Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 16
(#) accaboj válasza Death01 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A tüske+jumper jó megoldás lehet. Csak akkor fog szólni ha összekötöd.
(#) Death01 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Beraktam a tüskét és raktam rá jumper-t,de így meg viszont a hangszóró csak kopogó hangot ad ki,és mellette a hangszínszabályzó,a kivezérlésjelző sőt még a ventillátor sem indul el,csak meg meg mozdul.Olyan mintha bekapcsolna majd azonnal ki és ez folyamatosan.Ha lehúzom a jumper-t nem szól de minden kap áramot.Mi lehet a baj?
(#) accaboj válasza Death01 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Tehetnél fel róla képet, sokkal könnyebb lenne.
(#) Death01 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Forrasztás felőli oldalon a két fekete pont csak festék,hogy a távtartó ne érjen a rézhez,de így is vezet ahol kell.
(#) titi válasza Death01 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Hali!
Milyen tápról járatod? Nincs sehol zárlat? Festék nem tartalmaz fémet?
(#) Death01 hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
12V tápról megy,nincs sehol zárlat,a festékben elvileg nincs fém,de még ha lenne is nem számítana,mert a festék alatt végig réz van így ha vezetne is nem csinálna galibát szerintem.
(#) Death01 hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
A két 330nF ill. a 100nF kondi mit csinál a kapcsolásban?
Ha más értékűt teszek bele mi történik?
(#) accaboj válasza Death01 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
330nf a bemenetre kell, csatoló kondi, 100nf pedig hidegítésre van. Nekem 330 helyett 220nF van, nem vennéd észre. A 100nf helyett nem érdemes mást tenni.
(#) titi válasza Death01 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Azt gondoltam jobban kifejted, hogy milyen tápot használsz... Nem kicsi hozzá?
Ha meg van fém a festékben, akkor igen is számít, mert zárlatot okozhat... pont abból kifolyólag, hogy alatta réz van. Bár lehet hogy csak a homályos kép miatt, de úgy látom, hogy a festék hozzáér a hangszórócsati forrasztásához is a bal oldalt.
(#) accaboj hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Idézet:
„No switch-on/switch-off plop”


Reloop! Hogy is van ez? Mert nekem koppan. 14es láb Vp-n.
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Hivatkozás. R1, D1, C3-ra lesz szükséged. A késleltetés R1-el arányos. Szükség esetén 100-200kohm-ra is növelheted.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Hmm jól néz ki, át is rajzoltam a nyáktervemet
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Átfutottam a TDA1554 gugli képtalálatokat. Egész szélsőséges RC tagok is vannak. Az R1 helyén 100k körüli potival belőném a szükséges minimális bekapcsolási némítás idejét, csak utána cserélném fixre.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
1 másodperc már bőven elég idő, de nekem nem baj még ha 3 másodperc is lesz Lényeg, hogy nem kell feleslegesen koppanásgátlót építenem.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Megépítettem RC taggal, kifogástalan! Nélküled képes lettem volna építeni hozzá koppanásgátlót.
(#) olahtamas válasza Oneill hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Hello, ez az erösitö nagyon jol néz ki!! Egyszeru mégis nagyszeru. Azonban van egy kérdésem pontosan mekkora teljesitményt ad le igy és az ic milyen?
(#) accaboj válasza olahtamas hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Szia! Nem nekem szólt de válaszolok. TDA1554Q végfok IC, mint a téma címe is mutatja és 4 Ohm-ra 2*22W-ot ad le 14,4 voltról. Én megépítettem és meg vagyok elégedve. Ilyen paneljaim vannak: Bővebben: Link
(#) olahtamas válasza accaboj hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Van egy kicsit értelmetlen kérdésem... kezdö vagyok még egy kicsit, találtam egy nyákrajzot-és nem tudom hogy pontosan mit hova kell kötni- utollagosan bejelöltem a mellékletben lent lesz, jo lenne ha visszajeleznétek. elöre is köszi!! Ja és köszi a választ "accaboj"!
(#) accaboj válasza olahtamas hozzászólására (») Júl 18, 2012 / 1
 
Na ez egy igazán szerencsétlen rajz ha engem kérdezel, vannak ennél sokkal jobb, bevált nyákrajzok. Küldök neked egyet ami biztosan működik: Bővebben: Link
(#) olahtamas válasza accaboj hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Köszi a linket ez télleg jobb, egy kis alkatrészt nem értek a "mute" jelölést... oda mit kell tenni???
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Ha szeretnéd a tápfeszültség meghagyása mellett némítani, akkor tegyél oda kapcsolót. Ha nem kell ilyen szolgáltatás, akkor kösd át.
Kis átlakítással (R1, C4) koppanás-mentessé teheted a bekapcsolást.
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
okok, azt szeretném még kérdezni hogy a 2 330 nF-os kondi az milyen fajta legyen??
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
A kérdéses kondenzátorok 63V-os, fóliák legyenek. Egy kicsivel lehet nagyobb kapacitású is: Bővebben: Link
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
köszi, még egy kérdésem, mekkora sztereo poti kell hozzá?
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Nálam a 10k log vált be legjobban.
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
kösz.
(#) puffed hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy a hűtőbordát köthetem testre ha nincs szigetelve az ic-től?
(#) celebro hozzászólása Okt 1, 2012 /
 
Sziasztok.
Én is megépítettem a képen látható kapcsolást, de a zúgást és a különböző zajok szűrésére beraktam 4 kerámia kondit, 2 db 10nF-os kondit a jelbemenetekre azaz az 1,2 láb és a föld közé illetve 2db 100 nF kondit a betápnál a 2200µF kondikkal párhuzamosan.
A képen megtaláljátok a módosítást.
Nekem nagyon jól működik, raktam rá egy sztereo potit is.

tda1554q2.gif
    
(#) Lacko12 hozzászólása Okt 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérni tőletek hogy nézzétek meg hogy jól házasítottam-e Pedro kapcsolását a topicban található módosítással ami meggátolja a koppanástól.
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Szia! Jó lesz. Ha üzem közben szeretnél némítani akkor az utólag beépített 47µF kondit kell kisütni. A mute csatlakozót ennek figyelembevételével használd.
Következő: »»   14 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem