Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   106 / 188
(#) SzAndras00 válasza JoeCity hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia, őt keresd: lhanzi/ Leiszt János! Segíteni fog.
(#) AccessDenied hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
A csoporttársaknak megtetszett az LCM3-asom, hogy milyen hasznos műszer, és ők is építésbe fogtak.

Az egyiknél olyan hibajelenség van, hogy tekercset jól mér, de kondit nem, pontosabban 30mF és 60mF közötti érték ugrál a kijelzőn, úgy, hogy nincs rákötve semmi, és néha beugrik az Rx=? felirat is.

Frekvenciák rendben, 500.4kHz, 355,5kHz, 0,242kOHM, 85,8mV, 84,4kHz

Nyákot 5x átnéztem már, nincs szakadás, a földelés is körbefut...

Az 1nF-os kondikat, a 33nF-osokat, az ellenállásokat, a kapcsolókat, átmértem, rendben. A reedet beforrasztva, kikapcsolva mértem, a tekercs ép, jó polaritással is van bekötve, a picet is cseréltem. Valami ötlete nincs valakinek, hogy hol keressem a hibát?

Most vaterán árulnak olcsón reedet, azt közbe ajánlom mindenkinek, 100Ft, én vettem belőle 5-öt csak hogy nyugodtabban aludjak, mert az első reedeket 200Ft-ért rendeltem lomexből, aztán 400Ft-ért sikerült szerezni....
(#) AccessDenied válasza AccessDenied hozzászólására (») Júl 11, 2012 / 1
 
180R lábánál szakadt volt a fólia, csak a gyantától nem látszott.
(#) balazs8888 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Elkészítettem az LC műszert hibátlanul működött! De mivel nem kaptam meg hozzá a V os fóliakondit a feltéthez ezért azt még nem raktam fel se a diódákat! Hoztak egy tv-t javítani én meg nagy örömmel nekiálltam úgyis kész a műszer címszóval! Teljesen megfeledkeztem a feltétről és rámértem egy V töltött kondira :S megfagyott a kijelző, szétszedtem a 180 és a 220 ohmos ellenállás elégett ! Kicseréltem őket bekapcsoltam és a következőt írja a kijelző:
F0= ?
FCAL= ?

Szerintetek mi lehet a baja??
(#) (Felhasználó 5823) válasza balazs8888 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Szia!

16F690-n, sajna!

Leiszt Jani
(#) _vl_ válasza balazs8888 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Szerintem az a baja, hogy a látványosan elégett alkatrészeken felül további alkatrészek is megsérültek. Indulj el a kapcsolási rajzon a bemenettől, és sorban az összes félvezetőt cseréld ki.
(#) Hp41C válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Szia!

A tápja megvan, mivel valamit ki tud írni az LCD -re, valószínűleg az LCD is működőképes. Már csak egy félvezető maradt a 16F690, aminek a komparátor bemenetei mehettek tönkre.
(#) balazs8888 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Rányomta a pic kit 2-t a panelra beolvasta a programot, ki is töröltem belőle és újra beégettem! Hibát nem írt! Attól függetlenül lehetséges hogy még a pic a baja??
(#) _vl_ válasza balazs8888 hozzászólására (») Júl 12, 2012 / 1
 
Persze! Nem csak lehetséges, az lenne inkább a csoda, ha túlélte volna a sokkot...
(#) balazs8888 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Bocsánat a helyesírási hibákért, de egy két billentyűm makacskodik:S
(#) balazs8888 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Köszönöm a segítségeteket! Azt hiszem ráérős időmbe kicsit belemélyülök a pic-s dolgokba ! Holnap beszerzek (ha lesz a boltba) egy pic-t csere lesz és írok fejleményeket!
(#) pdcorttw hozzászólása Júl 18, 2012 /
 
hi friends i have some question about v1.35 firmware
i just translate from hungary to english and explanation
for 100uH inductor pot-core!! what is pot-core have
any friend here info about those inductors.
(#) dB_Thunder válasza pdcorttw hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
(#) p_istvan válasza pdcorttw hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
(#) pdcorttw hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
thanks for the answer can add something like this
http://mouser.com/ProductDetail/Bourns/SRF1260-101M/?qs=Q2Pzc27CV9v...zoA%3d

this is Shielded with low esr 0.170ohms the tolerance is +-20 but i think is not problem.
(#) p_istvan válasza pdcorttw hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
The SMD inductance is not good!
This proven:Bővebben: Link
(#) pdcorttw hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
yes this RLB inductor i know for version 1.25 with low esr 0.4R but i just searching for pot-core v1.35 .
(#) sztankovics bruno hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
Üdv mostanában volt aki rendelt lcm3 méröt mert lenne kérdédésem ??
(#) sztankovics bruno hozzászólása Júl 21, 2012 /
 
Üdv mindenkinek! elkészitettem az lcm 3 mérömüszert de nem akar indulni!
Relét már R1-1A0500 kaptam tehát a régebbi relével mert volt úgy, 1A 0550 relévolt valamikor és anyákon kellet némi átalakitás. igy most maradt minden a régibe.Tehát kérdésem a relét akárhogy berakhatom? gondolom nem ezért nem müködik a müszer,
de besem húz bakapcsnál,a kijelzön felvillanás sötét karakterek telibe ennyi.
Elöreis Köszönöm a megoldásokat.

S4010007.JPG
    
(#) (Felhasználó 5823) válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Üdvözöllek!

A relé nélkül is el kellen induljon! Csak hülyeséget mérne! Küld el, és megjavítom! Én PIC-re gyanakszom!

Leiszt Jani
(#) (Felhasználó 5823) válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Üdvözöllek!

Most látom ki vagy, a második KIT sem működik, ez hihetetlen! Ez még senkinek sem sikerült! Rosszul bekötött kijelző, összecserélt kondik (22p a 100n-al) ónhíd a panelen! És még sorolhatnám! A PIC-et kilőhetjük, szállítás előtt tesztelve!

Tényleg küld el, akár mindkettőt amit még 2011-ben vettél!

Leiszt Jani
(#) sztankovics bruno válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Köszönöm szépen János ,hogy segitettél,azóta a szemem is romlott kicsit!Az elsö müszer az okés volt elsö bakapcsra ment is.
Akkor ezt leküldöm neked!
(#) sztankovics bruno hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Üdv közbe sikerült össze hoznom az lcm3-at de olyan gondom van vele,hogy ha induktivitásállásba rakom és mérnék semmit nem csinál ki irja,hogy Lx = ? és ott ál a csipeszen meg rajta a tekercs semmi mérés nemtudom mi okozhatja tudtok segiteni jo lenne.
Kondi mérésre váltásnál szuperul nullába áll!
De méréseknél is vannak eltérések pld 220nanós stirol flex kondinál 215 mér,100 nanonál 94.67 mér és 47 nanónál 44.38-at.
Elöreis köszönöm a segitséget!

S4010010.JPG
    
(#) SzAndras00 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia, a kalibrációnál mit csinál?
(#) sztankovics bruno válasza SzAndras00 hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Üdv Induktivitás mérés mod-két mérö zsinór rövidrezár semmi reakció- nullázás, error hiba ennyi de hogy mért?
Bekapcsnál értékek,
F0=504.6k
Fcal=360.2k
kondi kalibrácionál
Re= 0.240 kohm - ezután irja Switch to meas.! vissza váltok Érték Cx= 0.0pf
Hozzá kel tennem a dologhoz a pikre a V1.25-ös szoftvert raktam rá!
Tehát nem avval üzemel amivel megrendeltem!

Elöreis köszönöm a segitségeteket!
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Üdv istván légyszi segits közbe sikerült össze hoznom az lcm3-at de olyan gondom van vele,hogy ha induktivitásállásba rakom és mérnék semmit nem csinál ki irja,hogy Lx = ? és ott ál a csipeszen meg rajta a tekercs semmi mérés nemtudom mi okozhatja tudtok segiteni jo lenne.
Kondi mérésre váltásnál szuperul nullába áll!
De méréseknél is vannak eltérések pld 220nanós stirol flex kondinál 215 mér,100 nanonál 94.67 mér és 47 nanónál 44.38-at.
Elöreis köszönöm a segitséget!
(#) whiskey hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a LCM3-V2-es műszert, 1.25-Sw-el.
Tesztelés után úgy tűnik minden oké, mégis egy dolog kicsit aggaszt.
Valahol egy régebbi HSZ-ben azt olvastam hogy az Uesr0 értéknek 150mV körül kell lennie. Nálam ez az érték 62.6mV. Mi okozhatja ezt? És ez milyen problémát okozhat?
Többi érték talán jó...
Bekapcsolásnál:
F0: 507,3 kHz
FCal: 362,5 kHz

Kalibrálás nyitott bemenetekkel 'C' állásban:
Re: 0.235 kOhm

Kalibrálás rövidrezárt "elkó" benetnél 'C' állásban:
Re: 0.238 kOhm
Uesr0: 62,6 mV
Fesr: 89,1 kHz

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) ppeti84 válasza whiskey hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia.
A 33nf milyen tipus?
Ha tekercs lomexes akkor a kondi a ludas.
(#) whiskey válasza ppeti84 hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Köszi a tippet. Megpróbálom másikra cserélni, hátha megoldódik ez a jelenség...

Mellékelt képet, az internetről ollóztam, de ugyanilyen van benne...

köszi...
(#) ppeti84 válasza whiskey hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia.
Ez nem jó bele.
Tegyél bele ilyet:33nf 630v mkp
Következő: »»   106 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem