Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   78 / 199
(#) tras válasza tras hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Itt az eredeti terv!

J-247.pdf
    
(#) janikukac válasza tras hozzászólására (») Aug 4, 2012 / 1
 
Szia. Elkészítettem én is, remélem ez mérethelyes lesz. Ellenőrizd le mindenképp, és azt is, hogy nincs-e hiba. Beültetési nálam sincs,de a másikról majd lenézed!
Üdv!

tras.LAY
    
(#) tras válasza janikukac hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Szia kösz a segítséget de sajnos ez nem az eredeti méret ez sokkal kisebb és ahogy mértem így nem stimmelnek az alkatrészek mert nem férnek be!
(#) tras válasza tras hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Az eredeti méret 52mm széles 50mm magas, sajnos nekem se sikerült eltalálni csak azt hitem van valami trükk amivel le lehet kicsinyíteni vagy esetleg nagyítani!
(#) tras válasza janikukac hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Bocs lehet hogy mégis jó csak sokkal kisebb eddig egyedül a kapcsolónak a furatait kel kicsit széthúzni vonalzóval méricskélek egyelőre úgy néz ki hogy mégis csak jó bár azt nem tudom hogy a sok ketyere nem foglya e egymást zavarni hogy sokkal közelebb lesznek egymáshoz?
(#) _vl_ válasza tras hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Ki kell nyomtatni egy papírra, és rápróbálni az alkatrészeket.
(#) niedziela válasza tras hozzászólására (») Aug 4, 2012 / 1
 
Hi !

52x50, azért ellenőrizd.

xxx.lay
    
(#) janikukac válasza tras hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Ki kell nyomtatni, ellenőrizni , hogy minden jó-e...
(#) tras hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget ezer hálám!
(#) janikukac hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy órához nyákrajzot . A kapcsolás itt található. A kijelzők típusa: SC52-11EWA. A középső kijelző helyére két ledet raktam (mert az villogna). Ezt csakis 2 oldalasra lehetett tervezni, arra terveztem, de így is , dróttal kell 3 dolgot kötni (O réteg).

Kérem, nézzétek át, hogy jó-e! Sose csináltam még két oldalasat. Ha van hiba, javításátok. Ha valaki viszont nagyon ráér, és úgy gondolja tud kisebbet, és szebbet ettől rajzolni, elfogadom.

Előre is mindent köszönök, üdv !
(#) proli007 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Hello!
Mire jó az, hogy a bázis 2kohm-okkal még egyet sorba kötöttél?
üdv! proli007
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Jani!
A stabIC bemenetén nagyobbnak, a kimenetén kisebb puffernak kéne lennie. Szerintem 100/10µF elég is lenne. Az 1µF-ot kevesellem.
Azoknál a pad-eknél, ahol alul és felül is be van kötve, állítsd át átmenő furatra. A tesztelésnél jól látszik majd, meg a nyomtatásnál sem fog hiányozni...
(#) janikukac válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Nem értem kérdésed, hiszen 5 2k-s bázis. ellenállás kell, annyi is van..

Vicsys: Köszi. Így gondoltad?

Várom a továbbiakat !
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Szia! Számold meg újra a 2k ellenállásokat! Négy helyen is sorba kötöttél kettőt-kettőt.
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Valóban . Tök buta vagyok. Ezzel okoskodtam, hogy hogy lenne esztétikusabb.... Akkor mindjárt javítom.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Kész. Van még hiba? Tudom nem túl esztétikus... :no:
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Szia!

- A kijelzők alatt nem fogod tudni forrasztani az alkatrész oldalt.
- 100nF közvetlenül a pic táp és fölt lába közé.
- A tranzisztorok közös emmittere nem megy sehová.
- Elég egy nyomógomb a beállításhoz?
- Kivezetnék egy - két lábat későbbi fejlesztésekhez: csipogó, relé vezérlés, DCF77 bemenet, stb. A panel elbírja...
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Az első 3-at orvosolom. A kijelzőt tudom, hogy nem fogom tudni úgy forrasztani, ezért lesz foglalat neki rakva. A 100nanót és a másikat később berajzolom. A rajz alapján elég 1 nyomógomb, de rákérdezek a rajz gazdájától. A későbbi fejlesztéses cuccot pedig hanyagolom. Olyan nem lesz. . .
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Azért könnyedén megoldható... Egy kicsit izgatni kell a kijelzőnél a vonalak. Egyet átrajzoltam. A 100nF-ot is beszuszakoltam.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Köszönöm a segítséged, rendes vagy !
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Na még 1.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Kössz-kössz!
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
A vezetőket formáztam, ahogy mondtad, de sárgával bekereteztem valamit, ami szerintem nem jó, hogy összeért. Mi a teendő? Csináljak valami átkötést, vagy úgy kell maradnia??
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Idézet:
„Ezt csakis 2 oldalasra lehetett tervezni”

Nekem sikeredett 1 oldalasra.. bár még nem szép de se átkötés se 2 oldal. Kis csinosítással sokkal kisebb is lehet!
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Köszi, de baromi nagy, nem SMD-s, a ledek elállnak, stb. Maradok a legutóbb feltöltött rajznál.
Ne haragudj!

Üdv!
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Nem haragszok azt csinálsz amit akarsz, én csak arra a kijelentésedre reagáltam miszerint ezt nem lehet megcsinálni 1 oldalasra. Mellesleg ha már minden áron smd.. PIC helyett is lehetne smd sőt a tranyók helyett is és a táp is kvarcban is vansmd.. ha smd-be terveztem volna fele akkora helyen elférne mint a tiéd most
Értem én hogy csináljunk nagy gubancot az egészből de ha az enyémet megnézed látni fogod hogy ha a picet megfordítanád fele ekkora káosz lenne a tiédben is! Mellesleg a kijelzők középső lábaik gyárilag össze vannak kötve ezért nem muszáj összekötni őket, ezzel is egyszerűbb lesz az egész!
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Sziaszok!
Nem jó a kiindulás! Előbb keress vagy vegyél dobozt, amibe beszereled, aztán az alkatrészeket vedd meg. Tervezd meg az előlapot, a panel felfogását a dobozban, a csatlakozási pontokat, a 7805 esetleges hűtését.
Aztán lehet panelt tervezni....
(#) morgo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Szia! Nem fogsz jól járni... Az összes 2 oldalas rajz hibás, nézd át a kijelzők bekötéseit! Egyszerűbb lenne kokozo rajzát alakítgatni, hogy kisebb legyen.
(#) kokozo válasza morgo hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Szia! Az enyémben is van hiba, a tranyók közös lába nincs gnd-re kötve. Megcsináltam ugyanolyan alkatrészekkel mint a 2 oldalas verzió, a képen látszik hogy még kisebb is lett!

janinak.JPG
    
(#) morgo válasza kokozo hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Hoppá, azt nem figyeltem, hogy van-e benne hiba
Következő: »»   78 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem