Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos roller
 
Témaindító: Gory, idő: Máj 20, 2006
Lapozás: OK   12 / 22
(#) Szacsek válasza Biro F. hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Szia!

Nálam a relé kattan, ha bekapcsolom a "gyújtást", ettől fogva működik a vezérlés.

Zoli
(#) Biro F. válasza Szacsek hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Próbálj meg szerezni új gázkart. Kérdezem, hogy mértél feszültséget a három vezetéken, mert ha csak a pozitívon van 12 volt az még nem volna probléma, de a testen is akkor zárlat van.
(#) binzsko válasza Biro F. hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Sziasztok. Próbáltam mindent amit irtatok: Az akku negatív és a piros vezeték közt 12v a feketén .zölden ,igy nem tudtam feszültséget mérni. Tegyük fel rossz a szabi a gázkar ,,, Mennyibe kerülne nekem egy olyan szabályzó ami a legegyszerűbb dolgokat tudja: legyen gázkar egy három állású kulcsos kapcsoló, és egy töltöttségi szint jelző(ledes). A motor mondjuk 250-500w. Nem bolti érdekel. Előre is köszi.üdv
(#) binzsko válasza binzsko hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Szóval,, akkor ha a pozitívon mérek csak 12voltot ( az akku negatívjához képest) akkor még lehet hogy jó a szabi? De ha így van valamelyik vezeték érintésével akkor is indulnia kéne a motornak ,,nemde?? CSak a baj lesz ezzel is
(#) Szacsek válasza binzsko hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Hali!

Csak most olvastam alaposabban a hozzászólásokat!
Valamit tisztázzunk. Mennyi akku van a rollerben és hogy vannak kötve? 12V-os rollert még nem láttam, illetve csak gyerekjátékként. Általában sorba van kötve a két akku a 250W-os motornál, a nagyobbaknál 3 akku sorosan. A negatívoz képest tehát 24-30, illetve 36-45V-ot kell mérni az akkukon és a vezérlő bemenetén. A gázkar pozitívja 5V! A világítás, index, kürt... szoktak 12V-ról menni, de ez nem bírja a motort és nem vezérelt!

Zoli
(#) Biro F. válasza Szacsek hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Jól írod, sorba vannak kötve az akkuk. Csatolok néhány képet a vezérlők bekötéséről. A kürt, a világítás és az index is 24 voltról működik.1. bekötés, 2. bekötés, 3. bekötés.
(#) binzsko válasza Biro F. hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Sziasztok. Ugy alakult hogy vettem hozzá gázkart ,be lett kötve ,,de semmi, a szabályzóval nem tudtunk mit kezdeni. mindent müködtet csak a motort nem. Őrülnék ha valaki tudna építeni nekem egy motor vezérlőt , a boltokban kaphatók számomra sok felesleges dolgot tartalmaznak,pl index,világitás,stb. Előre is köszi.
(#) alteregg hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Csak két kérdésem lenne Hozzátok.
Minden rollerban forrasztva vannak az akkumulátorok?
Vettem egyet használtan, és az eladó szerint mindegyikben így van, ami roncsolás mentesen bontható.
Minden segédeszköz nélkül hogy tudom így az akkukat kicserélni?
Köszönöm.
(#) alteregg hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Bocsánat.
Konkrétan akkusarut szerettem volna írni.
(#) alteregg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Mellékeltem egy képet róla.
Lehet hogy gyárilag külön dobozban volt (házilag vannak rajta dolgok tákolva, így elképzelhetőnek tartom).
(#) zolika60 válasza alteregg hozzászólására (») Jún 1, 2012 / 1
 
Ez gyárilag biztosan nem volt forrasztva.
(#) alteregg válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Köszönöm.
Én is erre tippeltem, azért is kérdeztem meg. Akkor ha jól gondolom, ezt csak a kötés oldásával tudom cserélni eszközöm sincs hozzá.

Ráadásul a töltője is elromlott.
Tudtok esetleg valakit Székesfehérváron, aki meg tudná nézni nekem? Persze nem ingyen.
Egy új töltő 10ezer körül van, de még kintről is 7ezerbe lenne.

Egyébként amikor tölt, akkor gondolom kellene hogy visszajelzést kapjak a gázkar mellett lévő ledekről, de nálam sajnos nem világít. Csak ha bekapcsolom a rollert, de akkor mind egyszerre.
(#) miselino52 hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Sziaztok!
Nekem lenne egy különleges kérésem, szükségem lenne egy forgó mágneses mező előállítására alkalmas elektronikai kapcsolásra ami 12-24volton dolgozik és legalább 30-50ampert tud. Egy 12 voltos generátorból kiszedve a diódákat asszinkron motorként működik. Ez így jó lenne rollerek, kismotorok, és kis autók meghajtására.A bontókba nagyon sok generátor található fel és alakítható ki belőle elektromos hajtás. Aki tud legyen szíves segítsen, egyenlőre csak kisérleti szinten.
(#) cupika97 válasza miselino52 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Hali. Valaki tuna nekem ehhez bekötési rajz kellene. köszi
24V 250W os rollerben volt
(#) Szacsek válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 8, 2012 / 1
 
Feljebb, vagy 9 hozzászólással találsz bekötési rajzokat! A kép kicsi és hiányoznak a csatlakozók, így macerás!

Zoli
(#) cupika97 válasza Szacsek hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Amik ott vannak eggyik sem jó ehhez
(#) cupika97 válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Segitsetek, léccives
(#) Biro F. válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Üdv.
Csatolok egy képet a vezérlőd csatlakozójáról, melyeknek mellé van írva hova kell kötni. Egy-két csatlakozó és vezeték nem egyértelmű, mert például a fekete szálat ami kétszer is toldva van. De csak sejteni vélem az megy a sebesség mérőre, amit csak kiméréssel lehet megállapítani. Kérdés, megmérted a vezérlőd csatlakozójában lévő vezetékekben hány volt van?
(#) cupika97 válasza Biro F. hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Hali

Mit tettél motornak az az akura megyen mert a - rá van forrasztva, aku hellyett a motor, és énnekem csak akku figyelő van műszerfalam nincsen. És van kulcsos kapcsolóm.
(#) Biro F. válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 9, 2012 / 1
 
Üdv.
Gyakorlatilag a vastag piros és a vastag fekete vezetékek mennek közvetlen az akkura, a másik vastag piros meg a vastag zöld a motorra. A képen oda írtam melyik csatlakozó megy gyujtáskapcsolóhoz, amin még rajta van a biztosíték tartó egyik fele. A két fekete szál a fékkarhoz megy ez a motor tiltás. Piros-fekete vezetékes dugó a töltő aljzatra. Akku figyelőre pedig a másik piros-fekete vezetékes csatlakozó aljzat. A két vékony vezeték amin nincs csatlakozó az a sebesség felező. És van még az a vastag fekete vezeték amit nem tudok azonosítani.
(#) cupika97 válasza Biro F. hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Gyujtáskapcsolót hogyan kell bekötni? Simán csak zárjam az áramkört, a 2 huzalt?
(#) Szacsek válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Igen!
(#) cupika97 válasza Szacsek hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Hali. Az a gond hogy nem indul. Piros-zöld dugó az szerintem a töltő, mert a töltőtől is ilyen jön. Lehetséges? Első világítást hogy kössem be, mert háromálású a gyujtáskapcsolóm, azaz ilyen 0-áram alatt a roller-áram alatt a roller+első lámpa világít. Ezt most hogykell bekötni?
(#) cupika97 válasza Szacsek hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Sikerült, a kapcsoló 3. kivezetését rákötöttem az izzóra és a - ra az izzó másik kivezetését. Világít.
Csak egy gondom van. A motor nem működik. Minden jó be van kötve. Mi lehet a gond?
(#) Biro F. válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 17, 2012 / 1
 
Üdv.
Própáltad már a motor két kivezetését direkt rákötni az akksikra, ha működik a motor, akkor a vezérlőben kell keresni a problémát. A vezérlőröl kössél le mindent csak az akku plusszát és minuszát hagyd rajta, a gyujtáskapcsoló két szálját kösd át egy darab vezetékkel. Ezután mérd meg hány voltot mérsz a gázkarra menő plussz vezetékén, itt 4,7-5 voltnak kell lenni, ha meg van kösd rá a gázkart. A motorra menő vezetéknél a fetektől jövő szálat mérd meg, teljesen ráhúzott gázkar esetén közel nulla voltot kell mérjél.
(#) cupika97 válasza Biro F. hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Motor működik. Mingyárt megmérem, csak az a gond hogy még nincsem gázkarom, csak direktbe kötöm össze a pirosat és a zöldet.
(#) cupika97 válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Piroson mértem 0,4 voltot. Ez mit jelent?
(#) Biro F. válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 17, 2012 / 1
 
Gázkar piros vezetékén mérted ezt az értéket, akkor csak feltételezni tudom, hogy néhány alkatrész kiment a vezérlődben. Végig kell ellenőrizni az alkatrészeket, vagyis a diódákat, ellenállásokat, tranzisztorokat és fetet. Keresd meg a gázkar piros vezetékéhez tartozó zéner diódát, mérd ki.
(#) cupika97 válasza Biro F. hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Az a gond hogy, nézz lécci vissza az alőző oldalra a képekre. Az a gond hogy be van öntve gyantával.
(#) Biro F. válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 17, 2012 / 1
 
Bocsánat nem néztem. Sajnos azt kell mondjam, hogy szerezzél be egy másik vezérlőt. Amivel levan öntve azt lehetetlen leszedni.
Következő: »»   12 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem