Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   87 / 293
(#) szerviz válasza Nepeter hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Nézzétek meg, hogy a füstgázelvezetés csöve nem mozdult-e el, nem csúszott-e szét!
A visszaszívott füstgáz lángleszakadást okoz, majd három próbálkozás után a kazán kiáll hibára.
Nagyon halkan írom le, de a karbantartás dátumát kicsit vissza lehet dátumozni. Beszéld meg a szervizessel, neki se érdeke elveszíteni egy kuncsaftot..................
(#) karcsi hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Üdvözlöm a fórumozókat!
Tízéves Radiant RSF20E Slim kombi gázkazánom van. Eddig kifogástalanul működött. Tegnap a melegvizes ( HMV ) csap megnyitásakor azt tapasztaltam, hogy a víz langyosabb a megszokottnál, egyúttal a radiátorok is melegedni kezdtek. Levéve a kazán előlapját meglepődve láttam, hogy a 3 állású szelepváltó ( Honeywell VC6012 3WM Valve Actuator ) kb 10 másodperces periódusidővel felváltva kapcsolja a fűtést, illetve a HMV-t, miközben az átváltáskor kattanási hangot ad ( talán relék ? ). Az üzemmód kapcsoló nyári állásában a jelenség változatlan. A kijelzők nem jeleznek hibát. Mielőtt szerelőt hívnék, szeretném megtudni, hogy a hiba a panelen, vagy a szelepváltóban van, és házilag javítható-e. Megfelelő műszerekkel ( DMM, szkóp, stb ) rendelkezem. Áramköri rajz található valahol ehhez a készülékhez?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) aranyosercsi hozzászólása Jún 22, 2012 /
 
Sziasztok! Van az apósomnak egy Junkers Euroline típusú kazánja, amin elkezdett villogni a piros háromszög, és ezzel együtt a 60-as hibakódot mutatja. Segítséget kérek, mi lehet a hiba?
(#) shine1 válasza aranyosercsi hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Üdv! Nincs lángjel! Ami jelenthet: -gázhiányt, -koszos az ionikus elektróda, -nem megfelelő a kisláng(gáznyomás) -vezérlőpanel gond.
(#) alevente válasza alevente hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Átvészeltük a telet lenyitott panellel azzal a meggyőződéssel, hogy a vezérlőpanel a hibás. Mivel azonban nagyon drága lett volna kicserélni (50e+ÁFA) és további típushibáknak néztünk volna elébe, inkább kazáncserét terveztünk.
A nyár és kánikula beköszöntével viszont a HMV-készítéskor is ugyanazok a gondok jelentkeztek, ami egyértelműen hőre való hibás reakcióra engedett gondolni (tovább erősítve a hitet, hogy a vezérlőpanel meghibásodott).
Egy idő után (30 foknál) már egyáltalán nem indult a szikra, ami jó táptalaj volt a hibakeresésre.
Hibakereső (hűtő) spray segítségével levadásztam a hibás alkatrészt: a két optocsatoló (CNY17-3) közül az egyik hibás volt. Ezt kicserélve a hiba teljesen megszűnt, a kazán végre normálisan üzemel.
(Amikor kiderült, hogy optocsatoló, azonnal eszembe jutott kedves tibibalogh520 válasza. Nem jött, hogy higgyem! )
Köszönöm a segítséget és remélem, én is segíteni tudtam ezzel másoknak hasonló hiba felderítésében.
(#) toro válasza alevente hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Köszi - többek nevében is - , hogy megosztottad "élményedet" a javítással kapcsolatban.
A kitartás általában felér egy csodával, s az ember sok mindenre rájön!
(#) tibibalogh520 válasza alevente hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Szia!
Örülök, hogy segíthettem, és hogy nem kellett egy vagyont kiadnod egy panelért. :yes:
Üdv Tibi.
(#) roadrock hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni van egy CIAO BERETTA kombi fali gázkazánom. Az a probléma vele, hogy megengedem a meleg vizet bekapcsol majd kb. 1 másodperc és kikapcsol a kazán és világit a piros LED. A fűtéssel nincs probléma csak ha a meleg vizet szeretném engedni. A mi nap volt egy szerelő kicserélte az NTC-t kipucolta szűrőket megnézte a szivattyút. Amikor vissza összeszerelte és kipróbáltuk akkor ment majd mikor már elment újra kezdte csinálni amit addig is de nem olyan sűrűn. Viszont most már be se kapcsol a kazán és továbbra is világit a piros LED, nagy ritkán bekapcsol akkor jön a meleg víz. Félek tőle ne hogy maga a vezérlő áramkör legyen a hibás.
Olvasgattam egy pár fórumon, hogy soknak a gázszelep tekercse van leégve, gondolom az én esetemben nem az a hiba mert a fűtéssel nincs semmi probléma.
Szerintetek mi lehet a baj forrás???

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) alevente válasza roadrock hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szia! Hasonlít a jelenség az enyémhez annyi különbséggel, hogy nálam hibajelzés nem volt, de talán ez a kazán eltérő típusa miatt.
Előfordulhat, hogy a szerelő jelenlétében végzett próbán a kazán még nem volt teljesen összeszerelve?
Lehet, hogy szintén egy elfáradt alkatrész a vezérlőpanelen, ami bizonyos hőmérséklet mellett már nem viselkedik rendesen. Olvasd el a 1254149 sz. hozzászólásomat (4-gyel feljebb), egy próbát megér. Sok sikert!
(#) toro válasza roadrock hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
A Beretta kazánod bitermikus.
A szivattyú kizárólag fűtési állapotban működik.
Az elektróda gyújtás és ionikus funkciót is ellát.
Csiszold meg kicsit. A hálózati villás dugót esetleg fordítsd meg.
(#) k81zoty hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Beretta Smart confort 24 csi kazán melegvíztartályban levő szivattyú igen zajos lett. Szerelő utánanézett, azt mondta, hogy a beretta kiadott 1 közleményt, amiben az szerepel, hogy tipushibás, és javasolják a beretta smart 24 -re átalakítás. A gyári panel 33 eFt, ezért utánanéztem más megoldásnak. Sikerült vásárolnom 1 hőcserés hibás komplett készüléket ennyiért. Szerelő átrakta a panelt, beáligatta a készüléket.
Azóta a készülék a a melegvíz készítés közben folyamatosan ki-be kapcsol, körülbelül 10 mp-ként. Maga a melegvíz hőmérséklete nem ingadozik, de engem nagyon zavar ez a folyamatos begyújtás, leállás. Normális ez a működés?
(#) zolika60 válasza k81zoty hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Normális. Gondolj bele mennyivel melegebb van mostanság. A bejövő víz is melegebb kevesebb energia kell a felfűtéshez.
(#) k81zoty válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Akkor minek van benne modulátor? azt gondoltam azért csinálja mert például begyustáskor kicsit túlmelegszik a víz, ameddig még nem modulálja vissza a lángot...
Ez a folyamatos ki-be kapcsolás nem teszi tönkre a hőcserélőt?
(#) k81zoty válasza k81zoty hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
... nem lehet hogy csak annyi a baj, hogy a minimum gáz túl magasra van beállítva?
(#) erdtam hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy immergas eolo mini 24 kombi kazánom, amibe panelt kellene cserélni a szerelőm szerint. A hiba a következő: hiába kattan az átfolyás szenzor vagy indít a termosztát, nem történik semmi. De alkalmanként működik , ha a mágnesszelepről a két érintkezőből az egyik le van húzva, és alaplángon megy az égő, viszont nem áll le, ha eléri a beállított hőfokot, csak 85 foknál letilt.. Paneljavítás szóba jöhetne? Várom segítségeteket!

Kösz.
(#) mahlo hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Segítséget kérek Stiebel Eltron GBH KE 11 kazán vezérlő panelje megegyezik e a GBH KE 19 tipuséval? Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) ALI hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Arca kombi cirkóm nem gyújt be. Engedi a gázt majd letilt. Nem látom hogy szikrázna.
Szét szedtem a panelt de nem látok rajta semmi különöst.

Köszi
(#) toro válasza ALI hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Pontosabban írd le a kazán típust!
Egyébként miért szedted szét a panelt?
(#) toro válasza mahlo hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Elvileg ugyanaz, csak a kazán teljesítmény más.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Lehet, hogy itt sokat olvashatod a vezérlőpanelek meghibásodását, de nem mindig az a bűnös!
A kivitelezők nagy része tapasztalatból szereli meg a rendszert és sok olyant kihagy, amit a kazángyártók a gépkönyvekben leírnak a rendszer biztonságos és megbízható működéséhez!
(#) ALI válasza toro hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Azért szedtem szét mert nem ad szikrát gondoltam valami elszállt.
Gáz szerelő meg teljes panel cserét akart csinálni kicsit borsos áron. És igazam volt találtam egy ellenállást ami elszállt. Most már begyújt csak pár másodperc múlva ismét letilt. Lehet azért mert folyamatosan szikráztat?
A pontos típus ARCA PROCKET24 F
(#) ALI válasza ALI hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
És heuréka. Sikerült megcsinálnom én balga miután kicseréltem az ellenállást fordítva kötöttem be az áramot.
Most már minden ok.
(#) toro válasza ALI hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Igen, mert fázis helyesen működik az ionikus lángőrzés!
Gratula a hibaelhárításhoz, ügyes vagy!
(#) heavyg hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.Szeretném megkérdezni,hogy foglalkozik e valaki Quasar 24 Fi vezérlö panel javitásával?
(#) Inhouse hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Adott egy barátom Aeg gázos vízmelegítője, őrláng nélküli típus, nem gyullad be a gáz.
Hozta a gázszelepet, amit egy elektromágnes vezérel, hogy azzal van a baj. 2 góliát elemről menne, 3V-ról. Nem tud önerőből behúzni, de ha rásegít, akkor bent marad. Kivéve és tápról próbálva ugyanez, gyenge. A tekercs 600ohm-os, annyinak is kell lennie.
A típusa ZD-131-c.
Tud valaki ilyenre hazai beszerzési forrást?

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Közben annyi új infó van, hogy a szelep 3 kivezetéses. Mértük, hogy 8ohm és 600ohm. A 8ohmra hőkioldót, vagy ilyesmit vizionáltunk...
Az egyik oldalon viszont 2 tekercsről írnak, 7ohm és 600ohm. A 7ohm lenne a behúzó, ami erős, de sokat fogyaszt és felesleges, ezért amikor behúzott, akkor átvált a 600ohmosra és az már behúzva tartja?

Üdv
Inhouse
(#) sziget hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Sziasztok !

Savio Prima S-24 tipusú gázkazánom van. 2004-ben gyártott.
Néhányszor előfordult, hogy nem gyújtott be.
Volt, amikor oldalba csaptam és megjavult. Más esetben az indító panelt ütögette meg és megint megjavul.
Ez a hiba a fűtési szezonban 3-4 szer fordult elől.
Lehet, hogy kontakt hibás a panel ? Átforrasztással javítható, vagy valamelyik ellenállás rendetlenkedik?

Kösz a választ

SSA42843.JPG
    
(#) polonkaig válasza sziget hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Szia!

Megpróbálnám azt, hogy a teljesítmény ellenállások környékét átforrasztanám. Ahogy nézem, alatta a panel el is van színeződve a hőtől, és a folyamatos hideg-meleg változás miatt esetleg kontakthibás lehet a forrasztás, főleg ha ólommentes, mert az ridegebb. Nem csak az ellenállások lábát, de 1-1.5cm-es körön belül minden forrpontot érdemes ellenőrizni. Egyébként kontakt hibákat lehet keresni eljegesítő spray-vel is, szerintem jó ha van belőle otthon.
(#) sziget válasza polonkaig hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Kösz a gyors választ. Nem vagyok szakember, csak megpróbáltam logikusan kikövetkeztetni, hogy mi lehet a hiba.
Keresnem kell egy szakit, aki hozzáértő és megtudja oldani a forrasztásokat
(#) fkappel hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
sziasztok van egy Renova C/f kazánom minden jó panel hall érzékelő de még se gyújt be se meleg vízre se fütéskor ???mindent át néztem át vittem szomszédba a panelt kicseréltük ott működik be gyújt nálam nem
Következő: »»   87 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem