Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   38 / 145
(#) Epf hozzászólása Szept 24, 2012 /
 
Lezáratlan bemenetnél kb. 80 % hangerőnél nagyon gyenge brumm.
Lezárt bemenetnél (forrás rákötve, de jelet nem kap) semmi.
(#) braner válasza Epf hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Én rövidrezártam a bemenetet és akkor is búg.Akkor majd beszerzek fóliakondit és azzal is megpróbálom.
Köszi
(#) danodano válasza misi89 hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Szia!
Én ezt a kapcsolást építettem meg. Nekem tetszik a hangja, igaz nagyon jó minőségű fülessel nem tudtam még kipróbálni. Ha a csöved megvan hozzá, akkor elég olcsón össze lehet hozni. Szerintem megéri megpróbálni. Itt is olvashatsz róla.
(#) Epf válasza braner hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Egyet még megpróbálhatsz. A 10 µF -ot átkötöd és anélkül próba, valami ócska fülessel vagy mérd meg a kimenő egyen feszt. Mondjuk a kondi nélkül már nem Canamp mert nem fogja a mélyek fázisát eltolni. Szimulációban működik és az én erősítőm is hasonló elrendezésű.
A kacsp. rajzot nem merem küldeni, mert egyencsatolt, és hiba esetén megsütheti a fülesedet. Egy hozzáértővel meg kellene nézetni, mert én csak egy konok amatőr vagyok.
De jól szól
(#) braner hozzászólása Szept 24, 2012 /
 
Csillagpontosan van értelme megpróbálni?
(#) Epf hozzászólása Szept 24, 2012 /
 
Ha nem sajnálod a régi nyákot, akkor finoman vágd át a pirosnál (hogy vissza tudd forrasztani) és a zöldnél kösd át egy vezetékkel.

Canamp2.JPG
    
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Szia! Ha a neminvertáló bemeneten -38mV a feszültség az invertálón pedig +34mV, akkor a műveleti erősítő kimenetének a negatív tápra kell zuhanni. A környezetből felvett zavarok torzíthatták a mérést.
Epf fórumtárs felvetését az átkötésről - érdemes kipróbálni. Ha nem hajszál egyformák a szekunderek segíthet.
Ebben tökéletes csend van, báhol áll a poti.
(#) braner válasza Epf hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Átvágtam ahol bejelölted.Semmi változás.Hiába forrasztottam vezetéket rá.
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Ha hozzányulok a trafó 2 rögzítő csavarjához akkor megszűnik a búgás.De csak akkor, ha a trafó alatti széles részt összeforrasztom a test-el.A csavar mellett hagytam smd padot és ott forrasztottam össze.Ezt hogyan tudom kivitelezni???Mindig nem tapogathatom !!!
(#) Epf hozzászólása Szept 25, 2012 /
 
Ha meg tudod próbálni, a bemenetek testjét egy vezetékkel kösd át a poti testjéhez, kihagyva a nyákon lévő sávot.
(#) Epf hozzászólása Szept 25, 2012 /
 
Egy rossz füles árnyékolt vezetékével próbaképpen rá tudod kötni a potira a bemeneteke és a földet.
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Ez most pont úgy viselkedik, mint amikor a fémházas poti nem kap testet
(#) misi89 válasza danodano hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
értem. esetleg van tapasztalatod a másik említett példánnyal kapcsolatban? erre gondolok
(#) misi89 hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
Látom kicsit megállt itt az élet. Sajnos nem kaptam választ. ez az erősítő Milyen minőségű lehet? menyire jó a hangja? és mire jó benne az L1 és az L2?

A másik versenyzőt most találátam. Ő lenna az. Vélemény?

Valamint ez a kis erősítő. Erről mi a vélemény?

Üsszességében szerintetek melyik a legjobb? Én a csöves felé hajlok, de érdekelne a többi is.

(#) danodano válasza misi89 hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Amikor információt gyűjtöttem, belebotlottam én is ebbe a másik csöves kapcsolásba, de a "szakik" azt mondták, hogy valószínűleg a kisebb tápfesz (12V) miatt rosszabb, mint amit én linkeltem (24V).
Nem egy nagy munka megépíteni és szerintem nem fogsz benne csalódni.
A másik kettőről nincs információm.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
(#) djadji hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Szeretnék egy olyan eszközt, amibe bele tudok csatlakoztatni több fülhallgató kimenetet, és egy fülsebe hallhatom őket (esetleg tudom szabályozni a hangerőt külön).
Hogy tudnám ezt megvalósítani?
(#) misi89 válasza djadji hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
szerintem egy egyszerű keverőt építesz az erősítő elé. így minden csatornára tudsz tenni hangerőt. ezzel minden kimenet külön szabályozható lesz. sőt, ha egy potival megoldod csatornánként a balansz kérdést, még azt is meg tudod majd oldani, hogy pl az egyes bemenetet az egyik, míg a másik bemenetet a másik oldalról hallod. persze több bemenet esetén végtelen a variáció értelem szerűen.
például ezzel tudod: link
(#) gordonfreemN válasza misi89 hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
No ez engem is érdekelne.
(#) Law_Denis hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írok, de azért megpróbálom!
Tárolóban találtam egy fejhallgatót még a régi szoci időből maradt vissza és iszonyat jól néz ki még mindig és mellesleg nagyon kényelmes. Szóval felújítanám, de nincs benne sok alkatrész. 2 hangerőszabályzó poti, ezek szerintem maradnak is és egy switch, ami úgy szint maradhat. Valami ütősebb dolgot akarok összerakni, lehetőleg előerősítő nélkül úgy, hogy a régi csatlakozóját átalakítóm 3,5 jack-re és új hangszórókat kapna. A kérdés, hogy 5,5 cm-s hangszóró kell bele, de a tudományom nagyon megáll a hangtechnikánál, szóval segítsetek abban, hogy milyet vásároljak, amit kényelmesen meghajt egy PC-s hangkari. Tudtok segíteni? W: ? db: ? hz : ? Ilyenekben tudtok segíteni? Gondolom szélessávú legyen, ne magas mély,stb.?

Jelenlegi teljesítményéről fogalmam sincs a dolognak,mert sehol semmi nincs rá írva mérni meg nem kezdtem el. Ha esetleg nem hajt meg ilyet már egy sima Pc-s hangkari,akkor valami nagyon egyszerű és nagyon kis helyet foglaló erősítőt be tudok építeni magába a fejhallgató fejegységének egy részébe, de akkor tényleg nagyon kicsinek kéne lenni!
Köszönöm!
(#) kegyetlen19 hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Hello mindenki.

Ajánljatok már nekem egy jó kapcsolást.
Van egy 32 Ohmos 500mW-os fejhallgatóm, ehhez kéne egy erősítő, ami ki is tudja hajtani.
Lehet akár plusz - mínusz tápos, de lehetőleg tranzisztoros, /ic-s vezérléssel/.
Ha lenne hozzá nyák rajz az plusz pont.

ui.: A canamp kapcsolás ennyire zajos, vagy csak braner fórumtársnak van vele gondja?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2012
(#) pucuka válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
LM386 esetleg? Erre való.
(#) kegyetlen19 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Hello.
Azért egy kicsit komolyabbra gondolnék.
A plusz - mínusz tápot úgy értettem, hogy dupla tápos.
Van egy kis trafom, amin kétszer 15 és kétszer 18 Voltos leágazás van.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Akkor talán ha esetleg összehasonlítanád a köbzoli által linkelt kapcsolással, nem találsz nagy eltérést. A visszacsatolást is beépítheted. Hidd el, ez egy kiváló, kidolgozott és mégis egyszerűen alkalmazható IC. Az 1000 mW, meg több, mint sok egy fejhallgatónak.
(#) Bassmester válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Nem rosszak a canamp jellegü kapcsolások, de a tápját rendesen meg kell csinálni, különben minden lehetséges hiba elõjön rajta.
ESP-féle kapcsolás nekem is van, én is csak ajánlani tudom, NJM 2068D-vel és ST gyártmányú BD139/140 párokkal.
A 386-os ícé inkább 9V-os elemhez való, alacsony impedanciás füleseket is jó hangosan kihajt, de a hangminõsége sehol nincs az említett kapcsolásokétól.
(#) kegyetlen19 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Köszönöm az ajánlásokat.
Valószínűleg a ESP- felé hajlok.

A keresztfiamnak is össze kéne hozni egy füles erősítőt, főként számítógéphez kellene.
Van neki két hibásan működő asztali CD lejátszó /Technics class AA - Kenwood/, azokban milyen minőségű füles erősítő lehet?
Van értelme kibányászni, feléleszteni?
(#) Bassmester válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
A cd játszók füles kimenetei meg sem közelítik egy jól megcsinált esp kapcsolás hangját.
Kb olyanok mint az alaplapi hangkártyák...
(#) Epf válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
A Canamp klónt szombat hajnalban bontottam szét alkatrésznek. Nem tetszett a hangja.
Kb. 2 órája készült el végleges formában az új erősítő, most tesztelgetem.
Alapzaja nincs ( ami kellemetlen lehet ha fent felejtem a hangerőt és úgy indítom a zenét).
Sajna műszereim nincsenek, csak programon tudtam szimulálni, de az eddigiek alapján nagyon jól szól. Egy csomó hang elveszett a Canamp-ban, és szerintem erősen színezett is.
1 IC, 2 db tranzisztor, 2 db kondi , 10 db ellenállás, 1 db poti + szabályozott táp (LM317 LM337).
Kíváncsi lennék mit mond rá más?

kegyetlen19 ha becsszóra fogadod hogy nem adod át a kapcsolási rajzot másnak, átküldöm
(#) kegyetlen19 válasza Epf hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Oké, ígérem, köszönöm előre is.
(#) zotyo hozzászólása Okt 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Az ESP erősítő elmuzsikál stabilizált táp nélkül is? Nem feltétel , ha jól gondolom...

Üdv.
(#) Epf válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Az adattábládon lévő cím él ?
Következő: »»   38 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem