Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1124 / 2506
(#) golem válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
De az nem jó akkor nem tudok akkora teljesitményt kiveni.
(#) Dedave hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
hali! az erősítő kimenetén ha dc-t mérek, az melyik alkatrész meghibásodása miatt lehet? egy tda2050 mono van most, de a tda22030as hídnál is megesett már. valószínüleg ezért nem müködik a hangszóróvédőm sem, mert rögtön lekapcsol a dc miatt. egyébként 10, 3 voltokat mérek általában a kimeneten. köszönöm a válaszokat
(#) levaitamas hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Valószínűleg a tda rossz.
(#) Dedave hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
de aztán meg megjavul
(#) Beringer 600 válasza golem hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Akkor egészisd ki vég tranzisztorokkal pluszba.
(#) golem hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Most a meglévő 2 mellé még tegyek 2 ugyan olyat valahogy igy.

névtelen.JPG
    
(#) szamóca válasza golem hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Mekkorát nem tudsz kivenni? Ha a feszültség csökken, a terhelő impedancia csökken, akkor a teljesítmény szerinted mit is csinál? Pki=Ut2/2Rt
(pl. 50V2/2x8Ohm=156W Ha 35,4V2/2x4Ohm=156W)
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) marone hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Helló !
Szerintetek használható megoldás, ha nincsen +/- tápom , de úgy akarom megoldani hogy a sima táp egyik ágát egyenirányítom +/- -ra tehát a másik meg a GND lesz. 2x 40 000 µF -om lenne rá. 20 W -os erősítő lenne (mono).
(#) szamóca válasza marone hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Rajzolj inkább, mert ez nem értelmezhető.
(#) marone válasza szamóca hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Kettéosztom a nem szimmetrikus táp egyik ágát és nem graetz-el hanem csak sima diódával egyenirányítom. Így lesz (+) meg (-) .
A másik ág mag a GND.
Csak ugye fele annyi félhullámom lesz, mint graetz egyenirányítással, tehát sokkal jobban kell pufferelni.
A kérdés: elég-e nekem a 40 000µF ?
(#) szamóca válasza marone hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Igen.
(#) marone válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 1, 2012 1 /
 
Lya, így. Kösz !
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Szia! Találomra nem lehet belenyúlni egy erősítőbe. Rajzod van róla?
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Ahogy a rajzszeletét nézem, ez egy Vidi RA6363,,83S vég lehet.
Mindig megjelennek olyanok, akik pár alkatrész cseréjével megawattokat akarnak kicsikarni az ősi cuccosokból.
(#) Gránátalma válasza bluebier hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Hali!
Ez ugyan csak 40w, de szerintem az az 5W semmit nem számít.
Elvileg tök jó hangú, tranyós erősítő. Építesz 4db-ot és kész is.

Esetleg ha egyszerűbbet szeretnél, akkor 4 csatornás TDA erősítő IC-t keress.
Ebből van is cikk itt HE-n.
(#) golem válasza szamóca hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
igen az egy videoton ra 6363s nek egy darabjaebbe szeretném a 8 ohmot le vini 4 ohmra a hangfalak miatt. Hangfalak 4 ohm 100w darabja. Mert igy kis hangerőn füt mint a kazán.

A helyesírásra figyelj oda!
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szia! A transzformátor, és a hőtőfelület is kevés lenne ehhez az átalakításhoz. Ha ezeket le tudod cserélni, elég egy erősebb végtranzisztor párra váltani pl.: 2SC5200/2SA1493.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Akkor tegyek bele nagyobb teljesitményü tranzisztort. Meghajtó tranzisztorok azok nem maradhatnak a régiek?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szia reelop szeretnék kérdezni hogy amit küldök rajzot mit kellene a végtranyókon kívül,meg a meghajtókon kívül cserélnem hogy rendes többletem legyen wattból?
A végek MJ15024-25 a meghajtok MJE15032-33 Mje340 kistranyók MPSA42.
kell e módosítani még valamit,ellenállás STB.
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Olvasd el újra amit írtam! Trafó és hűtőborda csere nélkül ne nyúlj a kapcsoláshoz.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szia! A kimenő teljesítményt alapvetően a tápfeszültség és a terhelőimpedancia (hány ohm-os a hangsugárzó) határozza meg. Ezekről adj némi tájékoztatást.
+/-70V táppal 4 ohm-ra 300W-ot stabilan ki lehetne hozni belőle.
Ezzel a topológiával nem láttam magasabb tápfeszültségű ajánlást.
Az alkatrész értékekbe nem szükséges beavatkozni, a csillaggal jelölteket értelemszerűen kell belőni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Köszönöm 75v+- van 1000w toroid 4-8ohm mindegy,ez is az is van,akkor csak a tranzisztorok cseréje és akkor kész van.
Egyet már megépítettem a lejjebb irt meghajtókkal,de 2SD-SB 1047-817 végekkel és igy se rossz, de csinálok még 4 darabot de már MJ tranzisztorokkal/TO3/ mert ezeket tudom nagyon jutányosan beszerezni,és esetleg majd a 4 panelből 2-2 hídba kötni,gondolom akkor jön meg az ereje rendesen.A képen az elkészült darab van a 2SD-SB változat.
Köszönöm még egyszer a választ,egy lelkes amatőr
(#) elyelibator hozzászólása Szept 3, 2012 /
 
Sziasztok. Az erősítőm tápját szeretném egy kicsit stabilizálni, a bejövő feszültséglökések, és zavarok ellen, és persze a másik célom az, hogy a pillanatnyi nagy teljesítményfelvétel ne okozzon feszültségesést, vagy csak minimálisan. Ezért összekombináltam 2 kapcsolást, hátha jó lesz így. A_B osztályú az erősítőm, és kb 120W de nem mértem soha, és ennyit soha nem is ad le,(nem tekerem feljebb, mert nem bírja a trafó) de 40-50W-ot azt biztos. Szerintetek, ez jó lenne hozzá. A Tina-ban mért kimeneti feszültség különbség 0,02v ha a bemeneten 12 voltos színusz, vagy háromszög zavarjel van. Mit gondoltok? Segítséget előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) farádiusz hozzászólása Szept 3, 2012 /
 
Tiszteletem!
Szeretném a segítségeteket kérni egy pioneer erősítővel kapcsolatban.
elszállt a végfok tranyópáros agy egyik oldalon. eredetileg 2sc4688/sa1803 dolgozott és ezeket valaki kicserélte tip35c/36c-re. na ezek szálltak el benne,meg egy 100mikrós kondi és egy 0.33ohm+0.33ohm varistor. vettem a végtranyókat (mjl21193/21194) beletettem de recsegő hangja van. ezt kondi okozza? segítségeteket előre is köszönöm!!

itt van 2 kép talán segít.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) elyelibator válasza farádiusz hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Hello. Milyen 2 kép? Mi a típusa az erőlködőnek?
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) farádiusz válasza elyelibator hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
nem tette fel a képet
sx221r
küldtem képeket mail-be,mert ide valamiért nem tudom feltenni..
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) csabacsaba hozzászólása Szept 3, 2012 /
 
Hello.
Szerintetek ez az erosito menyi futt?http://www.psc-audio.ro/catalog/product_info.php?cPath=151_72&produ...id=344.
Eleg lenne egy huttoborda egy kitnek ventilator nelkul.
Az erosito 8-ohm lenne hasznalva/
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Szia! Egy AB osztályú erősítő a leadott teljesít legalább felét elfűti. A kiszemelt borda nem valami praktikus a félvezetők felfogatása szempontjából. Csak ventilátorral tudom elképzelni.
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Pont belefer oda a sulyesztesbe.Azert gondoltam amugy venti nelkul hogy a rack dobozt ne kellene elcsufitani vagasokal.
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
A passzív hűtés akkor hatásos, ha a lamellák függőleges helyzetben vannak. A meleg levegő kisebb fajsúlyán alapuló áramlás úgy tud igazán beindulni. Furcsán mutatna az erősítő állítva szerelt bordákkal
Következő: »»   1124 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem