Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1082 / 1319
(#) Stefan válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Köszi szépen a fejtágítást mindekinek!
icserny: A help-et próbáltam túrni, erre vonatkozó leírás reményében, de úgy tűnik rossz helyen keresgéltem...
(#) Zsora válasza Stefan hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Ez még kimaradt:

A példastruktúrád azért foglal elemenként 4 byte-ot, mert tartalmaz 16-bites adatot is, és hát így biztosítják azt hogy azok mindig páros címre kerüljenek.
Ha a 16-bites adatokat 2db 8-bitesként tárolod, akkor a struktúrád csak 3 byte lesz elemenként.

Választhatsz: gyorsaság megkötésekkel, vagy kötetlenség kissé lassabban.
(#) Zsora válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
"...x86-nál amúgy is teljesen kiszámíthatatlan, hogy hány CPU ciklus alatt fut le egy utasítás"

Épp annyira kiszámítható, mint RISC-nél. Az adatlapok egyértelműen megadják, hogy hány órajelciklus alatt hajtódik végre a kérdéses utasítás. A végrehajtási idő pedig RISC esetén is változhat, ha pl. laphatár elérésénél, ugrásnál, megszakításnál, indexszámításkor, stb. extra ciklusokra van szükség.

A CISC processor olyan, mintha egy RISC processzor lenne a processzoron belül. A beolvasott CISC utasítás (makro kód) tulajdonképpen RISC utasítások (mikro/nano kód) sorozata, azaz egy mikroprogram, amit ez a "belső RISC processor" hajt végre (több órajelciklus alatt). Egyébként pl. az Intel Pentium (és aztkövető) processzorai, vagy a Motorola MC68060 processzor valójában egy RISC alapú mikroszámítógép, ami a CISC utasításokat emulálja.
(#) Attila86 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
PIC18F26K80-al játszom, az RC1 lábat egyszerű digitális kimenetként szeretném használni. Amikor H szintet vezérlek ki rá a programból (bsf LATC,1), akkor nem H szint lesz rajta hanem a digimulti szerint kb féltáp. A TRISC regiszter törölve van, mert a C port minden lába kimenet.
Arra gondolok, hogy van valami modul vagy egyéb funkció ezen a lábon ami bekapcsolva maradt. De csak a SOSCI van rajta, azt pedig elvileg kikapcsoltam mert a T1CON regiszter SOSCEN bitje nulla.
Mi lehet a probléma?
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Nem véletlen volt ismerős a probléma...
Bővebben: Link
(#) Attila86 hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Használt már bárki is karakteres LCD-t úgy hogy nem kiírt rá hanem beolvasott róla?
Most próbálkozom ezzel először és csak 1-eseket kapok vissza:
  1. ;Tesztkarakter kiküldése:
  2. movlwh'00'
  3. callLCD_kurzor_mozgatas
  4. movlw'V'
  5. callLCD_kiiratás
  6. ;Tesztkarakter visszaolvasása:
  7. movlwh'00'
  8. callLCD_kurzor_mozgatas
  9. ;LCD-vezérlő lábak bemenetté alakítása:
  10. bsfTRISB, 0;b0
  11. bsfTRISC, 5;b1
  12. bsfTRISC, 4;b2
  13. bsfTRISC, 6;b3
  14. bsfTRISC, 7;b4
  15. bsfTRISC, 0;b5
  16. bsfTRISC, 1;b6
  17. bsfTRISC, 3;b7
  18. ;Olvasás:
  19. bsflcd_RS
  20. bsflcd_RW
  21. calldelay1ms
  22. bsflcd_EN
  23. calldelay1ms
  24. bcflcd_EN
  25. calldelay1ms
  26. clrfreg1
  27. btfscPORTB, 0;b0
  28. bsfreg1, 0
  29. btfscPORTC, 5;b1
  30. bsfreg1, 1
  31. btfscPORTC, 4;b2
  32. bsfreg1, 2
  33. btfscPORTC, 6;b3
  34. bsfreg1, 3
  35. btfscPORTC, 7;b4
  36. bsfreg1, 4
  37. btfscPORTC, 0;b5
  38. bsfreg1, 5
  39. btfscPORTC, 1;b6
  40. bsfreg1, 6
  41. btfscPORTC, 3;b7
  42. bsfreg1, 7
  43. ;Portlábak visszaállítása:
  44. callPIC_INICIALIZÁLÁS
  45. callLCD_törlés
  46. ;Egyezés vizsgálata:
  47. movlw'V'
  48. cpfseqreg1;ha visszakaptuk a kiküldött karaktert, akkor ugrik!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Erre is rájöttem.
Az EN láb 1-be állítása után nem kell időzítés meg 0-ba állítás, azonnal be kell olvasni a biteket az EN után.
(#) proli007 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Hello!
Arra is rájöttél már, hogy jó-e ez valamire?
üdv! proli007
(#) lidi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Tulajdonképpen külső ram ként lehet használni az lcd karakter memóriáját, de értelme nem sok. Max grafikus kijelzőnél van értelme, mert akkora frame buffer általában már nem fér el a PIC ben.
(#) trudnai válasza lidi hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Mondjuk ezen el lehet egy darabig melazgatni, de nem lenne egyedi eset, ha Attila86 RAM kiterjesztesnek hasznalna... Nyilvan szukos memoriaval rendelkezo PIC-ek eseteben lehet ez egy mentseg var, foleg ha nincs lehetoseg a hardver modositasara...
(#) El_Pinyo válasza proli007 hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Ellenőrzésre is használható, hogy valóban az van-e kint a kijelzőn, mint aminek azon lennie kell. Hallottam már olyan esetet, amelynél a kijelző időnként megbolondult és nem a megfelelő karakterek voltak kint rajta (arra már nem emlékszem, hogy mitől). Erre is lehet használni.
(#) olala hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
Heló!

Programozással kapcsolatban lenne kérdésem. A kapcsolásomhoz szükségem lenne a 18F4550 IC-m 1. lábára ami a MCLR/RE3 pin egyben. A config bit-ek között van egy, aminek a segítségével be lehet állítani, hogy a fentebb nevezett láb MCLR legyen vagy digitális IO. És az lenne a kérdésem, hogy ha átkapcsolom az MCLR funkcióról RE3-ra, akkor továbbra is tudom használni az ICSP felületet, illetve tudom programozni az IC-t, vagy utána az lesz élete utolsó programja amit futtathat?

Köszi!

Üdv!
(#) watt válasza olala hozzászólására (») Júl 11, 2012 / 1
 
Tudod programozni ugyanúgy utána is. A láb csak bemenet lehet, ezért fel kell készítened a forrásodat, hogy ne okozzon gondot neki, ha a programozó feszültség rákapcsolódik. Ha ez nem megoldható, akkor jumperrel le kell választani.
Másik megoldás, hogy egy bootloadert használsz. Ezt elég egyszer feltölteni, utána a loader letöltő programjával tudod programozni. Igaz ekkor nem lehet majd debuggolni ,de ez nem mindig szükséges, valamint a felhasznált MCLR láb miatt eleve kizárt.
(#) olala válasza watt hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod.
De egyúttal az is kiderült, hogy figyelmetlen voltam, és rájöttem, hogy az a láb csak bemenet lehet, én meg kimenetnek szerettem volna használni.
Mindegy, legalább ezzel is okosabb lettem.

Üdv!
(#) compaqamplifier hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
Röviden, olyat lehet-e, hogy pár darab 8 bites hangmintát rátennék a picre és léptetővel kiválasztva gombnyomásra lejátssza? Kb 31 kb-s 16 biten 44000on a hangminta. kb 10-20 darab menne rá.
(#) bbalazs_ válasza compaqamplifier hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Igen. Lehetoleg 18F-eset valassz, megfelelo meretu memoriaval. A beegetes kicsit korulmenyes lehet esetleg, mert a hangmintakat nem tudom, hogyan fogod a PIC-be juttatni (milyen formaban).
(#) watt válasza compaqamplifier hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Egy ilyen hangminta, ha rövid is, elég nagy memória igényű ezért nem fog beleférni a PIC-be. Vannak erre cél IC-k, vagy SD kártya, esetleg külső flash. A lejátszás nem probléma, de kellhet egy D/A is, ezért a cél IC jobb megoldás, igaz nem olyan magas minőségű, mint írtad.
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
(Ilyen koran fent vagy? )

Mondjuk ha egy egyszeru ellenallas letrat hasznal, az is elegseges lehet adott esetben egy D/A atalakitashoz, nem?
(#) _vl_ válasza trudnai hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Ha nincsenek minőségi elvárások, persze, hogy megfelel
A kérdés, hogy a Szokol-rádió szintje elég-e...
(#) trudnai válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Hat ha Hi-Fi minoseg kell, akkor lehet jobban jar az OP egy MP3 lejatszo IC-vel (es azzal meg memoriat is sporol )
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Szia! Igen, látom Te is!
Nagyon pontos értékek kellenének, valamint a meghajtás sem egyszerű, ha jó hangot akarsz, de végül is nem lehetetlen. Bár itt 16bitet említett a kérdező, elég sok ellenállás lenne. mp3 IC jó ötlet...
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
En meg el sem aludtam -- ahol vagyok ott meg tegnap van

Na most akkor ossze zavarodtam, eloszor 8 bites mintat emlegetett compaqamplifier, aztan meg 16 bitest. Jo lenne tudni melyik, illetve mire kell, csak beszedre vagy zene minosegre?
(#) Krisszes hozzászólása Júl 12, 2012 1 /
 
Sziasztok,

(Tudom, hogy haladóknak, előre is sorry)
az lenne a kérdésem, hogy miért nem tudok "valós" idejű szimulációt végezni a mikroc-ben? (csak akkor frissül a watch ablak tartama ha az kurzort áthúzom rajta)

vagy tudtok ajánlani egy programot ami képes erre (win7 32bit)?
(#) Hp41C válasza Krisszes hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Ez más a harmadik topik, amiben kérdezed.
(#) Krisszes válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
hát nagyon el vagyok szontyolodva, az AVR-nél nem volt ilyen problémám.
(#) trudnai válasza Krisszes hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Itt sem lenne, ha nem microc-vel vacakolnal... Installald fel az MPLAB-ot es a C18/C30/C32 -t vagy nem tudom milyen PIC-el foglalkozol. Az MPLAB-ban levo szimulacioval az Animacio-val lehet ilyeneket csinalni (magam reszerol jobban szeretem beallitani a felteteleket amiket figyelek es animalas helyett futtatni a programot, nem pedig nezni kozben mit csinal, ugy eszmeletlen gyors a szimulacio -- AVR-ben dog lassu es emiatt nem szerettem azt soha, meg AVR-ben nincs VHDL-lel tamogatott stimulus sem). MPLAB SIM-ben a Debugger beallitasoknal tudod beallitani, hogy az Animacio mennyire legyen gyors es, hogy a valtozok milyen idokozonkent frissuljenek a kepernyon.
(#) nemgyuri hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Sziasztok!
MPLAB-al beleszaladtam valami érdekesbe. Már működő progit bővitgettem (volna) kb 50 byte (dec)! Erre hosszproblémája van. Szerinte a progi hossza EDE (hex) lenne. (2k-s PIC - 7FF a vége) Ha az új részt kikommentezem, lefordítja és 282 byte (dec) üres marad.
Nem értem! Mi lehet a baj?
(#) Hp41C válasza nemgyuri hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Mutasd a programot!
(#) trudnai válasza nemgyuri hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
A .map es az .err file-t csatold, no meg jo lenne latni mi az az uj kod amit bele tettel amitol megbutul. Amugy C18-cal csinalod? Linker scriptet hasznalsz? (Melyiket? Ha sajat akkor azt is csatold)
(#) Hp41C válasza trudnai hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
C18 -cal 2k -s PIC-re??
Következő: »»   1082 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem