Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   11 / 148
(#) qcu válasza Pafi hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Ahogy írtad
18/4=4,5 áttétel
4,5*12=54v
54-50=4v
Ha a sec oldalon elérte a kívánt feszt, kikapcsol a táp

Szerintem ez így jó
(#) Pafi válasza qcu hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Na jó, ez túl bonyolult kérdés volt. Hagyjuk!
(#) qcu válasza Pafi hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Hagyjuk tényleg, vagy én néztem el valamit vagy te.
A 20 menet tényleg sok, elfogadom. A 18-at tartom.
Tegyük fel hogy én néztem el valamit(koránt sem lehetetlen)
(#) Pafi válasza qcu hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Idézet:
„A 20 menet tényleg sok, elfogadom. A 18-at tartom.”


De nem sok! Még több is lehetne! Csak az a kérdés, hogy hová tűnik a különbség!
(#) alex.taylor hozzászólása Szept 26, 2007 /
 
Igaz nem hifihez való,de szerintem érdekes megoldás.

nagyon kis számitógépnek a tápja van lefotózva. 12V/5A a bemenete és minden kimenő fesz meg van.
itt vannak a képek.
(#) qcu válasza Pafi hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Szabad a gazda
(#) alex.taylor válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
és még 3 kép
(#) qcu válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Gondolom 2 Step down konverter van benne 1 5v-os és 1 3.3v -os.
Honnan szedted?
(#) alex.taylor válasza qcu hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
bányásztam 1 kidobot gépből,de még nem próbáltan ki,szerintem jó lehet.még az alaplap is benne van.majd azt is megnézem(ha lesz rá időm)
(#) alex.taylor válasza Gery hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
gery. mi a helyzet a trafóval?sikerült már megcsinálni?
(#) Gery válasza alex.taylor hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
szereztem 0.2-es huzalt
(#) alex.taylor válasza Gery hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
akkor az egészet újra tekered?
(#) alex.taylor válasza alex.taylor hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Látom haldoklik a topic!

1 kicsit feldobom pár orosz kapcsolóüzemű táp képpel

és a link ahonnan származik
itt van
(#) gulyi88 válasza alex.taylor hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
nem haldiolkik csak mindenki lelkesen dolgozik
bemutatom instant összeszerelhető tekercselő "gépemet"
kb fél óra alatt kész

alkatrészek:
- pár db csoki bele
- egy jobb fajta (0 ázható) skoda kilométeróra fele XD
- papír+ szigszalag
- akkus fúró
- CD rom optikából való csúszószár (3mm)
- egyszer használt lőszehüvely
- CuZ ( bazinagy mágneskapcsoló behúzótekercse volt..)
- 2db hengeres CD tok CuZ adagolóállványnak (pár alkatrésszel..)
- egy kevés barkácshajlam, kézügyesség (egy flex sgítségét is igénybevettem...)
kb ennyi
a képek telefonnal készültek, de azért magukért beszélnek
(#) gulyi88 válasza gulyi88 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
+2 bónusz

mint látható az uccsó képen pontosan 170 menetet tekertem fel (tökletesen egymás mellé, rétegek között szigetelve)

egyébként CDI gyusziba lesz a kis trafó 12-->320 V DC/DC...

csá
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 11, 2007 /
 
Sziasztok!
Lenne néhány kérdésem:

Az első csatolmányban a 2db 100komhos ellenállás pontosan fél tápfeszt állít elő. Ezen nem lehet változtatni, hogy mondjuk a teljes tápfeszt kapcsolgassa a tranzisztorokra?
Mekkora lehet a kapcsolás sebessége(Hertzben)? Melyik alkatrész felel érte (én nem látom)? Azért kérdezem, mert lehet, hogy jobb lenne, ha nagyobb frekin menne.
A kondiknak milyen sebességű impulzusok a megfelelőek?

A második csatolmányt ha valaki elmagyarázná, megköszönném (Pafi rakta fel ide a He-ra, magyarázatot is küldött, de nem világos, hogy pl. milyen gyors a kapcsolás, az 5V lehet-e ugyanannak a tápnak a feszültsége(7805+puffer), melyen földet akarunk kialakítani, meg hogy hogyan működik a kapcsolás? Nekem így az egész nagyon zavaros:dead
Mekkora a terhelhetősége a kapcsolásnak?

Van köze egymáshoz a két kapcsolásnak (Ha a céljuk közös, akkor van...)?

Köszönöm szépen!
(#) qcu válasza gulyi88 hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Ötletes, gratula!
(#) Pafi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Idézet:
„Ezen nem lehet változtatni, hogy mondjuk a teljes tápfeszt kapcsolgassa a tranzisztorokra? Mekkora lehet a kapcsolás sebessége(Hertzben)? Melyik alkatrész felel érte (én nem látom)?”


Ez nem kapcsoló üzemű. Ez egy sima disszipatív feszültség felező (nagyon rosszul méretezve). Nem lehet a teljes tápfesz mindkét tranyón, mert az fizikai képtelenség, ellentmondana Kirchoff huroktörvényének.

Az én kapcsolásom feszültség felező és erősítő egyben, ahol az erősítő 0-ját maga az erősítő állítja elő.

Viszont egyik kapcsolásnak sincs köze sem az autó HiFi-hez, sem a kapcsoló üzemű tápokhoz.
(#) Kovidivi válasza Pafi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
"Viszont egyik kapcsolásnak sincs köze sem az autó HiFi-hez, sem a kapcsoló üzemű tápokhoz." -ebben van valami, de akkor hol tudnám ezt kitárgyalni szted? Én autóba gondoltam, ha lehetne ezzel a kapcsolással tápfesz kétszerezést végrehajtani (de sajnos nem lehet...) Köszi a válaszokat!
(#) qcu válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
A fesz kétszerező más, hiába hasonlít ránézésre erre, fesz kétszerezőt találsz a bss oldalán, 12V-ból lesz +-11V-od.
Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza qcu hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Köszönöm szépen! Ezt kerestem már régóta! Szuper vagy!
(#) Pafi válasza qcu hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Hát, tényleg kétszerezi a feszültséget, de a kimeneti "0" pontján négyszög jel van a bemenethez képest, ami nem kis problémát tud okozni egy erősítő táplálásakor. Ezen kívül a terhelhetősége (max. 1 A, de inkább annyi sem) és a hatásfoka is épp csak súrolja a használható szintet (kb. 70 % minden ellentétes híresztelés ellenére). Nagyobb áramú darlingtonokkal jobb lenne, de a sima tranyók soha nem zárnak le teljesen ilyen meghajtás mellett, és konkrétan ezek a típusú tranyók nagyon gyengék. Szóval tanulni lehet belőle, de megépíteni...
(#) Kovidivi válasza Pafi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Tudnál esetleg egy alternatív megoldást mutatni, mellyel pl. 12-14VDC-ből 2X10-12VAC lesz? És szeretném ilyen egyszerűen néhány alkatrészből összeállítani, nagy terhelhetőséggel.
szerk: milyen tranzisztort ajánlanál az előző kapcsoláshoz, mellyel olyan 4A-t lehet kivenni az áramkörből?

Köszönöm!
(#) Pafi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Pl. BD649/650-nel valószínűleg menne a 4 A. De a kimeneten figyelő négyszögjel miatt nem hiszem hogy jól járnál vele.

Alternatívát nem akarok tervezni, mert ami mindent tud amit kellene, az túl bonyolult lenne.
(#) Kovidivi válasza Pafi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Köszi!
A négyszögjel miben zavarná az erősítőt? És ha egészen nagy frekvencián mozogna a négyszögjel?
Ha komolyabbat szeretnék, kapcsolóüzemű tápot építenék, de nekem ilyen is jó lenne.
(#) Pafi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
A magnó a 12 V negatívjához képest adja ki a jelet. Az erősítő pedig a saját 0 V-jához képest változó jelet vár. A két referenciapont pedig nem köthető össze, mivel a kettő között nagyon nagy (AC és DC) feszültség van. Egyszerűen nem tudod összekötni az erősítőt a jelforrással! Kivéve ha csinálsz egy szinteltoló kapcsolást. De ha azt sem látod át magadtól, hogy mi is itt a probléma, akkor ez túl nagy feladat neked!

Az elektronikát kezdd az alapoknál!
(#) Kovidivi válasza Pafi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Az esetleg megoldás lenne, ha az erősítőre egy mp3 lejátszót kötnék? a lejátszó pedig a jelet a szimmetriaföldhöz képest adná le. Ez működőképes lenne? (Sose jutott eszembe, hogy autórádió jelét erősítsem )
(#) Pafi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Igen, így már működhet.

De akkor mielőtt továbbmegyünk, tisztázzuk: végülis hol akarod ezt az egészet használni? Nem autóban?

És mekkora kimeneti teljesítményt szeretnél az erősítőből?
(#) Kovidivi válasza Pafi hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Autóba lenne (12Voltra), viszont hordozható lejátszóról menne. Teljesítményileg pedig még nem határoztam el magam, informálódok, de nekem 20watt biztos, hogy nem elég... +-11volttal már lehet valamit kezdeni, mondjuk több jobb lenne. (keresgélek, gondolkodok, próbálkozok tovább)
(#) Pafi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Idézet:
„nekem 20watt biztos, hogy nem elég...”


Akkor legalábbis hidalni kell a végfokokat. Viszont egy hídkapcsolású sztereó erősítőnek kevés a 4 A is!

Tisztességes kapcsoló üzemű táp kellene, trafóval! Pl. a "töfi-féle táp". Ahhoz van komplett leírás.
Következő: »»   11 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem