Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   921 / 1681
(#) macimedve válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Nos köszi ! Minek a fülesnek erősítő ? Mert az MP3 lejátszók hangja köszönőviszonyban sincs egy hifi CD, deck, vagy bármi minőségi hangforrással.
(#) macimedve válasza vicsys hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
ott a pont...
(#) kokozo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Mp3-at az hallgat aki számítógépen műanyag hangszórókon hallgatja a zenét ott tényleg nincs különbség.. Aki Hallot már normális rendszeren zenét az tudja hogy mp3-at még 320-kb/s-ba se lehet minőségnek nevezni. Nincs csak nyávogó magasnak nevezhetetlen valami és a mélye is pocsék. max beszédre jó semmi másra.
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Hallgasd meg (egy helyen berendezve), Mozart varázsfuvoláját, Dave Brubeck - Take Five-ját, illetve Dire Straits - Brothers In Arms-ját, egy csöves vég+LP vs MP3+akármi. Figyelj a sziszegős magasra és szőrösödésre. Ha van lehetőséged hallgass rezeseket is. Itt is fogod hallani a (megkockáztatom) 2...3 orto különbséget.
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Egyszer ki fogom próbálni, feltéve, ha lesz rá lehetőségem
(#) zsoltee0001 válasza macimedve hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
[OFF] Sose értettem, hogy lehet észrevenni mi megy mp3-ról vagy cd-ről, pedig állítólag lehet, nekem még nem sikerült
(#) kokozo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Lehet hogy azért nem veszed észre mert a cd-det is mp3-ból írtad ki.
(#) vipera1997 hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Ezt építettem egy stereo erősítő tda7375-el 2X35W 12V-ról.a 2 hangfalat hajtja meg.
(#) skero válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
És ,hogy jön ki ebből 35 W?
(#) vipera1997 hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Megmértem 35W!
(#) Zoli_bácsi válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
A dobozolás szerintem rettenetes.
(#) vipera1997 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Igen de a hangja kárpótolja a kinézetét.Majd le lesz festve a doboz meg a teteje is rajta lesz.
(#) solti_imre válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 22, 2012 1 /
 
Az mp3-ról menő okádék, a cd-ről menő pedig hányadék...
(#) kokozo válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 22, 2012 / 1
 
Szia! Ez az ic 12 volton max 20W-ot tud leadni 18 volton jön ki belőle a 35W 4 ohm-os terhelésnél.
(#) yagi válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Nem akarok vitatkozni a szakmai tudásoddal, de még papíron is 14,4V-os tápfeszen 4 ohm terheléssel hidalva, 10%-os torzítással tud kinyomni magából 25W-ot.
Megkérdezhetem mivel és hogyan mérted?
(#) solti_imre válasza kokozo hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
E szerint adatlap
2x25W, 4 ohm, 10% torzítás mellett...
(Mondjuk mp3-hoz és cd-hez kiváló, de zenét azért nem hallgatnék vele!
(#) janikukac válasza dudassandor1 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Köszönöm szépen !

Muzsikus Tomi kollégának, meg Zolinak küldöm a VU meter hátuljának a képét ! Remélem nem túlságosan ingerlő.. Dehát, ettől nem hiszem, hogy sokkal szebben is meg lehet oldani, Jó, azok akik nem panelt gyártanak, hanem mindig ezen dolgoznak, azok logikusan elég jártasak benne..

DSCF4448.JPG
    
(#) janikukac válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Az első részébe igazad van.
Azt hiszem senki nem tudta, hogy a feszültségektől hogyan voltak a banánaljzatok szigetelve, meg a 220 hol cikázgatott, úgyhogy az életemet fontosabbnak tartottam, mint a szép dobozt. Amúgy is gyorsan pergett a festék róla. De hát mit tehetünk, a dobozos spray festékek már csak ilyenek..
(#) vicsys válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Húha, ez eléggé spagetti design lett. Kellene egy kicsit még szépíteni rajta....
(#) solti_imre válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
"az életemet fontosabbnak tartottam, mint a szép dobozt."

Egyetértek!!!!
(#) solti_imre válasza vicsys hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
"spagetti design" - nagggyyyon jó!
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Hehe,hát nem valami szép de a célnak megfelel.
(#) Leadtek hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy automatikusan ki-be kapcsoló erősítőt TV-hez. 2db TDA2030A van benne és egy egyszerű figyelő áramkör. Az erősítő része nem jöhetett volna létre reloop segítsége nélkül. Ezúton is köszönet érte! Itt egy videó a működéséről.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Valami ilyesmit vártam én is. Ez már csak egy ilyen műfaj. Ha szépet akarsz akkor készítesz NYÁK-ot. Az már elég jól megy neked.
(#) skero válasza Leadtek hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Gratulálok a készülékedhez! Annyit tennék hozzá ,hogy ha halkan használod lehet ,hogy a ventillátorra szükség sem lenne csak feleslegesen zúg mert nem is melegszik a borda annyira. Nagyon egyszerűen utólag is ki lehet egészíteni egy ventilátor szabályozóval. Én is készítettem már ilyesmit és az nagyon kicsi helyet foglal és jól működik ,minél melegebb a borda annál jobban forog a ventilátor.
(#) Mybuster válasza Leadtek hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Hello!
Nekem nagyon tetszik a készülék,szerintem nagyon hasznos.És rendkívűl tetszik a videó,hisz ez is sokat számít.Gratulálok Szép munka.
(#) Leadtek válasza skero hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Köszönöm az elismerő szavakat! A ventilátorra szükség van még alapjáraton is, bár lehetne alacsonyabb fordulaton. Ezt már nem szeretném tovább bonyolítani, majd a következőben mát lesz szabályzás is.
Mybuster: Köszönöm!
(#) vipera1997 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
A hangfalak 6ohmosak és az egyik 55 a másik 45W-os ,vannak bennük 1-1 magas is.Az erősítőt ez alapján csináltam:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/5c/5ca9c751362062beea1b7...67.gif
a nyáktevet én csináltam de ha kell rakhatok még 1-2 képet a panelról.a torzítás maximumon már hallható.Számítógépre csináltam mert nincs még rajta semmi ennek elég szerintem.Kérdezz és mondok még bármit.13.5V-ról táplálom az erősítőt és nem melegszik 70 fok felé.Ventillátorral nem is melegszik.
(#) skero válasza Leadtek hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Idézet:
„Ezt már nem szeretném tovább bonyolítani”
Nem rábeszélni akarlak inkább csak mint lehetőség... Azárt vannak egyszerű de jó kis kapcsolások. Én ezt próbálgattam.
(#) (Felhasználó 46585) válasza skero hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Hallottam olyat is, hogy fogsz egy gyengébb minőségű schottky diódát. Ezeknek elég nagy a visszáramuk és ugye a hőmérséklet növekedésével ez nő. Tehát, ráteszed a hűtőbordára a diódát és egyszerűen sorbakötöd a ventillátorral. Ahogy melegszik a hűtő, melegszik a schottky, nő a visszárama és gyorsabban pörög a vetillátor.
Következő: »»   921 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem