Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   87 / 1385
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 25, 2007 /
 
Helló mindenkinek!
Egy tapasztalat vasaláshoz: SOHA ne használjatok bakelites nyákot!!!!!
Most csináltam és szépen feljött a réz róla. Holnap veszek másikat, de nem bakelitet.
(#) Remci válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
Selejtes volt? Én multkor vettem bakelit panelt 200ft-ért 50cm×100cm-est most azt használgatom vasalásra, de még nem volt vele probléma.
(#) Ricsi89 válasza Remci hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
Nemgondolom hogy selejtes volt. meg nem is volt olcsó 40X15-ös volt 700Ft-ért. Még megpróbálom holnap ennek már ugyis mind1.
(#) q765 hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
ha valaki ért a szoftveres nyáktervezéshez az kérem segitsen....egy kivezérésjelző projektben...már összekavarodtm a vezetékekben kár msn-en is jo volna

Köszi mindenki üdv zoli....
(#) pixels válasza q765 hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
hali!

a cikkek között van ilyen témában leírás sprint layout-hoz és multisim és ultiboard-hoz
(#) Hroot hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
sziasztok!
én úgy készítek nyákokat hogy filcel kirajzolom nem tudtok valami gyorsabbat?
(#) Gory válasza Hroot hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Szerinted ez a topik miről szólt egész idáig? Olvasgass már bele légyszíves. Vasalásos technika az gyorsabb. Fotózás is talán, ha nagy a rajzolat.
(#) Frankye válasza Hroot hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Ha visszaolvasol, alapvetően két másik módszer terjedt el:
A vasalás, és a fotózás. Lehet(ne) még szitanyomással is NYÁK-ot készíteni, de az otthoni körülmények között nem gazdaságos és elég macerás.
A részletekért olvass vissza a topicban, rengetegszer leírtuk a hogyanokat.
(#) Junkie hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Sziasztok, (elore is bocs az ekezetekert,nincs magyar bill.) most keszulok beszerezni fotozashoz a dolgokat eddig megvan panelem , es egy 125w -os higanygozos lampam,es irasvetito foliam, olvasgattam a forumban es mar nagyjabol ertem a dolgkoat de meg azert kis segitsegre lenne szuksegem. Szoval elso kerdesem az lenne hogy igaz vettem irasvetito foliat de ugyhalottam abbol van speci lezer nyomtatoba valo es sima is, namost a csaj nem tudta nekem megmondani h ez mien, szoval az erdekelne mi tortenhet ha ezt egy lezer nyomtatoba rakom, nem szivesen tennek tonkre egy ilyen nyomtatot, vagy egyaltalan szukseges lezerrel nyomtatni ra? a masik kerdesem az lenne hogy ezt az elohivo folyadekot a levilagitas utanira gondolok mien neven keressem ? Ha jol olvastam NaOH -t kell hasznalni ugye? De ezt magyarul hogy kene en a festekuzletbe kerjem ? kicsitt gyenge nekem a kemiam. Koszi elore is.es megegyszer bocs az ekezetekert. Udv.
(#) idavid válasza Junkie hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
fotózásos technikánál nem az számít, hogy mivel nyomtasz az írásvetítő fóliára, hanem hogy írásvetítős (átlátszó) legyen, és ne mosódjon el rajta a tenta...

NaoH az meg nátrium hidroxid.
(#) Junkie válasza idavid hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Koszi szepen ez azt jelenti hogy normal nyomtatoval is nyomtathatok a foliara?, de kerdes h elfolyik a tinta ? Szoval azert gondolom megis jobb lenne lezerrel..
(#) levy_k hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Hali! Tudnátok-e segíteni abban, hogy hol lehet lyuk-galvanizált, 2 oldalas, védőlakkal ellátott profi nyákot gyártatni és milyen árban.Egyszerű nyákot fotózással tudok készíteni, de ez egy komolyabb project és ahhoz kellene.Válaszokat előre is köszönöm, Üdv.
(#) PCB válasza levy_k hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
(#) levy_k hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Köszi, majd átnézem őket részletesen.Üdv.
(#) Frankye válasza Junkie hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
A tintasugaras nyomtatóval lehet lézeresbe való fóliára nyomtatni, de fordítva nem. A tintasugarasba való fóliának az egyik oldala egy picit érdes, hogy megragadjon rajta a festék, ennek ellenére azt javaslom, hogy nyomtatás után hagyd egy kicsit fekve, mozdulatlanul száradni, mert a festéket úgy tervezték, hogy a papír felszívja a nedvessége egy jó részét, amire a fólia - nyilvánvalóan - nem képes. Ha hamar megmozgatod, vagy hozzányúlsz, akkor elkenődhet a festék, és kárba vész a fólia is, a munkád is.
Lézeresbe viszont semmiképp ne tedd a tintasugarasba való fóliát, mert össze fogja gyűrni, esetleg a továbbító hengerre ráolvadhat!
(#) kerteszsasa válasza Frankye hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Végigolvastam a topicot, és többen írták, hogy a matricák vivőfőliájára nyomtatnak lézernyomtatóval. Az nem olvad meg? Szereztem ilyet /tapáta hátulján volt/ és mielőtt nyomtatóba raknám inkább megkérdezem...
(#) pb hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
hy
elég kezdő vagyok mint az elektronikában mint a nyákkészítésben és azt szeretném kérdezni hogy ehhez nem-e csinálna valaki egy nyákrajzot tudom nagyon eggyszerű de nekem valahogy sose jön össze a nyákkészítés még sz.gépen se
köszi
(#) vtsoftware hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Hali

Van egy nagy problémám.
Kipróbálnám a vasalásos NYÁK gyártást de közbejött ez+az:
1. nem tudok 90g-os papírt csak pestről (1300Ft a posta, az nekem sok), inn hmv-helyen csak kb. 160-200g-os van. Jó-E?
2. megpróbáltam kinyomtatni egy nyákrajzot de mikor betettem újra a papírt elmaszatolta a nyomtató. Az Nagy Baj-E?
E?
köszi szépen
(#) vtsoftware válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
(#) PCB válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Szia !

Nem jó!

Lézerrel nyomtatsz ?

Üdv!
(#) PCB válasza pb hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Szia !

39x30mm a méret.

Üdv!

rajz.pdf
    
(#) pb válasza PCB hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
hy
köszi szépen!!
(#) vtsoftware válasza PCB hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Idézet:
„Nem jó!”
Rájöttem

Idézet:
„Lézerrel nyomtatsz ?”
Igen. Lézeres fénymásolóval, de az ugyanaz.
(#) PCB válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„Lézeres fénymásolóval, de az ugyanaz.”


A kép tanulsága szerint nem.

Egy agyonhasznált lézer-toner sem csinál ilyent, legfeljebb csikokban nem nyomtat .

Üdv!
(#) gulasoft válasza Junkie hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Előhíváshoz a sziti nevű lefolyótisztítót ajánlom. nekem kb fél literes üvegben van, az x-edik nyákot hivatom elő vele, nagyon brutálisra is lehet csinálni, olyankor kb. 30 másodperc az előhívás, csk tegyél mellé egy vizesedényt amibe előhívás után bele tudod dobni, mert ha nagyon erősre csinálod, akkor viszi a vezetékeket is egy idő után. Az nem árt ha jó alaposan le van világítva a nyák mert akkor könnyen lejön mindenféle ecseelés meg maszírozás nélkül is. Én spec a nyák hátuljára azt a széles ragasztószalagot (barna) ragasztok és úgy lógatom bele az előhívóba is meg, a maratóba is, így hozzá sem kell nyúlni a vegyszerekhez, csak ne hajolj fölé, mert elég büdik (főleg a marató, nekem a sósavas nem jött be, a vasklorid alapúnak meg csak az a trükkje, hogy melegíteni kell, és olyankor gőzölög és az nem annyira finom. Én spec mosdóba rakok melegvizet abba műanyag dobozba a maratót, és abba megy a hátulján ragasztószalagos nyák, ami már megjárta az előhívót és a sima vizet)
(#) csabee hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Üdv:
Lehet, hogy amatőr de megtudná nekem mondani valaki hogy melyik progihoz tartozik a LAY-file
Előre is köszi
(#) Fery válasza csabee hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Sprint Layaut
(#) Junkie hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Nagyon szepen koszonom a segitseget mindenkinek aszthiszem mostmar minden tiszta meg csak nehany cuccot kell beszereznem es bele is vetem magam a dolgokba , ja es egyebkent a folia ezekszerint tintasugarashoz volt ugyanis egyik oldala valoban erdesebb egy picitt, megegyszer koszi majd tajekoztatok mindenkit a fejlemenyekrol
(#) Zenner hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Hello mindenkinek!!

kitaláltam valamit bár lehet hogy hatalmas hülyeség és idő pazarlás, de a dolog a következő

ugyan úgy min más esetben mikor vasalni vagy fotózni szeretnénk a NYÁK-ot kinyomtatjuk a tervet-de se nem levilágítani se nem rávasalni nem szabad-

hanem a vonalazást kivágjuk vonalzó mellett egy éles szikével (fontos hogy pontosak legyünk)

és ezt megfelelően ráfektetjük a NYÁK-ra (valamivel rögzítjük hogy mégcsak véletlenül se csúszhasson el külömben b......hatjuk az egésze)t és maratás álló lakfilccel elkezdünk rajzolgatni azokon a területeken ahol a réz felület kilátszik


a többi helyen meg ott a papír ott nem is fogja megfogni a rezet a filc


ahol meg kilátszott ott minden hol festék fedi a rezet (ha nem rontottuk el )

ÓVATOSAN levesszük a apapírt és mehet a maratóba!

ha ez kész és jól csináltuk akkor ugyan ott vagyunk mint a vasalásnál vagy mint a fotózásnál

és akkor már csak fúrni kell és kész a NYÁK

szerintem jóval olcsóbb mint a fotózás vagy mint a vasalásos technika

az idejé pidig atól függ hogy menyire bonyolult a NYÁK

remélem nem csak én vagyok úgy vele hogy ezt érdemes kipróbálni az egyszerűbb és persze akissebb NYÁK-okra

így legalább nem kell elpazarolni egy csomó spray-t a fotózásra miközben csak egy 5*5cm-es NYÁK-ot kell csinálni

nem?
(#) Fery válasza Zenner hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Hááát.... Lehet hogy müködne a dolog, de 10-15 nyákot biztos levasalok annyi idő alatt amennyi ehhez kell.
Nagyon pepecselős eljárás főleg ha valami bonyolult rajzolatú vékony fólia csikos nyákról van szó.Mire azt körbevagdalod lejár a naptár.Szóval szerintem nem egy hatékony eljárás.
Következő: »»   87 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem