Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CCS PIC Compiler
 
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 3, 2006
Lapozás: OK   8 / 118
(#) zuisti válasza sysy hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Hi 'sysy',

Köszi a linket, sajnos ez ugyanaz, amit én is 'megkaptam' már, és ami NEM tartalmazza az ideutilsupd.exe-t. Installálás után fut, de az elején hiányolja ezt. A 4.049-es verziónál ez rakja fel többek között a Siow.exe, a ccscoff.exe stb. kiegészítő progikat. Mit gondolsz, ez jó a 4.057-hez? Vagy Nálad megtalálható a hozzá való? Kb 9 Mbyte ez is, de NEM a rar-ban lévő pcdideupd.exe!

Lehet, hogy a ccscoff.exe hiánya miatt nem is készít coff file-t, és így nem is debuggolható Proteus-ban
A 4.049-es csinál coff-ot
Még nem futtattam élesben, csak installáltam egy másik gépre a 4.057-et.
Üdv
zuisti
(#) zuisti válasza zuisti hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Hi 'sysy' again ,

Közben lefordítottam gyorsan egy példa progit (ex_8pin.c). Igaz ez 12 bites csak, de készített .cof-ot is. Azom a gépen nincs Proteus installálva, nem tudom megnézni...

Azért kellene az IDE Utilities a 4.057-hez !!!
Tudsz segíteni?
Köszi
zuisti
(#) sysy válasza zuisti hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Szia Zuisti!

Felraktam a komplett 4.057-et az alábbi címre. Ebben már minden benne van. (pcdideupdt.exe is! meg a *.crg filék is)

Bővebben: Link

sysy
(#) sysy válasza sysy hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Zustinak!

Vagy azt kell csinálni, hogy a 4.049-et komplett felrakod és a 4.057-el frissíted.

sysy
(#) zuisti válasza sysy hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
sysy-nek!

Köszi, sajnos ez is ugyanaz, mint amit előzőleg megadtál (a rapidsh link is ugyanaz).
Ebben valóban van egy 9.762.051 byte-os pcdideupd.exe, de ami hiányzik, az a 4.057-es ideutilsupd.exe. A 4.049-es ide utils upgrade hossza 8.041.367 byte.

Amit javasolsz (a frissítést), meg fogom próbálni.

üdv
zuisti
(#) cipej válasza zuisti hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Sziasztok! Én most ismerkedem a PIC-ekkel és a CCS-C-vel is, szal leszedtem a sysy által felrakott cuccosost, installáltam és nekem is azt mondja az elején hogy: IDE Installation incomplete. The IDEUTILS must be downloaded and installed form CCS web site. Kérdésem hogy miaz az IDEUTIL és nélküle tudok majd dolgozni? Egyáltalán nem programoztam C-ben és a PIC-eket is még messziről szagolom, bár a LED villogtatás már megy ide oda Topi által meg építettem ID2-őt is, de ettől eltekintve még nagyok a fehér foltok. Kérdésem továbbá hogy ha nektek elküldték akkor nektek van hivatalos verziótok? Mert ha igen akkor az ideutil innen letölthető: http://www.ccsinfo.com/compilerupdates.php
bár az a nagy helyzet hogy a tudomány már a 4.059-es verziónál jár. Mistmondtok? Lui
(#) potyo válasza cipej hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Most lehet, hogy rosszul emlékszem, de az IDEUTILS nem azért kell, hogy az MPLAB-ba integrálódjon a CCS fordító? Nem hülyeség a dolog, mert a CCS saját IDE-je elég ügyetlen, de azért el lehet dolgozni benne.
(#) sysy válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Na, előkerítettem a CC5X compilert!
Megspékeltem még az SX procikhoz való compilerrel is. Sosem lehet tudni, hogy mikor lesz ez még jó.

Innen le lehet tölteni a FREE verziót:

Bővebben: Link

sysy
(#) Lucifer válasza sysy hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Köszönjük szépen !
(#) cipej válasza potyo hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Szia! Én úgy tudom hogy erre direkt van mplabba integralo exe mint a setup_mplab_plugin.exe, de az én információim nem relevánsak, éppen azért vagyok itt mert igencsak ingatag alapra építkezem egyelőre. Sysy nincs kedved hozzászólni a témához? Lui
(#) sysy válasza cipej hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Sziasztok!

Köszi a bizalmat, ez jólesik néha, de teljesen jók az információid. A CCS honlapjáról le lehet tölteni a setup_mplab_plugin.exe progit, ami egy plugin. Futtat és elfelejt. Ha valakinek snassz lenne megkeresi a weben, akkor megpróbálom ide feltölteni. Na nem ordítják le a hajamat érte a moderátorok. ~600kB

Sok sikert hozzá.

(#) Prinner hozzászólása Nov 3, 2007 /
 
Üdv.
Egy bootloaderes eszközre akarok írni CCS-ben programot, ahol a reset vektor 0x800 -ik hexán van. Az a gond, hogy az #use delay clock(...) beépített függvényt mindíg a 0x0008 -ik hexára akarja írni, hiába orgolok közvetlenül előtte, és felülírja a bootloader firmware-jét
Valakinek van ötlete, hogy használhassam ezt a függvényt?
(#) kukac_24 válasza Prinner hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Hi!

Én is bootloadert használok.
Ezt ird be az elejére a prg.-nak:

#build(reset=0x800)
(#) cipej válasza sysy hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Szia! Nekem nem ez kellet hanem a ideutilsupd.exe, amit le lehet szedni a megadott linken de csak akkor ha van regisztrált verziód a CCS-ből. Ez nekem nincsen azaz nem is tudok letölteni.. A setup_mplab_plugin.exe -t már korábban feltetted vagy feltette vki szal az megvan. Zuisti is ezen problémázott.. Üdv, Lui
(#) sysy válasza cipej hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
És miért is kell neked az ideutils.exe?

sysypet
(#) cipej válasza sysy hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Szia!

Mézd meg a lennti hozzászólásomat amiből idézek:

"The IDEUTILS must be downloaded and installed form CCS web site."

Szal nem tudom igazándiból hogy kell-e.

Köszi, Lui
(#) sysy válasza cipej hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Megnéztem a lenti hozzászólásodat, de nem találtam meg benne az idézet részt. Egyébként ha nem tudod, hogy kell-e az ideutil, akkor nem kell.

Ha viszont mégis nagyon kell, akkor tedd fel a 4.049 verziót, amihez van ideutilsupd.exe és frissítsd a 4.057-el.
Ámbár a 4.057-ben is van pcdideupd.exe.


sysy
(#) sysy válasza cipej hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Ja! Megtaláltam, de méglejjebb, mint ahogyan én hittem.
Nos, a CCS kiadott egy új IDE felületet, amit sokan nem találtak használhatónak és ezt pachelik már régóta. Ha az MPLAB alatt fejleszted a programjaidat (recomended) akkor nincs szükséged a CCS IDE felületére. Így okafogyottá válik a letöltése és az upgradéja is.

Szerintem.

sysy
(#) cipej válasza sysy hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Szia! Jól van akkor! Köszönöm szépen a segítséget! Foglalkozni fogok a CCS-el, csak előbb életre kell keltenem egy léptető motor vezérlést amit majd aztán a PIC-el akarok meghajtani és majd ahhoz kell a C. Jövök még.. Lui
(#) brugo hozzászólása Dec 4, 2007 /
 
7szegmentes LED kijelző meghajtó programot szeretnék megbámúlni az se baj (sőt még jobb )ha 74SN47-es ic-én keresztül történik a szegmensek hajtása.
(#) MPi-c válasza brugo hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Itt van a "közelben" Topi nagy órája. A kulcsszó: Kereső!
(#) brugo hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Nekifogtam a sysy által feltett dokumentáció tanulmányozásához a "C Compiler Reference Manual Version 4 January 2007 "-ben 16-dik óldalán van 1példaprogram úgy veszem észre, hogy a fő (main) programot 2mikrokontrolere is elérhetővé teszi a 14 bites 16F877 re, és a 16 bites 18F452 -re ? lehetséges ez, vagy csak én rosszúl értem ?
(#) sysy válasza brugo hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Megnéztem és nem találtam a 16. oldalon példaprogramot. Lehet, hogy elírtad az oldalszámot.
De! Általánosságban ki lehet jelenteni, hogy a programod csak elmeséli a fordítónak, hogy mit akarsz csinálni és a fordítónak fájjon a feje, hogy ezt hogyan tuszkolja bele a különböző procikba. Ezért nagyon hordozható a C nyelv. A fordítás előtt mindíg meg kell adni, hogy milyen procira akarod lefordítani a programodat.
Lásd: #DEVICE chip direktíva, ami a fordítónak szól. Ha a programodat MPLAB alatt írod, akkor az MPLAB-nak is meg kell adni a chip típusát. Neked csak ennyi a dolgod.

sysy
(#) brugo hozzászólása Dec 7, 2007 /
 
A nagy helyzet az,hogy én kinyomtattam ezt a könyvet és az illető oldalon 16-ot írtak. de ha a PC-én nézed akkor a 26 dik óldal lessz. A program címe a következő :
" This program displays the min and max of 30, comments that explains what the program does, and A/D samples over the RS 232 interface "
(#) sysy válasza brugo hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Nos, megnéztem az én birtokomban lévö doksit, aminek ez a címe: C Compiler Reference Manual Version 4 August 2007.
A 16. oldal az egy üres lap a 15. és a 17. oldal között. Hehe. De megtaláltam! Nos, A megoldás az első sorokban lévő #if defined .... utasításokban van. Ha a megfelelő fordító van definiálva (16Fxxx vagy a 18Fxxx) akkor a megfelelő sorokat fogja befordítani a programba. A nem kellőket pedig kihagyja. Ennyi az egész. Ez egy nagy szemfényvesztés, de jól működik. Kézzel is kiírthatod a nem kellő sorokat. Melyik processzorra akartad lefordítani a programot?
(#) brugo hozzászólása Dec 7, 2007 /
 
Abszolút kezdő vagyok ! Mplab user's guide-t és a szóban forgó C Compiler Reference Manualt ólvasom.
Van egy pár 16f627 , 16f628 , meg 16f870 esem elég régen vásáróltam . meg van 1 eredeti ICD2-őm. egy olyan időzítőt szeretnék csinálni amivel több mint 24 órás időzitést is be lehet állítani, sőt van 2 ricoh RS5C372A-IC-ém és elég sok 7 szegmenses LED kijelzőm ezeket munkára bíró programot kéne írjak de hát addig még sókat kéne ólvassak de egy kis sikerélmény is jól jönne nagyon feldobna !
(#) sysy válasza brugo hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Valami nagyon egyszerűvel kezd a játékot, akkor lehet, hogy lesz egy kis sikerélményed. Én egy LED villogtatásást ajánlanám valamelyik porton. Ha nagyon kezdő vagy, akkor ezzel is lehet hatalmasakat szívni. Ne ijedj meg, ha egy elmaradt pontosvessző miatt 128 hibát generál a fordító. Ez teljesen megszokott dolog lesz. A fordító oda állítja a kurzort, ahol a hibát véli felfedezni. Néha az előtte lévő utasítás a rossz! ( a mögötte levőtől kezdve nem érti a programot ) Ilyen és hasonló nyalánkságoktól szoktak a kezdők a csavarhúzójukba beledőlni. De sebaj! Mi itt vagyunk, és amiben tudunk, segítünk. Rajta hát!

sysy
(#) brugo hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Köszönöm a segítséget és a bátoritást .
(#) Prinner hozzászólása Dec 10, 2007 /
 
Üdv.
Egy olyan függvényt kellene írnom, amelynek bemeneti paramétere egy szövegkonstans lenne amit a forráskódban adok meg, pl. function("text"); . Az a gond, hogy a fordító mindenféle hibát ír ki, ha a függvény definiálásakor az argumentumba konstans pointert adok meg. Nem teszem fel a teljes kódot, csak egy részletet, amit le tudtam fordítani mingw gcc fordítóval és bemutatja a problémát:

#include "stdio.h"

char string[17];

void function ( const char *ptr )
{
ptr=&string[0];
printf("%c", string[1]);
}

int main (void)
{
function("text");
return 0;
}

Ha elhagyom a függvénydefinicóból a const-ot, akkor kiirja, hogy: Attemt create pointer to constans
(#) kisslev hozzászólása Dec 10, 2007 /
 
Próbált már valaki PIC18F67J11-re írni programot? A 4.057-es CCS verziót használom és egy rakás SFR regisztert rossz címre fordít. Pl. T3CON, TMR3H, TMR3L,... Olyan mintha a compiler írója a 18F67J10-es regisztereit egyszerűen átmásolta volna a 18F67J11-hez pedig csaknem 50 olyan SFR regiszter van ami vagy nem is létezett a J10-nél vagy más helyen van. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne ezt kijavítani? A Device Editorral eléggé rabszolga munka lenne. :help:
Következő: »»   8 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem