
(#) klimás56 válasza morisz hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szia!
Nincs jelentősége a szintkülönbségnek a Te esetedben!
(#) PickCsaba válasza Gettobike hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szia !Nekem kellene egy kis segítség !Bár én egy féléves járműklíma tanfolyamot végeztem és zöldkártyám is van de ez azért egy kicsit másnak tűnik !A szerelő árát inkább a 4 fiamra költeném !Előre is köszönöm
(#) blackdog válasza PickCsaba hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
[off] Ne hidd el ami ír. Hazudik ő is csak egy pancser! Ennél több kell, ha jót akarsz.
(#) herp hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Sikerült szétszednem a tartalék gépet, itt vannak a képek Elég koszos, ez biztos üzemelt, de amit beépítettem az gyakorlatilag új ehhez képest. Megnéztem a tartályt, ami szerintem szárító-szűrő inkább, az van a nyomó ágban, és más tartály nincs is. Elég egyszerű szerkezet De a párja teljesen jól működik, megvan a teljesítménye is, minden.

Manumanu irta hogy az R22 elpárolgási nyomásának 2,5...3,5bar közt kéne lenni, ez -2...-10 fok körüli hőmérsékletet jelentene. Nem túl alacsony ez? Én most úgy játszottam be a töltetet hogy nagy melegben és max. hűtésen 0 fok körül párologjék, az kb. 4bar. Eresszek le belőle még a palackba? Ez a ficergő hang most is megvan, néha eltűnik, de olyan mintha nem folyadéktömören érkezne a folyadék a kapillárishoz.
(#) tibibalogh520 válasza herp hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szia!
Köszi a fotókat! Van benne anyag.
Semmiképpen ne engedj le belőle, én még inkább töltenék rá...4,5 bárra.
Az elpár. hőfok mindenképpen fagypont felett legyen, a 2-5 fok megfelelő.
(#) klimás56 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
(#) klimás56 válasza herp hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
A "tartály" a nyomó oldalon egyszerű zajcsillapító, régen divat volt, mert a kompresszor dugattyús ha jól látom, csendesíteni akarták a kültérit.
A csatlakozótól szabadulj meg minél előbb.....
(#) k0pasz hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy AKAI mobilklímám, kb 4 éves. Mennyibe kerül mostanság egy ilyen gázzal való feltöltése?
(#) 1984white hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy KAZ AMD67E mobilklímám.
1,9kw os és 860w ot fogyaszt.

Kérdésem, hogy szerintetek mekkora alapterületű tetőtéri szobához elegendő?

A nagyszoba ahol használnám 28m2.

Elég volna ide? (nem akarok feleslegesen falat fúrni)
(#) zolika60 válasza 1984white hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Ezt nehéz kitalálni. Nem tudjuk milyenek a hőviszonyok. Milyen a hószigetelés, mekkora és milyen irányú ablakok vannak, mennyire van árnyékban. Bár gondolom tetőtérben semennyire, ezért kevésnek érzem. De ez csak hasra ütés, mert a viszonyokat te ismered.
(#) 1984white válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Köszönöm!

Próba után kiderül majd . A papírja szerint 60nm ig használható.

Még egy kérdésem volna:

Honnan tudom hogy megfelelően hűt a klíma?

Hány C-os levegőt kellene neki fújnia?
(#) klimás56 válasza 1984white hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Szia! Ne higgy a papírnak! Szerintem az 1,9 kW-s hűtőteljesítmény max, 12-15 nm-s helységre elegendő szűkösen.
A kifújt levegő kb. 12-14°C -l kevesebb mint a beszívott, akkor jól működik a gép.
(#) 1984white válasza klimás56 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Köszönöm válaszod!

Üdvözlettel!
(#) mekkmester05 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Tiszteletem a fórumozóknak.
Hallott már valaki olyanról, hogy a klíma meg a kazán nem szereti egymást? Volt nálunk kipróbálásra egy mobil klíma, és ha egy időben ment a kazánnal (pl. melegvíz folyásakor), akkor úgy tűnt, hogy a klíma elszívja a kazán levegőjét iszonyú büdös szag kíséretében. Ugyanezt tapasztaltam aztán később akkor is, amikor a páraelszívó és a kazán ment egyszerre. A klíma és a páraelszívó a nappaliban van, a kazán meg a hozzákapcsolódó folyosón, de azért furcsállom, hogy semmi infót nem találtal ezzel kapcsolatban az interneten, mert gondolom nem szokatlan ez az elhelyezés. Tud valaki valami frankót mondani a dolog hátteréről. Addig nem szeretnék végleges klímát beépíteni, amíg nem tudok megnyugtató magyarázatot a dologra. Ha tudtok segíteni, megköszönöm.
(#) klimás56 válasza mekkmester05 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Üdvözöllek!
Ha mobil volt az a klíma és a nyílászárók tökéletesen záródtak, előfordulhat!!
A sima splitnél furcsának találnám az esetet.
(#) mekkmester05 válasza klimás56 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
De ugyanez a helyzet a páraleszívóval meg a kazánnal is, szóval tartok tőle, hogy nem csak a mobil klímával viselkedik így a kazán, meg gondolom, a mobil klíma meg a fix klíma működési elve is ugyanaz.
(#) klimás56 válasza mekkmester05 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
A mobil klíma , típusa válogatja, a helységből elszívott levegőt használja a saját kondenzátorának (kültéri egységének) hűtésére, így elszívhatja a kazán elől a levegőt, depresszió alakulhat ki a lakásban, pont akkora, hogy a kazán ne működjön!!!
A split csak a helység levegőjét forgatja, hűti-fűti...
Minden esetre azért a kéményt is megnéz(et)ném , van némi rálátásom erre a témára is.....
(#) mekkmester05 válasza klimás56 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Hát nem tudom, a kéménnyel elvileg nincs baj, jó a huzása, a kazán végülis működik tovább, csak aggasztó szagot áraszt, meg az a páraelszívós dolog is zavar. Köszönöm a gyors választ.
(#) 1984white válasza mekkmester05 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Szia!

Ilyen büdös szagú kazánom nekem is van/volt. Mi úgy csináltuk meg, hogy a kazán égesterében levő szigetelést újra cseréltük kb 4.000 ft volt. Ezután pedig beszabályoztattam a kazán teljesítményét.

Hozzáteszem nekem nem befolyásolta páraelszívó és mobilklíma sem.

Azóta nincs az a jellegzetes szag miután ezt megcsináltuk.

A kazán típusa: cirkós kombi quadriga T2

Üdv!
Következő: »»   43 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem