Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   89 / 1385
(#) Moderátor hozzászólása zoly15 hozzászólására (») Okt 12, 2007
 
Mi lenne, ha megpróbálnád figyelemmel kísérni a topikot ezentúl???

Pont nemrég írta be valaki, hogy sikerült neki Miskolcon műnyomót vennie...

De azért se írom le, ki és hova írta, majd megkeresed, ha nagyon érdekel...
(#) zoly15 válasza (») Okt 12, 2007 /
 
elnézést akkor ezentúl követni fogom
(#) Moderátor hozzászólása zoly15 hozzászólására (») Okt 12, 2007
 
Köszönjük. :worship:
(#) petitrial hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
Hello, én azt szeretném kérdezni, hogy a ".lay" az milyen proginak a kiterjesztése?
(#) Norberto válasza petitrial hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Sprint Layout nevű programé.
(#) petitrial válasza Norberto hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Köszönöm
(#) reaper hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy fenyerzekeny nyak keszitessel probalkozom mar egy ideje(ket hete?), es nagyon nem akar osszejonni...250 W-os letort buraju HGLI higanygozlampaval probalkozom, amivel tlleg nem kene semmi baj legyen, mert az egesz kornyek vilagit es sztem termeli is az uvt mint a fene.eloszor 10 percre tettem oda elohivni(felmelegedesi idot hagyva), majd 20, de semmi eredmeny... meg egy enyhe rajzolat sem, az elohivoban meg se moccant a cuccos, mintha ujonnan vettem volna...Tavolsag az 10-15 centi, alavilagitast nem hiszem h van...Elofordulhat h arwillben rossz fenyerzekeny nyakot soztak ram..?Mert mast nem tudok elkepzelni...lattam h masoknak mar 5 percre gyonyoruen mukodott, ezert nem ertem a dolgot...Mar az egesz forumot atnyalaztam, tobb oldalon is kerestem leirast, de nem talaltam semmi olyat ami segitene..Ha valaki tapasztalt mar hasonlot vagy van valami otlete, ne kimeljen, nagyon sokat segitene
koszi elore is
(#) Norberto válasza reaper hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Lehet, hogy a 10 perc alatt is túlvilágítod...

Próbáltad kevesebbel, pl. 4-5 percekkel?
(#) reaper válasza Norberto hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Ne is hagyjam melegedni a lampat?(Tulvilagitas eseten az lehet h az elohivo hozza se nyuljon?)
(#) mik válasza reaper hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
szia!

Nem tudom mennyire most kezded, de én szívtam vele, ezért leírom. Miután levilágítottad UV-vel a fényérzékeny lakkbevonattal ellátott nyákot, utána NaOH (Nátriumhidroxid, másnéven Marónátron ill. nátronlúg; sokneve van) oldatba kell rakni, hogy előhívd. Ilyenkor azt a lakréteget ahol meg volt világítva az NaOH oldat lemarja, leoldja. És végeredménynek marad a tiszta rézfelület rajta egy szép barnás-sárgás csillogó nyákrajzolattal(ott ahol megmaradt a lakk)
Nos én először nem hívtam elő, csak levilágítottam, és nézetm, hogy miért szar az egész. Pont az volt a jelenség, mint neked. Én leddel nyomattam neki 15 percet és semmi. Aztán rájöttem, hogy elő is kell hívni

Aztán szívtam azzal is, hogy túl sűrű és meleg NaOH oldatba raktam. Akkor leoldott az mindent, mintha mise történt volna. Lett egy tiszta rézlemezem(lehet rá még vasalni )

Azzal még nem szívtam, de el tudom képzelni, hogy túlvilágítod. Plusz esetleg túl sűrű az előhívód. Ilyenkor az NaOH oldat egyben lekapja az egész lakkot és úgy jársz mit én a fennt említett esetben.

Remélem segített, sok sikert!
(#) reaper válasza mik hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Nem nem, elohivom, de hozza se er az elohivo a nyakhoz...Ezert nem ertem a dolgot, mert meg se moccan semmi, ugyanugy kek az egesz.Gyari fotorezisztes nyakot vettem, ugyhogy, erre gyanakszom, h vmi bibi lehet; meg fogom probalni lakkal is, de arrol irtak paran h szivas egyenletesen bekenni meg minden....Orultem volna, ha leszedi az egeszet, mert onnantol kezdve mar csak tenyleg kiserletezes az egesz, de semmi sem tortenik, pont ez a baj...A tulvilagitas jelensege hogy nez ki?nem leszedi ott is ahol nem kene?
(#) vicsys válasza reaper hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Én is gyári fotolakkos nyákot használok 80W-os letört búrával, 6 perc 20 centiről, gyári előhívó 9:1 arányban higítva... tökéletes lesz.
Persze lötyögtetni azért kell.
Itt van 1 kis leírásom:
Bővebben: Link
(#) szabi83 hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
sztem nagyon zorall lett

PIC_0037.JPG
    
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Ez miez?
Szélkakas? Vagy üveghang imitátor?
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
lm1036

igen az lesz
(#) PCB válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Szia !


Jó, de kicsit "oda kapott" helyenként.

Ne súrold a nyákot, vegyél falmosó szivacsot azzal tisztítsd meg akkor nem lesz karcos. (háztartásibolt - festékbolt 120Ft) vízesen kell használni.

Üdv!
(#) szabi83 válasza PCB hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Üdv

Idézet:
„kicsit "oda kapott" helyenként”


légyszíves, paintbe karikázd be, mire gondolsz, nem vágom

a nyákot nem most karcoltam össze, régebben... csak sima vim + köröm kefével mosom le amúgy.

kifogom próbálni
(#) PCB válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Szia !

Ettől persze még jó, nem fikázás miatt mondtam.
Csak még lehet finomítani valamelyik fázison.

Házilag persze nem könnyű, és talán nem is lehet elérni a 99% -t.

Üdv!

001.gif
    
(#) szabi83 válasza PCB hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Üdv!

Aha köszi.

most mondthatnám azt is, hogy siettem, de nem, nem teszem.., mert nem siettem.

1200 as dpi + műnyomó.

600-al még nem próbáltam.
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Szabi!
Tényleg jól néz ki, ahoz képest, hogy vasalva készült...
De miért nem fotozol inkább?
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
mert a fújás, nem lett egyenletes..

bosszúvágyból vettem, HP1018-t és lásd, semmi bosszankodás
(#) PCB válasza vicsys hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„Tényleg jól néz ki, ahoz képest, hogy vasalva készült”


Ugyanaz a minőség elérhető vasalva is mint fotozva.

Üdv!
(#) Frankye válasza reaper hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Idézet:
„...ugyanugy kek az egesz.Gyari fotorezisztes nyakot vettem, ...”


Ne haragudj, nem akarlak :lama: -nak nézni, de azt ugye tudod, hogy a gyárilag fényérzékenyített NYÁK felületére egy vékony, öntapadós, műanyag fóliát raknak, melynek a küldő felülete kék, a NYÁK felé eső fekete. (Ez azért van, hogy ne kapjon fényt tárolás közben a lemez).
Természetesen ezt a fóliát el kell távolítani a levilágítás megkezdése előtt! Ha nem tetted, akkor teljesen világos, hogy miért nem sikerült a dolog!
(Sajnos, az az érzésem, hogy már így, fóliával együtt is sikerült annyit réávilágítani a lemezre, hogy nem fog működni, de legalább próbaképpen érdemes megkísérelni még egyszer, de immár fólia nélkül! )

Sok sikert!
(#) szel.balazs hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
Ha saját kézzel rajzolom akkor hogyan kell elkészíteni? lécci segítsetek!!!
(#) PCB válasza szel.balazs hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Szia !

Ha lehet a problémát kicsit bővebben mond el.

Elég hosszú és összetett a dolog, hogy az elejétől a végéig újra leírja bárki is.

Üdv!
(#) szel.balazs hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
csak az van h összezavart ez a vasalás meg az ilyenek!! én úgy tudtam eddig h felrajzolom, kimaratom maró folyadékba és megtisztítom!! nem tudom lehet h hülyeség de én így tudtam!!
(#) PCB válasza szel.balazs hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Szia!

Igy van ahogy írod,

Megtisztítod
felrajzolod
Maratod
Megtisztítod

Üdv!


(#) szel.balazs hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
Ohhh akkor jólvan megnyugodtam köszönöm szépen az infót!!!


Üdv!
(#) vicsys válasza PCB hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Idézet:
„Ugyanaz a minőség elérhető vasalva is mint fotozva.”

Na, ja. De mennyit kell a vasalással ügyeskedni...? Ha 1 kicsit melegebb az a baj, ha hidegebb az a baj... Fotozásnál: nyomtat, levilágít, előhív, mar, pucc, és örül mert tök egyenletes!
(nem akarok vitatkozni, meghát utálok vasalni.)
(#) PCB válasza vicsys hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Szia !

Na de mennyit kell a fotózással ?
Ha vastag a lakk, ha buborékos, ha eleget világítottál....

Mintkét eljárásnak megvannak azok a részei ami kényes, és aminek sikerülnie kell.

Mintkét eljárást meg kell tanulni alkalmazni, ingyen egyiket sem adják.



Vasalóval másrészt valóban ügyeskedni kell, én vasalót
talán 3x használtam.

Üdv!

Következő: »»   89 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem