Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1115 / 2500
(#) Elvis74 válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Szia Reloop!
Köszönöm, hogy írtál, a kérdés már csak az, hogy a scart másik végét, hová dugom az erősítőben?
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nagyon fel kell tekerni ahhoz, hogy "hangos" legyen....Emlékeimben még él, hogy alig mertem hangerőt adni rá, mert nagyon hangos volt....
Az is eszembe jutott, hogy nem 2000-ben, hanem 2003-ban vásároltam.

A választ köszönöm!
(#) reloop válasza Elvis74 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
A hangerő szabályzó gomb állása a bemenő jel nagyságától függ. A készülék öregedésével nehezen hozható összefüggésbe a tapasztalatod.
Az erősítő hátán van TV feliratú piros és fehér RCA aljzat. A scart/RCA azonos színű dugóit használd. Kis szerencsével rá van írva a két-két fehér és piros közül melyik a IN és az OUT. Legkésőbb másodikra megtalálod Ha nem jót dugtál össze esetleg nem jön meg a TV hangja, baj nem történhet. Az erősítő bemenetválasztóját természetesen TV-re kell kapcsolni.
(#) Elvis74 válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Lehet, hogy rosszul van összedugva a dvd az erősítővel???
Hiszen az adja a bemenő jelet, sőt a rádió tök jól szól!!! Köszönöm az irányítást, egy samsung dvd (alap) lehet, hogy "ő" a ludas?
A TV rákötés tippet is köszönöm, viszek kábelt és megírom, az eredményeket!
(#) Elvis74 válasza Elvis74 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
No, megnéztem, egy piros-fehér páros megy a dvd-ből az erősítőbe, de mindkettőn van még egy sárga "hely"....
ez lehet a baj?
(#) reloop válasza Elvis74 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
A sárga az videó jel. Nem kell feltétlen az erősítőbe kötni, az független a hangtól.
(#) Elvis74 válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Aha, értem!
De akkor mi a gond?
Samsung dvd c 550...
(#) reloop válasza Elvis74 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Szerintem nincs semmi gond. A lejátszó, vagy a műsor anyag ilyen jelszintet tud. A poti adott állása csak azt mutatja mennyire kell a bejövő jelet leosztani. Köss a DVD helyére mást, mondjuk egy telefont (jack/RCA) meglátod ugyan akkora hangerőhöz egészen máshova kell a hangerő gombot tekerni.
(#) Jackass válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
A cikkben lévő nyákra készült el a végfok. Kimértem minden ellenállást diódát végtranzisztort és mind jónak bizonyult. A másik panelon is a C8 on "negatív" feszültség lép fel ha csak fél tápot használok tehát nem ez okozza alapvetően a hibát. Igaz 1-2 V-al kisebb a megjelenő feszültség. Szimmetrikus tápot adva a panelnek mindkét tápágáram nagyon nagy nem vártam meg a végét. Meghajtó IC nélkül a feszültségszabályzók adják amit kell és az áramfelvétel is nagyon kicsi. Tudom elég egyszerű módszer de a feszültségszabályzó lábai közti ellenállásokat is kimértem mindkét panel esetén és közel egyeznek. Jónak vélem őket.
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Az LM317 és 337 is jó helyen van A testhez képest a feszültség mindkét oldalon -15,3V körüli. Több meghajtó IC vel is próbálkoztam mindig ugyanaz a helyzet.
(#) simi21 hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.Volna nekem 4db KT805B tranzisztorom és ebből szeretnék egy erősítőt építeni.Szerintetek hagyjam meg az eredeti paneljait vagy csináljak egy újat hozzá?
Ime:
http://alltransistors.com/transistor.php?transistor=39146

http://www.google.hu/imgres?q=kt805b&um=1&hl=hu&biw=1152&bih=739&tb...0,i:84
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Nehéz elképzelni, hogy az IC képes annyi áramot felvenni amitől a C8-on a -15V átfordul pozitív előjelű feszültségbe. Pedig ez történik, ha jól értem amit leírtál.
Az LM337 nem forrósodik fel ilyenkor?
Állhat a háttérben gerjedés. Mi történik rövidre zárt bemenettel? Mi történik ha a jó csatornát leválasztod a tápról (vagy csak az IC-t kiveszed belőle)?
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Itt van a kutya elásva Amelyik végfokot először élesztettem szabadon hagyott bemenettel sem gerjedt be. Egyszerűen kifelejtettem ezt a mozzanatot
Rövidre zártam a rossznak vélt végfok bemenetét is és láss csodát működik. Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét. További szép napot!
(#) titi11 hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Tudna valaki segíteni szimetrikus táp terén? köszönöm szépen kérem irjon rám
(#) granpa válasza titi11 hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Van ilyen topicunk. Egy próbát megér oda írni.
(#) puffed hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Sziasztok!
A BD911-es tranyókat érdemes használni erősítőbe?Kaptam ma 8 db-ot utána néztem a google-n egy-két "hangos" kapcsolással találkoztam de nem jellemző...
(#) keszeg01 válasza puffed hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Lehet és érdemes a fényképen lévő erősítőben is az van bd912-vel párban valami gyári cuccban volt, és elég jól szolt. Majd a fényképet küldöm.
(#) mindenes válasza puffed hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
A bd911 egy általánosan használt teljesítmény tranzisztor. Ha megnézed az adatlapját ebből kiderül hogy kimondottan teljesítmény erősítéshez (ez lehet akár egy HF végfok is) és kapcsoló elemként használják.Ha HF végfokot szeretnél belőle építeni akkor szükség van még a párjára is ami a Bd912 . Nagy előnyűk hogy relative magas tápot viselnek el (100V). A tranyók párhuzamos kapcsolásával több száz watt is kivehető belőlük.egy példa
(#) keszeg01 válasza puffed hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Itt a kép.

Kép0069.jpg
    
(#) bluebier hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Helló!
Régebben vásároltam valahol 4*45W os erősítőt.
Az lenne a kérdésem tud-e valaki ilyen kapcsolási rajzot küldeni nekem.
Köszönöm
(#) bensepeter hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy, Akai Am-A302-es típusú erősítőbe tudja-e valaki a relé típusát. Annak idején egy szakbarbár úgy javította, hogy burkolatát lebontotta és össze szigetelő szalagozta, mert valami miatt nem indult, valószínű azért mert az egyik oldala elvolt már szállva neki. Nálam egy kerti partin néma lett, és akkor tárult elém a burkolat eltávolítása után. Most cserélném benne a két véget és a relét, csak a relének nem tudom a típusát, mert levette a burkolatot. Előre is köszönöm.
(#) dudassandor1 válasza bensepeter hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Szia!
A relé típusa: G4Z-2282P 2NO 24V
(#) golem hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Sziasztok van 2 hangfalam és rávan irva hogy impadence 4....8 ohm mit jelent ez?
(#) golem válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
8 ohmos erősitőt rá köthetem?
(#) balalaci41 hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy TDA7374-es ic-m, találtam hozzá kapcsolást is, de ez nekem elég alapnak , meg furcsának is tűnik még kezdő szemmel is . Az lenne a kérdésem, hogy hol és mivel kell kiegészíteni, hogy működjön.
Előre is köszi a válaszokat.

tda7374.jpg
    
(#) GyurikaBx válasza balalaci41 hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Szia! Kapcsolást semmivel nem kell kiegészíteni, de kell még hozzá tápegység bemenőjel és hangszóró!
(#) danodano válasza golem hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Igen.
(#) balalaci41 válasza GyurikaBx hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Köszi a gyors választ, ha jol gondolom +12 kell neki meg föld, szerinted számítógép tápról be lehetne izzítani? És a nem használt lábakat hagyjam szabadon, mert egyelőre csak egy bemenetet és egy hangszórót kötök rá próbának, mivel bontott darab, remélem műkődni fog .
(#) reloop válasza balalaci41 hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Szia! Ha a táp és a jel ugyan abból PC-ből jön, lesz egy kis zúgása a földhurok miatt, de próbálni alkalmas. A nem használt bemeneteket ajánlott kondival testre kötni.
(#) Beringer 600 hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Reloop fórumtársamnak! Heló! Az lenne a kérdésem,hogy amibe segítettél erősítő felélesztésében,az eredeti kapcsolásban 680 o, ellenálás van és javasoltad hogy ennek helyére tegyek 1 k trimmert,és állítsam be a kimeneti DC-t.Esetleg az befolyásolná az eredeti beállítást,hogy végtranzisztorként nem 2sc5200-at használok,hanem bd245c-t?Üdv.
(#) bonannoelectro hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Hali.
Ebben a kapcsolásban a tekercs értéke mennyi lehet? Vagy hány menet milyen átmérőre és milyen huzalból?
Előre is köszönöm segítségetek!
Következő: »»   1115 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem