Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   54 / 2515
(#) zsoltee0001 válasza Carter hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
hi
először nézd meg, hogy a zúgás az 50Hz-s? (brumm) ha igen akkor csatlakozok az előző Hsz-hoz, nem hiszem, hogy a trafó zaját hallod.
(#) Carter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
biztos hogy a trafo hangja, mivel a hangszóróbol ugyan azt hallom mint amit a trafo mellet hallani, ha nincs hagszóró.
(#) Carter válasza Carter hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
ja és elhallgat ha megfogom az ic bordáját (nincs szigetelés az ic és a borda között) a bordán is minusztáp van.
(#) Gery válasza Carter hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Akkor szigeteld el a borátol
(#) szamóca válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Biztos működik mert nekem ez van mindegyikbe (4042-4044-4046-4048-4050)
Érdekes hogy a 11-es láb az IC belső rajzán nincs megadva.
(#) zsoltee0001 válasza Carter hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
biztos, hogy földhurok van, akkor is búg ha nincs rákötve semmire (Pc, Hi-Fi)??
nézd meg, hogy a jelföld hol csatlakozik a földeléssel, mert csak az erősítő panelján van összekötve, ha máshol is érinkezik akkor brumi van.
(#) Carter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
akkor biztos hogy földhurok, mert ha nincs bemenőjel akkor is búgogat.
Akkor ennek utánanézek.

Ugye csillámmal szokás elszigetelni az ic-t a bordától?
A TDA7294-re lehet ilyet méretre kapni vagy hogy?
(#) Pafi válasza Carter hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Idézet:
„elhallgat ha megfogom az ic bordáját”


Ebből következik hogy nem földhurok, hanem árnyékolatlanság a gond.
(#) Carter válasza Pafi hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
és ezzel mit lehetne csinálni?
a jel természetesen árnyékolt kábelen megy végig.
(#) Pafi válasza Carter hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Végig kell nézni, hogy hol hiányzik valami bekötés.

Tedd föl a kapcsolási rajzot! Csinálj egy fotót, amin látszik minden részlet!

Bár az sem kizárt, hogy gerjed.
(#) Carter válasza Pafi hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
a kapcsrajz

sc.gif
    
(#) nrgie válasza Carter hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Esetleg akad kép az elkészült műről is?

Szerintem szigeteld el a bordától és CSILLAGPONT-ról földeld le a bordát is. (Nekem egyszer ez segített)
Amúgy a panelektől milyen távolságban van a trafó?
(#) Carter válasza nrgie hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Igen a "műről" nem tettem fotót, mert csak telefonnal tudok most fotózni az meg nagyon láthatatlan.
A trafó kb 20-24cm-re van.

Megprobálom majd amit írtál.
(#) zsoltee0001 válasza Carter hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
hi
szerintem pafi nem erre a rajzra gondolt.
ha mást nem, egy papírra rajzold le ha nincs jó minőségű fényképeződ az egész erősítő kapcsolási rajzát (táp-erősítő-bemenetek összeköttetésére gondolok)
nekem a tippem az, hogy a jelföld valahol az erősítő panelján kívül is érintkezik a táp földjével.
lehet kapni boltban csillámot, de a csavarnál is meg kell oldani a szigetelést, gondolom ilyen átvezető szigetelő gyűrűt is kapni, bár én még annak idején bontottam és van egy rakással
üdv
(#) Pafi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Idézet:
„szerintem pafi nem erre a rajzra gondolt.”


Erre a rajzra gondoltam, bár tényleg nem ártana a környezet (táp, hangerőszabályzó) bekötési rajza sem, de a legfontosabb a kész erősítő fényképe, mert a hiba szinte biztosan ott van, nem a kapcsolási rajzon!

Idézet:
„nekem a tippem az, hogy a jelföld valahol az erősítő panelján kívül is érintkezik a táp földjével.”


És ezt megszünteti az ha valaki hozzányúl a hűtőbordához?
(#) zsoltee0001 válasza Pafi hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
„elhallgat ha megfogom az ic bordáját ” erre igazából nem tudok választ adni, javítottam már brumos TDA-t és ott is ez a jelenség volt megfigyelhető, bár kérdéses, hogy megszűnik vagy csak halkabb lesz, én ezt a problémát a jóöreg kizárásos módszerrel közelíteném meg.

Carter ! vedd le az erősítő bemenetéről a kábelt,(mármint a TDA paneljáról) ne legyen semmi rákötve az inputra, ha megszűnik a brumi akkor a földhurok van, ha nem akkor az erősítő panelján kell keresni a hibát
(#) lobbooo válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Ja-ja,de utána néztem,a T1-T2 áramtükör,és a T3-T4 diff.erősitő közt van,berajzoltam.Annyira nem vaok otthon még ebben a témában,szerinted miért van azon a panelon a 6-11-es,a gyáriakon meg 8-11 összekötve? vagy mindegy? az összes gyári panelon a 6-os láp "vakvágány",a tieden meg a 8-as,mégis mükszik! :eek2:
(#) lobbooo válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Itt arajz!

stk.JPG
    
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a TDA2052-es IC-vel az erősítőmet, ami elvileg 40Wattos. Meg tudnátok mondani, hogy mekkora bemenő jellel lehet teljesen kivezérelni? Próbáltam mp3-lejátszóról, nagyon halk volt, számítógépről csak kicsit hangosabb. viszont, ha egy 3Wattos erősítőre kötöttem, már sztem leadta a maximum teljesítményét.
Ezekből az adatokból lehet következtetni ,hogy mekkora előerősítőt építsek elé?

Egy sima NE555-ös ic-s előerősítő képes leadni akkora jelet, hogy megfelelő erősítést kapjak?
Megj: minden alkatrész akkora, amekkorának kell lennie.

Esetleg tudja valaki,hogy mely alkatrészek állítják be az erősítés szintjét?

Észrevettem,hogy az egyik lábon van egy kondi, meg egy 560 ohmos ellenállás, mely az egyik rajzon R-C sorrendben van, a másikon pedig C-R. Ez okozhat valami problémát? (lásd csatolmány)

Köszönöm Szépen!

he.jpg
    
(#) Gery hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
???
(#) szabi83 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Idézet:
„Észrevettem,hogy az egyik lábon van egy kondi, meg egy 560 Ωos ellenállás, mely az egyik rajzon R-C sorrendben van, a másikon pedig C-R. Ez okozhat valami problémát? (lásd csatolmány)”


a felső-gyári- rajz van helyessen(visszacsatolás).

üdv

(#) lamalas válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Mindegy milyen sorrendben van az a bizonyos RC tag. Viszont az also rajzon hianyzik a 7-es labra kapcsolodo 22k-s ellenallas (nagy hiba!!!) ami a felso rajzon R1. Persze az also rajz amugy sem befejezett szoval ez mind1
(#) KD mester válasza lamalas hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Készül már a B5?
(#) lamalas válasza KD mester hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Keszulget. Trafo, puffer kondik es az alkatreszek nagy resze (nem mindegyik, pedig azt hittem minden van otthon hozza) mar megvannak. Nyákot kell meg gyartani (amit nagyon nem szeretek) es akkor indulhat a moka. De mas dolgok is futnak parhuzamosan (nem elektronika) es nem tudom minden szabadidomet erre aldozni. De a lenyeg, hogy ezt megepitem, nem lesznek kifogasok Majd beszamolok rola ha kesz lesz.
(#) Kovidivi válasza lamalas hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Köszi a választ!
A kapcsolásban benne van a 22k.
Én először az ellenállást raktam, utána pedig a kondit. Akkor ez helytelen?(mert két fajta választ kaptam)
Az előerősítés mértékéről esetleg tud valaki valamit? megköszönném!
Kapcsolódó hsz.
(#) Pafi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Mindegy a sorrend!
(#) Kovidivi válasza Pafi hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Köszönöm! Akkor már csak az a kérdés, hogy én rontottam-e el valamit, vagy tényleg kell elé előerősítő (erősítetlen jelről kb. akkorát szól, mintha a gagyi 2*3wattos számítógép hangfalat felnyomtam volna (vagy még annyit sem... ) )
(#) leaser hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
Sziasztok!
Nem tom épített-e már TDA 7294-el végfokot?
Szeretnék egy aktív kb 80W-os hanfalat építeni, de nem ismerem sem az IC, sem a kapcsolást. Neten találtam egy címet , aki leküld minden alatrészt nekem csak össze kell szerelni.
A kérdésem az lenne:
1. kb ? w-os trafót kellene szereznem hogyha a véget meghajtom (szintivel) ne torítson.
2. + - 30V-hoz elég a2*24Váltó?Mert a leírásba annyit ír.Hobby Elektronika 1979/9 310.old.
Válaszaitokat előre is köszönöm:
leaser
(#) Kovidivi válasza leaser hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Hello!
A trafó legyen legalább 1.5-ször nagyobb, mint az a teljesítmény, amit ki szeretnél belőle venni.Jelen esetben 120Wattos bőven elég lesz. +-30 voltot pedig a +-21volt egyenirányításával érhetsz el (gyökketővel kell szorozni), de számolni kell azzal is,hogy ezt terheletlenül fogja leadni.Terhelés alatt fog esni néhány voltot. +-21voltot simán elbír az erősítő, nagyobb fesszel (plusz egy-két volt) már nagyon kell vigyázni, mert eléggé feszegeted az ic határait tápfesz tekintetében. ha jól gondolom, hogy 4ohmmal fogod terhelni.
(#) vtsoftware hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
Helló

Van a TDA7386-os IC (adatlap).
Az adatlapjában levő erősítőt szeretném megépíteni csak máshogy.
A máshogyon annyit értek hogy 4ohm-os hangszóró helyett 8ohm-ossal szeretném használni, 4 hangszóró helyett 2-vel.

Milyen módon lehet ezt megoldani, ha egyáltalán megoldani?
Következő: »»   54 / 2515
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem