Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   88 / 1385
(#) Zenner válasza Fery hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
valószínű hogy működne de abba igazad van hogy nem épen egy gyors megoldás

viszont kissebb és egyszerűbb NYÁK-hoz szerintem tökéletes ahol mondjuk már túl vastag a lakkfilc eredeti vonala és elengedhetetlen az hogy pontos legyen (pl.: az IC-k lábánál)

nem ugy mint mondjuk egy tranzisztornál ahol még lehet tágítani, hajlítgatni a lábakat

de azt azért ismerd el hogy elég olcsó módszer
(#) Fery válasza Zenner hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Nagyon szivesen elismerem de én pont azért álltam rá a vasalásra mert nem kell vele pepecselni. Több mint húsz évig rajzolgattam tussal, filccel, lakkfilccel meg mindenféle rajzeszközzel a nyákokat. Sikerült ennyi idő alatt úgy megutálni a rajzolgatást,hogy ennek a módszernek valószinüleg csak akkor állnék neki ha két ember állna géppisztollyal a hátam mögött. De kézséggel elismerem,hogy olcsó módszer.
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Való igaz, hogy olcsó, bár ha azt veszem, hogy gyakorlatilag hulladékra (öntapadó fóliák védőrétegére) nyomtatva, és vasalóval (ami szerintem minden rendes háztartásban fellelhető) viszonylag gyorsan (5-10 perc) elkészíthető a vasalt technológia, akkor én biztos, hogy semmi pénzért nem kezdenék ilyen vágom-festem-szárítom-fúrom technológiába. (A pontossága pedig erőst vitatható...)
Akkor már inkább az angolszász (különösen: amerikai) világban elterjedt, ún. "kikaparós" technológia! (Amikor a fóliában kis "szigeteket" hozunk létre, majdnem ellentéte az általunk használt technológiának...)

Apropos! Ismeri még valaki ezt a módszert?
(#) PCB válasza Frankye hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Szia !

Igen, de nem szívesen emlékezem

Üdv!
(#) Zenner válasza Frankye hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 

igazad van, de egy próbát megér.

én minden esetre kipróbálom valami egyszerű NYÁK-on.

Üdv!
(#) csabee válasza Fery hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Köszönöm szépen, már sinen vagyok a dologgal
(#) sound.man hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Tudtam szerezni műnyomót itt a környéken... Miskolcon. Egy barátom kiakarta próbálni a vasalós technikát és miskolcon talált műnyomót.... Ha valakit érdekel megkérdezem hogy hol vette mert én is elég sokat kerestem és azt hittem hogy csak pesten van...
(#) Zenner válasza sound.man hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Üdv!

szeintem minden valamire tartható papírbóltba lehet kapni műnyomót

de ha jól tudom akkor ez másik nevén zsír papír és a ceruza kegyetlenül nehezen fog rajta

és ez se engedi a tintát beivódni
(#) Norberto válasza Zenner hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Zsírpapír nem! egy és ugyanaz, mint a műnyomó...csak kiegészítésként
(#) sound.man válasza Zenner hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Ahova én járok suliba ott abba a városba nincs.... Van két papírírószer kértem és eléggé furán néztek rám.... Nah mindegy én csak segíteni akartam.... Bocs..... :no:
(#) Ricsi89 hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Helló
Én se találtam még műnyomót, de nem is kell mert van olcsóbb megoldás is! Fényes magazin fedőlapjára nyomtatom ki és ezzel 100%-os lesz a nyák. Nekem bevált.
Üdv Ricsi.
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Hát én ismerem de azt hiszem ahhoz, hogy újra nekiálljak kellene még a másik két géppisztolyos ember, legalább. Valamikor én is csináltam. Neolux zománccal kentem le a nyákot és kapargattam a megszáradt festéket. BBRRRRRRRR........
Soha többet. Inkább iszom egy sört........
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Csak azért kérdem, mert ez is egy viszonylag egyszerű módja a gyakorlati NYÁK készítésnek, és kezdők számára talán könnyebben elkészíthető. (Anno, nagyon kezdő koromban egy törött fúrószárral martam ki a vezető szigetek közti csíkokat... Egyszerű NYÁK esetében még csak hagyján, de egy komoly táp, IC-kkel, meg effélékkel, már horror kategóriás... )
(#) Frankye válasza sound.man hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Próbáld úgy, hogy "tojáspapír"! Volt olyan bolt, ahol kértem műnyomót, és így néztek rám:
Aztán mondtam, hogy "tojáspapír", és mint a mesében: Szezám tárulj! ("Jaaaa... Mérnem ezzel kezdte!")
(#) Zenner hozzászólása Okt 10, 2007 /
 
Papíre boltba próbálgatjátok venni a műnyomót vagy hol?

mert lehet hogy az alkatrész boltba van

de ez csak tipp

Üdv!
(#) Müszi válasza Frankye hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Vgay egy MÜSZI FÉLE MŰNYÁK....
(#) PCB válasza Zenner hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Szia !

Műnyomó papírt párszor sikerült vennem papírboltban, aztán egyszer csak nem volt többet.
Szerencsére az eladó tippnek azt mondta keressem a nyomdai kellékek üzletében.

Annyi van ott, hogy ........................... :wow1:
Keressetek nyomdai kellékekkel foglalkozó boltot !

Üdv!
(#) Frankye válasza Müszi hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Jaaaaj! Ne is emlegesd!
(#) Zenner válasza PCB hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Vettem főnök megnézem!

me az alkatrész boltban is hátha van nekik

majd irok a fejleményekről(ha egyáltalán lesznek fejlemények )
(#) Müszi válasza Frankye hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
De rászoktam a rendes nyákra, és imádom
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Annak idején csináltam olyan "nyákot" is amikor egy sima müanyag lapot kifurtam és beleültettem az alkatrészeket majd drótdarabokkal összekötöttem a lábakat. Nem mondom igen rondán néztek ki a normális nyákhoz képest pedig fektetett vezetékezéssel probáltam csinálni. Szerencsére ma leszokhatunk az ilyesfajta tákolásról.

(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Na, ez már vetekszik Müszi kolléga "Müszi Féle Műnyák"-jával... Persze, anno, amikor hiánygazdálkodás volt, örült az ember, ha rátehette a kezét egy jó kis leselejtezett Gumann-táblára is (pedig milyen iszonyat büdös tudott lenni, főleg, ha fúrni kellett, vagy forrasztott rajta az ember... ), amit egy gyárból kidobtak.
Tényleg szerencse, hogy ma már nem kell ezekkel foglalkozni-kínlódni!
(#) Müszi válasza Frankye hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Látom a találmányomnak nagy híre van a fórumon
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Igy igaz akkoriban nem voltak még ilyen boltok se nagyon, az üvegszálas nyákról azt se tudtuk hogy mi az.
Nekem akkoriban leginkább olyasmire telt amit a melóhelyemről meg tudtam szerezni.
(#) wanstonic hozzászólása Okt 11, 2007 /
 
Maratás után látszik a rajz, de sajnos váékony rétegben mindenhol réz maradt a lapon, tehát nem sikerült.
Kb 5 percig marattam. Mi volt a hiba?
(#) Fery válasza wanstonic hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Azt figyelni kell és addig maratni amig réz van a lapon.Nem időre megy. Ha még nem mostad le a rajzolatot akkor tedd vissza a maratóba és addig hagyd benne amig van rajta réz a rajzolaton kivül.
(#) wanstonic válasza Fery hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
oké, köszi
(#) joci válasza wanstonic hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Ha fotoeljárással csináltad, nagyon fontos a jó előhívás. Amennyiben csak nagyon vékony lakkréteg is marad azon a területen, amit szeretnél lemaratni, nem fog sikerülni, mert a fotolakk még vékony rétegben is megakadályozza a maratást. Tehát ha nem jól sikerült a megvilágítás-maratás folyamata, célszerű acetonnal lemosni a fotolakkot, újracsiszolni és új lakkréteggel próbálkozni.
(#) zoly15 hozzászólása Okt 12, 2007 /
 
sziasztok!
amikor vasaltam a forrálomásom nyáktervét nem rendesen tapadt rá arra gondoltam ha a pauszpapír elöregedhetett(már itthon volt vagy 2 hónapja)
azelőtt minden jól sikerült.
ezért szeretném kipróbálni a műnyomót is feltéve ha kapok miskolcon valaki nem tudná megmondani h a poltosok hofy ismerik a műnyomót?
és az nem öregszik el? va végtelenségig használható?

üdv!
(#) Frankye válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Következő: »»   88 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem