Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   34 / 145
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok! Ez még egy 2009-es hsz. Valaki esetleg megépítette, nyákrajz? Köszönöm!
(#) kadarist válasza djkoko hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia!
747 helyet használj valami modernebb műveleti erősítőt.
(#) djkoko válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
TL072 vagy újabb NE?
(#) Bassmester válasza djkoko hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
A 072 is megfelelő és ha "bejön" a kapcsolás, akkor neked is ajánlanám az NJM 2068D -t.
Fejhallgatóhoz szerintem az egyik legjobb műveleti erősítő.
(#) compaqamplifier válasza djkoko hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Hasonlót csináltam, de az próbapanelen volt. Elég ide 2 tranzisztor és egy műveleti erősítő is, meg egy potméter ami a visszacsatolást állítja.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Még annyit, hogy általában a két offszetállító potméter elhagyható ha korszerű IC-t használsz.
(#) lóri hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Én a Belcanto fejhallgató erősítőjét csináltam meg. Jól szól.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Valaki kérte a gyártó file-okat.Protelben csináltam,legyártattam,be még nem ültettem,tehát nincs kipróbálva.Át kell nézni(szerintem jó)sokat görnyedtem felette.Ha,csak a fejhallgató-erősítő kell,akkor ki kell szerkeszteni.
(#) danodano hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a csatolt kapcsolás mit szólna 31V-hoz? Kell valamit változtatnom, ha ekkora feszültséggel szeretném táplálni? Vagy vegyek inkább 24V-os stab ic-t? A másik kérdésem, hogy nagyságrendileg mekkora áramot vesz fel?

SMHHA.gif
    
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Aug 15, 2012 / 1
 
Szia! A tápot stabilizálni kell. Csatornánként 150mA-t becsülök.
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Köszönöm a válaszodat! Azt hittem több áram kell neki, ezért nem voltam benne biztos, hogy a stabilizátoros megoldás jó lesz, de most megnyugodtam.
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Aug 15, 2012 / 1
 
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Köszönöm a linket! Erre nem is gondoltam, pedig van is itthon. 7824 ic-t akartam venni, de az lm egyszerűbb lesz.
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia!
Megérkezett az Ecc82, összeraktam az erősítőt, de nem működik igazán jól. Alapzaja van, illetve elég torzul szól. Az áramfelvétele 0,5A. A fetek szerintem túlságosan melegszenek. A korábban linkelt kapcsoláson meg van adva egy feszültség érték (16-17V) ami nálam 20V. Van valami ötleted, hogy mit ronthattam el? Tranzisztornak 2N3904-et használtam.
A csövet interneten rendeltem, állítólag új.
A csatolt nyákra építettem meg.

nyákterv.lay
    
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Hali! A cső adatlapján nézd meg a fűtést. A NYÁK félek nem jó.
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Megnéztem, de nem értem igazán. A 4-5 láb GND-n van és a 9-es lábra jön az LM ic-k kimenete. Vagy ez nem jó így? A csövekkel még csak most ismerkedem, amúgy amit linkeltem korábban kapcsolás ott van ez a rajz.
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Jó lesz a fűtés, megnéztem. Első lépés az áramfelvétel csökkentése legyen, hogy ne menjen tönkre a cső. Az előírt fűtőáram párhuzamos fűtőszálaknál 300mA. Kb. ennyinek kell lenni a teljes áramfelvételnek is, az anódáramok 1mA alatt vannak.
Még helyesebb, ha a 9 és 4+5 csőlábak közötti fűtő feszültséget 6,3V közelébe állítod. Ennek érdekében az LM stabok 8,2 ohm ellenállásait növelni kell, bár a kalkulátor 8,3 ohm-ot hoz ki (150mA), a rajz 9,1-et tüntet fel.
Az áram csökkentésével a melegedés is kisebb lesz.
A 2,2k potikkal az anódokat a féltápfesznél 4-5V-tal magasabbra kell állítani. Végül 31, vagy 24V-ról járatod?
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
A fűtés 6,6 voltra áll be. Keresek kicsivel nagyobb értékű ellenállást és megpróbálom azzal. A potik csavarására nem változik a az anód fesz (21,4V most)
Lm317-tel stabilizáltam a feszt 24V-ra ahogy javasoltad.
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
A 21,4V gyanús. A piros LED-en hány volt esik?
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
1,8V. Ilyen kis ellenállást nem találok itthon...
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Ezek szerint csörgedezik valamennyi anódáram
A 2,2k potit ellenőrizd le ellenállásmérővel. Volt már, hogy a fura jelölések miatt el lett nézve az érték.
Az ellenállást rakd össze több darabból, pl.: 10 ll 100= 9,1.
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Fűtés 6,1V most. Potik kb 1,8k ig szabályoznak multi szerint, de az anódfesz továbbra sem változik.
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
A trimmer 1,8k állásánál mekkora feszültség esik rajta (szeretném tudni mekkora a katódáram)?
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
0,7V
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
ECC82-t még nem láttam ilyen alacsony feszültségről üzemeltetni. Valószínűleg növelni kell a katódellenállás (trimmer) értékét. Megpróbálhatod az R1 növelését is. Ott most mekkora ellenállás van?
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
3,3K van mint ahogy a kapcsolásban. Megpróbálom változtatni.
Bocsánat, közben el kellett mennem itthonról.
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Növeltem R1-et és próbáltam a trimmerekkel is sorba kötni 1K-t semmi változás. Az anódfesz még mindig 21,5V.
Lehet hogy a csövem nem jó?
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Ezt a kapcsolást láttam már megépítve itt a fórumon, de hiába keresem nem találom. Próbáld Te is keresni, aki megépítette biztos tud hasznosabb tanácsot adni.
(#) belganarancs válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Bővebben: Link


Üdv.:Zoli
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Megtaláltam. CHZ volt az, aki bővebben foglalkozott vele. Megkérem hogy fussa végig a problémámat.
Neked köszönöm szépen a segítségedet!
Következő: »»   34 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem