Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1915 / 3571
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Volt ilyen mechanikusan működött. Nagyapám bringáján még láttam. :yes: Spirál hajtotta az első kerékről.
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Nem is azt mondtam, hogy nem lehetséges, de akkor olyan kerékagy kell hozzá, amiben benne van a mechanikus kihajtás. Ilyet meg ma már nem hiszem, hogy csinálnának.
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Nem az agyban volt, mellette és egy küllőre volt akasztva egy lemezke az hajtotta. Persze ma már csak véletlenül található ilyen, valamelyik bolhapiacon. Találtam is egyet, de a meghajtó részét nem látom. Talán már meg sincs. Bővebben: Link
(#) szitko válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
A mai kismotorokon is előszeretettel alkalmazzák. Pl: aprilia jeladó.

És még kapni is lehet!
Íme: RETRO ANALOG BICYCLE SPEEDOMETER
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Persze, csak ez egy megadott méretű kerékre jó csak, más kerékkel hülyeséget mutat.
szitko: Persze motorokon használnak ilyet, de ott a kerékagy elő van készítve a kihajtásra, egy sima bicikli kerékre a hajtást nem lehet csak úgy felrakni. Amit linkeltél órát az meg 20"-os kerékre jó és mérföldben mér.
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Végül is ez egy elektronikai oldal, lehet ilyet készíteni is. Kell egy jeladó a kerékre és egy analóg műszerhez egy meghajtó elektronika. :yes:
(#) lui144 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Hát akkor majd egyet szerzek, valami meghajtóspirált is és kifejlesztjük a működtetését. :yes:
(#) Imi65 válasza lui144 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Megkérsz valakit, hogy motorral, autóval kövessen. Méri a sebességedet......
(#) nagy hoho hozzászólása Júl 13, 2012 /
 
Csak öt kép mert lesz akinek ez is sok. A téma változatlanul a fattyúszerkő.
(#) zolika60 válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Nehogy ezért ne láthassuk a többit. Akit nem érdekel majd nem nézi és kész.
(#) SzervízMacska válasza lui144 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Szia Lajos! Nem hiszem, hogy ez az a dolog, amiért érdemes lenne visszamenni az időben. Kicsi az esélyed, hogy pont a Te kerék-, és főleg gumiméretedhez találnál ilyen műszert Pontos, szinte biztosan nem lenne, de mechanikai ellenállást fejt ki, kerreg a spirál, meg elszakad, a mutató ugrál szinte egyfolytában. Ezek 30-40 éves ketyerék műanyag mechanikával, tüdőig elkopva. Alkatrész hozzá beszerezhetetlen, de meg se tudod sérülésmentesen bontani, mert a krómozott bililemez gyárilag rá volt peremezve. Hogy a kecske is, meg a káposzta is meglegyen, javaslom a reed csöves jel vételezést digitális feldolgozással. Azután a kijelzés mehetne analóg műszerre, da átalakítást követően. Persze kérdés, mekkora az elhivatottságod a témában, mert egy ezresért kapnál digitálisat készen, újonnan.
(#) jani1987 válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Jó annak aki ilyen képeket tud feltenni. Nálunk ami van azt inkább rejteni kellene. A sok eldobált szemétre célzok még abban a kiszáradt gödörben is, ahol anno horgászni is lehetett. Már ha volt benne víz. Az ágy rugótól kezdve sok minden van benne.
(#) nagy hoho válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
A házam körül három gondozatlan telek van ezért inkább a vízen vagyok.
(#) vicsys válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Na, picasa? Csinálsz?
(#) lui144 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Amikor régebben strandon voltam, akkor láttam egy biciklin egy ilyen "mutatós" km órát. Már akkor gondoltam, hogy jó lenne egyet szerezni, de hogyan. Bicikli boltba csak digitálisat árultak analógot nem. Hogy őszinte legyek fogalmam sem volt, hogy különböző kerék illetve gumiméretekhez voltak ezek igazítva.
Idézet:
„javaslom a reed csöves jel vételezést digitális feldolgozással. Azután a kijelzés mehetne analóg műszerre, da átalakítást követően.”

Ha nem bonyolult akkor megcsinálom miután lesz egy analóg műszerem.
Végére egy baki: Nem Lajos, hanem Lóránt a keresztnevem
(#) SzervízMacska válasza lui144 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Bocsáss meg, a találkozón mondtak Lajosnak, én meg megjegyeztem... :hide:
(#) nagy hoho válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Telepítettem és megnyomtam valamit és elkezdte feltölteni az egész számítógépemet. Gyorsan töröltem.
Most egy weboldal létre hozással ismerkedek.
(#) nagy hoho hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
(#) mate_x válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Nekem is nagyon tetszenek a fényképeid, csak így tovább!

Ezzel meg lett az 1000. hozzászólásom
(#) lui144 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Nincs semmi gond.
(#) lui144 válasza mate_x hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Osztom a véleményed.
Nekem még egy kicsit bele kell húznom, hogy meg legyen az 1000. hozzászólásom, de idő kérdése és meglesz.
(#) Imi65 válasza lui144 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
[OFF]Én meg úgy döntöttem, ha meglesz a 6000. hozzászólásom, befejezem HE-s tevékenységemet, és teljes passzivitásba vonulok.
(#) vicsys válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Szerintem a weboldal téma, hamar meg fog telleni. Azért kiváncsian várom!
(#) vicsys válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
De miért??
(#) Frankye válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Nem, tévedsz. Volt anno a bringa első tengelyére, a felfogató csavarok alá felszerelhető típus, de tényleg csak egy adott kerékátmérőhöz (26", 28", külön-külön) lehetett kapni és felszerelni.
Egyébként ma már tényleg nem nagyon lehet/érdemes a mechanikus órákkal bajlódni, bár lui144-nek abban igaza van, hogy az analógnak van egy feelingje.
(#) Frankye válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Szó szerint "állati" képek! Szívből gratulálok, és mindig élvezettel nézem a fotóidat, úgyhogy csak bátran tedd fel őket!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Ezt én sem értem...
(#) Imi65 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
[OFF]A csúcson kell abbahagyni.........
(#) vicsys válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
De miért?? Mi az oka? Minek tudható be? Honnan ez a döntés? Mi az indíttatásod? Hogyan kérdezzem meg az okát?
(#) zolika60 válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Honnan tudhatjuk, hogy már ott vagyunk, vagy csak egy elő hullám tetején?
Következő: »»   1915 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem