Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   88 / 293
(#) sziget válasza fkappel hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Ha nem elektromos probléma van, akkor lehet, hogy a rendszert légteleníteni kell, vagy a hőcserélőt ki kell tisztítani.
A kazánban a szivattyúnál is van légtelenítési lehetőség.
Én is jártam már így. Utána begyújtott.
(#) toro válasza fkappel hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Valamilyen hibakódot ki kell írnia!
(#) H_Zoo hozzászólása Aug 6, 2012 / 2
 
Sziasztok!

Egy BOSCH cirkóval van gondom, amiben Honeywell 45.007.351-006 vezérlő van. Villámcsapás érte, de ad életjelet, hibajelző led 2 másodpercenként villan, 5. led villog. Ez füstgáz szenzor tiltást vagy alacsony feszültséget (táp?) jelent. A füstgáz szenzor rendben, annak bemenete is, ha lehúzom a szenzor kábelt szenzor hibát jelez, sztem. alacsony feszültség problémát jelez. Van ötlet, mit nézzek meg? Kapcs. rajz esetleg vkinek? Vagy elfekvő elektronika? Köszi
(#) jozsef55 hozzászólása Aug 7, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Van egy quadriga t2 23mi fali cirkó kazánom, amit tegnap vizkőtelenítettem. Csak a felső részt szereltem le amiben a víz áramlik, és sósavval vizkőtelenítettem. Összeszerelés utána a gyújtóláng nem kapcsol, be és nem is szikrázik amikor megnyitom a meleg víz csapot. Amikor a vizet elzárom, akkor viszont begyújt, és ég folyamatosan. Még egy kérdésem lenne, hogy hátul a tágulási tartályban hány bár levegő nyomásnak kellene lennie?
Remélem tud valaki segíteni!!!
köszönöm
(#) nandor zsigmond hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
demrad kazánban a biztositékig van feszültség tovább nincs,miért tudja valaki?
(#) Inhouse válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Kiment a biztosíték.

Üdv
Inhouse
(#) toro válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Ezek szerint "kiégett". Feszültség mentes állapotban mérj rá ellánállásmérés funkcióban.
Ha nem mutat semmit rossz, ha "O"-át akkor jó.
(#) nandor zsigmond hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
Kösz a választ,de úgy néz ki a biztositék jó!!Lehet javitani a panelt:?Demrad,BK/HK DKombinált kazán:
(#) szakács judit hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősömnek DEMRAD ADEN tipusú kombi kazánja van, még csak a meleg vizet használnák, ha lenne. Bekapcsol, fűt néhány percig, aztán leáll a fűtés. A rendszert az előbb tisztítottuk át citromsavval,de a helyzet változatlan. Sajnos nincs semmi leírás a kazánhoz, most költöztek oda. Ez is lehet NTC? Mellesleg az ő szerelőjüknek sincs semmi elképzelése, pedig ez nem az aki nálam volt anno. ELŐRE IS KÖSZI A SEGÍTSÉGET.
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Szia Judit! Te kis SZERELŐ és PROBLÉMAMEGOLDÓ!
Néhány perc vagy 10-15 mp?
Ha az utóbbi, akkor villásdugó fordítás, tudod?
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Szia szerelők gyöngye!
A második, legalábbis ma csak néhány másodperc volt.
A drága szerelőjük még csak dugvillát sem szerelt fel, csokival van bekötve. Természetesen a kád fölött, szabadon lóg a falon. Áramtalanítani sem lehetett csak ha az egész házról lekapcsoltuk a biztosítékot. Erre tettem is egy megjegyzést. Majd holnap kötünk be konektort meg dugvillát. Mindenképp jelentkezem. Köszi szépen.
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Szia, no ez szép munka lehetett a kontártól!
További szép estét!
(#) toro válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Át kellene nézni a forrasztásokat!
Valószínűleg "hideg forrasztásos"!
(#) nandor zsigmond válasza toro hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Köszönöm meg tesszük .
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia!
Bocsi, de az ünnep alatt nem voltam gép közelbe.
Azt mondják így sem változik semmi. A múltkor elfelejtettem a hajszárítózást, de majd megpróbálom. Szerintem ahogy néztem ez is NTC-s, csak másképp néz ki mint az enyém. De azért erősítsetek meg, hogy az az aminek gondolom. Na meg persze, milyen adatokat kell kapnom ha bemérjük?
Köszi!
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
A hőcserélőből lefele jövő csőre van egy klipsszel rögzítve. Vékony vezetékekkel.
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
A hőcserélőnél jobbra fönt a lemez burkolat alatt láttam egyet , a másikat balra lent a panel mögött. Kis henger alakú és klipsszel rögzített. Ami nekem fura volt az az, hogy a környéke le van öntve fehér valamivel kb. 5 cm hosszan. Ez nem gátolhatja az érintkezést? A jobb oldali elég masszívan van rögzítve, de a bal nem. Amikor vettem le a sarut azzonnal elmozdult. Érdemes arrébb tenni ahol tiszta a rézcső? Ha a sajátom lenne már biztos próbálkoztam volna.
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Az a fehér, egy hőközlő paszta, mely pontosabbá teszi a hőátadást.
(#) nzozz hozzászólása Aug 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy 4 emeletes társasházban lakom, ahol a fűtés parapetes gázkonvektorokkal van megoldva. Alacsony hatásfok, rossz szabályozhatóság, stb, de ez van, átváltani radiátoros fűtésre nagy munka és sok pénz lenne.
Jelenleg ehhez hasonló, de régebbi fajta szabályzók vannak gyárilag a konvektorokhoz. Ezeket szeretném lecserélni egy (valamilyen saját) elektronikus vezérlésűre, amin be tudnám állítani időponthoz a hőmérsékleteket. Mennyire lenne ez bonyolult vagy megoldható egyátalán?

Köszönöm
(#) toro válasza nzozz hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Az elgondolásod jó, csak nem ilyen egyszerű a dolog.
Csak olyan alkatrészt lehet beépíteni, amivel a gyártó összerakta s erre kapta meg az engedélyt!
(#) szerviz válasza nzozz hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Indulj ki abból, hogy a gázkonvektorok a valamikori rosszul tervezett, rosszul megépített lakások AKKORI viszonyaira optimalizált fűtésmegoldása volt.

Ha ezt végiggondolod, magad is rájössz, hogy nincs megoldás.
Vagy pontosabban, a megoldás nem a gázkészülékben keresendő. Hanem az épületben.
Indulj ki abból, hogy az a legolcsóbb energia, amit nem használsz el. Tehát az épület hőveszteségének csökkentése nélkül bármiféle trükközés -beleértve a radiátoros fűtésre való áttérést is- fölöslegesen kidobott pénz. Tehát elsősorban épületfelújítást kellene erőltessétek.
Tudom, ez nem egyszerű.
Tudom ezt azért, mert két évvel ezelőtt estünk át rajta.
Természetesen az ablakcserékkel egyidejűleg a kazánomat is turbósra cseréltem, a gázfogyasztásunk így 30-40 százalékkal csökkent. Harmadik emeleten.

A gázkonvektorokkal az a baj, hogy amikor nem fűtenek, akkor hűtenek.
Persze, a gyújtóégő némileg melegen tartja a hődobot, de akkor meg az a veszteség.............

Tehát szigorúan elméleti síkon...........
Meg amit írok, azt nem is én írtam.........................

Szóval a gázkonvektort úgy tudnád gazdaságosabbá tenni, hogy gyújtóégő helyett valamiféle elektromos gyújtást és lángőrzést tennél bele, a frisslevegőellátásába pedig ellenőrzött működésű légcsappantyút.
De mégegyszer leírom, hogy mindaz, amit olvasol, az egész napos culágerkedés és nagymennyiségű vörösbor elfogyasztása után íródott, tehát eszedbe ne jusson továbbgondolni!
(#) toro válasza ALI hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Fordítsd meg a villásdugót a konnektorban!
Nem mindegy a vezérlőpanelnek, melyiken kapja a fázist!
(#) kissi válasza toro hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Szia!

Ezt nem nézted : #1269658 ?!

Steve
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Idézet:
„Gáz szerelő meg teljes panel cserét akart csinálni kicsit borsos áron. És igazam volt találtam egy ellenállást ami elszállt. Most már begyújt csak pár másodperc múlva ismét letilt. Lehet azért mert folyamatosan szikráztat?”

Ezért írtam, hogy a betáplálást kell megfordítani, mivel az ionikus lángőrzés akkor működik!
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia!
Köszi a segítséget, de nem tudok semmit. Azt mondták, hogy az após villanyszerelő majd ő beköti a dugvillát meg a konektort, na még azóta sincs bekötve. Mi már kétszer elmentünk bekötni, de az időpont nem volt nekik jó, az após szerint viszont a dugvilla állása semmit nem befolyásol. Mellé teszem a kazánjuk még csak földelve sincs. Amikor szóltak, hogy írjak neked, óránként kérdezték, hogy mi van, azóta meg ....-rá. Tudod segíteni is csak annak lehet aki hagyja. Azért én köszönöm a segítséget!
Minden jót!
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Köszi az infót Judit! Pató Pálék biztos.
A földelést még a régi szabvány is előírta. Egyébként ezért nem alakul ki az ionáram (lángőrzés miatt).
Erre mit lehet mondani...
Szép napot Neked és a lurkóknak.
(#) sari hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Költözés során hozzájutottunk egy Vaillant VGH160-as vízmelegítőhöz. Megnéztem a magnézium védőanódját, mely képen látható módon teljesen elkorrodált. A neten megdöbbenésemre 20eFT körüli árat találtam ehhez a típushoz, miközben más típusok védőanódja csak pár ezer Ft. Keresés közben találtam az aktív védőanódról cikkeket. Kérdésem lehet-e elektromosan létrehozni olcsóbban a kazánvédelmet és csinált-e már valaki ilyet?

Egy másik kérdés (kicsit off, bocs), hogy ha megnyitnak egy melegvizes csapot, akkor pár másodperc alatt nagyon leesik a kazánban a nyomás 4barról 1barra. Két csap nyitásánál majdhogynem nulla a kazánban levő nyomás, a csapokból a víz csak csordogál. A méréshez egy manométert szereltem az egyébként nem használatos cirkulációs csonkra. Valahol a hidegvíz betápnál folytás van. A bejövő csonkon van egy szerelvény (nyomáshatároló???) melyről nem tudok semmit. Van rajta néhány kezelőelem, melyek be vannak szorulva és nem akarom tekergetni erősebben őket, míg nem tudom mi célt szolgálnak és hova kell állítani őket. Ha valaki meg tudná mondani.

A hideg vizes csapok nyitása nem befolyásol semmit, a házban a hidegvíznyomás sok csap megnyitásakor is rendben.

Köszönöm.
(#) szell.n hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Saunier Duval KLZ30 elektronikát, vagy hozzá rajzot keresek, tud valaki segíteni ???
Jön a hideg.....
(Most kötötték be, a szerelő rákötött 230 V-ot a termosztát helyére - tranzisztor füst....)
(#) pgabor2 válasza szell.n hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szia!

Nekünk is ilyen van, a mellékletben van az elvi rajz és a kábelezés. A panel fényképe nincs előttem, a pozíciószámozás nem biztos hogy egyezik. A proci talán túlélte, de nem biztos (egyszer programozható kivitelű). A kazán új vagy használtan vettétek?
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012

SD30KLZ.pdf
    
(#) szell.n hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
Köszi
Használtan lett véve, a kazán megy, melegvízet előállít, program megyrajta, csak a termosztát kapcsolásakor a keringetőjét nem indítja....
Következő: »»   88 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem