Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   379 / 607
(#) vipera1997 hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Í me néhány kép
(#) demonherceg válasza fleta hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Természetesen meg lehet oldani,de csak akkor,ha az IC-ken pontosan ezt írrja: TDA7294S. Fontos,hogy S-es legyen. A PDF-ben a híd kötésből gondolom ki tudod deríteni,hogyan lehetséges. :yes:

TDA7294S.pdf
    
(#) fleta válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Igen, de Ákos153 Kérdése az volt hogy a két hidat hogyan lehet tovább hidalni. Erre írtam hogy azt nem lehet már tovább hidalni
(#) demonherceg válasza fleta hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Már hogyne lehetne ember. Lehet. Ott a PDF-ben a hídkapcsolás. Épp ez a csel,hogy a TDA7294S Ic-nek ott a BUFFER DRIVER lába,ami direkt erre a célra van kifejlesztve. És ott a mindkét IC kimenete egy helyre van kötve,ami a hangszóró egyik ágára megy és a másik a testre,és ha a hídkapcsolást kétszer csinálod meg,akkor a másik két IC közös ki jövete a hangszóró másik ágára megy. Így 4 IC hajt meg egy hangszórót . A Sima TDA7294-nek nincs BUFFER DRIVER lába,ami a 11-es láb mindkét IC-nél,Csak a sima TDA7294-nél az ki van iktatva.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Elképzelhető, hogy még valamelyik potméter rosszul lehet bekötve? Mert most úgy néz ki elakadtam a hibakeresésben.
(#) Dzót válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
2x27 voltot terveztem be csak nem fért fel több huzal.
Egyenirányítva így kapok kb 23 és 34 voltot ha külön külön teszek egy hidat. Megelégszek a 23 voltos kivezérelhetőségig. Ha nem lesz egyéb problémám.
(#) david91 válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Kevered a híd és a párhuzamos kapcsolást, ezért is nem értetted mit mond Fleta. Az általad csatolt 7294S adatlapján nincs hídkapcsolás. És igen két hídkapcsolást nem lehet tovább hidalni.
(#) Bassmester válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Két master/slave kapcsolást elvileg lehet hidalni, de két híd kapcsolást elvileg sem lehet.
(#) reloop válasza Dzót hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Elvileg működik, de nagyon aggályos. Kéne valami okosság melyik tápoldalon legyen a kisebb feszültség.
Némi szorgalommal át lehet a trafót 2x23V-ra hajtani.
Ajánlok valami egészen más megoldást! Építs egyszer 57V-ra. Alkotó remek doksit tett fel a hídkapcsoláshoz. A sima egytápos kapcsolást kb. egy éve dolgoztam ki és tettem fel a fórumba. Ha érdekel előásom, és rápakolom az utóbbi idők fejlesztési eredményeit is.
(#) Dzót válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Azt mondod 1x 60 voltal is megoldható a dolog?
Illetve láttam még egy érdekes megoldást
http://www.google.hu/imgres?um=1&hl=hu&client=opera&sa=N&rls=hu&cha...ih=677
(#) reloop válasza Dzót hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Nálam működik sima és hidalt változatban is.
Nagyon divatosak mostanában a szimmetrikus tápok, de egy mesterségesen előállított hideg-ponttal lényegesen jobbnak tartom az eredményt. Elég ha a földhurok létrejöttének kizárását említem, de számos egyéb zavartól is megszabadul az erősítő.
A linked nálam nem mutat hozzászólásra.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
A felüláteresztő után (8-as láb) bekötve a végfokot hogyan szól? Csillapítja az egészen mély hangokat? Ennek a két potija hatásos?
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Holnap tudom már csak megnézni, mert ilyenkor már dolgozom.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
De ha jól emlékszem a 8. lábig jó volt, 7. lábnál volt már gond a hangjával.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Na az lesz a szép ha az alul meg a felüláteresztő szűrővel kizártad magad a jelből
Például úgy állnak szélső állásban a potik, hogy az első szűrő átenged 150Hz felett, a második 40Hz alatt - el is hiszem, hogy tompán szól.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ne haragudj de ezt nem értem, akkor most a pótméterek bekötéseinél keresgéljek vagy magában a szűrőben.
Tegnap ugye feltettem egy képet magáról a pótméterek bekötéséről, és ott azt mondtad hogy csak a sztereo potméter volt rosszul bekötve.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
A bekötésben nincs több hiba. Pusztán azt írtam, hogy a két szűrő a potik bizonyos állásánál átfedésbe kerül egymással, sőt elég széles ez a tartomány. Ha átfedést hozol létre akkor alig jön át hang az áramkörön.
Kezd majd úgy, hogy a legszélesebbre állítod az átengedett sávot.
Ennek érdekében tekerd "d" csúszkát középállásba, "g"-t "h"-hoz, "j"-t "k"-hoz. Így papírforma szerint 15-220Hz sávban átjönnek a mélyhangok.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Megpróbálom így, ahogy leírtad különben ilyen összeállításban mind ahogy én csináltam max hány ohmos impedanciájú mélynyomót köthetek rá?
TDA7294 +-34V-ról van járatva.

Van 6, illetve 16ohmos impedanciájú mélynyomóm is itthon. Melyikkel érdemes használni szerinted?
(#) Dzót válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Akárhogy ügyeskedtem ebből 22 és 24 volt lett. Így hogyan érdemes egyenirányítanom ?
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
A 6 ohm tökéletes hozzá.
(#) reloop válasza Dzót hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Külön egyenirányítva bizalmat szavazok neki.
(#) szemy91 hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
halihó emberek a kérdésem a következő: szeretnék egy jó kis erőlködőt építeni,ami a következőekből áll.
2DB 1x200w-os hidalt tda 7294-est akarok meghajtani!
mekkora trafó szükséges ehhez ?
mekkora puffer mezőt alakítsak ki ? a 2 DB hidalthoz?
esetlegesen megoldható lenne egy 3 sávos eq -ra és és oldalankénti kivezérlésre is!
én úgy képzelem el hogy 1hidalt lenne jobb és 1 a bal oldal !
bocsánat a túl sok kérdésért,már körülnézegettem egy kicsit,de napokig nézhetném válaszotokat,előre köszönöm.
(#) reloop válasza szemy91 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia! Ezt ajánlom. A trafó rendelkezzen 2db 36-52V közötti min. 4A terhelhetőségű szekunderrel. (36V-osat használok, de lehet feljebb is menni).
A pufferből csatornánként 4700µF szükséges, ez is növelhető tetszés szerint.
Ha érdekel ez a topológia, szívesen leírom, vagy linkelem a részleteket.
Áltam megépítve ilyen.
(#) szemy91 hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
hát gondolkodtam egy ilyen trafóra is :TRAFO 230VAC / 2x37,5VAC 2x4,0A 300W szerinted ez jó lesz? ahogy néztem elég drága ,de fene bánja ,csak jó legyen
(#) WaRL0 válasza szemy91 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Használd a válasz gombot :yes:
(#) szemy91 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
hát gondolkodtam egy ilyen trafóra is :TRAFO 230VAC / 2x37,5VAC 2x4,0A 300W szerinted ez jó lesz? ahogy néztem elég drága ,de fene bánja ,csak jó legyen
(#) szemy91 válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Bocsi új vagyok még itt
(#) reloop válasza szemy91 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Van-e már valamilyen gyakorlatod erősítő, vagy más elektromossággal működő készülék építésében? Aszerinti mélységben írnám a kérdésedre a választ.
(#) fleta válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
"Építettem 2 db TDA7294-es hidat (összesen 4 db IC van benne). Az lenne a kérdésem hogy a 2 külön hidat (2 külön panelből áll, mind 2 magában is megállja a helyét egy sztereo erősítőt képezve.) Szóval az lenne a kérdésem hogy ezt a 2 hidat hogyan tudnám bridge kapcsolásban is használni?
Vannak olyan erősítők (gyári) aminek a hátulján meg a leírásukban is ott szerepel az, hogy bridge módban is használhatóak."
Ez volt a kérdés, itt szó sincs "S" -ről.
Akkor miről beszélünk ember?
(#) Szabi1 válasza fleta hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Sehogy tovább hidalni, csak TDA7293-at lehet ott úgymond párhuzamba kötöd az IC ket. Vagy kibővíted őket 2 db tranyóval Bővebben: Link
Következő: »»   379 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem