Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1083 / 1319
(#) icserny válasza nemgyuri hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Elég nehéz egy iyen kérdésre válaszolni, amikor sem a típust, sem a használt szoftver eszközöket nem nevezeted meg.

Ha pl. linker scriptet használsz (C nyelvnél biztosan, assembly-nél opcionális) és DEBUG módban fordítasz, akkor automatikusa lecsíp a memória végéről a debugger számára (a linker scriptben "protected" lesz). RELESASE módban nem csinál ilyet.
(#) trudnai válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Idézet:
„C18 -cal 2k -s PIC-re??”


Fogalmam sincs, hogy:

1. Milyen PIC-et hasznal az OP
2. kWord-ben vagy kByte-ban adta-e meg a meretet
3. RAM-rol avagy program memoriarol ir

Na jo, majd meglatjuk mikor pontosit
(Amugy van 2k szavas (prog.mem) 18F...)
(#) nemgyuri válasza icserny hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Köszönöm! MPLAB-ban (bár ezt említettem) ASM-ben 16f628-at programoztam. DEBUG módban volt, de ez nem szúrta ki a szememet. Mégegyszer köszi, ez volt a baj.
(#) compaqamplifier válasza watt hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Pic azért is lenne jó, mert tanuljuk. Amúgy 6 bites hangra gondoltam, a jomox xbase09 -ben 6 bites hangok vannak, és 2 pic látja el a feladatot, más kérdés hogy az nem hangmintás nekem ez meglenne fejelve egy torzítóval meg még egykét finomsággal. kihagytam, külsőleg is szeretném majd vezérelni egy sequencerel. De ez már nagyon kihegyezett verzió, Először csak léptetőgombbal működjön a léptetés, az a lényeg meg a gomblenyomásra a hangminta megszólaltatása. Első kettő hangminta amit használnék majd, az utolsó meg a 6 bitesnek mondott lábdob.
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
http://www.youtube.com/watch?v=5sq-L2SnTUA ehhez hasonlót akarok majd.
(#) _vl_ válasza compaqamplifier hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
6 bites hang mellé minek még torzító is? Torz lesz az alapból is
(#) compaqamplifier válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
8 bitnél még nem észrevehető ha savszűrt.
(#) watt válasza compaqamplifier hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Most sem tudok mást mondani. Nem fér bele a PIC-be a minta. Más megoldást kell találni annak tárolására. A 6bites hang 64 diszkrét feszültségszintet tud leképezni, ez minden, csak nem hifi, talán még hangnak sem nevezhető, csak zajnak. A 8bit is csak szokol lenne. Először 16bitet is említettél...
Mindegy, a minta tárolására külső memória kell, a többit meg lehet oldani PIC-el.
A problémát abban látom, hogy ha ezt nem tudod magadtól, akkor hogyan fogod leprogramozni?
(#) trudnai válasza compaqamplifier hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Ezt a "6" bitet honnan vetted? 16 bites a mintad, ld meg a mellekelt screenshot-ot...
(#) compaqamplifier válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
16 bites hangmintáim vannak, amit 6-8 bitbe kéne berakni. http://cyberiaplanet.com/Studio/Synthesizers/Jomox/XBase09/XBase09Engl.pdf van benne amúgy 8 bites sample is.
(#) compaqamplifier válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Iskolába a többire kérek segítséget egy tanártól, de magát a megtervezést sajnos nem vállalja be
(#) compaqamplifier válasza trudnai hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Utólag át lenne alakítva a minta 6, 8 bitesekre, Meg nem is ezek mennének rá.
(#) _vl_ válasza compaqamplifier hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Akkor szerintem próbáld ki, hogy hogy fog szólni az a 6-8 bites minta... Számítógépen szépen átkonvertálod a kívánt frekvenciára és bitmélységre, és meghallgatod. Ha még mindig tetszik, lehet építeni az áramkört.
(#) compaqamplifier válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
8biten bejön.
(#) Krisszes hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
sziasztok,

nem tudjátok, hogy miért nem látja a mikroprog suite a pickit2-t? Elméletileg a driver fent van.
(#) icserny válasza Krisszes hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Feltehetőleg azért, mert az egy másik programozó készülékhez való, nem a PICkit2-höz. A PICkit2 kezelőprogramja innen tölthető le.
(#) borvendeg hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
Hello!
Elektromos autó építésbe fogtam. A pwm- jelet, egy PIC szolgáltatja. A gázbowden, egy elektromos bicigli hall elemes gázkarjára van kötve. Eddig minden remekül passzol is.
De a gázkar kimenete 1.8V-4.1V-ig megy.
Arra gondoltam, hogy a pic referenciapontját, el kellene tolnom, 1.8V-ra, akkor már 0-ról indulna.
Ezt hogyan kell kivitelezni? Az Uref-lábat egy trimmerrel eltolom 1,8V-ra és bemenetre állítom? Kell még valamit állítani?
(#) watt válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
A programban az 1,8V-hoz tartozó AD értéket rendeld a nulla gázálláshoz(PWM 0%), a 4,1V-hoz tartozót a teljes gázálláshoz(PWM 100%) és kész. Így is megfelelő lesz a felbontás és nem kell mindeféle referenciákkal bajlódni.
(#) borvendeg válasza watt hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Ebben igazad van, de már érdekel is, ez a referenciás dolog.
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Na valaki nem segítene?
(#) icserny válasza compaqamplifier hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Google barátoddal nem vagytok beszélő viszonyban? Bővebben: Link
(#) compaqamplifier válasza icserny hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Nem igen. Amúgy köszi szépen
(#) kissi válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Szia!

Watt javasolt egy megoldást, szerintem úgy is jó lenne, de ha ragaszkodsz a Te elképzelésedhez, akkor a leírtak szerint működik a dolog. Az állításnál természetesen be kell állítani, hogy külső referenciát használsz!
Ha már ennyire "tutira" mész, akkor viszont a felső referenciát is beállíthatnád 4,1 V-ra és akkor a teljes tartományt fel tudod használni!

Steve
(#) El_Pinyo válasza kissi hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Idézet:
„Ha már ennyire "tutira" mész, akkor viszont a felső referenciát is beállíthatnád 4,1 V-ra”

Ez nem feltétlenül valósítható meg. Pl.: a 18F4550 adatlapja azt írja, hogy a VRefH-VRefL legalább 3 V-nak kell lennie, ha Vdd > 3V. Valamint a VRefL legfeljebb Vdd-3V lehet. Ezek az értékek kontrollerenként különbözhetnek, az adatlapban ellenőrizni kell, hogy a kiválasztott uC analóg egysége mit vár el a megfelelő működéshez.
(#) Krisszes válasza icserny hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Köszönöm a választ. Hát újra neki vágtam az MPLAB-nak...
A PicKit2 program jól fut tudok is vele égetni.
De ne jövök rájönni, hogy miért nem tudok debug-golni.

(Unabled to enter debug mode) üzenetet kapom.

Kérhetnék ebben is egy kis segítséget?
(#) watt válasza Krisszes hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Nem minden PIC-et lehet debuggolni. Nézd meg az adatlapban, vagy az PMLAB támogatói listájában.
(#) icserny válasza Krisszes hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Idézet:
„Unabled to enter debug mode üzenetet kapom”
Az MPLAB Configeure/Select Device menüben kijelzi (zöld, sárga, piros), hogy a kiválasztott mikrovezérlőt milyen eszközzel (PICkit2, PICkit3, ICD2, ICD3, stb) lehet debugolni. Ha piros jelzés van a PICkit2 mellett, akkor érthető a dolog.
(#) kissi válasza El_Pinyo hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Idézet:
„Ezek az értékek kontrollerenként különbözhetnek, az adatlapban ellenőrizni kell, hogy a kiválasztott uC analóg egysége mit vár el a megfelelő működéshez.”

Ezzel természetesen egyetértek ( ez az alap! ), de nem írta, hogy milyen kontrollerrel dolgozik. Ha már "ilyenekkel" foglalkozik, akkor reméltem annyira rutinosnak, hogy az adatlapot is megnézte ( mint ahogy utalt is rá az alsó határral kapcsolatban ).
Elnézést kérek, ha félrevezető voltam.

Steve
(#) mate_x hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Adott egy PIC-ből egy műveleti erősítőből, egy tápból és egy mérendő feszültségből álló áramkör. A mérendő feszültség megy a műveleti erősítőre, majd a műveleti erősítő kimenete csatlakozik a PIC ADC bemenetére. A műveleti erősítő és a PIC is csillagpontosan csatlakozik a táphoz, hogy ne zavarják egymás feszültségét. Viszont nem tudok rájönni, hogy a mérendő feszültség negatív pontját hova a legjobb kötni? A műveleti erősítő gnd lábára(mert ehhez képest erősít), a PIC gnd lábára(mert ehhez képest mér), vagy a csillagpontba? A PIC a saját tápfeszültségét használja referencia feszültségként. A választ előre is köszönöm.

Üdv, mate_x
(#) _vl_ válasza mate_x hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Szerintem először tisztázni kéne, hogy a hogyan viszonyul egymáshoz a két áramkör (mérő és mért) tápellátásilag.
Az egyik fő opció, hogy a földjeik a mérési ponton kívül is közvetlenül össze vannak kötve (mondjuk mert közös a tápjuk, egy áramkör részei), a másik, hogy a földjeik közvetve vannak összekötve (mondjuk mert két külön fémházas dobozban laknak, és a fém házak és az áramköreik földje össze van kötve, a fém házak pedig le vannak földelve, így a védőföldelésen keresztül közös földpotenciálon vannak), a harmadik, hogy legalább az egyik (vagy mindkettő) áramkör földje teljesen el van szeparálva, azaz földfüggetlenek.
Következő: »»   1083 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem