Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   8 / 31
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Találtam egy videót,tudnátok nekem segíteni a kapcs. rajzban?Vagy valami ötlet hogy lehetne össze dobni egy ilyet.Előre is köszi!
Ez lenne
(#) gege95 hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Sziasztok! BD241C-t használok, annyi lenne a gond, ha a kapcsolást erősítő után kötöm, nem csinál semmit, ha simán gépbe van dugva villogtatja rendesen a led-eket. Mi lehet a baj?
(#) ja_kec hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Üdv. Lenne egy kérdésem, hogy hogyan lehet megcsinálni, hogy egy 12 v-os led szalag (24)-led a zene mély hangjára villogjon? Egy egyszerü kapcsolás jol jönne. Köszönettel Jakec
(#) tarzanboy hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Az autómban (régi suzuki swift) van lábtérvilágításom 2 oldalt 35cm smd ledszalag. Szivargyújtóról megy a 12v. A kocsiban továbbá van egy első szett hangszóró hangváltó nélkül (tehát kapja a full jelet a fejről) + erősítő, mélyláda kombo a csomiban(60hz-en vágva a láda). Most egy kétállású kapcsolóval tudom fel-le kapcsolni a lábtérvilágítást. A kapcsolót azonban le szeretném cserélni egy 3 állásúra és a 3. állásra rákötni egy olyan rendszert ami a mélyhangokra villog. Azt szeretném ha a mély erősségétől függően erősödne a fényerő + villanna fel(minnél mélyebb a hang annál jobban világítson). Visszaolvastam a fórumban, de nem nagyon értek ehhez, jó lenne ha valaki részletesen el tudná magyarázni mit kell csináljak. Még annyit, hogy ha megoldható ne függjön a fényerő a hangerőtől. Ugyanúgy világítson ha halk a zene, mintha üvöltetném. A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: tarzanboy
(#) proli007 válasza tarzanboy hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Hello!
"Azt szeretném ha a mély erősségétől függően erősödne a fényerő + villanna fel."

"Még annyit, hogy ha megoldható ne függjön a fényerő a hangerőtől. Ugyanúgy világítson ha halk a zene, mintha üvöltetném."

Nem érzel a kettő között cseppnyi ellentmondást? Már az első mondat is önmagában magyarázatra szorul. ("erősödne a fényerő + villanna fel") Ezt hogy is kell érteni?
üdv! proli007
(#) tarzanboy hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Valami ilyesmit szeretnék -> videó Röviden, tömören
(#) norbi97 hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok!
100led et szeretnék zenére vezérelni hogy lehetne megoldani?
(#) proli007 válasza norbi97 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Hello!
Ennek számtalan változata lehet. Az hogy van 100 Led, még nem mond semmit. Tehát hogyan szeretnéd "vezérelni"? Mekkora tápfeszültségről? Egyszerre vagy csoportokban, vagy hogy? Mert lehet villogó, lehet fényorgona, vagy "spektrumanalizátor", kivezérlésjelző, stb. De semmi esetre nem olyan gyatra áramkörrel, mint itt a topikban, amiben egy tranyó csücsükél..
üdv! proli007
(#) norbi97 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Egyszere ütemre szeretném.
(#) proli007 válasza norbi97 hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Hello!
Nem árultad el, miről fogod táplálni, vagy is mekkora feszültségről. Egyébként készülök rá, hogy feltegyek egy rajzot, csak a régi "munkagépem" még a pincében pihen, amin a terve van. Ha nem sürgős megvárhatod..
üdv! proli007
(#) norbi97 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Olyan tápot csinálok neki amilyen kell .
(#) sandrosdj hozzászólása Okt 8, 2012 /
 
Üdv!

Megépítettem az alábbi kapcsolást, viszont nem működik megfelelően.
- nem világít teljes fényerővel egyik led sem, csak ha közvetlenül a 3.3V-os stabIC-re kötöm
- nem működik a mikrofon erősítése sem
Zenére (audióbemenetről) működik, de nagyon halványan, mikrofonról egyáltalán nem.
Mit rontottam el? Mi a hiba a kapcsolásban?
(A csatolt videóban több minden látható, elnézést ha valamit nem úgy hívok, ami az valójában, hobbiszinten próbálom csinálni az ilyen dolgokat és még nem tudok sokat.)
Bővebben: Link (youtube)
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2012

wired2.png
    
(#) sandrosdj hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Ledek fényerejét megoldottam. Hogyan tudnám leválasztani, hogy csak a mély hangokra villogjon jack forrásból és mi baj lehet a mikrofon résszel?
(#) Amade1998 válasza sandrosdj hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Helló! Ha ezt megcsinálom és vonalszintű jelet adok neki, akkor ritmusra fog villogni mind a négy led? Vagy kell elé valami erősítő még?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) johny999 válasza Amade1998 hozzászólására (») Okt 17, 2012 / 1
 
Így fog mukodni: http://youtu.be/HPhm8VTCWpg

De itt megtalálod az egész leírását: Bővebben: Link
(#) sandrosdj válasza Amade1998 hozzászólására (») Okt 18, 2012 / 1
 
Jelerősség szerint fog villogni (nincs leválasztva a magas hang, így azokra is villan).
(#) Amade1998 hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
meg fogom akkor csinálni, de holnap estig már nem lesz kész a bulira, ezért lenne egy másik kérdésem. Ha mély hangfallal párhuzamosan bekötök egy ledet akkor a végfokom tönkremehet tőle?
(#) sandrosdj válasza Amade1998 hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Inkább a led fog tönkremenni..
(#) Amade1998 hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
rakok elé ellenállást. Már próbáltam és ment 15 percig. de én huzamosabb ideig gondoltam. mondjuk 3 óra hossza. tönkre tenné a végfokot?
(#) Amade1998 hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
azért csak 15 percig járattam, mert nem mertem tovább. féltem hogy baja lesz az erősítőnek. ezért inkább itt megkérdezem.
(#) sandrosdj válasza Amade1998 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
nem lesz baja
(#) sandrosdj hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Szeretnék készíteni egy olyan ledes stroboszkópot, aminek állítható a villanási sebessége egy potméter segítségével és a mély hangokra is reagálna (ütemkor is villanna).

-ha a hang jelszintje nem ér el egy bizonyos szintet (halk a zene vagy nincs benne mély [tucctucc] mondjuk 3-4 másodpercig), akkor a potméterrel beállított időközönként villannának a ledek

Valaki tudna erre valamifajta kapcsolást küldeni, amiben minden megvan és nem túl bonyolult elkészíteni?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) Starkers hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Üdv.
Olyan problémám és kérdésem lenne.
A kocsimba belekerült erősítő hídba kötve és mélynyomó. Erősítő 500w, mélynyomó 800w/250w.
Arra gondoltam hogy a mélynyomóra a hangszóró köré tekernék egy led szalagot ami a mély hangra jön működésbe. Azt mondták nekem hogy ehhez 3v-os led kell de szalagban még nem találtam ilyent. Erre kérnék segítséget vagy megoldást.
Előre is köszönöm a segítséget !
(#) xero03 hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A tervem a következő: autóba 2 hangérzékeny LED panel készítése Jack dugóval szeretném a rádióhoz kötni. A felépítése olyan lenne, hogy nem csupán discozni lehessen vele, hanem sima beltéri világításként is funkcionáljon! Megvalósítás 1 panel: 3 lábú kapcsoló ( 1 láb kikapcsolva, 2 láb világítás, 3.láb hangérzékeny) ezt az egészet nem akksira szeretném kötni, hanem egy saját áramforrásra (9V elem ) Esetleg ha valaki tudna nekem ehhez egy kapcsolási rajzot mellékelni? Egyszerű rajzra lenne szükségem! Köszönöm előre is!
(#) proli007 válasza xero03 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Hello!
- Az egyszerű "hangérzékeny LED" kapcsolások általában annyit is érnek. Amúgy van egyáltalán Jack aljzat a rádión?
- Miért is használsz 9V-os elemet? Annak nem sok kapacitása van, sokáig nem fog működni róla. A kocsiban ráadásul ott az aksi, ami kicsit béketűrőbb..
(Általában az "egyszerű rajz alatt, Ti az egy tranyós kapcsolásokat értitek. De ha egy tranyóval meglehet oldani valamit, akkor ki az az elvetemült féleszű, aki bonyolítaná az áramkört? Talán abban szeretné tárolni az alkatrészeket?)
üdv! proli007
(#) xero03 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia köszönöm a válaszod!

Van jack aljzat a rádióban és azért szeretnék külön áramforrást használni, mert nem szeretnm a fő vezetéket megszakítani és lassan enélkül is kevés lesz az akksi... Az egyszerűt pedig arra értettem, hogy felcímkézett rajz legyen mert sajnos nem vagyok még otthon a fizikai jelölésekben és sokkal egyszerűbb összerakni, ha látom pontosan, hogy mi melyik lábon mihez csatlakozik...
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) xero03 hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
Ezeket szeretném beleépíteni az áramkörbe:
HB-515-XY-8C LED 5 mm, SÁRGA, 3000 mcd, 590 nm, 17° 5 db/panel
DS 04 DIP kapcsoló, mini
BD241 tranzisztor
3,5 Jack dugó
(#) peter1995 hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Sziasztok. Elkészült a 4x48 ledes fényorgonám. Ezek párhuzamosan vannak kötve, így egyszerre szeretném őket villogtatni. 15VDC áll rendelkezésre. A mély hangokra szeretném villogtatni őket. Kipróbáltam a topikban található egy tranzisztoros dolgot, úgyhogy előtte van egy aktív hangváltó ami a mélyeket engedi át. Nem rossz de nem is a legjobb. Esetleg valami más, egyzserű megoldást tudtok a közel 200 led villogtatására?
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Na mostmár egy tranyóval se működik... Ha közvetlen a tranyóra kötöm a jelet villog de torzít a hangszóró, a szub hangáltón át meg alig villog( a legkisebb nyitófeszültségű led éppen hogy)

Valaki tud valami használható kacsolást nekem?
15VDC áll rendelkezésre ezt kellene a ledekre küldeni a mély hangokra. 192db led van egyenként 20mA-ra beállítva.
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Hello!
Csak egy jó tanácsot tudok adni, el kell, felejteni ezt az egytranyós idétlenséget!
Főleg 200db. Led esetén. Analóg módon működtetve a tranyót, 20mA/Led-sor esetén is kb. 1A az áramfelvétel. 15V táp mellett, ez 15W hő. Vagy is kapcsolóüzemben érdemes működtetni a tranyót, vagy is minimum egy komparátort kell használni, és a bementi jelet is egyenirányítani kell. ez egy tranyóval nem lehetséges megoldani..
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2012
Következő: »»   8 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem